Jump to content
hard-fi

Φωτισμός Ταμπλώ

Recommended Posts

Παιδιά δεν υπάρχει φωτισμός στις ενδείξεις του ταμπλώ του καλοριφέρ ;) ( μόνο αυτό - λειτουργεί κανονικά).

Λέτε να κάηκαν τα λαμπάκια, ή να κοιτάξω τις ασφάλειες- ξέρετε ποιά απο όλες είναι?

Πάντως άνοιξα το ταμπλώ,αλλά επειδή γίνεται χαμός εκεί πίσω, δύσκολα θα το πειράξω... new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει φωτισμός στις ενδείξεις του ταμπλώ του καλοριφέρ ;) ( μόνο αυτό - λειτουργεί κανονικά).

Λέτε να κάηκαν τα λαμπάκια, ή να κοιτάξω τις ασφάλειες- ξέρετε ποιά απο όλες είναι?

Πάντως άνοιξα το ταμπλώ,αλλά επειδή γίνεται χαμός εκεί πίσω, δύσκολα θα το πειράξω... new_killpc.gif

και μενα ακριβως το ιδιο.στο καλοριφερ εχουν καει και το βραδι πρεπει να αναβω τη λαμπα αμα θελω να το αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

:) κλασικό πρόβλημα σε vw.Ποιο polo έχεις?Δοκίμασε κάποιες φορες να του δίνεις μερικά "σκαμπιλακια" και ανάβει στην αρχή..μετά καίγονται και τέλος,θέλουν αλλαγή,που είναι εύκολη
Link to comment
Share on other sites

:) κλασικό πρόβλημα σε vw.Ποιο polo έχεις?Δοκίμασε κάποιες φορες να του δίνεις μερικά "σκαμπιλακια" και ανάβει στην αρχή..μετά καίγονται και τέλος,θέλουν αλλαγή,που είναι εύκολη

εγω το 6n εχω.οχι δεν αναβουν χαθολου με τπτ.πως τα αλλαζεις αυτα?

Link to comment
Share on other sites

εγω το 6n εχω.οχι δεν αναβουν χαθολου με τπτ.πως τα αλλαζεις αυτα?

Εύκολο είναι,ξεκουμπώνεις το panel του καλοριφέρ και από πίσω έχει ένα πλαστικό με 1 η 2 λαμπάκια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άνα golf iv και μου κάηκε το λαμπάκι του καλοριφέρ.Προχθές το άλλαξα.Δυσκολέφτηκα πολύ να το αλλάξω αλλά τα κατάφερα.

Σε μένα οι 3 διακόπτες για το καλοριφέρ είναι κουμπωτοί.Τράβηξα τον μεσαίο και τον έβγαλα.Μέσα στο βάθος είναι το λαμπάκι.Με μια τσιμπίδα το έβγαλα (αφου πρώτα το έσπασα γιατί δεν μπορούσα να το πιάσω με τπτ).

Link to comment
Share on other sites

:lol: κλασικό πρόβλημα σε vw.Ποιο polo έχεις?Δοκίμασε κάποιες φορες να του δίνεις μερικά "σκαμπιλακια" και ανάβει στην αρχή..μετά καίγονται και τέλος,θέλουν αλλαγή,που είναι εύκολη

1400 cc 1997. Ούτε με σκαμπιλάκια ούτε με βροντο-σκάμπιλα ανάβει. rocket.gif

Έβγαλα το panel αλλά πίσω όλα βρίσκονται μέσα σε άλλο κουτί που δεν ανοίγει με τίποτα.

¶σε που τραβώντας το κουτί μάμησα new_sugkrotima.gif τα καλώδια του radio-cd και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο!

Μάλλον καλύτερα να πάει στον ηλεκτρολόγο η δουλειά, έτσι που τα έχουν βάλει είναι αγκαρεία και λεπτοδουλειά μαζί!

Link to comment
Share on other sites

Βγαζοντας το καπακι του καλοριφερ βλεπεις απο πίσω τους 3 διακόπτες. Βγάζοντας τον μεσαίο, δεν χρειάζεται να τα ξεμαλλιάσεις όλα εκει πίσω, θα δείς ένα πράσινο παπαράκι στο κέντρο του. Παντόντας το λιγο ξεκουμπώνει και μπορείς να το βγάλεις. Στην άκρη του εχει ενα λαμπάκι που εχει καει γι αυτο δεν έχει φως. Δεν ξερω αν μπορείς να βρεις μονο το λαμπακι η ολη την πράσινη παπαντζα αλλα δεν κοστιζουν τιποτα. Μετα ξανακουμπώνεις τον διακόπτη και την θήκη και ολα οκ. Αν θες βοήθεια σου εχω στείλει πμ το κινητο. Παρε με για περαιτέρω οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Βγαζοντας το καπακι του καλοριφερ βλεπεις απο πίσω τους 3 διακόπτες. Βγάζοντας τον μεσαίο, δεν χρειάζεται να τα ξεμαλλιάσεις όλα εκει πίσω, θα δείς ένα πράσινο παπαράκι στο κέντρο του. Παντόντας το λιγο ξεκουμπώνει και μπορείς να το βγάλεις. Στην άκρη του εχει ενα λαμπάκι που εχει καει γι αυτο δεν έχει φως. Δεν ξερω αν μπορείς να βρεις μονο το λαμπακι η ολη την πράσινη παπαντζα αλλα δεν κοστιζουν τιποτα. Μετα ξανακουμπώνεις τον διακόπτη και την θήκη και ολα οκ. Αν θες βοήθεια σου εχω στείλει πμ το κινητο. Παρε με για περαιτέρω οδηγίες.

tongue.gif Το έκανα όπως το λες.

Έβγαλα μόνο τον μεσαίο διακόπτη και απο πίσω έχει το πράσινο παπατζάκι που λες.

Απο το πολύ τράβηγμα και χτύπημα για να βγει με προσοχή machinegun.gif

για να μην σπάσει, το λαμπάκι άναψε μόνο του! :lol:

Και απο οτι είδα, υπάρχει αυτό το ένα μεγάλο λαμπάκι στο μεσαίο διακόπτη,

που τα φωτίζει όλα, και ίσως δυο μικρά στους άλλους δυο, γιατι δεν είδα κάποιο φως στους άλλους δυο...

Σε ευχαριστώ για τις οδηγίες! worthy.gif

Edited by hard-fi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.