Jump to content
NEA_KIOS

Golf 5/6 1.4 Tsi - Aftermarket Σκάστρες [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Recommended Posts

προφανως μηλας για κλειστοθ τυπου..οταν τηλεφωνησα στην εταιρεια ποθ τις εισαγει ειπε πως κοστιζει 94Ε +8Ε αποστολη!λογικα μπαινει πανω στην ηλεκτρονικη και ειναι ανοιχτου τυπου!εμαθα πως κανει θορυβο..καθως επισης πως ισως να χανεις λιγο πιεση..περιμενω ενημερωση.. ;)

Αν χάνεις πίεση Μ@Μ@ΚΙΑ .........

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν μιλαμε για το ιδιο πραγμα αλλα το spacer της forge δεν ειναι σκαστρα.Ειναι ενας ανταπτορας που εχει κατι οπες που διωχνει τον αερα προς την ατμοσφαιρα την ωρα που γινεται η ανακυκλωση του περιτου αερα

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν γνωριζει καποιος για αυτο το εξαρτημα της Forge που μπαινει στην σκαστρα και κοστιζει 94Ε ας πει παρακαλω μην κανουμε καμια χαζομαρα στο TSI μας!οσοι γνωριζουν ή μπορουν να μαθουν περιμενω.. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν μιλαμε για το ιδιο πραγμα αλλα το spacer της forge δεν ειναι σκαστρα.Ειναι ενας ανταπτορας που εχει κατι οπες που διωχνει τον αερα προς την ατμοσφαιρα την ωρα που γινεται η ανακυκλωση του περιτου αερα

+1000 αυτο ακριβως ειναι ουτε τιποτα κακο κανει ουτε κ τιποτα καλο απλα ακουγετε.Παρτε τηλ σε μαγαζια που τη εχουν κ ρωτηστε εχει προηγούμενα ποστ που λενε πια.

Link to comment
Share on other sites

η σκαστρα ειναι κλειστου τυπου και οχι ανοιχτου.δεν χανεις πιεση και οπως ειπε και ο gtas βοηθαει στην ανακυκλωση του αερα.ειναι σκαστρα μαζι με ανταπτορα και οχι σκετος ανταπτορας.την τιμη μου την ειπε ανθρωπος που μιλησε με αντιπροσωπο της forge και ειναι γυρω στα 300 ευρω.οσο για το αν βγαζει προβλημα μου ειπε οτι εχει δοκιμαστει σε test drive tsi πριν βγει στο εμποριο και δεν ειχε κανενα προβλημα.οσο για την ανοιχτου τυπου δεν γνωριζω αν βγαζει κατι.το μονο που γνωριζω ειναι οτι κανει θορυβο.για οσους λοιπον αρεσει ο θορυβος ιδανικη ειναι η ανοιχτου τυπου ενω για οσους θελουν ναι μεν ηχο αλλα διακριτικο και ομορφο η κλειστου τυπου ειναι η καλυτερη επιλογη;).

jimQ καλυτερα να προτιμησεις την κλειστου τυπου και οχι ανοιχτου.οσο για το tsi σου μη φοβασαι δε θα ηθελε κανενας πιστευω να παθει κατι το αυτοκινητο του...ουτε κι εγω το δικο μου tsi:)^_^

Link to comment
Share on other sites

Aντε παλι ρε παιδια αφου υπαρχει μονο ο ανταπτορας κ μπαινει πανω στν υπαρχουσα κ με 100ευρ γιατι να δωσεις 300 για ολη την σκαστρα δεν καταλαβαινω.Μου το ειπε ο ταδε που το εμαθε απ τον ταδε κτλ παρτε μονοι σας τηλ κ θα δειτε τι θα σας πουνε.

Link to comment
Share on other sites

Aντε παλι ρε παιδια αφου υπαρχει μονο ο ανταπτορας κ μπαινει πανω στν υπαρχουσα κ με 100ευρ γιατι να δωσεις 300 για ολη την σκαστρα δεν καταλαβαινω.Μου το ειπε ο ταδε που το εμαθε απ τον ταδε κτλ παρτε μονοι σας τηλ κ θα δειτε τι θα σας πουνε.
εχω μπερδευτει παρα μα παρα πολυ.... ;) τελικα γιατι 300Ε?μηπως ειναι καλυτερης αποδοσης η κλειστου?ειναι τελειως αθορυβη??πανικος... ^_^
Link to comment
Share on other sites

Mipos mperdevis ti forge me ti bonalume pou ontos einai komple kai kanei giro sta 300-340E?

H forge evgale mono antaptori...me 100E opos to antaptori tou GTI!

Vale ti F'isa kai ksef'isa!!!!!

De mporo na grapso ellinika .....sorry!

Link to comment
Share on other sites

στο site "forgemotorsport" κανεις αναζητση για Golf TSI και σου βγαζει τον ανταπτορα...λεει οτι ειναι πληρως συμβατος με τον κινητηρα κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Χθές έγινε τελικά η παραγγελία...

Όταν τη βάλω σηκώνω εικόνα και ήχο. new_sugkrotima.gif

Κόστος αντάπτορα 100 γιουρολίνγκος!

Θα πάρει γύρω στη βδομάδα να έρθει... thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθές έγινε τελικά η παραγγελία...

Όταν τη βάλω σηκώνω εικόνα και ήχο. new_sugkrotima.gif

Κόστος αντάπτορα 100 γιουρολίνγκος!

Θα πάρει γύρω στη βδομάδα να έρθει... thumbsdown.gif

Εγώ πάλι είμαι λίγο μπερδεμένος..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χθές έγινε τελικά η παραγγελία...

Όταν τη βάλω σηκώνω εικόνα και ήχο. new_sugkrotima.gif

Κόστος αντάπτορα 100 γιουρολίνγκος!

Θα πάρει γύρω στη βδομάδα να έρθει... thumbsdown.gif

πες μααααααας και μας!!!!!δωσε και σωσε!απο που παρηγγειλες και σε ποσο καιρο θα ερθει???
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην αναμονή των 10 ημερών

Εγώ έκανα παραγγελία απο λάρισα AUTOSPEED tuning τηλ.2410.556.276

Πάντως αυτός πήρε τηλ Αθήνα.

Πρέπει να έρχεται νέα παρτίδα!

Official dealer στην Ελλάδα

Greece

AVC Weber Service Limited

4 El Venizelou Str

17676 Kalthea

Athens

Tel: (+30) 2109231393 - 2109241413

www.avcweber.gr

info@avcweber.gr

Κάντε ένα κόπω

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην αναμονή των 10 ημερών

Εγώ έκανα παραγγελία απο λάρισα AUTOSPEED tuning τηλ.2410.556.276

Πάντως αυτός πήρε τηλ Αθήνα.

Πρέπει να έρχεται νέα παρτίδα!

Official dealer στην Ελλάδα

Greece

AVC Weber Service Limited

4 El Venizelou Str

17676 Kalthea

Athens

Tel: (+30) 2109231393 - 2109241413

www.avcweber.gr

info@avcweber.gr

Κάντε ένα κόπω

Για να καταλάβω ρε παιδιά......

εχει βγεί τελικά η σκάστρα ή όχι???

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω ρε παιδιά......

εχει βγεί τελικά η σκάστρα ή όχι???

Ο αντάπτορας που μπαίνει στην υπαρχουσα ....ουσιαστικά αυξάνει λίγο τον θόρυβο της κλειστού τύπου που ήδη υπάρχει???

ή για να αυξηθεί ο ήχος βάζεις απευθείας την ανοιχτού τύπου>......

----------------------------------------------------------------------------------------

Ξέρετε εαν η σκάστρα επηρεάζει την εγγύηση?????

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτού τύπου ολόκληρη σκάστρα δεν έχει έρθει ελλάδα ακόμη.

Εκτός αν κανένα απο τα παιδιά έχει βάλει BONALUME. (Μεχρι και στο εργοστασιο έχω πάρει γι'αυτή...δε τη στέλνουν!!!)

Η Forge έχει βγάλει ενα απλό ανταπτοράκι που απλά εκτονώνει στο περιβάλλον.

Μπες στη Forge αγγλίας (co.uk....το έχει για να ρίξεις μια ματιά!)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτού τύπου ολόκληρη σκάστρα δεν έχει έρθει ελλάδα ακόμη.

Εκτός αν κανένα απο τα παιδιά έχει βάλει BONALUME. (Μεχρι και στο εργοστασιο έχω πάρει γι'αυτή...δε τη στέλνουν!!!)

Η Forge έχει βγάλει ενα απλό ανταπτοράκι που απλά εκτονώνει στο περιβάλλον.

Μπες στη Forge αγγλίας (co.uk....το έχει για να ρίξεις μια ματιά!)

Δηλαδή αυτό το ανταπτοράκι αυξάνει απλά τον ήχο???

Έχει κάποιοα παρενέργεια?

Και απο που μπορείς να το προμηθευτείς στην Ελλάδα???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό το ανταπτοράκι αυξάνει απλά τον ήχο???

Έχει κάποιοα παρενέργεια?

Και απο που μπορείς να το προμηθευτείς στην Ελλάδα???

Ολα αυτα που ρωτας εχουν απαντηθει πιο πανω.ψαξε λιγο πιο πανω :D

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

....σε όσα πάντως μαγαζιά βελτιώσεων πήγα και ρώτησα μου είπαν πως οι σκάστρες είναι universal και μπαίνουν σε όλα

τα αυτοκίνητα πλήν τα smart.

......έχουμε πήξει στους άσχετους μαγαζάτορες...... rocket.gif

δεν βλέπω την ώρα να αρχίσει το golfaki μου να φτερνίζεται.....

Link to comment
Share on other sites

....σε όσα πάντως μαγαζιά βελτιώσεων πήγα και ρώτησα μου είπαν πως οι σκάστρες είναι universal και μπαίνουν σε όλα

τα αυτοκίνητα πλήν τα smart.

......έχουμε πήξει στους άσχετους μαγαζάτορες...... rocket.gif

δεν βλέπω την ώρα να αρχίσει το golfaki μου να φτερνίζεται.....

Πήγαινε στο μάστορα...άνοιξε το καπό και πές του να σου αλλάξει σκάστρα και να σου βάλει μια κοινή....

Έτσι τον είπα και γώ...αλλά δε μπορούσε να βρεί που είναι η σκάστρα!!!!!!!!

Μιλάμε για τρελές ιστορίες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Βρήκα σκάτρα για το TSI/GT που μου είπαν οτί είναι ειδικά γιαυτό το μοτέρ δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα δεν ανοίγει κανένα λαμπάκι και κάνει θόρυβο καλό. Αυτά είναι τα καλά νεα ακουστε και τα κακά νέα τώρα...η τιμή της είναι 480ευρω!!! Ναι παιδιά δυστυχώς τσουχτερή τιμή για ένα φτέρνισμα και μόνο!!! Όποιος όμος επιμένει και θέλει περισσότερες πληροφορίες ας πάρει τηλέφωνο στο DARAS DEVELOPMENT στο τηλέφωνο 2104134624.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Βρήκα σκάτρα για το TSI/GT που μου είπαν οτί είναι ειδικά γιαυτό το μοτέρ δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα δεν ανοίγει κανένα λαμπάκι και κάνει θόρυβο καλό. Αυτά είναι τα καλά νεα ακουστε και τα κακά νέα τώρα...η τιμή της είναι 480ευρω!!! Ναι παιδιά δυστυχώς τσουχτερή τιμή για ένα φτέρνισμα και μόνο!!! Όποιος όμος επιμένει και θέλει περισσότερες πληροφορίες ας πάρει τηλέφωνο στο DARAS DEVELOPMENT στο τηλέφωνο 2104134624.

Πλάκα μας κάνουν έτσι????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Βρήκα σκάτρα για το TSI/GT που μου είπαν οτί είναι ειδικά γιαυτό το μοτέρ δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα δεν ανοίγει κανένα λαμπάκι και κάνει θόρυβο καλό. Αυτά είναι τα καλά νεα ακουστε και τα κακά νέα τώρα...η τιμή της είναι 480ευρω!!! Ναι παιδιά δυστυχώς τσουχτερή τιμή για ένα φτέρνισμα και μόνο!!! Όποιος όμος επιμένει και θέλει περισσότερες πληροφορίες ας πάρει τηλέφωνο στο DARAS DEVELOPMENT στο τηλέφωνο 2104134624.

Με τόσα λεφτά παίρνει ένα τελικό καζανάκι και τον αντάπτορα της forge και απο ήχο θα έχεις όσο θές!!!!

...και φτάρνισμα και βόγκιγμα!

Edited by Black badge project
Link to comment
Share on other sites

Με τόσα λεφτά παίρνει ένα τελικό καζανάκι και τον αντάπτορα της forge και απο ήχο θα έχεις όσο θές!!!!

...και φτάρνισμα και βόγκιγμα!

Το ξέρω παιδιά είναι πολλά τα λεφτά ο Δάρας πρέπει να τα ακούσει. με τα μισα λεφτα έρχομαι εγώ σε όποιον γουσταρει και θα του φτερνίζομαι και κανω και γαμω τους θορυβους!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.