Jump to content
gtse

Ηλεκτρόγκαζο σε Tsi

Recommended Posts

Το έχεις βάλει ή πετάς θεωρίες?

Η λειτουργία του είναι όντως κοροϊδευτική αλλά δε θα σε χαλάσει αν στηθούμε πλάι πλάι και σ'αφήσω δυο αυτοκίνητα πίσω....

Το έβαλα, το δοκίμασα, το έβγαλα (όχι στο Golf V, σε Mini Cooper S) ... Ότι γράφω είναι 100% επιβεβαιωμένο, αφού σε όλα τα αυτοκίνητα λειτουργεί με πανομοιότυπο τρόπο.

Διαφορά 2 αυτοκινήτων (η οποία παρεπιμπτόντως είναι ΤΕ-ΡΑ-ΣΤΙ-Α) μπορεί να προκληθεί από 10άδες άλλες αιτίες ΕΚΤΟΣ μιάς: Του sprintbooster :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα, το δοκίμασα, το έβγαλα (όχι στο Golf V, σε Mini Cooper S) ... Ότι γράφω είναι 100% επιβεβαιωμένο, αφού σε όλα τα αυτοκίνητα λειτουργεί με πανομοιότυπο τρόπο.

Διαφορά 2 αυτοκινήτων (η οποία παρεπιμπτόντως είναι ΤΕ-ΡΑ-ΣΤΙ-Α) μπορεί να προκληθεί από 10άδες άλλες αιτίες ΕΚΤΟΣ μιάς: Του sprintbooster :lol:

ναι ....αλλά εσύ θα είσαι πίσω...... :lol:

Link to comment
Share on other sites

...και θα κλαίς που έκανες το λάθος και το έβγαλες :rolleyes:;):wacko:

Μπα, χλωμό ... Έχω βλέπεις βάλει μπλε πιτσιλιστίρια (εισαγωγής - Α' ποιότητος) που σε συνδυασμό με τα κόκκινα αγωνιστικά πατάκια, μου έχουν δώσει τουλάχιστον 20% καλύτερη επιτάχυνση απο ρολαριστές 4ες (αφού μέχρι και τρίτη κόφτη το αμάξι δε πατάει κάτω λόγω του ξεσπάσματος του μοτέρ στις μεσαίες) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μπα, χλωμό ... Έχω βλέπεις βάλει μπλε πιτσιλιστίρια (εισαγωγής - Α' ποιότητος) που σε συνδυασμό με τα κόκκινα αγωνιστικά πατάκια, μου έχουν δώσει τουλάχιστον 20% καλύτερη επιτάχυνση απο ρολαριστές 4ες (αφού μέχρι και τρίτη κόφτη το αμάξι δε πατάει κάτω λόγω του ξεσπάσματος του μοτέρ στις μεσαίες) :rolleyes:

....φαντάσου να είχες κολλήσει και το αυτοκόλλητο NOS δίπλα από το TSI.... :rolleyes:;):wacko::blink:

Link to comment
Share on other sites

....φαντάσου να είχες κολλήσει και το αυτοκόλλητο NOS δίπλα από το TSI.... :rolleyes:;):wacko::blink:

Ακούγεται και πολύ καλυτεχνικό σαν όνομα "Τσίνος".... hearts.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε τον τονισμό...''Τσινόςςςςςςς''... :lol::lol:

Κάτσε όμως με τα offpost μη φάμε κανένα 10% .....και δε θα είναι επιτάχυνση!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεματα το ηλεκτρογκαζο το θανατωνει το αμαξι. Φανταστειτε να ειχε ντιζα!!! Θα χρειαζομουν λαστιχα καθε μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεματα το ηλεκτρογκαζο το θανατωνει το αμαξι. Φανταστειτε να ειχε ντιζα!!! Θα χρειαζομουν λαστιχα καθε μηνα.

Σκέψου να είναι και 18άρια..... :)

Link to comment
Share on other sites

kala re paidia..akouw ola ayta gia hlektrogazo...k me ksenerwsane ligo.....

oles oi ekdoseis tou tsi exoun hlektrogazo?? de paizei na to bgaleis meta?n baleis ntiza????

san thn ntiza tpt!

Το golf φόραει ηλεκτρόγκαζο ήδη απο το mk4!

Για να βάλεις ντίζα δεν ξέρω αν θα τα καταφέρεις μ'αυτό το αμάξι.

Πάντως φίλος μου με 207 τουρμπάτο τα κατάφερε.

Αλλά δε μιλάμε για απλές δουλειές...

...μιλάμε για παραγγελία άγραφου εγκεφάλου απο Γαλλία, αλλαγή πεταλούδας...πολλά λεφτά και όρεξη για γκάζι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω ουτε να σας ξενερωσω ουτε να σας απογοητευσω αλλα με το booster βλεπεις διαφορα μονο οταν εχεις το a/c ανοιχτο τοτε σου δινει την αισθηση οτι δεν κοβει τοσο.οποιος εχει τον προκαλω να παει σε μια ευθεια να πατησει το 70% του γκαζιου και μετα να το πατησει τερμα να μας πει τι κανει το αυτοκινητο.προσωπικα το δικο μου μετα το 70% περιπου το αυτοκινητο κοβει,δεν παει οπως πριν.μιλαμε για τελικη ταχυτητα και παντα σε ευθειες.δεν εχω καποιο λογο να πω ψεματα ισα ισα που θα επρεπε να το ανεβαζω γιατι το εχω στο δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω ουτε να σας ξενερωσω ουτε να σας απογοητευσω αλλα με το booster βλεπεις διαφορα μονο οταν εχεις το a/c ανοιχτο τοτε σου δινει την αισθηση οτι δεν κοβει τοσο.οποιος εχει τον προκαλω να παει σε μια ευθεια να πατησει το 70% του γκαζιου και μετα να το πατησει τερμα να μας πει τι κανει το αυτοκινητο.προσωπικα το δικο μου μετα το 70% περιπου το αυτοκινητο κοβει,δεν παει οπως πριν.μιλαμε για τελικη ταχυτητα και παντα σε ευθειες.δεν εχω καποιο λογο να πω ψεματα ισα ισα που θα επρεπε να το ανεβαζω γιατι το εχω στο δικο μου.

...εννοείται αυτό αφού σου δίνει την υπάρχουσα δύναμη μαζεμένη στην αρχή , λογικό είναι να ψωφάει μετά...

Link to comment
Share on other sites

...εννοείται αυτό αφού σου δίνει την υπάρχουσα δύναμη μαζεμένη στην αρχή , λογικό είναι να ψωφάει μετά...

...είσαι στο μυαλό μου!!! :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ας γραψω κι εγω την γνωμη μου.

το χω τοποθετησει στο αυτοκινητο επειτα απο service που εκανα στον χειλουδακη εδω στο ηρακλειο κρητης.

αψογα τα παιδια και μαλιστα μου ειπαν αν δεν το θελω να το βγαλουν.

το αυτοκινητο με 30 χιλιομετρα και δευτερα μεσα πριν την τοποθετηση του κομπιαζε ειτε ανοιγα φουλ γκαζι ειτε μισο.

εχει διαφορα και ειναι απολυτα αισθητη,δεν θα κατσω να κλαψω 200 ευρουλια,τα δωσα κι επιασαν τοπο,ειτε με προγραμμα ειτε οχι το αμαξι τωρα φυσαει στα χαμηλα με οτι ταχυτητα εχω,ειτε ανοιγει το γκαζι 50% ειτε 100%,εγω ξερω πως το χαιδευω απλα και δινει γκαζι,κι αν το ανοιξω παραπανω δινει ανοιχτοχερα κι αλλο,οποτε δεν θα ψαξω αν δινει εντολη για 100% ανοιγμα του γκαζιου.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ας γραψω κι εγω την γνωμη μου.

το χω τοποθετησει στο αυτοκινητο επειτα απο service που εκανα στον χειλουδακη εδω στο ηρακλειο κρητης.

αψογα τα παιδια και μαλιστα μου ειπαν αν δεν το θελω να το βγαλουν.

το αυτοκινητο με 30 χιλιομετρα και δευτερα μεσα πριν την τοποθετηση του κομπιαζε ειτε ανοιγα φουλ γκαζι ειτε μισο.

εχει διαφορα και ειναι απολυτα αισθητη,δεν θα κατσω να κλαψω 200 ευρουλια,τα δωσα κι επιασαν τοπο,ειτε με προγραμμα ειτε οχι το αμαξι τωρα φυσαει στα χαμηλα με οτι ταχυτητα εχω,ειτε ανοιγει το γκαζι 50% ειτε 100%,εγω ξερω πως το χαιδευω απλα και δινει γκαζι,κι αν το ανοιξω παραπανω δινει ανοιχτοχερα κι αλλο,οποτε δεν θα ψαξω αν δινει εντολη για 100% ανοιγμα του γκαζιου.

...και εγώ σου λέω πως εαν τα είχες φιλάξει και προσθέσει άλλα 400 τώρα θα είχες 200 άλογα ...να χορεύουν για πάρτη σου...και όχι 140 μέχρι στα μισά και απ' τα μισά και μετά κανένα.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ναι θα ανεβασω και την δυναμομετρηση συντομα.

το ειχε φτιαξει ο φιλος μου που το χε.

καλή φάση...πάντως το ηλεκτρόγκαζο σε παραπλανεί....καθώς νομίζεις πως έχεις γκάζι ...αλλά σε κόβει απότομα...

βέβαια είναι στην κρίση του καθενώς.....

Link to comment
Share on other sites

καλή φάση...πάντως το ηλεκτρόγκαζο σε παραπλανεί....καθώς νομίζεις πως έχεις γκάζι ...αλλά σε κόβει απότομα...

βέβαια είναι στην κρίση του καθενώς.....

Εμείς πάντως είμαστε δηλωμένοι..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.