Jump to content
mordred

Insp ένδειξη...

Recommended Posts

Ρε παίδες εδώ και λίγο καιρό μου ανάβει το INSP σαν να θέλει σέρβις.Το θέμα είναι οτι έχω 11000 χιλιόμετρα...Κάποιο εμφανές πρόβλημα δεν υπάρχει και δεν ανάβει κάποια άλλη ένδειξη.Υπάρχει τρόπος να το σβήσω αφού σε 3000-4000 χλμ. θα το πάω για σέρβις έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες εδώ και λίγο καιρό μου ανάβει το INSP σαν να θέλει σέρβις.Το θέμα είναι οτι έχω 11000 χιλιόμετρα...Κάποιο εμφανές πρόβλημα δεν υπάρχει και δεν ανάβει κάποια άλλη ένδειξη.Υπάρχει τρόπος να το σβήσω αφού σε 3000-4000 χλμ. θα το πάω για σέρβις έτσι κι αλλιώς.

τι αμαξι εχεις γιατι με μπερδεψες....

αναφερεις οτι εχεις golf1 και γραφεις στα προβληματα για polo....

Link to comment
Share on other sites

Που αναφέρω οτι έχω golf1?Polo 9n3 έχω.

o.k sorry,τα χει παιξει το νετ γιατι μπαινω με 36κ dial up.λοιπον να σου πω τι εκανα εγω και μηδενισα την ενδειξη αλλα εχω το 6n2.δοκιμασε το ομως και εσυ στο δικο σου δεν χανεις τιποτα μπορει να ισχυει και για το 9n.

1)με σβησμενο τον κινητηρα και το κλειδι στην θεση 0 πατας συνεχομενα το κουμπι μηδενισματος χλμ.

το λιγοτερο που πρεπει να το κρατησεις ειναι 10 δευτερα.

2)ενω το εχεις πατημενο και σου εχει μηδενισει τα χλμ,γυρνα το κλειδι στην θεση 1- χωρις να βαλεις μπροστα τον κινητηρα-και οσο το πατας θα πρεπει να δεις οτι σου βγαζει κατι τελειτσες του στυλ ..........

3)οι τελειτσες σημαινουν οτι η διαδικασια ηταν επιτυχης και τι insp εχει μηδενιστει.

μετα μπορεις να εκκινησης τον κινητηρα αν θες ή μπορεις να βγαλεις το κλειδι.η διαδικασια θα εχει τελειωσει οποτε μην ανυσηχεις οτι δεν μηδενιστηκε.

δοκιμασε το και ποσταρε το αποτελεσμα,ειμαι περιεργος να δω αν ισχυει και στο 9n :lol:

Link to comment
Share on other sites

Που αναφέρω οτι έχω golf1?Polo 9n3 έχω.

Ειχες γραψει στην αρχη golf 1 και μετα το αλλαξες σε polo 9N3.Μην τρελαθουμε κιολας γιατι το ειδα και εγω.

Τελος παντων επειδη εχω 6Ν2 με συμπληρωσε ο polo_6566 για το τι κανουμε στο αμαξι μας εμεις για να σβησει η ενδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες γραψει στην αρχη golf 1 και μετα το αλλαξες σε polo 9N3.Μην τρελαθουμε κιολας γιατι το ειδα και εγω.

Τελος παντων επειδη εχω 6Ν2 με συμπληρωσε ο polo_6566 για το τι κανουμε στο αμαξι μας εμεις για να σβησει η ενδειξη.

ευχαριστω για την επιβεβαιωση pagourista γιατι καλα το ειχα δει οτι στο μοντελο εγαραφε golf1 αλλα επειδη μπαινω με dial up μου κολλαει συχνα το νετ και μου κανει κατι κουλα ωρες ωρες.τε σπα δεν εχει σημασια τελικα αφου λεει οτι εχει 9n,mordred δοκιμασε το και πες μαν αν γινεται δουλεια για να ξερουμε... :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παίδες σόρρυ κι εγώ το είδα αργά οτι στο προφιλ βάζεις μοντέλο.Θα δοκιμάσω και σας λέω.Ευχαριστώ πάντως εκ των πρωτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έπρεπε να πατάς το κουμπί μηδενισμού στη θέση μηδεν.Κρατώντας το πατημένο να πας το κλειδί στη θέση 1 και μετά να το στράψεις δεξιά.Αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έπρεπε να πατάς το κουμπί μηδενισμού στη θέση μηδεν.Κρατώντας το πατημένο να πας το κλειδί στη θέση 1 και μετά να το στράψεις δεξιά.Αυτό...

εκανες δουλεια δηλαδη;ενταξει ολα καλα; :D

Link to comment
Share on other sites

Αν το αμαξι θέλει service κάθε 15000χλμ τότε γιατί ανάβει πχ στα 11 ή στα 13 κλπ? Μήπως "διαβαζει" οτι θέλει service για κάποιο λόγο? Μήπως εχει πέσει η στάθμη λαδιού ? Γιατί κι εμένα σε up αναψε στα 13.500. Θα πάρω να ρωτήσω αν πρέπει να το πάω τώρα ή στα 15.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.