Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

το έβαλα και είναι τέλειο!!! το μόνο αρνητικό του ένα βουητό που κάνει όταν δεν παίζει τίποτα(mute etc) αλλα είναι ανεπαίσθητο!!!!

Κατά την διαδικασία σύνδεσης όσοι δεν έχετε πάρει κάποιο αντάπτορα σαν αυτόν και χρησιμοποιήσετε το καλώδιο που έχει μέσα η συσκευασία να θυμηθείτε να το συνδέσετε με το καλώδιο με το άσπρο καπάκι

Επίσης σίγουρα θα χρειαστείτε έναν τέτοιο αντάπτορα για την κεραία του gps γιατί αν αφήσετε την αφήσετε με το καλώδιο που έρχεται, τσακίζει υπερβολικά με την τοποθέτηση με αποτέλεσμα κάποια στιγμή πιθανώς να κοπεί.

Ο ήχος είναι σουπερ!!!! , η τηλεόραση είναι πολύ καλή (πήρα αυτήν την κεραία ) για τα επίπεδα τηλεόρασης αυτοκινήτου.

Μην ξεχάσετε να βγάλετε τις δύο βίδες που κρατάνε το dvd για την μεταφορά ( είναι στο πάνω μέρος της συσκευής, πάνω ακριβώς από το ταμπελάκι με τις λεπτομέρειες των καλωδίων)

αυτα!!!!!

Μήπως ενδιαφέρεται κανείς για κάμερα σαν αυτή;;;

την πουλάνε 43$ αλλά τα μεταφορικά της δεν αξίζουν αν είναι μόνο για μία (59 $ με ems)

τους έστειλα mail και τους ρώτησα να μου πούνε μεταφορικά για 5 κάμερες... (λογικά θα είναι κοντά στα 80$)

Αν μαζευτούμε 5 άτομα πιστεύω αξίζει να την πάρουμε έτσι μιας και θα μας στοιχίσει γύρω στα 45¤ μετά η κάμερα.

Λογικά δεν θα πληρώσουμε τελωνείο αν τα στείλουν με EMS αλλά υπάρχει περίπτωση να αργήσει να εκτελωνιστεί όπως έγινε με την δική μου συσκευή που ήρθε Ελλάδα 11-3 και εκτελωνίστηκε 26-3 !!!!

την κεραια του gps σε ποιο σημειο την τοποθετησες????γιατι λογικα μεχρι το σαββατο θα το τοποθετησω και εγω να ξερω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κωστα δεν πλήρωσες καθολου τελωνείο ? ,ειχαν επάνω τιμολογιο ή κατι άλλο γιατι και εγω πριν 2-3 μηνες πηρα απο witson μια 2din συσκευή

την παρελαβα με καθυστερηση 20 ! ημερών και πλήρωσα κοντα 70 ευρώ τελωνείο ,ειχαν το χαρτι κολλημενο επανω στο δεμα και τα πλήρωσα στο ΕΛΤΑ

όταν το παρέλαβα ,τι ακριβώς γινεται ??

κυριάκος :lol:

για να γλιτώσετε το τελωνείο να ζητάτε να δηλώνουν το δέμα ως δώρο, να του βάζουν αξία κάτω από 45$ και να μην βάζουν κάποιο τιμολόγιο ούτε έξω, ούτε μέσα στο κουτι.... Έτσι δεν πρόκειται ποτέ να πληρώσετε τελωνείο.

την κεραια του gps σε ποιο σημειο την τοποθετησες????γιατι λογικα μεχρι το σαββατο θα το τοποθετησω και εγω να ξερω

μέσα στο κεντρικό αεραγωγό την έβαλα. θα σου ανεβάσω αύριο φωτογραφία! :lol:

Link to comment
Share on other sites

κυριάκος :lol:

για να γλιτώσετε το τελωνείο να ζητάτε να δηλώνουν το δέμα ως δώρο, να του βάζουν αξία κάτω από 45$ και να μην βάζουν κάποιο τιμολόγιο ούτε έξω, ούτε μέσα στο κουτι.... Έτσι δεν πρόκειται ποτέ να πληρώσετε τελωνείο.

μέσα στο κεντρικό αεραγωγό την έβαλα. θα σου ανεβάσω αύριο φωτογραφία! :lol:

δεν χανει σήμα??????? :lol: :lol:

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

κυριάκος :lol:

για να γλιτώσετε το τελωνείο να ζητάτε να δηλώνουν το δέμα ως δώρο, να του βάζουν αξία κάτω από 45$ και να μην βάζουν κάποιο τιμολόγιο ούτε έξω, ούτε μέσα στο κουτι.... Έτσι δεν πρόκειται ποτέ να πληρώσετε τελωνείο.

μέσα στο κεντρικό αεραγωγό την έβαλα. θα σου ανεβάσω αύριο φωτογραφία! :lol:

Εισαι πολύ τυχερός γιατί μάλον πήρες την προηγούμενη version του μηχανήματος.

Η τωρινή έχει πρόβλημα στο GPS.

Link to comment
Share on other sites

δεν σημαίνει ότι ΟΛΑ τα μηχανήματα έβγαλαν πρόβλημα!

το δικό μου δουλεύει τέλεια και είναι το καινουργιο μοντέλο που υποστηρίζει πλήρως το canbus!!!!

όλα τα κουμπάκια δουλεύουν και στην μεγάλη MFD δείχνει το μενού του ραδιοφώνου, /mp3/ tv/ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

όχι δεν χάνει σήμα!

η κεραία μέσα στον κεντρικό αεραγωγό

dsc00011jfs.th.jpg dsc00010ccw.th.jpg

μερικές φωτογραφίες

dsc00014zmv.th.jpg dsc00013bwt.th.jpg dsc00012q.th.jpg dsc00008bqp.th.jpg

dsc00007bgr.th.jpg dsc00004cex.th.jpg dsc00002xqj.th.jpg dsc00001ykg.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν σημαίνει ότι ΟΛΑ τα μηχανήματα έβγαλαν πρόβλημα!

το δικό μου δουλεύει τέλεια και είναι το καινουργιο μοντέλο που υποστηρίζει πλήρως το canbus!!!!

όλα τα κουμπάκια δουλεύουν και στην μεγάλη MFD δείχνει το μενού του ραδιοφώνου, /mp3/ tv/ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

όχι δεν χάνει σήμα!

οκ σε ευχαριστω εκει θα τη βαλω και εγω τοτε

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολύ τυχερός γιατί μάλον πήρες την προηγούμενη version του μηχανήματος.

Η τωρινή έχει πρόβλημα στο GPS.

Γιατι εχεις εσυ προβλημα με το δικο σου?

@k.pil Κυριάκο οταν βγάλεις το κλειδι κλείνει το μηχάνημα ή πρεπει να το κλείσεις απο το power

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

δεν σημαίνει ότι ΟΛΑ τα μηχανήματα έβγαλαν πρόβλημα!

το δικό μου δουλεύει τέλεια και είναι το καινουργιο μοντέλο που υποστηρίζει πλήρως το canbus!!!!

όλα τα κουμπάκια δουλεύουν και στην μεγάλη MFD δείχνει το μενού του ραδιοφώνου, /mp3/ tv/ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

όχι δεν χάνει σήμα!

η κεραία μέσα στον κεντρικό αεραγωγό

dsc00011jfs.th.jpg dsc00010ccw.th.jpg

μερικές φωτογραφίες

dsc00014zmv.th.jpg dsc00013bwt.th.jpg dsc00012q.th.jpg dsc00008bqp.th.jpg

dsc00007bgr.th.jpg dsc00004cex.th.jpg dsc00002xqj.th.jpg dsc00001ykg.th.jpg

καλοριζικο και απο εμενα

καποιες ερωτησεις

στην κεντρικη οθονη plus (αναμεσα στα οργανα) βλεπεις μενου για ραδιο navigator, τισ κλησεις και τον τηλ. καταλογο του κινητου? αν ναι τοτε ειναι @@@λα τι να κανω μου αρεσεουν τα gadgets

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχεις εσυ προβλημα με το δικο σου?

@k.pil Κυριάκο οταν βγάλεις το κλειδι κλείνει το μηχάνημα ή πρεπει να το κλείσεις απο το power

ναι κλείνει και καλά κάνει να σου πω την αλήθεια, γιατί το μηχάνημα καταναλώσει υπερβολικά πολύ ρεύμα! (αφού σήμερα ενώ "έπαιζα" μαζί του καμία ώρα περίπου, με τον διακόπτη στο ON (η μηχανή κλειστή απλά είχα γυρίσει τον διακόπτη στο ON) μου τελείωσε την μπαταρία και το έβαλα μπροστά με τα καλώδια!

βασικά κλείνει με το που γυρίσεις τον διακόπτη στην θέση OFF και δεν μπορείς να το ανοίξεις με τίποτα! μόνο όταν είναι ο διακόπτης στο ΟΝ ανοίγει η συσκευή.

καλοριζικο και απο εμενα

καποιες ερωτησεις

στην κεντρικη οθονη plus (αναμεσα στα οργανα) βλεπεις μενου για ραδιο navigator, τισ κλησεις και τον τηλ. καταλογο του κινητου? αν ναι τοτε ειναι @@@λα τι να κανω μου αρεσεουν τα gadgets

απο αυτά που δοκίμασα ως τώρα.

1. Ραδιόφωνο κανονικά

2. Navigation ΟΧΙ, δεν δείχνει αυτό που εμφανίζει όταν έχεις το εργοστασιακό μενού (αφού στην ουσία εμείς βάζουμε ότι πρόγραμμα θέλουμε, destinator, igo etc) ενώ το canbus υποστηρίζει μόνο το μαμά πρόγραμμα της VW.. λογικό αυτό!

3. το bluetooth δεν το δοκίμασα στην οθόνη να δω τι γράφει. θα το κοιτάξω αύριο και θα σου πω

4. dvd, sd, video player, δείχνει κανονικά τίτλο τραγουδιού, ταινίας, εικόνας κτλ

5. στην tv μπορείς να αλλάξεις το κανάλι κανονικά από το τιμόνι!

6. από το τιμόνι μπορείς να αλλάξεις σε ποιο μενού θέλεις να πας με το πλήκτρο ok αν θυμάμαι καλά

Γενικά το μηχάνημα είναι σούπερ για τα λεφτά του!

Link to comment
Share on other sites

ναι κλείνει και καλά κάνει να σου πω την αλήθεια, γιατί το μηχάνημα καταναλώσει υπερβολικά πολύ ρεύμα! (αφού σήμερα ενώ "έπαιζα" μαζί του καμία ώρα περίπου, με τον διακόπτη στο ON (η μηχανή κλειστή απλά είχα γυρίσει τον διακόπτη στο ON) μου τελείωσε την μπαταρία και το έβαλα μπροστά με τα καλώδια!

Εκεί εχεις πρόβλημα ομως, το δικό μου παιζει και με τον διακόπτη στην θέση OFF, κλείνει οταν αφαιρέσεις το κλειδί

Edit

Η μπαταρια σου τελείωσε γιατι ειχες ολα τα φορτία του αυτοκίνητου και οχι απο το μηχάνημα

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο νετ βρήκα το παραπάνω μηχάνημα στο www.ipmart.com στα 357 ευρώ περίπου μαζί με τα μεταφορικά απο Κίνα. Οι επιλογές που έχει για την αποσοτλή είναι με 2-3 εταιρίες κούριερ καθώς και με απλό ταχυδρομείο, και σκέφτομαι να το πάρω απο εκει...

Υ.Γ. Απο το συγκεκριμένο κατάστημα εχω ξαναγοράσει κάτι οπότε σίγουρα δεν είναι μούφα σαν κάποια που στέλνουν μαιλ με πολύ χαμηλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί εχεις πρόβλημα ομως, το δικό μου παιζει και με τον διακόπτη στην θέση OFF, κλείνει οταν αφαιρέσεις το κλειδί

έχεις το αναβαθμισμένο/ νέο μηχάνημα με την πλήρη υποστήριξη του canbus?

το σύνδεσες μόνος σου; αν ναι μήπως έχεις συνδέσει κάπου το καλώδιο acc και γι΄αυτο γίνεται αυτό με τον διακόπτη;

Edited by k.pil
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά... Είμαι ένα παλιό αλλά αφανές μέλος του club. Anyway... Αυτό είναι το πρώτο μου post. Έφαγα τις τελευταίες 4 ώρες να διαβάζω το thread και πιστεύω πως έχω κατατοπιστεί αρκετά. Μόνο μια απορία που έμεινε. Το τελευταίο μηχανάκι china-fix που δεν έχει προβλήματα και κλείνει με το βγάλσιμο του κλειδιού και όχι με τον διακόπτη στο off ποιό είναι? Αυτό το αναβαθμισμένο rns 510 look που κάνει μόνο τον θόρυβο στο mute εννοώ...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ναι κλείνει και καλά κάνει να σου πω την αλήθεια, γιατί το μηχάνημα καταναλώσει υπερβολικά πολύ ρεύμα! (αφού σήμερα ενώ "έπαιζα" μαζί του καμία ώρα περίπου, με τον διακόπτη στο ON (η μηχανή κλειστή απλά είχα γυρίσει τον διακόπτη στο ON) μου τελείωσε την μπαταρία και το έβαλα μπροστά με τα καλώδια!

βασικά κλείνει με το που γυρίσεις τον διακόπτη στην θέση OFF και δεν μπορείς να το ανοίξεις με τίποτα! μόνο όταν είναι ο διακόπτης στο ΟΝ ανοίγει η συσκευή.

απο αυτά που δοκίμασα ως τώρα.

1. Ραδιόφωνο κανονικά

2. Navigation ΟΧΙ, δεν δείχνει αυτό που εμφανίζει όταν έχεις το εργοστασιακό μενού (αφού στην ουσία εμείς βάζουμε ότι πρόγραμμα θέλουμε, destinator, igo etc) ενώ το canbus υποστηρίζει μόνο το μαμά πρόγραμμα της VW.. λογικό αυτό!

3. το bluetooth δεν το δοκίμασα στην οθόνη να δω τι γράφει. θα το κοιτάξω αύριο και θα σου πω

4. dvd, sd, video player, δείχνει κανονικά τίτλο τραγουδιού, ταινίας, εικόνας κτλ

5. στην tv μπορείς να αλλάξεις το κανάλι κανονικά από το τιμόνι!

6. από το τιμόνι μπορείς να αλλάξεις σε ποιο μενού θέλεις να πας με το πλήκτρο ok αν θυμάμαι καλά

Γενικά το μηχάνημα είναι σούπερ για τα λεφτά του!

σιγουρα φιλε μου απο αυτα που λες ειναι @@@λα..... απλα τσεκαρε σε παρακαλω για το bluetooth αν ειναι ετσι οπως πρεπει να ειναι τοτε βουρ για τον κινεζο και θα κανω μετα τον κινεζο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

έχεις το αναβαθμισμένο/ νέο μηχάνημα με την πλήρη υποστήριξη του canbus?

το σύνδεσες μόνος σου; αν ναι μήπως έχεις συνδέσει κάπου το καλώδιο acc και γι΄αυτο γίνεται αυτό με τον διακόπτη;

Οχι εχω ενα απο τα πρώτα της witson το 720 το οποιο δεν ειχε και δεν εχει κανένα προβλημα σαν μηχάνημα εκτος απο την συνεργασία του με την plus, πρόβλημα το οποιο δεν με ενδιαφέρει γιατι απλα δεν εχω plus.

Οσο για το acc δεν θυμάμαι τι κανει αυτο

Πάντως δεν εχω κανει καμια μετατροπή στην καλωδίωση, απλα ενα καλωδιάκι που δινει ταση στην αυτόματη κεραία αν εχεις στο αυτοκίνητο το εχω συνδέσει και δινει ταση στην κεραία της TV,

Ναι μόνος μου το έβαλα

Link to comment
Share on other sites

οκ Νίκο, βασικά και στο golfmkv.com έχουν αυτό το πρόβλημα με το on/off. όλα τα 2ης γενιάς δεν κλείνουν με την αφαίρεση του κλειδιου αλλά με το που γυρίσεις το κλειδί στην θέση OFF, ίσως έκαναν καμία μ@μ@κια η Κινέζοι.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου αυτό.

το bluetooth θα το κοιτάξω το μεσημέρι γυρνώντας σπίτι και θα σου πω!

Edited by k.pil
Link to comment
Share on other sites

οκ Νίκο, βασικά και στο golfmkv.com έχουν αυτό το πρόβλημα με το on/off. όλα τα 2ης γενιάς δεν κλείνουν με την αφαίρεση του κλειδιου αλλά με το που γυρίσεις το κλειδί στην θέση OFF, ίσως έκαναν καμία μ@μ@κια η Κινέζοι.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου αυτό.

το bluetooth θα το κοιτάξω το μεσημέρι γυρνώντας σπίτι και θα σου πω!

ρωτησω για ακομα μια φορα γιατι αυριο παω για τοποθετηση το gps σιγουρα δεν κοβει σημα μεσα στο κεντρικό αεραγωγο?? ή απλα πιανει με ελαφρως χαμηλωτερης εντασης σημα?

σε ευχαριστω και συγνωμη αν σε κουραζω ρωτοντας τα ιδια πραγματα

Link to comment
Share on other sites

ρωτησω για ακομα μια φορα γιατι αυριο παω για τοποθετηση το gps σιγουρα δεν κοβει σημα μεσα στο κεντρικό αεραγωγο?? ή απλα πιανει με ελαφρως χαμηλωτερης εντασης σημα?

σε ευχαριστω και συγνωμη αν σε κουραζω ρωτοντας τα ιδια πραγματα

εκει το εχω και εγω με το witson 721d και πιανει ΚΑΜΠΑΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Η κεραία της tv είναι ξεχωριστή? ¶ν ναί εσείς που το βάλατε το κινέζι΄κο μηχάνημα που την βάλατε την κεραία της tv??Επίσης αυτό το μηχάνημα που πήρε ο φίλος πιο πάνω και του δουλεύει τέλεια είναι της witson(723) ή της άλλης εταιρίας που δεν θυμάμαι το ονομά της???Και κάτι τελεύταιο, έχω διαβάσει σε κάποιο forum ότι αυτά τα κινέζικα μηχανήματα τραβάνε πολύ ρεύμα για να κρατάνε την μνήμη τους όταν το αυτοκίνητο είναι σβηστό(της τάξης των 7Α την βδομάδα), αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να ξεφορτίζονται πιο γρήγορα οι μπαταρίες ...Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο??

Edited by alexator
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Η κεραία της tv είναι ξεχωριστή? ¶ν ναί εσείς που το βάλατε το κινέζι΄κο μηχάνημα που την βάλατε την κεραία της tv??Επίσης αυτό το μηχάνημα που πήρε ο φίλος πιο πάνω και του δουλεύει τέλεια είναι της witson(723) ή της άλλης εταιρίας που δεν θυμάμαι το ονομά της??? Και κάτι τελεύταιο, έχω διαβάσει σε κάποιο forum ότι αυτά τα κινέζικα μηχανήματα τραβάνε πολύ ρεύμα για να κρατάνε την μνήμη τους όταν το αυτοκίνητο είναι σβηστό(της τάξης των 7Α την βδομάδα), αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να ξεφορτίζονται πιο γρήγορα οι μπαταρίες ...Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο??

Αυτο ειναι το μηχάνημα ειναι πραγματι το723, η κεραία μπαίνει πισω απο τον καθρέπτη, οσο για το ρεύμα δεν υπάρχει κατι που να κρατάει στην μνημη, οταν είναι κλειστό δεν υπάρχει κατανάλωση.

.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? ? ¶ν ναί εσείς που το βάλατε το κινέζι΄κο μηχάνημα που την βάλατε την κεραία της tv??Επίσης αυτό το μηχάνημα που πήρε ο φίλος πιο πάνω και του δουλεύει τέλεια είναι της witson(723) ή της άλλης εταιρίας που δεν θυμάμαι το ονομά της???Και κάτι τελεύταιο, έχω διαβάσει σε κάποιο forum ότι αυτά τα κινέζικα μηχανήματα τραβάνε πολύ ρεύμα για να κρατάνε την μνήμη τους όταν το αυτοκίνητο είναι σβηστό(της τάξης των 7Α την βδομάδα), αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να ξεφορτίζονται πιο γρήγορα οι μπαταρίες ...Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο??

Η κεραία της tv είναι ξεχωριστή και την εχω βαλει πανω δεξια γωνια στο μπαρμπριζ. τωρα οσο αφουρα το ρευμα δεν ξερω ποσο καταναλωνει

Link to comment
Share on other sites

Η κεραία της tv είναι ξεχωριστή και την εχω βαλει πανω δεξια γωνια στο μπαρμπριζ.

Μια απο τα ιδια :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! Θα βρώ κι εγώ αυτό που είχα διαβάσει για την κατανάλωση ρεύματος και θα ποστάρω να μου πείτε γνώμες! Απλά αυτό που σκέφτομαι είναι ότι λογικά δεν θα πρέπει να κρατάει τους σταθμούς του ραδιοφώνου όπως και την ώρα? ¶ρα από την στιγμή που δεν θα έχει κάποια μικρή μπαταρία(όπως έχουν τα στερεοφωνικά νομίζω) από κάπου θα πρέπει να τραβάει ρέυμα.. Φυσικά δεν αμφιβάλω με αυτό που μου είπε ο φίλος ότι δεν θα υπάρχει κατανάλωση(έχω καταλάβει ότι είναι γνώστης και από άλλα threads), απλά εγώ που ακόμα μαθαίνω ακόμα είμαι ψίρας μάλλον υπερβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.