Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

οχι δεν το πήρα απο audiosources. το πήρα απο group buy στο tiguan club και ναι πληρώνεις τελωνείο σιγουρα εαν το φέρεις με DHL και αρκετα μαλιστα.

να ναι καλα το παλικαρι που ανελαβε το group buy worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το πήρα απο audiosources. το πήρα απο group buy στο tiguan club και ναι πληρώνεις τελωνείο σιγουρα εαν το φέρεις με DHL και αρκετα μαλιστα.

να ναι καλα το παλικαρι που ανελαβε το group buy worthy.gifworthy.gifworthy.gif

550 Ευρω???

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι ??

τιποτα μια ερώτηση εκανα για να ξέρουμε ποσο στοίχισε

Edit

Αντε καλες πλοηγήσεις και καλη ακρόαση

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

τα πλεονεκτηματα περνωντας το κινεζακι απο το group buy ειναι πολλα οπώς σεταρισμενη καρτα με όλα τα προγραμματα πλοηγησης και λημένα προβληματα με γραμματοσειρες και άλλα.

τέλος παντον ο καθενας κανει τισ επιλογες του

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από Audiosources η τιμή είναι

----------------------------------------

- device AS-73101

- shipping cost with EMS (70 USD)

- GPS card with map (IGO8 or route66) (20 USD)

The total price is USD480

----------------------------------------

Προσέξτε 480 ΔΟΛΑΡΙΑ (περιλαμβάνει μεταφορικά, χάρτες) και ότι επιπλέον αν σε πιάσουν στο τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από Audiosources η τιμή είναι

----------------------------------------

- device AS-73101

- shipping cost with EMS (70 USD)

- GPS card with map (IGO8 or route66) (20 USD)

The total price is USD480

----------------------------------------

Προσέξτε 480 ΔΟΛΑΡΙΑ (περιλαμβάνει μεταφορικά, χάρτες) και ότι επιπλέον αν σε πιάσουν στο τελωνείο.

πάντως όταν μίλαγα με audiosources η τίμη που μου είχαν δώσει ήταν

Good day for you !

It need 383usd incldue the GPS and the shping cost need 80usd ship by dhl to your country (70usd by ems )

χωρίς τους χάρτες μίλαμε για πριν 10 μέρες αυτα

for the map you need to buy extra

για τελωνείο υπολόγισε περίπου 120 ευρώ με DHL περνάει σίγουρα

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

πάντως όταν μίλαγα με audiosources η τίμη που μου είχαν δώσει ήταν

Good day for you !

It need 383usd incldue the GPS and the shping cost need 80usd ship by dhl to your country (70usd by ems )

χωρίς τους χάρτες μίλαμε για πριν 10 μέρες αυτα

for the map you need to buy extra

για τελωνείο υπολόγισε περίπου 120 ευρώ με DHL περνάει σίγουρα

Τα αγγλικά έχουν πλάκα πάντως !

Λοιπόν

- συσκευή 390 (ή 380 ή 400 όπως τους κάτσει....)

- μεταφορικά με EMS 70

- IGO8 SW + SD card 20

------------------------------------------

480 dollars

+ αν σε πιάσει το τελωνείο

Με EMS έχεις μία πιθανότητα να μην περάσει...

Οταν σου λέει "It need 383usd incldue the GPS" εννοεί ότι περιλαμβάνει στην τιμή το GPS, κάνοντας την κινεζο-αγγλική μετάφραση!

Link to comment
Share on other sites

8aag05zo6nauogubxk7a.jpg

αυτό πλέον το έχω στα χέρια μου και από εβδομάδα που θα το έχω εγκαταστήσει θα σας πω και εντυπώσεις πάντως εμφανισιακά είναι άψογο και δεν δείχνει καθόλου ψεύτικο :)

Πάντως περιμένουμε τις εντυπώσεις σου, για να πάρουμε και εμείς σειρά !

Link to comment
Share on other sites

Πάντως περιμένουμε τις εντυπώσεις σου, για να πάρουμε και εμείς σειρά !

την αλλη εβδομαδα θα το εγκαταστησω και θα σας ενημερωσω. Ανυπομονώ για την εγκατάσταση tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα αγγλικά έχουν πλάκα πάντως !

Λοιπόν

- συσκευή 390 (ή 380 ή 400 όπως τους κάτσει....)

- μεταφορικά με EMS 70

- IGO8 SW + SD card 20

------------------------------------------

480 dollars

+ αν σε πιάσει το τελωνείο

Με EMS έχεις μία πιθανότητα να μην περάσει...

Οταν σου λέει "It need 383usd incldue the GPS" εννοεί ότι περιλαμβάνει στην τιμή το GPS, κάνοντας την κινεζο-αγγλική μετάφραση!

τους ρώτησα τι εννοούν και μου απάντησαν αυτο:

It mean that the utnis hav the GPS funtion but include the map, for the map you need to buy extra

πιασε το αυγο και κουρευτω :):o :o :o :o ;)

Link to comment
Share on other sites

τους ρώτησα τι εννοούν και μου απάντησαν αυτο:

It mean that the utnis hav the GPS funtion but include the map, for the map you need to buy extra

πιασε το αυγο και κουρευτω :):o :o :o :o ;)

Κατοπιστικότατο και αναλυτικό :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες το μηχανακι παιζει και εδω Tune-it! και μάλιστα από δύο εταιρίες διαφορετικές...

και εδω υπάρχει www.naviexperts.gr επί ελληνικού εδάφους και μάλιστα αμεσα διαθεσιμο και ήδη εγκατεστημένο απ'οτι φαινεται σε golf & eos :)

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

Γιούπιιιιιι !!! :D:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Μόλις το παρέλαβα!!!!

Και είναι Supeeeeerrr!!!!

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

@Tsilis_Corfu Απο που?? και πόσο??

Έγραψα κάποια στοιχεία την μέρα που το παράγγειλα στο παρακάτω post μου

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...306&st=280#

Σου παραθέτω και τα σχετικά links:

Πηγή 2Din > http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=250383078869 Τιμή = ¤494 (Με τα μεταφορικά)

Αντάπτορας από 2 Fakra σε Jack > http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=350170975239 Τιμή = ¤28 (Με τα Μεταφορικά)

Κάποιος φίλος παραπάνω βρήκε τον αντάπτορα πιο φθηνά. Δες το , σε συμφέρει. http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...306&st=300#

Να σημειώσω ότι δεν πλήρωσα ούτε Cent στο τελωνείο. Τους είπα να μου το στείλουν με EMS και να το χαρακτηρίσουν Gift με αξία $80. Το μόνο αρνητικό είναι ότι είχε κολλήσει στο Τελωνείο για 4-5 μέρες αλλά κανένα πρόβλημα.

Στην κάρτα περιέχεται ο χάρτης IGO8.

Εάν το εγκαταστήσω από την επόμενη εβδομάδα, θα ανεβάσω λεπτομέρειες εγκατάστασης, φωτογραφίες και πληροφορίες για το προϊόν και τις λειτουργίες του

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα κάποια στοιχεία την μέρα που το παράγγειλα στο παρακάτω post μου

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...306&st=280#

Σου παραθέτω και τα σχετικά links:

Πηγή 2Din > http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=250383078869 Τιμή = ¤494 (Με τα μεταφορικά)

Αντάπτορας από 2 Fakra σε Jack > http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=350170975239 Τιμή = ¤28 (Με τα Μεταφορικά)

Κάποιος φίλος παραπάνω βρήκε τον αντάπτορα πιο φθηνά. Δες το , σε συμφέρει. http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...306&st=300#

Να σημειώσω ότι δεν πλήρωσα ούτε Cent στο τελωνείο. Τους είπα να μου το στείλουν με EMS και να το χαρακτηρίσουν Gift με αξία $80. Το μόνο αρνητικό είναι ότι είχε κολλήσει στο Τελωνείο για 4-5 μέρες αλλά κανένα πρόβλημα.

Στην κάρτα περιέχεται ο χάρτης IGO8.

Εάν το εγκαταστήσω από την επόμενη εβδομάδα, θα ανεβάσω λεπτομέρειες εγκατάστασης, φωτογραφίες και πληροφορίες για το προϊόν και τις λειτουργίες του

Μπράβο καλή αγορά να το χαρείς, καλές πλοηγήσεις και καλή ακρόαση (ο φίλος ήμουν εγώ)

Περιμένουμε εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο καλή αγορά να το χαρείς, καλές πλοηγήσεις και καλή ακρόαση (ο φίλος ήμουν εγώ)

Περιμένουμε εντυπώσεις

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Πω Πωωωωωω Ρόοοοομπαααα :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Νίκο , στην προσπάθεια μου να σε πληροφορήσω όσο καλύτερα μπορούσα , έδωσα σημασία στην ίδια την πληροφορία και όχι στον συντάκτη :D:thumbsup:

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Να είσαι καλά φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ.

Ανυπομονώ να το εγκαταστήσω.

Μετά θα ανεβάσω τα σχετικά.

sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

τα εστειλα τα χρηματα με wetsern union

μου είπανε ότι θα εχουνε τις νέες πηγες με το αναβαθμισμένο firmware απο τις 25 του μηνός

αντε να δούμε

Φίλε @k.pil τι εγινε τελικά με το μηχάνημα το παρελαβες?? Τι έγινε χάθηκες

Link to comment
Share on other sites

την τεταρτη το απογευμα θα το εγκαταστησω και θα δω και εγω τη κανει αυτο το μηχανημα που τοσα εχουμε ακουσει

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήρθε και το δικό μου μετά από 15 ημέρες κράτησης του στο τελωνείο λόγω φόρτου εργασίας (εννοείτε ότι δεν πλήρωσα καθόλου τελωνείο!)

μια απο αυτές τις ημέρες θα το εγκαταστήσω και θα σας πω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα και είναι τέλειο!!! το μόνο αρνητικό του ένα βουητό που κάνει όταν δεν παίζει τίποτα(mute etc) αλλα είναι ανεπαίσθητο!!!!

Κατά την διαδικασία σύνδεσης όσοι δεν έχετε πάρει κάποιο αντάπτορα σαν αυτόν και χρησιμοποιήσετε το καλώδιο που έχει μέσα η συσκευασία να θυμηθείτε να το συνδέσετε με το καλώδιο με το άσπρο καπάκι

Επίσης σίγουρα θα χρειαστείτε έναν τέτοιο αντάπτορα για την κεραία του gps γιατί αν αφήσετε την αφήσετε με το καλώδιο που έρχεται, τσακίζει υπερβολικά με την τοποθέτηση με αποτέλεσμα κάποια στιγμή πιθανώς να κοπεί.

Ο ήχος είναι σουπερ!!!! , η τηλεόραση είναι πολύ καλή (πήρα αυτήν την κεραία ) για τα επίπεδα τηλεόρασης αυτοκινήτου.

Μην ξεχάσετε να βγάλετε τις δύο βίδες που κρατάνε το dvd για την μεταφορά ( είναι στο πάνω μέρος της συσκευής, πάνω ακριβώς από το ταμπελάκι με τις λεπτομέρειες των καλωδίων)

αυτα!!!!!

Μήπως ενδιαφέρεται κανείς για κάμερα σαν αυτή;;;

την πουλάνε 43$ αλλά τα μεταφορικά της δεν αξίζουν αν είναι μόνο για μία (59 $ με ems)

τους έστειλα mail και τους ρώτησα να μου πούνε μεταφορικά για 5 κάμερες... (λογικά θα είναι κοντά στα 80$)

Αν μαζευτούμε 5 άτομα πιστεύω αξίζει να την πάρουμε έτσι μιας και θα μας στοιχίσει γύρω στα 45¤ μετά η κάμερα.

Λογικά δεν θα πληρώσουμε τελωνείο αν τα στείλουν με EMS αλλά υπάρχει περίπτωση να αργήσει να εκτελωνιστεί όπως έγινε με την δική μου συσκευή που ήρθε Ελλάδα 11-3 και εκτελωνίστηκε 26-3 !!!!

Edited by k.pil
Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήρθε και το δικό μου μετά από 15 ημέρες κράτησης του στο τελωνείο λόγω φόρτου εργασίας (εννοείτε ότι δεν πλήρωσα καθόλου τελωνείο!)

μια απο αυτές τις ημέρες θα το εγκαταστήσω και θα σας πω εντυπώσεις!

Φιλε κωστα δεν πλήρωσες καθολου τελωνείο ? ,ειχαν επάνω τιμολογιο ή κατι άλλο γιατι και εγω πριν 2-3 μηνες πηρα απο witson μια 2din συσκευή

την παρελαβα με καθυστερηση 20 ! ημερών και πλήρωσα κοντα 70 ευρώ τελωνείο ,ειχαν το χαρτι κολλημενο επανω στο δεμα και τα πλήρωσα στο ΕΛΤΑ

όταν το παρέλαβα ,τι ακριβώς γινεται ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.