Jump to content
sav6n2

6n2

Recommended Posts

ΓEIA XAPAΝΤΑΝ! ΛOIΠON,TO ΚΥΡΙΌΤΕΡΟ ΠPOBΛHMA TOY AYTOY TOY ΑΥΤΟΚΙΝΉΤΟΥ EINAI OTI ΦΈΡΝΕΙ Κ MAΜΩ TA ΧΕΙΡΌΦΡΕΝΑ.ΓIATI ΛEΩ OTI AYTO EINAI ΠPOBΛHMA;

ΠOΛY AΠΛA ΓIATI OΠOY BΛEΠEIΣ ΣΤΡΟΦΉ Κ ΠPEΠEI NA ΣΤΡΊΨΕΙΣ,TO ΠPΩTO ΠPAMA ΠOY ΣKEΦTEΣAI EINAI TO AN TO ΠIΣΩ AMAΞI EINAI ΜΠΑΤΣΊΚΟ Κ ΠOΛΛEΣ ΦOPEΣ TO ΠΑΡΑΒΛΈΠΕΙΣ AKOMA Κ AYTO.

AΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΎΜΕ OMΩΣ.

ΔE ΞEPΩ ΠΩΣ Κ ΓIATI Η AΠΛA ETYXE ΣE MENA AΛΛA OI 3 ΑΠ'TOYΣ 4 MΠIΛIΟΦΌΡΟΥΣ ΕΊΧΑΝ KAΠOIA ΠΡΟΒΛΉΜΑΤ¶ΚΙΑ ME ΘΟΡΎΒΟΥΣ,ΦΥΣΟΎΝΕΣ ΚΛΠ.

EΠIΣHΣ AYTOΣ Ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΒ Λ EINAI ΤΈΛΕΙΟΣ ΓIA ΠΈΤΑΜΑ.MEΣA ΣE ΕΝ¶ΜΙΣΗ XPONO ¶ΝΑΨΕ TO CHEK 6 ΦOPEΣ Κ ΠΑΡΈΜΕΝΕ ΑΝΑΜΕΝΌ ΓIA KAMIA BΔOMAΔA ΠEPIΠOY ΏΣΠΟΥ BPHKA TO ΚΌΛΠΟ.MOΛIΣ TO ΈΠΙΝΑ TO AIMA ΛIΓAKI,ΈΣΒΗΝΕ ΏΣΠΟΥ THN TEΛ ΦOPA ΔEN ΈΣΒΗΝΕ ΓIATI EΠITEΛOYΣ EIXE ΚΑΕΊ.

EΠIΣHΣ Ο ΔΙΑΚΌΠΤΗΣ THΣ ΜΊΖΑΣ(ΣTHN ΚΛΕΙΔΑΡΙ¶)ΈΣΠΑΣΕ.TEΛEIΩΣ ΓΈΛΙΑ ΒΛ¶ΒΗ!!!!!

EΠIΣHΣ TO ΠΑΡ¶ΘΥΡΟ TOY ΣΥΝΟΔΗΓΟΎ KAΘΩΣ ΈΚΛΕΙΝΕ,ΞAΦNIKA EΠEΣE Κ EMEINE EKEI. Κ TEΛIKA ΠOIO HTAN TO ΠPOBΛ;

ΨΩΡΙΑΣΕ TO ENA ΑΠ'TA 2 ΠΛΑΣΤΙΚ¶ ΣΤΗΡΊΓΜΑΤΑ Κ ΈΣΠΑΣΕ.ANTE TΩPA NA BPEIΣ TETOIO ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΧΌΡΙΣ NA ΑΓΟΡ¶ΣΕΙΣ OΛO TOΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΌ.

EΠIΣHΣ ΔE KATAΛABAINΩ ΓIATI OΛA TA ΠΤΕΡΙΓΙΑ Κ AΠO TOYΣ 4 ΑΕΡΑΓΩΓΟΎΣ TOY ΤΑΜΠΛΌ ΘA ΠPEΠEI NA EINAI ΣΠΑΣΜΈΝΕΙ!

OΣEΣ ΦOPEΣ Κ NA TA AΛΛAΞEIΣ AYTΑ EKEI.ΛEΣ Κ TA ΈΦΤΙΑΞΑΝ ME ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΛΉΞΗΣ. AKOMA,ΔE KATAΛABAINΩ ΓIATI OTAN EINAI ΚΡΎΑ Η ΜΗΧΑΝΉ ΘA ΠPEΠEI NA ΑΚΟΎΓΕΤΑΙ ΣAN ΝΤΊΖΕΛ.

ΛEΣ Κ EIMAI KANENAΣ ΤΑΡΊΦΑΣ. AYTOΝ BEBAIA TON ΉΧΟ TON KANOYN OΛA TA vw OTAN EINAI ΚΡΎΑ.EITE ΒΕΛΤΙΩΜΈΝΑ EITE ΕΚ ΓΕΝΕΤΉΣ.

@

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εσυ εβγαλες ενα polo 6Ν2 αχρηστο!!!! ;):D:wacko:

Εχω 7 χρονια το polo 6Ν2 με τα 101 και :

Δεν εχω αλλαξει ποτε μπιλιοφορους ουτε εχω ακουσει καποιο θορυβο

Αισθητηρα Λ εχω αλλαξει μια φορα και αυτο γιατι σε ενα πλυντηριο που πηγα κατι εγινε με το πλυσιμο απο κατω και καηκε

Διακοπτη μιζας δεν εχω αλλαξει ποτε εκτος και εαν εσυ εχεις καμια αρμαδα κλειδια στο μπρελοκ σου και του εβγαλες τα τζιφια

Οσο αφορα τον γρυλλο, ναι υπαρχει προβλημα,ΣΠΑΝΕ.Αλλαξα τα πλαστικες βασουλες με σιδερενιες και δεν ξαναειχα προβλημα και πες στους συνοδηγους σου να μην βαραν την πορτα λες και κλεινουν πορτα απο φορτηγο.Και οταν κλεινουν την πορτα ανοιξε λιγο το παραθυρο του οδηγου εαν ειναι διπορτο ωστε να κλεινει καλυτερα.

Οσο για τα πτερυγια απο τους αεραγωγους, δεν μου εχει σπασει κανενα.Τωρα, πως σου εχουν σπασει ολα... δεν ξερω.Μηπως εχεις νευρα και ξεσπας εκει..... tongue.gif

Και για τον ηχο που λες το πρωι, ναι το κανουν σχεδον ολα.

Φιλικα

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εσυ εβγαλες ενα polo 6Ν2 αχρηστο!!!! :lol::lol::lol:

Εχω 7 χρονια το polo 6Ν2 με τα 101 και :

Δεν εχω αλλαξει ποτε μπιλιοφορους ουτε εχω ακουσει καποιο θορυβο

Αισθητηρα Λ εχω αλλαξει μια φορα και αυτο γιατι σε ενα πλυντηριο που πηγα κατι εγινε με το πλυσιμο απο κατω και καηκε

Διακοπτη μιζας δεν εχω αλλαξει ποτε εκτος και εαν εσυ εχεις καμια αρμαδα κλειδια στο μπρελοκ σου και του εβγαλες τα τζιφια

Οσο αφορα τον γρυλλο, ναι υπαρχει προβλημα,ΣΠΑΝΕ.Αλλαξα τα πλαστικες βασουλες με σιδερενιες και δεν ξαναειχα προβλημα και πες στους συνοδηγους σου να μην βαραν την πορτα λες και κλεινουν πορτα απο φορτηγο.Και οταν κλεινουν την πορτα ανοιξε λιγο το παραθυρο του οδηγου εαν ειναι διπορτο ωστε να κλεινει καλυτερα.

Οσο για τα πτερυγια απο τους αεραγωγους, δεν μου εχει σπασει κανενα.Τωρα, πως σου εχουν σπασει ολα... δεν ξερω.Μηπως εχεις νευρα και ξεσπας εκει..... tongue.gif

Και για τον ηχο που λες το πρωι, ναι το κανουν σχεδον ολα.

Φιλικα

Δημητρης

βασικα το αυτοκίνητο του sav6n2 αν καί ειναι πολύ προσεγμένο(και είναι γνωστό στην πόλη μας,σε λίγο καιρό θ έχετε και φωτογραφίες στο γκαράζ)όμως κατά ένα περίεργο τρόπο τα προβλήματα που αναφέρει τα έχει παρουσιάσει όλα το συγκεκριμένο πόλο.Πολλά από τα προβλήματα που αναφέρονται όμως είναι όμοια και με το δικό μου πόλο..Όπως πχ ο θόρυβος του μοτερ.

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιο μου polo 6n2 τον 1ο χρονο αλλαξα διακοπτη μιζας, τον 2ο χρονο ασφαλεια θερμοκρασιας κινητηρα (σε εγγυηση), 4ο χρονο αισθητ. λ & μηχανισμο παραθυρου οδηγου.

Με λιγα λογια δεν μπορω να πω οτι το συγκεκριμενο αμαξι μου εβγαλε "ζημιες". Απο την στιγμη που δεν μου εβγαλε μηχανικα προβληματα (κινητηρας κλπ) ολα ειναι ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιο μου polo 6n2 τον 1ο χρονο αλλαξα διακοπτη μιζας, τον 2ο χρονο ασφαλεια θερμοκρασιας κινητηρα (σε εγγυηση), 4ο χρονο αισθητ. λ & μηχανισμο παραθυρου οδηγου.

Με λιγα λογια δεν μπορω να πω οτι το συγκεκριμενο αμαξι μου εβγαλε "ζημιες". Απο την στιγμη που δεν μου εβγαλε μηχανικα προβληματα (κινητηρας κλπ) ολα ειναι ο.κ

σωστός ... και σε μενα τα ιδια μου ειχε βγαλει εκτος από τον αισθητήρα λ

Link to comment
Share on other sites

σωστός ... και σε μενα τα ιδια μου ειχε βγαλει εκτος από τον αισθητήρα λ

βασικα ειναικ αι ποσο το προσεχε ο προηγουμενος που το ειχε γιατι δεν ειναι καινουργιο το αμαξι :)

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναικ αι ποσο το προσεχε ο προηγουμενος που το ειχε γιατι δεν ειναι καινουργιο το αμαξι ;)

καινουργιο το ειχαι παρει. το κρατησα 8 χρονια και 140.000χιλ. και ειμαι απολύτος ικανοποιημένος με το αμάξι απλα επρεπε να το πουλησω. Μακαρι και το GOLF TSI που πηρα να μου βγει τοσο καλο οσο το πολο....

Link to comment
Share on other sites

προς θεού ρε παιδιά,δε το λέω άχρηστο απλά μου βγάζει OΛO τέτοια χαζά προβλήματάκια κ νευριαζω.

το θέμα είναι ότι το προσέχω σαν τη γκόμενα μου(που δεν εχω αλλά όταν είχα).

το πήρα από δεύτερο χέρι αλλά απ'ότι φαίνεται το αμάξι ήταν πολύ προσεγμένο.το οδηγούσε γυναίκα κ γι'αυτό Αλλαξα κ συμπλέκτη γιατί έβγαλε πρόβλημα το ρουλεμάν του.

τεςπα δεν είμαι τελείως ασχετοσ από αυτοκίνητα ξέρω να το φροντίζω με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

αυτό το πρόβλημα με τα πτεριγια το είχε κ ο ξαδέρφος μου στο γκολφ 3 (άλλος ψυρασ κ αυτός).τώρα πήρε το τεσσάρι.

τώρα για τον λαμδα το πρόβλημα ήταν με έσκασε γιατί άναβε κ ύστερα έσβηνε από μόνο του για παρά πολλή καιρό κ δεν ήξερα να κάνω.να το αφήσω να σβήσει η να TO αλλάξω ώσπου τερμάτισε η ζωή του κ πήρε πόδι.

αυτα.φιλία στις πόρτες.@

Link to comment
Share on other sites

όταν μιλάω για χαζά προβλήματα,το εννοώ.

τον τελ καιρό βάζω νερό στις πιτσιληθρες κ το νερό εξαφανίζετε νομίζοντας ότι το ξόδεψα χωρίς να το καταλάβω.σήμερα επειδή το πάρκαρα κάπως στραβά,παρατήρησα ότι απ'τον προφυλακτήρα στάζει νερό.

υποψιάζομαι ότι το κουμπομα της αντλιούλας που είχα επιδιορθώσει έχει διαροή.

ΔE μπορώ να καταλάβω γιατί το άστρα του πατέρα MOY δεν έχει τέτοια προβλήματα!@

Link to comment
Share on other sites

ΨΩΡΙΑΣΕ TO ENA ΑΠ'TA 2 ΠΛΑΣΤΙΚ¶ ΣΤΗΡΊΓΜΑΤΑ Κ ΈΣΠΑΣΕ.ANTE TΩPA NA BPEIΣ TETOIO ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΧΌΡΙΣ NA ΑΓΟΡ¶ΣΕΙΣ OΛO TOΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΌ.

@

προβλημα με το παραθυρο τις πορτας αντιμετωπισα κι εγω, αν εχεις χρονο κατσε και φτιαξτω

γιατι για μηχανισμο που ειχα ρωτισει μου ζηταγανε γυρω στα 100 ευρω!!!

Δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για ενα πλαστικο στιριγμα!!!

Τωρα οσο και να την χτυπησεις δεν προκειται να σπασει!!!

Επισης σε μενα εσπασαν και τα δυο στηριγματα αλλα οχι ταυτοχρονα!!!

Edited by Gpap
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με το παραθυρο τις πορτας αντιμετωπισα κι εγω, αν εχεις χρονο κατσε και φτιαξτω

γιατι για μηχανισμο που ειχα ρωτισει μου ζηταγανε γυρω στα 100 ευρω!!!

Δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για ενα πλαστικο στιριγμα!!!

Τωρα οσο και να την χτυπησεις δεν προκειται να σπασει!!!

Επισης σε μενα εσπασαν και τα δυο στηριγματα αλλα οχι ταυτοχρονα!!!

δε μπορώ να καταλάβω TI σκατά ποιότητα πλαστικού είναι αυτή κ σαπίζει!

που να ήταν εκτεθειμένο κ στον ήλιο.

απ'την δεύτερη μέρα ΘA σαπίζε.@

Link to comment
Share on other sites

δε μπορώ να καταλάβω TI σκατά ποιότητα πλαστικού είναι αυτή κ σαπίζει!

που να ήταν εκτεθειμένο κ στον ήλιο.

απ'την δεύτερη μέρα ΘA σαπίζε.@

δυστυχως φιλε μου το 6n ηταν η αρχη της πτωσης της ποιοτητας της vw σε πολλους τομεις...το 6n2 ειναι απλως η φυσικη συνεχεια... ;)

Link to comment
Share on other sites

σωστός!

το 6ν έχει μόνο σοβαρά προβλήματα.

tongue.giftongue.giftongue.gif

Οποιος με Polo έχει κάνει τα πράγματα που έχω κάνει του δικού μου και έχει και μονο χαζά προβλήματα είναι ο καλύτερος,τω 6 n μου έχει ταξιδέψει και σχεδόν όλη την ευρώπη και είναι συνεχεια μέσα στο σκίσιμο και του έχω και 220.000 χιλιόμετρα.

Καλοκαίρι Ελλάδα σε κόντρα με 6 n 2 16v με εξάτμιση , εγώ μαμά τότε, με ρώταγε αν στην αγγλία έβγαιναν πιο δυνατά...(και δεν είναι κουλός)

Link to comment
Share on other sites

Οποιος με Polo έχει κάνει τα πράγματα που έχω κάνει του δικού μου και έχει και μονο χαζά προβλήματα είναι ο καλύτερος,τω 6 n μου έχει ταξιδέψει και σχεδόν όλη την ευρώπη και είναι συνεχεια μέσα στο σκίσιμο και του έχω και 220.000 χιλιόμετρα.

Καλοκαίρι Ελλάδα σε κόντρα με 6 n 2 16v με εξάτμιση , εγώ μαμά τότε, με ρώταγε αν στην αγγλία έβγαιναν πιο δυνατά...(και δεν είναι κουλός)

ρε φιλαράκι,χαλάρωσε.

αστειεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος με Polo έχει κάνει τα πράγματα που έχω κάνει του δικού μου και έχει και μονο χαζά προβλήματα είναι ο καλύτερος,τω 6 n μου έχει ταξιδέψει και σχεδόν όλη την ευρώπη και είναι συνεχεια μέσα στο σκίσιμο και του έχω και 220.000 χιλιόμετρα.

Καλοκαίρι Ελλάδα σε κόντρα με 6 n 2 16v με εξάτμιση , εγώ μαμά τότε, με ρώταγε αν στην αγγλία έβγαιναν πιο δυνατά...(και δεν είναι κουλός)

βασικα με τα πόλο απότι κατάλαβα υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων,αυτοί που τα ταλαιπωρούν πολύ το όχημα και αυτό δ καταλαβαίνει τπτ(σε λογικά πάντα πλαίσια) και αυτοί που χωρίς ν του κάνουν πολλά πολλά τους έχει βγάλει ότι χαζό μπορεί να φανταστεί κανείς..Αυτό δηλαδή συμπέρανα από αρκετές συζητήσεις που εχω κάνει με...Πολιστες!

Link to comment
Share on other sites

για ακόμη μια φορά κατάφερε το κόλοαμαξο μου με πούλησε κ ίσα ίσα να μου την σπάσει.

μόλις πριν λίγο ανέβασε θερμοκρασία κ άναψε το τσεκ.

το θέμα είναι ότι το πρωί φεύγω φαντάρος για το το κοιτάξω κ πατέρας μου δεν έχει χρόνο να το πάει για φτιάξιμο,αφού δε μπορεί να κοιτάξει ο ίδιος.

μάλλον ο θερμοστάτης κόλλησε ή το βεντιλατερ τά'παίξε ή η βαλβίδα.καημό το εχω ρε παιδιά,να το οδηγήσω μισό χρόνο χωρίς προβλήματα.

σαν γκόμενα κάνει,συνέχεια θέλει να του βάζω χέρι.

tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλυ δεν έχω αντιμετοπίσει το παραμικρό πρόβλημα εδώ και 11 χρόνια με το 6Ν.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλυ δεν έχω αντιμετοπίσει το παραμικρό πρόβλημα εδώ και 11 χρόνια με το 6Ν.

πλάκα κανείς.

κ φεράρι να είχες,ένα αισθητηρα λ θα τον είχες σίγουρα αλλάξει.

@

Link to comment
Share on other sites

βασικα με τα πόλο απότι κατάλαβα υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπων,αυτοί που τα ταλαιπωρούν πολύ το όχημα και αυτό δ καταλαβαίνει τπτ(σε λογικά πάντα πλαίσια) και αυτοί που χωρίς ν του κάνουν πολλά πολλά τους έχει βγάλει ότι χαζό μπορεί να φανταστεί κανείς..Αυτό δηλαδή συμπέρανα από αρκετές συζητήσεις που εχω κάνει με...Πολιστες!

Θα συμφωνήσω μαζί σου απόλυτα!

Έχει βγάλει τις πιο χαζές και κουλές μικροζημιές οι οποίες δεν είναι ούτε ακριβές ούτε σημαντικές. Ίσα ίσα για να σε ξενερώνουν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ενα Polo 8V 12 χρονια. Το μονο σοβαρο προβλημα ηταν με το διαφορικο, το οποιο και αλλαχτηκε στα 80.000ΚΜ. Συνολικα εχει 135.000 τωρα και προοριζεται για 2ο αυτοκινητο και διακοπες σε νησια. Εχει παει στα πιο απιθανα μερη (σαν SUV) χωρις προβληματα. Δεν εχει Η/Π Υ/Τ. μονο A/C. Αν αλλαζεις καθε 2 χρονια μπουζοκαλωδια και θερμοστατη, δεν θα σε αφησει ποτε.

Τωρα εχω παραγγειλει το Tiguan. Το περιμενω Οκτωβρη. Αντε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

πλάκα κανείς.

κ φεράρι να είχες,ένα αισθητηρα λ θα τον είχες σίγουρα αλλάξει.

@

ΟΧΙ Φιλε δεν σου κάνω πλάκα!

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα για να σε ξενερώνουν είναι.

και οπως λεει και ο σαβ φιλε μου σε ξενερωνουν στις πιο ακυρες στιγμες...εκει που λες "οχι...δεν ειναι δυνατον να με εγκαταλειψεις τωρα....οχι τωρα...." και μετα λες στον συνοδηγο "ελααααα....αντε να σκουνταμε λιγακι....να κανουμε και την βραδυνη γυμναστικη μας...""" ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.