Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

Αφου δεν ειναι σκαστρα ρε παιδια ενας ανταπτορας ειναι και τιποτα παραπανω...

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο όντος αλλά εδώ είναι τα ερωτήματα μπορείς να βάλεις σκαστρα ανοικτού και αυτό θα έχει αποτέλεσμα η θα είναι σαν το σκαραβαίο(τον ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ) που η σκαστρα επιστρέφει τον αέρα στην εισαγωγή ως αποτέλεσμα αν βάλεις ανοικτού να μπει ο κινητήρας σε safe mode??? αν μπορεί κάποιος που να ξέρει να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ ευχαριστώ για την διόρθωση gtas και ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Έχει μετρήσει κανείς πίεση πριν και μετά το spacer,είναι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν ειναι σκαστρα ρε παιδια ενας ανταπτορας ειναι και τιποτα παραπανω...

Οτι πληρωνεις περνεις!

Κ'γω το εχω βαλει τωρα, ενταξει δεν περιμενα και το τσαφ τσουφ του subaru sti αλλα ειναι κατι!

Κ τωρα με το βαρελακι που θα βαλω θα δυναμοσει πιο πολυ.

Οποτε ειναι κ αυτη μια λυση χωρις να πηραχτει η εγγυησει :blink:

Παντος εγω ειμαι ευχαριστιμενος σε σχεσει με το budget τις σκαστρας ανοιχτου τυπου + δεν ξερω τι παιζεται κ με τη εγγυηση

Κ στο φιλο redman(manos) μη ξεχνας οτι πηρες ενα σχετικα γρηγορο αμαξει αλλα ταυτοχρονα και ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ που σημενει οτι αν ηθελες να εχεις αυτ/το που να βγαζει ηχους οπως το subaru του ξαδερφου σου μαλλον δ θα επερνες golf, μονο βενζινα κ τα κυβηκα ανεβαινουν διπλασια το budget στη τσεπη για την ασφαλεια κ τελη κυκλοφ. δ αναφερω καν :blink:

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

Οτι πληρωνεις περνεις!

Κ'γω το εχω βαλει τωρα, ενταξει δεν περιμενα και το τσαφ τσουφ του subaru sti αλλα ειναι κατι!

Κ τωρα με το βαρελακι που θα βαλω θα δυναμοσει πιο πολυ.

Οποτε ειναι κ αυτη μια λυση χωρις να πηραχτει η εγγυησει :D

Παντος εγω ειμαι ευχαριστιμενος σε σχεσει με το budget τις σκαστρας ανοιχτου τυπου + δεν ξερω τι παιζεται κ με τη εγγυηση

Κ στο φιλο redman(manos) μη ξεχνας οτι πηρες ενα σχετικα γρηγορο αμαξει αλλα ταυτοχρονα και ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ που σημενει οτι αν ηθελες να εχεις αυτ/το που να βγαζει ηχους οπως το subaru του ξαδερφου σου μαλλον δ θα επερνες golf, μονο βενζινα κ τα κυβηκα ανεβαινουν διπλασια το budget στη τσεπη για την ασφαλεια κ τελη κυκλοφ. δ αναφερω καν :D

Συμφωνώ......1000% :D

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με τα τσαφ και τσουφ αρκετά.Είναι ηλεκτρονικές κλειστές όχι ανοιχτού τύπου.

Έτσι είναι αυτοί οι κινητήρες και οι αισθητηρες.

Δεν είναι πιο σημαντικό να δει κανείς τις πιέσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με τα τσαφ και τσουφ αρκετά.Είναι ηλεκτρονικές κλειστές όχι ανοιχτού τύπου.

Έτσι είναι αυτοί οι κινητήρες και οι αισθητηρες.

Δεν είναι πιο σημαντικό να δει κανείς τις πιέσεις?

Είναι δύσκολη η μέτρηση πριν και μετά τον αντάπτορα. Το σίγουρο είναι ότι οι σκάστρες ανοικτού τύπου μπερδεύουν το MAF. Μια μικρή πτώση πίεσης μόνο για τον ήχο στο κύκλωμα μπορεί να μην μπερδεύει το σενσοράκι αν είναι μέσα στο εύρος λειτουργίας του.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με τα τσαφ και τσουφ αρκετά.Είναι ηλεκτρονικές κλειστές όχι ανοιχτού τύπου.

Έτσι είναι αυτοί οι κινητήρες και οι αισθητηρες.

Δεν είναι πιο σημαντικό να δει κανείς τις πιέσεις?

...είπε κανεις το αντίθετο??? :huh:

.......μια χαρα είναι και οι πιέσεις.....

Link to comment
Share on other sites

...είπε κανεις το αντίθετο??? :huh:

.......μια χαρα είναι και οι πιέσεις.....

Πόσο σηκώνεις σταθερή ,over και πριν τον κόφτη.

Φαντάζομαι έχεις μετρήσει για να λες είναι καλα :wub:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η σκαστρα του Tsi δεν ειναι ενος απλου αυτοκινητου πρεπει να παρει την πιεση απο τον κομπρεοσσορα να την παει στην τουρμπινα να την κρατησει και τοτε να την βγαλει... δεν εχουμε 1 turbo....

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σηκώνεις σταθερή ,over και πριν τον κόφτη.

Φαντάζομαι έχεις μετρήσει για να λες είναι καλα :wub:

1,6 over....1 σταθερή μέχρι κόφτες....

και αν θυμάμαι καλά πριν το πρόγραμμα 0,6...0,9 Over

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τιν σκαστρα τις Bonalume τιν φερνουνε και κανει 350ευρο και απο οτι μου ειπε ο εισαγωγεας τιν εχουνε βαλει σε αυτοκινιτο μηπως τιν εχει βαλει κανενας απο το club?

Link to comment
Share on other sites

ποιο μαγαζι την φερνει?να παρουμε τηλ να δουμε!αν κανει καλο ηχο....κ αλλα εξοδα?φυλακη θα παω σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Παδιά Πήγα Πήρα Τον Adaptor Της Forge Και Μαλιστα Το Πήγα Στην Αντιπροσωπεία Να Μου Το Περάσει Αλλά Μου Είπαν Να Πάω Κάπου Για Να Μου Το Φάνε Λίγο Γιατί Εκεί Που Είναι Θα Σκιστεί Το Σωληνάκι Το Θέμα Είναι Ξέρει Κανείς Που Να Μπορεί Να Το Κάνει Εδώ Στην Θεσσαλόνικη; ¶σε Που Το Δοκιμάσαμε Λίγο Και Δεν Ακουγότανε Σχεδόν Τίποτα Πολύ Λίγα Πράγματα.Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Παδιά Πήγα Πήρα Τον Adaptor Της Forge Και Μαλιστα Το Πήγα Στην Αντιπροσωπεία Να Μου Το Περάσει Αλλά Μου Είπαν Να Πάω Κάπου Για Να Μου Το Φάνε Λίγο Γιατί Εκεί Που Είναι Θα Σκιστεί Το Σωληνάκι Το Θέμα Είναι Ξέρει Κανείς Που Να Μπορεί Να Το Κάνει Εδώ Στην Θεσσαλόνικη; ¶σε Που Το Δοκιμάσαμε Λίγο Και Δεν Ακουγότανε Σχεδόν Τίποτα Πολύ Λίγα Πράγματα.Γιατί;

Έχεις προφανώς την παλιά σκάστρα για αυτό δν ακουγεται καθόλου.Πήγαινε να στην αλλάξουν και να σου βάλουν την καινούργια που είναι καλύτερη και θα δεις αν ακούγεται ή όχι! :D:rolleyes: Όσο για το σωληνάκι θέλει απλά προσοχή.....Και σε μένα ίδια έχουν συμβεί και σε όλους φαντάζομαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δλδ που ακουγεται εχω την νεα version της σκαστρας?το πηρα τον 1 μηνα του2008...ρωταω γιατι περιμενω αν εχω την παλια να μου κανει τα κολπα της να την αλλαξω,,,

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι Αύριο Να Πάω Να Την Κόψω Λίγο Για Να Έχει Χώρο.Λέτε Να Υπάρχει Πρόβλημα; Αν Βρω Μάστορα Να Μου Το Κόψει Και Μάλλον Μόνο Αν Θα Βρω Με Λέιζερ.Όταν Κλείνατε Το Πλαστικό Προστατευικό Καπάκι Έκλεινε ή Ζοριζόταν;Φίλε Μου Τι Να Τους Πω Για Να Μου Αλλάξουν Την Σκάστρα;

Edited by SAVVASGT
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι Αύριο Να Πάω Να Την Κόψω Λίγο Για Να Έχει Χώρο.Λέτε Να Υπάρχει Πρόβλημα; Αν Βρω Μάστορα Να Μου Το Κόψει Και Μάλλον Μόνο Αν Θα Βρω Με Λέιζερ.Όταν Κλείνατε Το Πλαστικό Προστατευικό Καπάκι Έκλεινε ή Ζοριζόταν;Φίλε Μου Τι Να Τους Πω Για Να Μου Αλλάξουν Την Σκάστρα;

Απλά να σου βάλουν την καινούργια...τίποτα άλλο....Σε όλους την αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Τελίκα Την Έκοψα Δυόμιση Χιλιοστά Και Είναι ΟΚ,Τελικά Δεν Ακούγεται Τίποτα Και Το Χειρότερο Μου Έπεσε Ένα ¶λεν Και Δεν Το Βρίσκω.Έχω Χαζέψει Και Το Σοβαρότερο Είναι Ότι Φοβάμαι Μην Πάθει Τίποτα.Έχω Ραντεβού Το ¶λλο Σάββατο Με Την Αντιπροσωπεία Για Να Μου Περάσουν ΧΕΝΟΝ Θα Τους Πω Να Ψάξουν Αλλα Αν Δεν Το Βρουν Τι Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Τελίκα Την Έκοψα Δυόμιση Χιλιοστά Και Είναι ΟΚ,Τελικά Δεν Ακούγεται Τίποτα Και Το Χειρότερο Μου Έπεσε Ένα ¶λεν Και Δεν Το Βρίσκω.Έχω Χαζέψει Και Το Σοβαρότερο Είναι Ότι Φοβάμαι Μην Πάθει Τίποτα.Έχω Ραντεβού Το ¶λλο Σάββατο Με Την Αντιπροσωπεία Για Να Μου Περάσουν ΧΕΝΟΝ Θα Τους Πω Να Ψάξουν Αλλα Αν Δεν Το Βρουν Τι Γίνεται;

Αν αλλάξεις σκάστρα θα ακούγεται κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα ακουγοτανε κανονικα απο την αρχη αλλα δυστηχως δεν ξερω αν φοραω την παλια η την βελτιωμενη

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα ακουγοτανε κανονικα απο την αρχη αλλα δυστηχως δεν ξερω αν φοραω την παλια η την βελτιωμενη

και η παλια με την μεμβρανη και η καινουρια η σκαστρα ειναι λιγο για το μπιιιιιπ...

Link to comment
Share on other sites

κ τι προτεινεις?υπαρχει καμια στην ελλαδα που να ειναι καλη κ να ακουγεται καλα?

Link to comment
Share on other sites

κ τι προτεινεις?υπαρχει καμια στην ελλαδα που να ειναι καλη κ να ακουγεται καλα?

το προβλημα και με τις 2 σκαστρες ειναι οτι εχουνε πολυ μαλακο ελατηριο... θελω να δοκιμασω να δω αν βαλω ποιο σκληρο ελατηριο μεσα στην σκαστρα τι θα γινει αν θα κραταει μεγαλυτερη πιεση και πως θα ακουγεται... αναμενετε νεα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.