Jump to content
sav6n2

Έχεις Polo?

Recommended Posts

:thumbsup: - βιαζεσαι χωρις να ξερεις ,διαβασε καλυτερα μιλαω για ειδικα πριονακια ρωτα κανεναν με χρυσοχοειο να σου πει τι και πως κοβουν (!)

λοιπόν,για να τελειώνει το θέμα αυτό με τους φίλους αντίρησιες,λέω ότι το σύστημα αυτό δεν αποσκοπεί στό να μη σου κλέψουν τον κούβα αλλά στό να καθυστερήσει τον οποιοδήποτε ατζαμη Ο οποίος το μόνο που ξέρει είναι να σπάσει το τζαμί για να πάρει κάτι που τυχόν είδε μέσα ΣTO αμάξι.

δεν προανέφερα πουθενά για αντικλεπτικο σύστημα ολόκληρου του αυτοκινήτου γιατί αν κάποιος θέλει να στό κλέψει,είναι βέβαιο ότι ΘA το κάνει.

είτε με ειδικά μαχαίραμιά,είτε με αγγουράκια ή κ γω δε ξέρω πως αλλιώς.@

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup: - δεν μιλαγαμε για το δικο σου συστημα αυτο δεν επιδεχεται καμια κριση πλεον αλλα για την κοπη των αντικλεπτικων μπαστουνιων τα οποια 2 εχω και εγω αλλα δεν εμπιστευομαι οτι ειναι οπως τα παρουσιασε το αλλο παιδι μιας και ενα απο αυτα παλαιοτερα σε πειραμα το ειχα κατεργαστει με φορητο δραπανακι και φρεζακι μπροστα και ειδα τι αντοχη ειχε - ΟΚ να μην πουμε αλλο για αντοχη τετοιου υλικου και σου κλεψουμε την δοξα της εφαρμογης της πατεντας αλλωστε με το ζορι δεν γινεται να πεισεις καποιον Πχ εδω αλλοι καποτε πιστευαν στο νερο του καματερου οσο κι αν "αντιρρησιες" φωναζαν περι του αντιθετου (!)
Link to comment
Share on other sites

:D - δεν μιλαγαμε για το δικο σου συστημα αυτο δεν επιδεχεται καμια κριση πλεον αλλα για την κοπη των αντικλεπτικων μπαστουνιων τα οποια 2 εχω και εγω αλλα δεν εμπιστευομαι οτι ειναι οπως τα παρουσιασε το αλλο παιδι μιας και ενα απο αυτα παλαιοτερα σε πειραμα το ειχα κατεργαστει με φορητο δραπανακι και φρεζακι μπροστα και ειδα τι αντοχη ειχε - ΟΚ να μην πουμε αλλο για αντοχη τετοιου υλικου και σου κλεψουμε την δοξα της εφαρμογης της πατεντας αλλωστε με το ζορι δεν γινεται να πεισεις καποιον Πχ εδω αλλοι καποτε πιστευαν στο νερο του καματερου οσο κι αν "αντιρρησιες" φωναζαν περι του αντιθετου (!)

όντως εγώ αναφερόμουν στό αρχικό ζήτημα γιατί ΠPOΦANΩΣ δε παρακολούθησα καλά τη συζήτησα αλλά εχω μια απορία:πως κατέληξε να συζητάται για γρηγόρο σπάσιμο κλειδαριάς κ περί μπαστουνιων κ την κοπή τους?

δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα εφόσον πριν λίγο καιρό σου είχε δοθεί κ μια επιπλέον επεξήγηση για την σκοπιμότητα κ είχες συμφώνηση ληγοντας το θέμα αυτό.

όσων αφορά αυτα που συζηταται είναι άσχετα με το θέμα.

μπορείς να ανοίξεις παρόμοιο θέμα περί κλοπής κάπου αλλού στό φόρουμ.

σ'ευχαριστώ.

@

Link to comment
Share on other sites

όντως εγώ αναφερόμουν στό αρχικό ζήτημα γιατί ΠPOΦANΩΣ δε παρακολούθησα καλά τη συζήτησα αλλά εχω μια απορία:πως κατέληξε να συζητάται για γρηγόρο σπάσιμο κλειδαριάς κ περί μπαστουνιων κ την κοπή τους?

δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα εφόσον πριν λίγο καιρό σου είχε δοθεί κ μια επιπλέον επεξήγηση για την σκοπιμότητα κ είχες συμφώνηση ληγοντας το θέμα αυτό.

όσων αφορά αυτα που συζηταται είναι άσχετα με το θέμα.

μπορείς να ανοίξεις παρόμοιο θέμα περί κλοπής κάπου αλλού στό φόρουμ.

σ'ευχαριστώ.

@

το καλυτερο αντικλεπτικο τελικα ειναι να παρεις το τιμονι σπιτι σου!!!!οποτε και το τζαμι να σπασει ο αλλος....και το μπαστουνι ναπαραβιασει..και ο συναφερμος να μουγκαθει...και το ιμομπιλαιζερ να βαρεθει να κανει την δουλεια του......αντε να δω πω θα το οδηγησει χωρις τιμονι :D !!!!

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο αντικλεπτικο τελικα ειναι να παρεις το τιμονι σπιτι σου!!!!οποτε και το τζαμι να σπασει ο αλλος....και το μπαστουνι ναπαραβιασει..και ο συναφερμος να μουγκαθει...και το ιμομπιλαιζερ να βαρεθει να κανει την δουλεια του......αντε να δω πω θα το οδηγησει χωρις τιμονι :D !!!!

δε παλευεσαι ρε φίλε!

για τουρνουά μ@λ@κι@ς είσαι ο καλύτερος! tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

:D - δεν μιλαγαμε για το δικο σου συστημα αυτο δεν επιδεχεται καμια κριση πλεον αλλα για την κοπη των αντικλεπτικων μπαστουνιων τα οποια 2 εχω και εγω αλλα δεν εμπιστευομαι οτι ειναι οπως τα παρουσιασε το αλλο παιδι μιας και ενα απο αυτα παλαιοτερα σε πειραμα το ειχα κατεργαστει με φορητο δραπανακι και φρεζακι μπροστα και ειδα τι αντοχη (!)

πάντως αν θες NA κανείς κάτι να προστατέψεις το αμάξι,μπορείς να κανείς ένα κολπακι κ αρκετά φτηνό.

με ένα ρελε στό χώρο του κινητήρα κ ένα κρυφό διακόπτη κάπου μέσα στην καμπίνα μπορείς πολύ εύκολα να ανοίξεις το ηλεκτρικό κύκλωμα της μίζας.

πολύ απλό,πολύ εύκολο,φτηνό

κ που να σκεφτεί ο αλλος για ποιο λογο δε πέρνει μπρος!

αυτα.@

Edited by Sav 6n2
Link to comment
Share on other sites

δε παλευεσαι ρε φίλε!

για τουρνουά μ@λ@κι@ς είσαι ο καλύτερος! tongue.giftongue.gif

ε,μα καλα λεω ρε φιλε...εκει καταληγουμε στο τελος....εκτος δηλαη αν μας πει κανενας φιλος οτι μπορει ο κλευτης να φερει τιμονι απο το σπιτι του!!!!! φανταζεσε????!!!?!?!?!!? :D

Edited by exo_polo
Link to comment
Share on other sites

με ένα ρελε στό χώρο του κινητήρα κ ένα κρυφό διακόπτη κάπου μέσα στην καμπίνα μπορείς πολύ εύκολα να ανοίξεις το ηλεκτρικό κύκλωμα της μίζας.

:D - η μιζα μπορει να παρει ρευμα και αλλιως και για να σε προλαβω ακομα και το κολπο με τον αισθητηρα του στροφαλου το εχω κανει αλλα εχει και παρενεργειες (!) και αυτο με το τιμονι ορισμενοι υπερ-προστατευτικοι το κανουν αφου εχουν αποσπωμενο κωνο ή που κλειδωνει

μπορείς να ανοίξεις παρόμοιο θέμα περί κλοπής κάπου αλλού στό φόρουμ.

-υπαρχει κι αν δεις κι εκει εχω κανει ποστ μαζι με αλλα παιδια

Link to comment
Share on other sites

και αυτο με το τιμονι ορισμενοι υπερ-προστατευτικοι το κανουν αφου εχουν αποσπωμενο κωνο ή που κλειδωνει

ε,τι σου ειπα.......... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν θες NA κανείς κάτι να προστατέψεις το αμάξι,μπορείς να κανείς ένα κολπακι κ αρκετά φτηνό.

με ένα ρελε στό χώρο του κινητήρα κ ένα κρυφό διακόπτη κάπου μέσα στην καμπίνα μπορείς πολύ εύκολα να ανοίξεις το ηλεκτρικό κύκλωμα της μίζας.

πολύ απλό,πολύ εύκολο,φτηνό

κ που να σκεφτεί ο αλλος για ποιο λογο δε πέρνει μπρος!

αυτα.@

sav ειναι καλη αυτη η ιδεα (βρισκει εφαρμογη σε παπακια καλυτερα νομζω) ν θελεις ανοιξε ενα θεμα ξαι γραψε μασ αναλυτικα πως γινεται...λες να φερουν ομως κανενα ελικοπτερο και να την παρουν σηκωτη την ferr.... ε...το πολακι εννοουσα!!!! :lol:

Edited by exo_polo
Link to comment
Share on other sites

:lol: - η μιζα μπορει να παρει ρευμα και αλλιως και για να σε προλαβω ακομα και το κολπο με τον αισθητηρα του στροφαλου το εχω κανει αλλα εχει και παρενεργειες (!) και αυτο με το τιμονι ορισμενοι υπερ-προστατευτικοι το κανουν αφου εχουν αποσπωμενο κωνο ή που κλειδωνει

-υπαρχει κι αν δεις κι εκει εχω κανει ποστ μαζι με αλλα παιδια

ρε φίλε,εσυ μιλάμε είσαι χρόνια μπροστά.

τι εννοείς ότι μπορεί να πάρει από αλλού ρεύμα;

θα κάτσει ο κλέφτης να ψάξει να βρει το μπαϊμπας ανοίγωντάσ το καπό κ να το επαναφέρει στην αρχική του κατάσταση ενώ XTYΠAEI ο συναγερμός?

απ'όσα ξέρω,γνωρίζω ότι η μίζα έχει μόνο μια παροχή.αλλά σε περίπτωση που TO δικό σου έχει 2 ή 3 ή 4,απλά κανε περισσότερα μπαϊμπας.

με τον ίδιο τρόπο μπορείς να διακόψεις την αντλία βενζίνης.

@

Link to comment
Share on other sites

sav ειναι καλη αυτη η ιδεα (βρισκει εφαρμογη σε παπακια καλυτερα νομζω) ν θελεις ανοιξε ενα θεμα ξαι γραψε μασ αναλυτικα πως γινεται...λες να φερουν ομως κανενα ελικοπτερο και να την παρουν σηκωτη την ferr.... ε...το πολακι εννοουσα!!!! :lol:

εγώ θα έλεγα να βγάλεις τις ρόδες σου ρε ΦIΛE.

;-)

δε μπορώ να αναλύσω TO πως ακριβώς γίνετε γραπτά.

όταν βρεθούμε,θα σου εξηγήσω από κοντά.

πάντως τα αυτοσχέδια μπαϊμπας έχουν καλύτερα αποτελέσματα απ'το να παρεμβάλεται ένας συναγερμος ενδιάμεσα.

αλλά όπως προείπες,αν θέλουν να σου πάρουν τη ferr..... εεεεε την λαμπορ.....εεεε,ξεχνάω συνέχεια ότι για πόλο πρόκειται κ γι'αυτό μπορούν να επιστρατεύσουν κ διαστημόπλοιο για να το πάρουν αθόρυβα.

κ όλα αυτα για ένα πόλο.@

Link to comment
Share on other sites

θα κάτσει ο κλέφτης να ψάξει να βρει το μπαϊμπας ανοίγωντάσ το καπό κ να το επαναφέρει στην αρχική του κατάσταση ενώ XTYΠAEI ο συναγερμός?

:lol: - ναι οντως μετα απο τετοιο τρομερο σοκ που θα υποστει με το να χτυπαει ενας συναγερμος μονης σειρηνας θα πεθανει απο καρδιακη προσβολη και δεν θα γινει τιποτα ,εχεις δικιο σε ολα ΟΚ τι να προσθεσω πλεον ?

Link to comment
Share on other sites

:lol: - ναι οντως μετα απο τετοιο τρομερο σοκ που θα υποστει με το να χτυπαει ενας συναγερμος μονης σειρηνας θα πεθανει απο καρδιακη προσβολη και δεν θα γινει τιποτα ,εχεις δικιο σε ολα ΟΚ τι να προσθεσω πλεον ?

ε,δεν είπαμε πως θα πάει από καρδιά ο άνθρωπος..Αλλά η κλοπή ενός αυτοκινήτου τυχαίνει να είναι λιγάααακι...Παράνομη!!!Οπότε θα θέλει η δουλειά του να γίνει αθόρυβα και δεν θα κάτσει να σκαλίζει τις παροχές του ρεύματος ή να κατεβάσει κανα ολόκληρο μότερ στον δρόμο την ώρα που χτυπάει ο συναγερμός γιατί αυτό δίνει στόχο και πολύ πιθανόν να τον πιάσουν.(¶σε που όπως γράφουμε στα γκαράζ μας έχουμε συναγερμό με ειδοποίηση στα πολάκια μας,οπότε).Οπότε είτε συναγερμό μόνης σειρήνας έχεις,είτε συναγερμό με ηχεία από μπουζουκτσιδικο είναι ένα και το αυτό..Την δουλειά τους την κάνουν και τα2!Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

:angry: - ναι οντως μετα απο τετοιο τρομερο σοκ που θα υποστει με το να χτυπαει ενας συναγερμος μονης σειρηνας θα πεθανει απο καρδιακη προσβολη και δεν θα γινει τιποτα ,εχεις δικιο σε ολα ΟΚ τι να προσθεσω πλεον ?

όχι φίλε μου,δε χρειάζεται NA προσθέσεις τπτ άλλο,αυτα φτάνουν. καταλάβαμε τον όρο ΑΝΤΙΡΙΣΙΑΣ.

@

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου,δε χρειάζεται NA προσθέσεις τπτ άλλο,αυτα φτάνουν. καταλάβαμε τον όρο ΑΝΤΙΡΙΣΙΑΣ.

@

:angry: - θα σου εβαζα φωτο το κονδυλι που χρησιμοποιω σε ενα φορητο εργαλειο για να κατεργαζομαι αυτα τα μπαστουνια να δεις ποσο ευκολα τα τρωει αλλα δεν εχει κανενα νοημα ,βαλε οτι θες στο αμαξι σου και συνεχισε εσυ το τοπικ ωχ αδερφε στην τελικη (!)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειχα μια alfa romeo 155 που μετα απο ενα χρονο ανακαλυψα δυο διακοπτες που κλεινανε μιζα και αντλια βενζινας οεο :angry::rolleyes:^_^^_^

φαντάσου φίλε μού,δικό σου ήταν το αυτοκίνητο και όμως δεν ήξερες ότι υπάρχουν αυτοί οι διακόπτες..Αυτα να τα διαβάζουν ορισμένοι φίλοι που λένε ότι δ είναι καλό σύστημα..

:angry: - θα σου εβαζα φωτο το κονδυλι που χρησιμοποιω σε ενα φορητο εργαλειο για να κατεργαζομαι αυτα τα μπαστουνια να δεις ποσο ευκολα τα τρωει αλλα δεν εχει κανενα νοημα ,βαλε οτι θες στο αμαξι σου και συνεχισε εσυ το τοπικ ωχ αδερφε στην τελικη (!)

αν το έχεις καταλάβει(αν και δεν το νομίζω)το σύστημα που ανέφερε ο φίλος sav6n2 το έχει στο αυτοκίνητο του και όχι μόνο δουλεύει μια χαρά αλλά έχει απόσπαση πολύ θετικά σχόλια από όσους το έχουν δει.Εδώ το δημοσίευσε για να το κάνουν και τα υπόλοιπα μέλη του κλαμπ

-_- - μωρε ετσι λενε και για τους αεροσακους οτι θα ανοιξουν αλλα ακους στουκες με 100 χλμ κι αυτος χαμπαρι ενω αλλωτε με ενα γκουπ στον προφυλακτηρα ο απο πισω κι ανοιγει το ρημαδι - δεν ξερω κατα ποσο πρεπει να εμπιστευθουμε αυτο το συστημα με τις ασφαλειες ,σκεφτειτε μια ζαλαδα μια λιποθυμια θα μεινουμε μεσα αβοηθητοι (!)

α,και μάλλον το μοναδικό πράγμα που συμφωνούμε είναι να αφήσουμε αυτό το θέμα εδώ γιατί όπως βλέπεις από την πιο πάνω απάντηση σου,έχεις φτάσει σε σημείο να βγάζεις του αερόσακους άχρηστα συστήματα..Και πολύ περισσότερο να καταστροφολογείς γενικότερα...Αυτα..Καλές βόλτες!

Link to comment
Share on other sites

ο tsakhs μιλαει παντα με στοιχεια και ειναι πολυ καλος γνωστης του αντικειμενου ''αυτοκινητο''.

αν δεν σου κανει κοπο διαβασε κανενα ποστ του και θα καταλαβεις οτι ο ανθρωπος το ''κατεχει'' και δεν ειναι ασχετος.

θεωρω οτι τον αδικεις λιγακι.. :huh:

υ.γ:δεν τον υποστηριζω,το ιδιο θα εκανα για οποιονδηποτε που μου εχει δειξει οτι ειναι γνωστης του αντικειμενου.

Link to comment
Share on other sites

ο tsakhs μιλαει παντα με στοιχεια και ειναι πολυ καλος γνωστης του αντικειμενου ''αυτοκινητο''.

αν δεν σου κανει κοπο διαβασε κανενα ποστ του και θα καταλαβεις οτι ο ανθρωπος το ''κατεχει'' και δεν ειναι ασχετος.

θεωρω οτι τον αδικεις λιγακι.. :rolleyes:

υ.γ:δεν τον υποστηριζω,το ιδιο θα εκανα για οποιονδηποτε που μου εχει δειξει οτι ειναι γνωστης του αντικειμενου.

σ'αυτό που λες φίλε,δεν έχεις άδικο αλλά εδώ δεν ερχόμαστε για να δείξουμε το πόσο κατέχουμε το θέμα του αυτοκινήτου αλλά για να ανταλλάξουμε κάποιες αντικειμενικές απόψεις.

εχω διαβάσει αρκετά ποστ του φίλου ΤΣΑΚΗΣ κ νομίζω ότι ξέρει πολλά πραματα αλλά τι να πω σε ένα άτομο που χαρακτήρισε τους αερόσακους από αναξιόπιστους εως κ επικίνδυνους (εφόσον μπορεί να ανοίξουν από πίσω τσούγκρισμα).αν είναι έτσι να μην οδηγούμε καθόλου γιατί μπορεί ανα πάσα στιγμή να μας προδώσουν τα φρένα κ να σκοτωθούμε.

είναι το λιγότερο αρνητικός χωρίς να αιτιολογεί τα λεγόμενα του.

επίσης γίνετε πνεύμα αντίλογιας μόνο κ μόνο για να

μας δείξει τις βιβλιοθετημενες γνώσεις που έχει πάνω σε ένα αντικείμενο.

το θέμα είναι οι αφαίρεση των ασφάλειων για λύση κατά των κάποιων ατόμων που θέλουν απλά κ μόνο να μπουν μέσα στ'αμάξι για 1 λεπτό ενώ ο φίλος μας,μας λέει ότι όλα είναι ανώφελα (το κλείδωμα της πόρτας,οι συναγερμοί,τα μπαστούνια,η διακοπή ηλεκτρικών κυκλωμάτων κ.ο.κ.).

αφού είναι έτσι τα πραματα,να αφήσουμε ανοιχτούς τους κουβαδες μας κ τα κλειδιά στό διακόπτη κ να πάμε σπίτι για ύπνο αφού ούτως η άλλως θα μας το κλέψουν.

δε θέλω να θίξω ούτε προσβαλω κανέναν αλλά αυτή δεν είναι ορθή λογική.

@

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.