Jump to content
Σπύρος

Τελική

Recommended Posts

εγώ πάντως με το δικό μου πόλο 5η το έφτασα τελική 215 σε ίσιο δρόμο και τα 200 τα πιάνει για πλάκα αλλά εντάξη έχει πρόγραμμα και δίαφορα άλλα πραγματάκια στο μοτερ.

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

σε ευθεια ισιο δρομο εχω δει 200 και κατι ψιλα, σε κατηφορα και με ουρειο ανεμο 210!!

Polo 9n 16v

Link to comment
Share on other sites

Τι έχετε να πείτε..

τω καλοκαιράκι που είχα τον άγγλο μου πατρίδα γυρίζοντας από μια αλήτικι συνηθισμένη νύχτα νότια τις αθηνας, στο σύριος ( εγώ με τo polo μου 6n ο φίλος μου με golf 4 20v mtm (200ps) και ένα rallye στα 140ps ++)

τo rallye με μέτρησε στα 230

τo golf 240

και εγώ έγγραφα 218 με τον κοφτη να κάνει υπερωρίες (ήμουν τότε με τελικό remus και δίχως papa :s )

A..και φοράω 14res

Edited by morfeas010
Link to comment
Share on other sites

Μαμα εντελως 200 ανετα και με λιγη υπομονη 210 κοφτη 5η ολα αφτα σε ευθεια.Με αλλαγη ελαστικων-ζαντων σε 215/40/16 κλαφτα χαραλαμπε!.Πολυ μεγαλη διαφορα σε επιταχυνση και χρονο επιτευξης της τελικης.Προς τοχειροτερο ενοειτε!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβαινοντας προς τα κατω με αρκετο βαρος στο πορτμπαγκαζ σε ευθεια στην λαρισα

ειδα στο κοντερ 195 αλλα δεν ακουσα κοφτη και μετα το αφησα για να μην με πετιχει

κανενα στρουμφ με κανενα radar!!!

Επισεις οταν ειναι φορτομενο το polaki χωνεται καλυτερα σε στροφες οταν εχει αρκετα χιλιομετρα!!!

Κι ολα αυτα με 195/50/15

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλη που είχα περισότερη άνεσα που βγήκα πρίν λίγες μέρες εθνικό το τερμάτισα δεν ανέβενε άλλο 217-218 και μετά πλάκοθηκα φρένα γιατί ένας Μ@%@^#ς με ένα αγροτικό πήγε να με κλεισει...

Link to comment
Share on other sites

Λευτερη εδω μιλαμε για μαμα αυτο/τα και οχι σαν το δικο σου :D:D:D;)

Link to comment
Share on other sites

είδα Πόλο............. και............ sorryyyyyyyyyy

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα το πολακι (9Ν 100 αλογα ) μια φορα, 215 στο σειριος, αλλα το ειχα ματωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωσει.

Υ.Γ. Σορυ για το οφ-τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

στον δρομο ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΒΕΡΟΙΑΣ στα τουνελ μεσα που ειναι μεγαλη κατηφορα...που φοραω μονο μια εξατμιση ελευθερας ΔΑΝΕΖΙΚΗ και μια φιλτροχουανα μετα απο ωρα επιασε κοντερισια τιλεκιασμενο 210 με το polo 1.4 75hp!!!

Link to comment
Share on other sites

227 στο κοντέρ σε ευθεία στην Εγνατία (Ασπροβάλτα - Θεσ/νίκη), 218 sτο GPS με 205/45/16, μαμά σχέσεις σαζμάν. Το αμάξι όταν το πήρα ήταν Skoda Fabia SE 1400... ;)

Edited by KDOURIS
Link to comment
Share on other sites

μεχρι 190 ειδα εγω σπασμενο μεχρι τα κοκκινα.παραπανω δεν πηγαινε,ασε που φοβηθηκα μην πεταχτει κανα μοτερ εξω sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

polo 6n2 101ps.

Link to comment
Share on other sites

λόγο σασμάν την προηγουμενη τελική μπορεί να την πιάνω και με τεταρτη πλέον.. άραγε με πέμπτη ποσο να ροπαρει το μοτέρ και ποσα να πιάσω?? 205-210 πιστεύω.. hmmm.gif δεν θα μάθουμε ποτε :angry:

Link to comment
Share on other sites

το TSI τοχει τερματισει κανεις??εγω σε ενα test drive που το εκανα το 200αρησα αλλα ειχε πολυ ακομα,πιστευω πανω απο 210!το καλυτερο βεβαια ειναι οτι ταχε κ σε ανηφορικα κομματια,γιατι εκει ειναι η διαφορα απο το yaris που εχω,οτι στην ανηφορα πανω απο 150-170 (αναλογα την κλιση),δεν παει,κ το polo σημερα στις ιδιες πηγε 190 κ 200 (ανεβαζε στην ανηφορα,δεν ειναι οτι ειχε φορα απλα)

Link to comment
Share on other sites

Με polo 6n2 101ps μαμά μόνο ένα πάνελ φοράει στην εθνική από Αθήνα Χαλκίδα σε ευθεία 200 και ειχε και λιιιγο ακόμη αλλά ανγκάστηκα να κόψω για να μην γίνω αλοιφή και στον ιδιο δρόμο σε λιγο κατηφορικό κομμάτι 210.Πάντως τα 180 τα ανεβάζει χωρίς δυσκολία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.