Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

υπαρχει κ μεσω ebay uk οποτε δεν πληρωνεται εκτελωνισμο.

παιδια ενταξει με 500ε με ολα αυτα που κανει δεν βρισκεις.το θεμα ειναι να μην καει γρηγορα ή να χει καμμενα πιξελς ή παρασιτα στο ηχο.

φιλος πειρε γνωστη kenwood 1din 800ε εν ολιγης για να κανει οσα κανει το παραπανω θελει αλλο ενα χιλιαρικο+χωρις dual zone+δυνατοτητα να επιλεγεις εσυ χαρτη...λογικα θα χει καλυτερη ποιοτητα-κυριως στο θεμα tvtuner,αναλυση,ηχο- αλλα ειναι κ +1500ε. Απ οσο ξερω ολες οι επωνυμες εταιριεςδεν εχουν καλους χαρτες για Ελλαδα περα απο Αθηνα.το θεμα ειναι τι ζητας εσυ απο ενα multimedia system...αν το χετε να το κανετε φουλ εξτρα με ενισχυτες κ ηχεια ισως να πρεπει να στηριχθειτε κ σεις σε επωνυμες δοκιμασμενες μαρκες.

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τα fm υπαρχει προβλημα (λογω του οτι ειναι απο εξωτερικο) ?

Edited by Renaissance
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Λοιπόν το μηχάνημα το τοποθέτησα και γω σε golf v gti πριν από δύο μήνες. Για τη τοποθέτηση επέλεξα να πάω από την Αθήνα στη Λαμία για να γνωρίσω και τον αντιπρόσωπο. Η τοποθέτηση στην Αθήνα κοστίζει ¤60 κάτι περισσότερο δηλαδή από βενζίνη και διόδια μέχρι τη Λαμία. Οι κύριοι εκεί είναι καλά παιδιά και εξυπηρετικοί. Το μηχανάκι παίζει τέλεια έχει πολύ καλό ήχο και τα προσφέρει όλα. Ειδικά σε ταινίες DVD ο ήχος είναι καταπληκτικός. Επίσης συνεργάζεται τέλεια με το i pod και η πλοήγηση με το Destinator 7 είναι τέλεια. Τα mp3 νομίζω ότι αργεί λίγο να τα φορτώσει τα τραγούδια σε σχέση με το RCD300. Το Blue Tooth με τρία κινητά που το δοκίμασα συνεργάζεται ομαλά αλλά δεν διαβάζει το τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού. Το radio αποθηκεύει 18 σταθμούς και δεν έχει παρουσιάσει προβλήματα. Η TV έχει καλή εικόνα με το αυτοκίνητο σταματημένο. Εν κινήσει έχει πολύ χιόνι και μετά χάνεται το σήμα. Δεν ξέρω αν φταίει η περιοχή μου. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το USB CDιέρα και κάμερα όπισθεν. Περιττό να πω ότι ταιριάζει τέλεια στη κονσόλα σαν εργοστασιακό. Πιστεύω ότι για τα λεφτά του είναι η τέλεια αγορά. Βέβαια ο καιρός θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!

ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ JETTA TSI ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ DVD. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ???? ΚΑΙ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ??

ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΟ MLS DESTINATOR 7 ???

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!! :rolleyes::lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μονο τα αριστερα χειριστηρια δουλευουν.

ο destinator δουλευει κανονικα.

για λεπτομερειες παρτους ενα τηλ καλυτερα να σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου!!!

Οσο για τηλ. δεν μπορω γιατι θα το παραγγείλω απο Αγγλία μέσω ebay

Το βρήκα 447,00 ¤ !!!!!! με τα μεταφορικά

Τους έστειλα e-mail και περιμένω απάντησή τους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου!!!

Οσο για τηλ. δεν μπορω γιατι θα το παραγγείλω απο Αγγλία μέσω ebay

Το βρήκα 447,00 ¤ !!!!!! με τα μεταφορικά

Τους έστειλα e-mail και περιμένω απάντησή τους.

Αν μπορείς πόσταρε την διεύθηνση που το βρήκες στο e-bay...

Thanx!

;)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι γειά σας,

Ψάχνω εδώ και κάμποσο καιρό να βρώ ένα τέτοιο 2DIN all in one και εκτός απο το μηχάνημα που αναφέρεται στο topic ανακάλυψα και αυτό

http://www.zenec.com/index.php?id=122&L=0

Είναι πιο επώνυμο απ' ότι φαίνεται, και στοιχίζει μαζί με τη μονάδα GPS γύρω στα 1200¤.

Έχει κανείς σας άποψη για το συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι γειά σας,

Ψάχνω εδώ και κάμποσο καιρό να βρώ ένα τέτοιο 2DIN all in one και εκτός απο το μηχάνημα που αναφέρεται στο topic ανακάλυψα και αυτό

http://www.zenec.com/index.php?id=122&L=0

Είναι πιο επώνυμο απ' ότι φαίνεται, και στοιχίζει μαζί με τη μονάδα GPS γύρω στα 1200¤.

Έχει κανείς σας άποψη για το συγκεκριμένο?

Πριν λίγο καιρό που έψαχνα για 2DIN multimedia συσκευή, τα Zenec είχαν άριστες κριτικές. Είχα δεί συγκριτικά με άλλες επώνυμες συσκευές και δεν πίστευα σ΄αυτά που διάβαζα.

Παρατήρησα όμως (κι αυτό δεν ξέρω για έναν υποψήφιο αγοραστή αν είναι θετικό ή αρνητικό) ότι δεν έπεφτε εύκολα η τιμή τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς πόσταρε την διεύθηνση που το βρήκες στο e-bay...

Thanx!

:)

e-shop global ή διαφορετικά πάνε στο αγγλικό ebay και στην αναζήτηση χτύπα vw jetta dvd 2 din και θα σου ανοίξει γύρω στα 5-6 κομμάτια. Θα βρεις αυτό από e.s. global.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς γράψε VW DVD 2 DIN και στο βγάζει κατευθείαν. ;) ;)

Εχω το e-mail του ¶γγλου: them2you@yahoo.co.uk

Γραφοντας 2 din για vw μου έβγαλε και αυτό!

Ράδιο με....απ'όλα!!!

Αυτό πάει και για groupbuy γιατί όσα πιο πολλά αγοράζεις, πέφτει η τιμή! ;)

Link to comment
Share on other sites

Γραφοντας 2 din για vw μου έβγαλε και αυτό!

Ράδιο με....απ'όλα!!!

Αυτό πάει και για groupbuy γιατί όσα πιο πολλά αγοράζεις, πέφτει η τιμή! :o

Φίλε μου έχει πάρα πολλά σχέδια.

Απλώς αυτό που αναφέρουμε είναι το πιο καλό και δεν το λέω εγώ γιατί το έβαλα, απλώς σε κάποια συνεννόηση με τον ¶γγλο μου πρότεινε αυτό ( αν και πιο φθηνό ) ως το καλύτερο.

Το τοποθέτησα σε φίλο με αξεσουάρ αυτ/των ( τζάμπα tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif ) και δουλεύει τέλεια.

Απλώς αγόρασα μια καινούργια κεραία για το TV TUNER 70,00¤ ( μάρκα δεν θυμάμαι, αύριο θα σου πω) και δουλεύει άψογα.

Και το GPS και το iPOD και το BLUETOOTH σου λέω όλα τέλεια. Αν και είχα κάποιους ενδοιασμούς στην αρχή.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα σε όλους...Σαν newbie που ειμαι σε αυτό το forum ειμαι λιγάλι τρακαρισμένος για το πρώτο μου post αλλα θα ρωτήσω. Έχει βάλει κανένας από σας Tv tuner στο rns 510? Γιατι το ψάχνω αρκετό καιρό και λύση δεν μπορώ να βρω.... Πρεπει να ακολουθήσω την γνήσια λύση της ΟΕΜ ή μπορω να βαλω και κατι άλλο με χαμηλότερη τιμη?? :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Αν θελετε για 2 DIN radio-gps-και ολα τα σχετικα κοιταχτε εδω

http://www.witson.com/newproduct.php?sort1...6&sort3=247

http://www.car-gps.gr/gallery.html

το δευτερο λινκ ειναι τα ιδια μηχανηματα αλλα εδω στην Ελλαδα απο καποια εταιρια στην οποια δεν εχω καμμοια σχεση μαζι τους !!!

να μη παρεξηγηθω κιολας :lol::blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα σε όλους...Σαν newbie που ειμαι σε αυτό το forum ειμαι λιγάλι τρακαρισμένος για το πρώτο μου post αλλα θα ρωτήσω. Έχει βάλει κανένας από σας Tv tuner στο rns 510? Γιατι το ψάχνω αρκετό καιρό και λύση δεν μπορώ να βρω.... Πρεπει να ακολουθήσω την γνήσια λύση της ΟΕΜ ή μπορω να βαλω και κατι άλλο με χαμηλότερη τιμη?? ;)

Δυστυχως το oem ειναι μονοδρομος...τουλαχιστον μεχρι τωρα!!

Κατι μπορει να βγει στην πορεία....οπως εβγαλε και η fiscon bluetooth car kit για το rns510 με περισσοτερες λειτουργιες απο το oem και προπαντων φθηνοτερο!!

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές τουλάχιστον δηλαδή δεν φτάνει ? Και στο ίδιο topic ?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=233107

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=233123

Toεωα το εβαλα για να δειξω το μηχανημα και το αλλο για να δει ποιος τα εχει στην ελλαδα. Το δευτερο μαλιστα διχνει και καποια project που εχουν κανει σε αμαξια ενω το αλλο οχι....

Link to comment
Share on other sites

http://www.car-gps.gr/w720.html

Λοιπόν το πήρα το μπ@ρδέλο! <_<

Από που να ξεκινήσω και που να τελειώσω;

Να το πω απλά γιατί αν πω λεπτομέριες θα πρέπει να γράψω 3 σελίδες....

Κάνει ότι θέλει όταν θέλει αμα θέλει

Παράδειγμα: Το Navi έλεγε (μερκές φορές) οτι δεν υπήρχε software! (ποτέ δεν μπήκε το Gps άσχετα με το αν μου έγραφε αυτό το μνμ ή όχι)

Το κουμπί της φωνής δεν δούλευε πάντα

Έκανε 3 ώρες να πάει σε άλλη λειτουργία (όχι πάντα και άμα πήγαινε)

και πολλά άλλα.....

Το πήρα από το ebay.uk άπό έναν άγγλο; (τα αγγλικά του πάντως δε μου φάνηκαν και τόσο καλά) που έφυγε από το ebay για κάποιον λόγο :wacko:

Δεν μπορώ να πω πάντως, κύριος. Τα πράγματα μου τα έστειλε μαζί με τα δώρα που μου είχε υποσχεθεί και σε λίγο χρονικό διάστημα!

Ελπίζω να το πάρει πίσω και να μου δώσει ένα κανονικό αλλιώς τζάμπα τα 500Ε ;):cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

http://www.car-gps.gr/w720.html

Λοιπόν το πήρα το μπ@ρδέλο! :lol:...... Ελπίζω να το πάρει πίσω και να μου δώσει ένα κανονικό αλλιώς τζάμπα τα 500Ε :rolleyes::thumbsup::lol:

Καλα ρε φιλος, απο που το πήρες? Εγγυηση δεν εχει? Δοκίμασες να του κανεις ενα reset? Το δικο μου κοντευει ενα χρονο τωρα και δουλευει αψεγάδιαστα!! Βεβαια το πήρα απο εδώ και έχει και εγγύηση, αλλα δε μου φαίνετε και πολυ λογικό να μην παίζει το δικό σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε φιλος, απο που το πήρες? Εγγυηση δεν εχει? Δοκίμασες να του κανεις ενα reset? Το δικο μου κοντευει ενα χρονο τωρα και δουλευει αψεγάδιαστα!! Βεβαια το πήρα απο εδώ και έχει και εγγύηση, αλλα δε μου φαίνετε και πολυ λογικό να μην παίζει το δικό σου!

"Το πήρα από το ebay.uk άπό έναν άγγλο; (τα αγγλικά του πάντως δε μου φάνηκαν και τόσο καλά) που έφυγε από το ebay για κάποιον λόγο

Δεν μπορώ να πω πάντως, κύριος. Τα πράγματα μου τα έστειλε μαζί με τα δώρα που μου είχε υποσχεθεί και σε λίγο χρονικό διάστημα!"

To reset που λες δεν το ξέρω, δεν το έχω δει. Που είναι;

Ασε....... κάθε φορά που το βλέπω μουρλαίνομαι που ξέρω οτι δεν παίζει. Τώρα πια το έχω βγάλει και το έχω στο κουτί του. Έχω στείλει και email στον τύπο για να δω τι μπορώ να κάνω. Στο site του πάντως λέει οτι μπορώ να το στείλω πίσω μέσα σε 28 μέρες, να πληρώσω για τα μεταφορικά και αν διαπιστωθεί οτι είναι χαλασμένο και φταίνε αυτοί μου δείνουν καινούριο και μου στέλνουν πίσω και τα λ7 που πλήρωσα για τη μεταφορά. Αν έχει περάσει από 28 το διορθώνουν και μια από τα ίδια.

( www.esg1.co.uk )

Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

"Το πήρα από το ebay.uk άπό έναν άγγλο; (τα αγγλικά του πάντως δε μου φάνηκαν και τόσο καλά) που έφυγε από το ebay για κάποιον λόγο

Δεν μπορώ να πω πάντως, κύριος. Τα πράγματα μου τα έστειλε μαζί με τα δώρα που μου είχε υποσχεθεί και σε λίγο χρονικό διάστημα!"

To reset που λες δεν το ξέρω, δεν το έχω δει. Που είναι;

Ασε....... κάθε φορά που το βλέπω μουρλαίνομαι που ξέρω οτι δεν παίζει. Τώρα πια το έχω βγάλει και το έχω στο κουτί του. Έχω στείλει και email στον τύπο για να δω τι μπορώ να κάνω. Στο site του πάντως λέει οτι μπορώ να το στείλω πίσω μέσα σε 28 μέρες, να πληρώσω για τα μεταφορικά και αν διαπιστωθεί οτι είναι χαλασμένο και φταίνε αυτοί μου δείνουν καινούριο και μου στέλνουν πίσω και τα λ7 που πλήρωσα για τη μεταφορά. Αν έχει περάσει από 28 το διορθώνουν και μια από τα ίδια.

( www.esg1.co.uk )

geia sou file,to reset briskete sto pano meros deksia, pano apo to pliktro ths fonhs k to pliktro eject,einai mia mikri tripoula,bale mia belona k sprokse elafra pros ta mesa,,pantos gia to navi xriazonte k rrythmisis panta k to programa ,prepi na dilosis to sosto path,na rrtyhmisis to gps ktpl,tha sou elega prota na dokimasis kapia pragmata k meta na to stilis piso, ean omos k pali den ginete tipota na ksereis pos olh i diadikasia argi para polu t edw k merika stixia gia thn epikononia me ton aglo

Contact Information for esg.1

Email: warehousegb@yahoo.co.uk

User ID: esg.1

Name: Robert Mitchell

Company:

City: Liverpool

State: Merseyside

Country: United Kingdom

Phone: (κωδικός χώρας)1512592288

190 Derby Lane Stoneycroft L13 6QQ Liverpool,

Merseyside United Kingdom,

T?l?phone : 01512592288

Fax : 01512592288

E-mail : them2you@yahoo.co.uk

Edited by VWGOLF5
Link to comment
Share on other sites

"Το πήρα από το ebay.uk ..... ( www.esg1.co.uk )

Ε καλα μη τρελαίνεσαι..... εγω αλλαξα ισα με 3 τετοια για να καταλήξω σε κάποιο αξιόπιστο και απροβλημάτιστο... Ξερεις απο έξω όλα ιδια είναι αλλα τα υλικά κατασκευής είναι τελείως διαφορετικά.

Και απο αυτα έβαλα δυο τρία σε φίλους και γνωστούς και όλοι ειμαστε πλέον ευτυχισμένοι!

Tο μηχανάκι και το πήρα απο ένα e-shop Θεσσαλονικη (www.tune-it.com.gr) με εγγύηση και όλα... ( Και αμα δε παίξει παω και κανω και φασαρια...που να τρέχεις αγγλία!!)

Το Reset ειναι ένα μικρό πιεζόμενο κουμπάκι στην πρόσοψη (πανω δεξιά νομίζω).

Edited by tgatz
Link to comment
Share on other sites

geia sou file,to reset briskete sto pano meros deksia, pano apo to pliktro ths fonhs k to pliktro eject,einai mia mikri tripoula,bale mia belona k sprokse elafra pros ta mesa,,pantos gia to navi xriazonte k rrythmisis panta k to programa ,prepi na dilosis to sosto path,na rrtyhmisis to gps ktpl,tha sou elega prota na dokimasis kapia pragmata k meta na to stilis piso, ean omos k pali den ginete tipota na ksereis pos olh i diadikasia argi para polu t edw k merika stixia gia thn epikononia me ton aglo

Contact Information for esg.1

Email: warehousegb@yahoo.co.uk

User ID: esg.1

Name: Robert Mitchell

Company:

City: Liverpool

State: Merseyside

Country: United Kingdom

Phone: (κωδικός χώρας)1512592288

190 Derby Lane Stoneycroft L13 6QQ Liverpool,

Merseyside United Kingdom,

T?l?phone : 01512592288

Fax : 01512592288

E-mail : them2you@yahoo.co.uk

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες :thumbsup:

Πάντως, πάνω από το eject έχει μια εσοχή που γράφει "rst" :thumbsup: Αυτό είναι;

Δεν μοιάζει με το κουμπάκι που έχει αυτό που έχεις στην υπογραφή σου

Ε καλα μη τρελαίνεσαι..... εγω αλλαξα ισα με 3 τετοια για να καταλήξω σε κάποιο αξιόπιστο και απροβλημάτιστο... Ξερεις απο έξω όλα ιδια είναι αλλα τα υλικά κατασκευής είναι τελείως διαφορετικά.

Το Reset ειναι ένα μικρό πιεζόμενο κουμπάκι στην πρόσοψη (πανω δεξιά νομίζω).

Καλά αυτό για τα υλικά το ήξερα, όσο για τα 3 που άλλαξες... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.