Jump to content
trv

Βραχίονας για κινητο - Gps ... Τι είδος?

Recommended Posts

Νομιζω πως ο τιτλος τα λεει ολα

Πηρα εινα κινητο - pda με gps και θελω να παρω μια θεσουλα για το polo 9n μου..

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι δε ξερω τι 'στυλ' να ειναι αυτος ο βραχιονας, καθως υπαρχουν πολλα ειδη.

Το κλασσικο δε ξερω αν κανει για το polo γιατι το παμπριζ πανω στο οποιο βεντουζαρι ειναι πολυ μεσα, εχει μεγαλη αποσταση δηλαδη, και αυτο θα πρεπει να ειναι περιπου στο ιδιο υψος που βγαινει το τιμονι για να μπορεις να πατας κουμπια ανετα, πιο μπροστα απο το ραδιο-cd δηλαδη!

Εχει βαλει κανενας τετοιο πραγμα και το εχει βολευτει να πει καποια γνωμη? Και καμια φωτογραφια θα ηταν οτι πρεπει.

Thxx :)

edit: να και μερικες φωτογραφιες:

b159677.jpg

b159675.jpg1701.jpg

b128672.jpg

Στο παραπανω στυλ υπαρχουν και σε διαφορα μηκη βεντουζοβραχιονες, ο παραπανω ειναι 23εκ...

Ενώ αυτός ειναι 17εκ..

b142060.jpg

Υπάρχει και το παρακάτω στυλ που μπαινει σε αεραγωγο..

1582-107.jpg

και αλλο ενα πιο professional..

b156269.jpg1570-107.jpg

Και αυτό με διπλη βεντουζα..

l158079.jpg

και κατι πιο περιεργο...

1584-70.jpg

Μαλλον πολυ το ψαχνω?  tongue.gif

Edited by trv
Link to comment
Share on other sites

Οσο ψαχνει καποιος τοσο βρισκει και νεες ιδεες...

Για αρχη εχουμε αυτο το μαραφετι:

ns1600%20frei%20520%20x%20400.jpg

πανω στο οποιο με μια βασουλα που ταιριαζει στις εγκοπες βαζουμε το κινητο/touch screen/dvd display/navi gps οτιδηποτε.

Αυτο τωρα μπορει να κουμπωσει πανω εδω (για το polo, υπαρχουν και αλλα στιλ για αλλα αυτοκινητα)

ns1046.4##.jpg

(εδω απλα εχει βαλει μια αλλη συσκευη στον ανταπτορα)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

¶λλη ιδεα, παλι για polo 2001+

1046.5_e.jpg

Στην φοτο αυτη εχει πανω στο 'car mount' εναν adaptora για τηλεφωνο απλο. Αποτι καταλαβα μπορει να μπει και αλλος adaptor για pda..

Με την ιδια λογικη και αυτο:

1046.4_e.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω ενα χρονο πριν καικα πολυ ασχημα απο μια βεντουζα γιατι μου εφυγε απο το παμπριζ και επεσε στην καμπινα και παραλιγο να σπασει η οθονη...

την ειχα βαλει σιγουρα καλα, απλα μαλλον ειχε κρατησει πρωινη υγρασια μεσα και μολις ζεσταθηκε επεσε...

απο τοτε μονο mount αεραγωγων η κατι παρομοιο. οχι βεντουζα. πολλοι βεβαια αλλοι δεν ειχαν ποτε προβλημα με βεντουζα απλα εγω τις φοβηθηκα..

Δες στο play247 κατι archon ειχα παρει εγω, και ημουν ευχαριστημενος. και το πλαισιο εχει και πιο φθηνα και εξισου καλα.

Link to comment
Share on other sites

Sorry που το ξανα ανοίγω το thread, αλλά έχω ένα TyTN II και τόσο καιρό ψάχνω μια βάση...

Αυτές με βεντούζα είναι πολύ κοντές και βάση σαν την δεύτερη που έδειξε ο trv, δεν έχω βρει πουθενά...

Υ.Γ.

Τελικά trv βολεύτικες με τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

κανε μια βολτα απο πλαισιο, media markt κτλ κτλ...

θα βρεις σιγουρα και μπορεις να την δοκιμασεις στο αμαξι σου πριν τν αγορασεις..

Link to comment
Share on other sites

οι ποιο πάνω βάσεις στηρίξεις κάνουν για όλα τα palmtop/GPS της αγοράς?

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα από το πλαίσιο αυτή με τη βεντούζα για το τζάμι με το συμπαγή βραχίονα (την 3η δηλαδή) και όχι με βραχίονα που λυγίζει

είχε το κουτί του pda μια βάση με βραχίονα που λύγιζε και στην παραμικρή λακούβα (δηλαδή συνέχεια!) κουνιόταν ολόκληρη!

τώρα τα άλλα λίγο extreme μου φαίνοται

ιδίως αυτά που βάζεις χαμηλά στο ταμπλό τη συσκευή (αν είναι navigation δε θα βλέπεις το δρόμο!)

Link to comment
Share on other sites

οπότε και εγώ την 3 επιλογή θα πάρω πλαίσιο έτσι? ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να πάω δυστυχώς λόγο χιλιομετρικής απόστασης Αθήνα-Πρέβεζα 387κμ λίγο μακριά για ένα βραχίονα οπότε θα αρκεστώ στο online shoping

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.