Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

Με τη χωάνη η σκάστρα σφυρίζει κοντά στις 2000-2500σαλ και μετά τις 3000σαλ ξεκινούν τα κλαμπατσίμπανα!! :D

...και τι παίζει με εγγύηση γιατί το έχω σκεφτεί και εγώ να βάλω.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι αλλαζωντας σκαστρα μπορει να πεσει ή να ανεβει η αποδοση του κινητηρα?

Η wastegate δεν ειναι αυτη που ρυθμιζει πιεση στο τουρμπο?Λογικα οσο πατας γκαζι και επιταχυνεις η σκαστρα ειναι κληστη.Γιατι τοτε χανουμε δυναμη (6 αλογα) οπως αναφερθηκε???

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι αλλαζωντας σκαστρα μπορει να πεσει ή να ανεβει η αποδοση του κινητηρα?

Η wastegate δεν ειναι αυτη που ρυθμιζει πιεση στο τουρμπο?Λογικα οσο πατας γκαζι και επιταχυνεις η σκαστρα ειναι κληστη.Γιατι τοτε χανουμε δυναμη (6 αλογα) οπως αναφερθηκε???

???????????? .ετσι οπως τα λες εχεις δικιο,αλλα..............

καλησπερα παιδια!!λοιπον απο θεσνικη που μπορω ν βρω τον ανταπορα σε ποια τιμη??τελικα προβληματα βγαζει??ευχαριστω πολυ σε οσους μου απαντησουν!!!!

μεχρι τωρα δεν εχει βγει καποιο.εκτος αν μου διαφευγει κατι...........

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι αλλαζωντας σκαστρα μπορει να πεσει ή να ανεβει η αποδοση του κινητηρα?

Η wastegate δεν ειναι αυτη που ρυθμιζει πιεση στο τουρμπο?Λογικα οσο πατας γκαζι και επιταχυνεις η σκαστρα ειναι κληστη.Γιατι τοτε χανουμε δυναμη (6 αλογα) οπως αναφερθηκε???

Μην το ψάχνεις φίλε, δεν υπάρχει ανοιχτού τύπου σκάστρα που να μην χάνεις άλογα (έστω και λίγα)!

Ωστόσο με μια καλή κλειστού τύπου μπορεί να πάρεις άλογα!

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνεις φίλε, δεν υπάρχει ανοιχτού τύπου σκάστρα που να μην χάνεις άλογα (έστω και λίγα)!

Ωστόσο με μια καλή κλειστού τύπου μπορεί να πάρεις άλογα!

Αντε τωρα να δουμε αν θα βγει σκαστρα κλειστου τυπου για τα tsi.

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα τον ανταπτορα σε GT.δεν ακουγεται τιποτα.

Για εξηγησε αυτο που λες γιατι εγω τον εχω 3 μηνες και εχω βαρεθει αυτο το τσαφ τσουφ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τον κουμπωσα κανονικα,εσφηξα και τις βιδες.δεν ακουω τιποτα.ουτε τσαφ ουτε τσουφ.τι φταιει?παιζει να εκανα καμια πατατα?μου ειπαν μπορει να εχει σχιστει η Ν75.απογοητευτηκα.

Link to comment
Share on other sites

η ν75 ειναι βαλβιδα απ οτι ξερω.μπορει να εχει κολλησει.η σκαστρα εχει μεμβρανι και μπορει να εχει σχιστει

το αυτοκινητο πανω απο τις 3000 στροφες παει καλα η ανεβαζει αργα στροφες??

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτος ο ανταπτορας? Σορρυ αλλα δεν ξερω και πολλά...Εγω που το περνω τωρα θα το εχει η πρεπει να τον βαλω?

TSI 140 Gt sport...

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ειναι να διαβαζουμε και λιγες σελιδες πριν γραψουμε η ρωτησουμε κατι

ο ανταπτορας ειναι ενα aftermarket εξαρτημα για να ακουγετε το σκασιμο τις σκαστρας

Link to comment
Share on other sites

η ν75 ειναι βαλβιδα απ οτι ξερω.μπορει να εχει κολλησει.η σκαστρα εχει μεμβρανι και μπορει να εχει σχιστει

το αυτοκινητο πανω απο τις 3000 στροφες παει καλα η ανεβαζει αργα στροφες??

μια χαρα παει.μπορω να κοιταξω κατι συγκεκριμενο που πιθανον θα φταιει?μηπως επειδη την εβαλα ψιλολοξα με ζορι να επαθε κατι?

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα τον ανταπτορα σε GT.δεν ακουγεται τιποτα.
μια χαρα παει.μπορω να κοιταξω κατι συγκεκριμενο που πιθανον θα φταιει?μηπως επειδη την εβαλα ψιλολοξα με ζορι να επαθε κατι?

Τράβα το δρόμο για αντιπροσωπία.

Το ίδιο μου έκανε και μένα. Θέλεις αλλαγή σκάστρα και Ν75.

Όλα καλυμμένα απο την εγγύηση γιατί ο αντάπτορας δεν έχει καμία σχέση με το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω εγγυηση και ρωταω για να ξερω τι να αλλαξω.μη παρουν φορα και αρχιζουν να αλλαζουν οτι βρουν!

Το ξέρουν το πρόβλημα τα λαμόγια.

Η σκάστρα που φοράει εξαρχής δεν αντέχει και πολύ γι'αυτό το λόγο έχει βγεί νέα ενισχυμένη με πιο σφυκτό ελατήριο.

Αφού στα αλλάξουν και βάλεις τον αντάπτορα...εκεί να δείς θόρυβο!

Link to comment
Share on other sites

στη Ηπειρο την αντιπροσωπια την εχει ο ΧΨ αλλα το συνεργειο στη περιοχη μου το εχει ιδιωτης,γνωστος και ελπιζω να με βαλει σε καποια αλλη εγγυηση.οχι οτι ειναι μεγαλο το κοστος αλλα να αλλαξουμε και τιποτα αλλο!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στη Ηπειρο την αντιπροσωπια την εχει ο ΧΨ αλλα το συνεργειο στη περιοχη μου το εχει ιδιωτης,γνωστος και ελπιζω να με βαλει σε καποια αλλη εγγυηση.οχι οτι ειναι μεγαλο το κοστος αλλα να αλλαξουμε και τιποτα αλλο!!!!!!!!!!!!!!!

Κοίτα να βολευτείς απο πουθενά στο τσάμπα γιατί τα θέλει ο κ@λ@ς τους. 2 χρόνια εγγύηση μόνο(????) και οι ιάπωνες δίνουν μέχρι 10!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στη Ηπειρο την αντιπροσωπια την εχει ο ΧΨ αλλα το συνεργειο στη περιοχη μου το εχει ιδιωτης,γνωστος και ελπιζω να με βαλει σε καποια αλλη εγγυηση.οχι οτι ειναι μεγαλο το κοστος αλλα να αλλαξουμε και τιποτα αλλο!!!!!!!!!!!!!!!

Τόλη ...έφυγες για σκάστρα ..σχεδόν σίγουρα αυτό είναι...αλλά να προσέξεις να μην σου βάλουν την ίδια...να σουν βάλουν την βελτιωμένη ...σου λέω και σε μένα το ίδιο έκανε μέχρι που την άλλαξα...και όλα καλά.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.