Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

Το παρακάτω είναι μακράν το καλύτερο σχεδιαστικά All-In-One Car DVD Player και GPS Navigation System. Όπως βλέπετε ταιριάζει σε μέγεθος με τα VW μας καθώς είναι DIN 2, και ο σχεδιασμός του είναι ο απόλυτος (είναι ακριβώς σαν το εργοστασιακό).

Έχει 7 ιντσών Touchscreen TFT-LCD οθόνη και μπορεί να αναπαράγει DVD/DVD-R/VCD/CD/CD-R/CD-RW/DivX. Ακόμα έχει ενσωματωμένο TV tuner και λειτουργία Bluetooth για να συνδέετε το κινητό σας και να μπορείτε να απαντάτε και να κάνετε κλήσεις. Ένα από τα δυνατά του σημεία είναι το ενσωματωμένο GPS Navigation System με επεξεργαστή SAMSUNG High performance processor S3C2440, Max.main frequency 400MHZ και λειτουργικό σύστημα Win CE net 4.2.

Δε λείπει βέβαια το ραδιόφωνο με RDS, η σύνδεση USB για να συνδέτε σκληρό δίσκο για να παίζετε τα MP3 σας και slot για SD/MMC card.

Κατά την άποψή μου είναι το καλύτερο after market μηχάνημα για τα VW μας, δείτε και μόνοι σας...

uqp4lwno76cd2dkxe6fl_thumb.jpg

Παρακάτω τα πλήρη χαρακτηριστικά:

* DVD with fixed monitor

* DVD/DVD-R/VCD/CD/CD-R/CD-RW/DivX player

* 7 Inches new color TFT-LCD

* Graphical User Interface

* Built-in GPS system operated by touch screen

* Touch screen function

* Built-in bluetooth

& Coming Tel No. dispaly function

& Call out directly by touch screen

* USB plug

* SD/MMC card slot

* I-POD supported

* RDS receiver function

* Built-in TV tuner

* Steering wheel control function

* Full-function OSD remote control

* FM/AM stereo receiver

* 4*45 Watts amplifier

* Monitor angle adjustable

* One way video input

* Two-way A/V output

* Electronic & mechanical anti-shock system

* Auto rear viewing function

* RCA line out

GPS Features:

Map supported: Gate 5, Route66 N7, Tomtom, Cardinal.

Processor: Adopt SAMSUNG High performance processor S3C2440, Max.main frequency 400MHZ.

EMS Memory :64MB SDRAM

Storage device: 128MB NAND FLASH,Support SD/MMC Card.

Operation system: Win CE net 4.2

Display output : CVBS+S-VIDEO output. (Resolution:320*240) or simulation RGB output (Resolution can be adjusted according to panel; such as 400*234 for 6.5 inch. 480*234 for 7inch.)

Audio output: Stereo output of CD tone.

Human machine interface: Support infrared remote control and touch screen operation.

GPS specification: Adopt SiRF STAR III 20 channel and excessive high sensitivity GPS receiving module REB-3310, Orientation sensitivity reach -159dBm, Orientation presicion<10M,Orientation time of cold boot is 42S,Orientation time of warm boot is 35S,Orientation time of hot boot is 1S.

Power specification: Connect car power DC12V,Current<500mA;Max power

Consumption:4.5W(12V/360mA),Normal power consumption 3W(12V/250mA).

Working temperature:-30℃ ~ +70℃

Πολύ σύντομα θα έχω περισσότερες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο και πολυ ομορφο!

ξερεις ποσο κανει περιπου;

Όντως είναι πολύ όμορφο. Η τιμή πρέπει να είναι γύρω στα 1000¤, θα μάθω σε λίγες μέρες νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο φαινεται, τα κανει ολα κ συμφερει κ μοιαζει με εργοστασιακο. γνωριζουμε προελευση η κατασκευαστη?

καπου στα 1000 ευρω εχω ακουσει κι εγω πως θα κοστιζει το συγκεκριμενο. το εμπορευεται κανεις στην ελλαδα αυτη τη στιγμη?

αν το τοποθετησει κανεις κ δει τις λειτουργιες κ την αξιοπιστια του ας μας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

Με χωρητικοτητα 128MB NAND FLASH και Support SD/MMC Card δεν υπαρχει λογος να μη παρω το RNS510 που εχει και σκληρο δισκο 30GB. To βρισκεις πια στο ebay sta €1000-€1200

Link to comment
Share on other sites

Με χωρητικοτητα 128MB NAND FLASH και Support SD/MMC Card δεν υπαρχει λογος να μη παρω το RNS510 που εχει και σκληρο δισκο 30GB. To βρισκεις πια στο ebay sta ¤1000-¤1200

Ένας καλός λόγος είναι το Bluetooth, ένας δεύτερος είναι η θύρα USB και ένας τρίτος είναι το TV Tuner. Αν προσθέσεις αυτα στο RNS510 σκέψου πόσο θα πήγαινε η τιμή του!

Και προσωπικά εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να αγόραζα ποτέ τέτοιο μηχάνημα και να μην είχε δυνατότητα Bluetooth! Κατα το ήμισι είναι άχρηστο.

Edited by Interman
Link to comment
Share on other sites

Ένας καλός λόγος είναι το Bluetooth, ένας δεύτερος είναι η θύρα USB και ένας τρίτος είναι το TV Tuner. Αν προσθέσεις αυτα στο RNS510 σκέψου πόσο θα πήγαινε η τιμή του!

Και προσωπικά εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να αγόραζα ποτέ τέτοιο μηχάνημα και να μην είχε δυνατότητα Bluetooth! Κατα το ήμισι είναι άχρηστο.

Αν προσθεσεις και το γεγονος οτι ηδη κυκλοφορουν cd-dvd players με bluethooth.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Αν προσθεσεις και το γεγονος οτι ηδη κυκλοφορουν cd-dvd players με bluethooth.

Δε ξέρω αλλά έχω την αίσθηση ότι η VW δε τα πάει και πολύ καλά με την τεχνολογία στον ήχο γενικότερα. Το 2006 το Σεπτέμβριο που αγόρασα εγώ το TSi είχε μέσα το RCD 300 χωρίς MP3 και απλά να υπενθυμίσω ότι έδωσα εγώ και πολλοί ακόμα, 22.000¤. Δε νομίζω ότι την αξιώνει τη μαμά εταιρεία αυτό το θέμα, τουναντίον θα έλεγα. Έτσι και τώρα με το RNS 510 πάλι κάνει το ίδιο λάθος.. δεν ενσωματώνει Bluetooth. Που εν ολίγοις σημαίνει ότι πρέπει να αγοραστεί εξωτερικό σύστημα Bluetooth και να μπει μια συσκευή κάπου στο ταμπλό για να απαντάς και να λαμβάνεις κλήσεις. Και όλα αυτά το 2008 που πλέον και με 300-400¤ βρίσκεις πηγές με Bluetooth.

Edited by Interman
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αλλά έχω την αίσθηση ότι η VW δε τα πάει και πολύ καλά με την τεχνολογία στον ήχο γενικότερα. Το 2006 το Σεπτέμβριο που αγόρασα εγώ το TSi είχε μέσα το RCD 300 χωρίς MP3 και απλά να υπενθυμίσω ότι έδωσα εγώ και πολλοί ακόμα, 22.000?. Δε νομίζω ότι την αξιώνει τη μαμά εταιρεία αυτό το θέμα, τουναντίον θα έλεγα. Έτσι και τώρα με το RNS 510 πάλι κάνει το ίδιο λάθος.. δεν ενσωματώνει Bluetooth. Που εν ολίγοις σημαίνει ότι πρέπει να αγοραστεί εξωτερικό σύστημα Bluetooth και να μπει μια συσκευή κάπου στο ταμπλό για να απαντάς και να λαμβάνεις κλήσεις. Και όλα αυτά το 2008 που πλέον και με 300-400? βρίσκεις πηγές με Bluetooth.

+1000000000000000000000000 Και εγω το Σεπτεμβριο του '07 που αγορασα το tsi ειχε το το RCD 300 χωρίς MP3!!! απο τη στιγμη που αλλες εταιριες οχι απλως εχουν θυρα aux αλλα και σκληρο!!!!

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αλλά έχω την αίσθηση ότι η VW δε τα πάει και πολύ καλά με την τεχνολογία στον ήχο γενικότερα. Το 2006 το Σεπτέμβριο που αγόρασα εγώ το TSi είχε μέσα το RCD 300 χωρίς MP3 και απλά να υπενθυμίσω ότι έδωσα εγώ και πολλοί ακόμα, 22.000¤. Δε νομίζω ότι την αξιώνει τη μαμά εταιρεία αυτό το θέμα, τουναντίον θα έλεγα. Έτσι και τώρα με το RNS 510 πάλι κάνει το ίδιο λάθος.. δεν ενσωματώνει Bluetooth. Που εν ολίγοις σημαίνει ότι πρέπει να αγοραστεί εξωτερικό σύστημα Bluetooth και να μπει μια συσκευή κάπου στο ταμπλό για να απαντάς και να λαμβάνεις κλήσεις. Και όλα αυτά το 2008 που πλέον και με 300-400¤ βρίσκεις πηγές με Bluetooth.

Δεν ενσωματωνει το bluetooth για ενα πολυ απλο λογο. Το χρεωνει extra tongue.gif Sta extra tou Tiguan πχ, το RNS510 κανει ¤2300 και "Προεγκατάσταση κινητού τηλεφώνου με τεχνολογία Bluetooth. Μόνο για κινητά τηλέφωνα τεχνολογίας Bluetooth - rSAP.Περιλαμβάνει και δερμάτινο τριάκτινο πολυλειτουργικό τιμόνι" ¤538. Γιατι να τα χασει αυτα τα λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενσωματωνει το bluetooth για ενα πολυ απλο λογο. Το χρεωνει extra tongue.gif Sta extra tou Tiguan πχ, το RNS510 κανει ¤2300 και "Προεγκατάσταση κινητού τηλεφώνου με τεχνολογία Bluetooth. Μόνο για κινητά τηλέφωνα τεχνολογίας Bluetooth - rSAP.Περιλαμβάνει και δερμάτινο τριάκτινο πολυλειτουργικό τιμόνι" ¤538. Γιατι να τα χασει αυτα τα λεφτα?

Αμ θα τα χάσει θέλει δε θέλει. Δύο φίλοι μου παράγγειλαν το Tiguan και μόλις άκουσαν τα ¤2300.. ούτε καν το σκέφτηκαν. Οπότε ούτε ¤2300 αξίζει να δώσεις αλλά ούτε και ¤1300 χωρίς bluetooth. Αυτα βέβαια είναι προσωπικές απόψεις :D

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο το έχω ήδη παραγγείλει από ebay και θα το τοποθετήσω απο Δευτέρα. Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του σε σχέση με το Rns510 είναι φυσικά η δυνατότητα για πλοήγηση μέσω Destinator, Igo klp...Έχει ανοιχτό λειτουργικο (Wince) με ότι αυτό συνεπάγεται...

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω είναι μακράν το καλύτερο σχεδιαστικά All-In-One Car DVD Player και GPS Navigation System. Όπως βλέπετε ταιριάζει σε μέγεθος με τα VW μας καθώς είναι DIN 2, και ο σχεδιασμός του είναι ο απόλυτος (είναι ακριβώς σαν το εργοστασιακό).

Καλησπέρα.

Τελικά αυτό το ωραίο μηχανάκι πωλείται στην Ελλάδα? που και πόσο ξέρεις. Με ενδιαφέρει και μένα η αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 530¤ (με εκτελωνισμό μέσα)...

Το εγκατέστησα και δουλεύει άψογα bluetooth, Tv klp (dual mode, ακούς μουσική ενώ βλέπεις τον χάρτη).

Επίσης, δίνει Acc output για τους γνωρίζοντες μέσω του adaptora που έχει, δηλαδή κλείνει αυτόματα βγάζοντας το κλειδί από τη μίζα. Θα παραθέσω και photos όταν με το καλό βρω λίγο χρόνο.

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 530¤ (με εκτελωνισμό μέσα)...

Το εγκατέστησα και δουλεύει άψογα bluetooth, Tv klp (dual mode, ακούς μουσική ενώ βλέπεις τον χάρτη).

Επίσης, δίνει Acc output για τους γνωρίζοντες μέσω του adaptora που έχει, δηλαδή κλείνει αυτόματα βγάζοντας το κλειδί από τη μίζα. Θα παραθέσω και photos όταν με το καλό βρω λίγο χρόνο.

Βασίλης

Φίλε μπορείς να δώσεις κάποιο link έστω και με PM? Στο τελωνείο πόσο πλήρωσες και με ποια courier σου ήρθε?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

hxxp://cgi.ebay.co.uk/T720V-DVD-Player-GPS-for-VOLKSWAGEN-SAGITAR-MAGOTAN_W0QQitemZ300215846138QQihZ020QQcategoryZ67772QQcmdZViewItemQQ_trksidZp17

42.m153.l1262

Το τελωνείο είναι και θέμα τύχης, αν σταλεί με DHL περνάει σίγουρα τελωνείο, οπότε minimun 80¤ extra. Με EMS, επειδή συνεργάζεται με ελληνικά ταχυδρομεία μπορεί και να μην χρειαστεί να μπλέξετε.

Επίσης για περισσότερες πληροφορίες δείτε το παρακάτω link με review της ανω μονάδας: hxxp://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=39584&page=8.

Edited by el_active
Link to comment
Share on other sites

hxxp://cgi.ebay.co.uk/T720V-DVD-Player-GPS-for-VOLKSWAGEN-SAGITAR-MAGOTAN_W0QQitemZ300215846138QQihZ020QQcategoryZ67772QQcmdZViewItemQQ_trksidZp17

42.m153.l1262

Το τελωνείο είναι και θέμα τύχης, αν σταλεί με DHL περνάει σίγουρα τελωνείο, οπότε minimun 80¤ extra. Με EMS, επειδή συνεργάζεται με ελληνικά ταχυδρομεία μπορεί και να μην χρειαστεί να μπλέξετε.

Επίσης για περισσότερες πληροφορίες δείτε το παρακάτω link με review της ανω μονάδας: hxxp://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=39584&page=8.

Ενημερωτικά υπάρχει και επίσημος εισαγωγέας στην Ελλάδα πάντως εδώ και καιρό με υποστήριξη και εγκατάσταση του συγκεκριμένου το οποίο είναι

άμεσα διαθέσιμο με ειδική εκπτωση στα μέλη του club ή και για group buy ,πλήρες φωτο άλμπουμ & τεχν.λεπτομέρειες παρακάτω

www.car-gps.gr

:angry2:

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά υπάρχει και επίσημος εισαγωγέας στην Ελλάδα πάντως εδώ και καιρό με υποστήριξη και εγκατάσταση του συγκεκριμένου το οποίο είναι

άμεσα διαθέσιμο με ειδική εκπτωση στα μέλη του club ή και για group buy ,πλήρες φωτο άλμπουμ & τεχν.λεπτομέρειες παρακάτω

www.car-gps.gr

:angry2:

Ναι αλλά δεν αναφέρονται πουθενά τιμές :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.