Jump to content
Guest TeoGolfV

Φθηνοτερη 100αρα!

Recommended Posts

Guest TeoGolfV

DRACOIL στην Κλεισθενους (ΓΕΡΑΚΑΣ) Είναι και στο site tou YPAN.βαζουν αρκετοί από vwclub.... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ποσο την εχει δεν μας ειπες!

Θα δω και μια shell που βαζω εγω και ειναι το πιο φθηνο πρατηριο απο αυτα που με βολευουν και θα σας πω ποσο εχει.

Link to comment
Share on other sites

Guest TeoGolfV
Ποσο την εχει δεν μας ειπες!

Θα δω και μια shell που βαζω εγω και ειναι το πιο φθηνο πρατηριο απο αυτα που με βολευουν και θα σας πω ποσο εχει.

KONTA STA 90 CENTS

Link to comment
Share on other sites

DRACOIL στην Κλεισθενους (ΓΕΡΑΚΑΣ) Είναι και στο site tou YPAN.βαζουν αρκετοί από vwclub.... :D

Ποσο την εχει δεν μας ειπες!

Θα δω και μια shell που βαζω εγω και ειναι το πιο φθηνο πρατηριο απο αυτα που με βολευουν και θα σας πω ποσο εχει.

Λογικα Νικο, η shell θα την εχει την κατοσταρα, οσο την εχουν ΟΛΕΣ οι Shell, δλδ, 1,099...Αρα...Τσαμπα θα δεις...

Εκτος κι αν δεν ειδες οτι το θεμα λεει για κατοσταρες...

Εγω Θεσσαλονικη, βαζω στην BP στο Ρετζικι, με 95,3 κατοσταρα και μαλιστα απο τις καλυτερες ποιοτητες που εχω βαλει ποτε... :rolleyes::baby::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

KONTA STA 90 CENTS

Λογικα Νικο, η shell θα την εχει την κατοσταρα, οσο την εχουν ΟΛΕΣ οι Shell, δλδ, 1,099...Αρα...Τσαμπα θα δεις...

Περασα σημερα το πρωι απο εκει και ειδα. ¤ 1,090 eχει η VPower Racing στο συγκεκριμενο πρατηριο, επι της Παπανικολη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα βενζινάδικο το οποίο είναι όπως είσαι στον σταυρό Αγ. ΠΑρασκευής και πάς προς Πεντέλη είναι ένα Shell το οποίο έχει την πιο φτηνή βενζίνη στο λεκανοπαίδιο Αττικής αν μένει κανένας από εκεί μεριά να μας πει πόσο έχει την 100άρα. Μπορεί να πάω και εω από εκει να φουλάρω και να σας πω. Η ποιοτητά του είναι εγγυημένη και πολλάκης ελεγμένη ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας για μια ΒΡ στην Κων/πολεως οπως φευγεις απο πλατεια Μπουρναζιου για εθνικη οδ (πιο κοντα στην εθνικη) ????? Εχω βαλει μερικες φορες, δεν ειχα προβληματα (εχει την 100αρα .95), απλα θελω να σιγουρευτω για θεμα αξιοπιστιας μιας και ειχα μια υποψια οτι η αντλια του κλεβει!!!!

Χωρις να μου εχει αναψει λαμπακι, αλλα προς τα τελειωματα πηγα και φουλαρα και μου εβαλε.... 53 λιτρα? Γινεται ρε παιδια αυτο? 55-56 λιτρα παιρνει ολο κι ολο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας για μια ΒΡ στην Κων/πολεως οπως φευγεις απο πλατεια Μπουρναζιου για εθνικη οδ (πιο κοντα στην εθνικη) ????? Εχω βαλει μερικες φορες, δεν ειχα προβληματα (εχει την 100αρα .95), απλα θελω να σιγουρευτω για θεμα αξιοπιστιας μιας και ειχα μια υποψια οτι η αντλια του κλεβει!!!!

Χωρις να μου εχει αναψει λαμπακι, αλλα προς τα τελειωματα πηγα και φουλαρα και μου εβαλε.... 53 λιτρα? Γινεται ρε παιδια αυτο? 55-56 λιτρα παιρνει ολο κι ολο!!!!!

Αν και δεν κολάει σε αυτό το topic αν πατήσεις τον εξαερισμό ένα κουμπάκι που είναι δίπλα στο στόμιο που βάζεις βενζίνη παίρνει κι άλλο. Το δικό μου παίρνει 45 λίτρα αλλά με τον εξαερισμό έχω βάλει και 57 λίτρα!!!

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Guest TeoGolfV

Υπάρχει ένα βενζινάδικο το οποίο είναι όπως είσαι στον σταυρό Αγ. ΠΑρασκευής και πάς προς Πεντέλη είναι ένα Shell το οποίο έχει την πιο φτηνή βενζίνη στο λεκανοπαίδιο Αττικής αν μένει κανένας από εκεί μεριά να μας πει πόσο έχει την 100άρα. Μπορεί να πάω και εω από εκει να φουλάρω και να σας πω. Η ποιοτητά του είναι εγγυημένη και πολλάκης ελεγμένη ;)

[/quote

πράγματι έχει φτηνή τιμή στην απλή αμόλυβδη...η 100αρα του είναι ακριβή.διπλα από αυτό στον ίδιο δρόμο ειναι το πρατήριο της dracoil με την φτηνή 100αρα(89.9 cents)...

Υ.Σ. το πρατήριο της dracoil kai της Shell σε αυτόν τον δρόμο(κλεισθένους) εχουν φτηνες τιμές και είναι εγγυηση,απλά έχουν μεγάλες ουρές(ειδικά της Shell γιατί είναι και μικρότερο και έχει μονο 2 αντλιες,ενώ στο άλλο εξυπηρετήσε γρήγορα.ΑΥΤΑ..........

Link to comment
Share on other sites

Guest TeoGolfV
ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ DRACOIL ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΓΙΑ ΝΟΘΕΙΑ!ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Κ ΚΑΛΟ!

Edo kai 1 xrono leitoyrgei upo kainoyrgia dieythinsi...exei tin idia timi me shell apenanti.Pantos i kinisi twn magaziwn alla deixnei...

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf

ρε παιδιά τώρα τι σόι βενζήνη είναι αυτή?DRACOIL...? τι ποιότιτα μπορεί να έχει?!

Link to comment
Share on other sites

Λογικα Νικο, η shell θα την εχει την κατοσταρα, οσο την εχουν ΟΛΕΣ οι Shell, δλδ, 1,099...Αρα...Τσαμπα θα δεις...

Σωστά Μιχάλη. Είναι πολιτική της Shell να έχει πλαφόν ειδικά στην V-POWER RACING. Το πλαφόν έχει οριστεί στα 1.09

Ελέγχεται από το Γενικό Χημείο του Κράτους και για αυτό σας λέω οτι είναι εγγυημένη. Η συγκεκριμένη Shell δεν έχει V-POWER-RACING γιατί υπάρχει πλαφόν.

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
ρε παιδιά τώρα τι σόι βενζήνη είναι αυτή?DRACOIL...? τι ποιότιτα μπορεί να έχει?!

Σε πληροφορώ ότι στις απλές είναι καλύτερη από τις άλλες...

Link to comment
Share on other sites

Σε πληροφορώ ότι στις απλές είναι καλύτερη από τις άλλες...

το θέμα ειναι οτι σ'αυτα τα πρατηρια δε γινεται εσωτερικος ελεγχος απο τις ιδιες τους τις εταιρειες...γι'αυτο και στον πινακα νοθειων ειναι τα πιο πολλα(ενω αριθμητικα ειναι πιο λίγα)

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf
Σε πληροφορώ ότι στις απλές είναι καλύτερη από τις άλλες...

Τι να σας πω...εγώ έβαζα BP & Shell...δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για αυτήν την 100αρα...

Link to comment
Share on other sites

Guest TeoGolfV
ρε παιδιά τώρα τι σόι βενζήνη είναι αυτή?DRACOIL...? τι ποιότιτα μπορεί να έχει?!

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΜΗ ΠΙΑΝΕΣΤΕ ΚΟΡΟΙΔΑ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΒΕΝΖΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ...ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΤΗΡΙΑ(ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ DRACOIL EITE AEGEAN EITE CYCLON EITE SHELL)ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΥΣΙΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΥΛΥΣΤΗΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΝΟΥΛΑ(ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΩ).ΑΡΑ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΒΑΖΩ ΑΠΟ ΒP ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΒΕΝΖΙΝΗ.ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΤΗΝ ΕΧΕΙ Ο ΒΕΝΖΙΝΟΠΏΛΗΣ...ΤΩΡΑ Η ΤΙΜΗ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΕΝΖΙΝΟΠΏΛΗ.ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ(ΕΞΟΔΑ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗΣ-ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΛΟΓΩ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΚΤΛ).ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ(ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΟ ΒΥΤΙΟ Ή ΑΝ ΣΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ).ΑΡΑ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΝ Ο ΒΕΝΖΙΝΟΠΏΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΜΟΓΙΟ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ Η ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΠΡΑΤΗΡΙΟΥΧΟ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΣΟΥ ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΕΛΕΓΧΟΣ....ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ...Υ.Σ. ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΤΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ..... withstupid.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Συμφωνώ απόλυτα, εγώ το έχω ξαναπεί. Όλες οι εταιρείες από τις ίδιες δεξαμενές παίρνουν καύσιμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, εγώ το έχω ξαναπεί. Όλες οι εταιρείες από τις ίδιες δεξαμενές παίρνουν καύσιμα!!!

ναι ρε δε διαφωνει κανεις σε αυτο...

το θεμα ειναι ομως οτι η shell και η bp κανουν ελεγχους συνεχεις στα βενζιναδικα τους ως πολυ πιο σοβαρες εταιρειες...ετσι μειωνεται η πιθανοτητα νοθειας.

δεν τιθεται λοιπον καλυτερη βενζινη αλλα καθαρότερη

Link to comment
Share on other sites

Guest TeoGolfV
ναι ρε δε διαφωνει κανεις σε αυτο...

το θεμα ειναι ομως οτι η shell και η bp κανουν ελεγχους συνεχεις στα βενζιναδικα τους ως πολυ πιο σοβαρες εταιρειες...ετσι μειωνεται η πιθανοτητα νοθειας.

δεν τιθεται λοιπον καλυτερη βενζινη αλλα καθαρότερη

ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΤΗΜΑ ΤΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ...ΟΙ ΕΛΕΓΧΟΙ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ>>>>>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.