Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

Ο κινέζος πάντως υποστηρίζει οτι τα παραπάνω έχουν λυθεί με την τελευταία version του προιόντος "the previouse problem is resolved"

Περίμενες να σου πει κάτι διαφορετικό;

Το ζήτημα είναι ότι σε ορισμένα αυτοκίνητα δουλεύει χωρίς προβλήματα και σε κάποια άλλα όχι.Είναι να μην σου τύχει. Ετσι κι'΄λλιώς πέρνεις κάποιο ρίσκο.Απλά οι χαμηλές τιμές σε σχέση με τις δυνατότητές τους και το ότι κάθονται στην προβλεπόμενη θέση σαν εργοστασιακά είναι που κάνουν τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ο κινέζος πάντως υποστηρίζει οτι τα παραπάνω έχουν λυθεί με την τελευταία version του προιόντος "the previouse problem is resolved"

Τοτε γιατι δεν το αγοραζετε να μας πειτε και εμας τιν γνωμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο το καλοκαιρι που εκοψα το καλωδιο can bus απο τη μερια του μηχανηματος δεν ξαναειχα ποτε προβλημα με τη μπαταρια και το αυτοκινητο μενει και 2 μερες ακινητο. Εχω το 6050 με το usb απο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο το καλοκαιρι που εκοψα το καλωδιο can bus απο τη μερια του μηχανηματος δεν ξαναειχα ποτε προβλημα με τη μπαταρια και το αυτοκινητο μενει και 2 μερες ακινητο. Εχω το 6050 με το usb απο πισω.

Ολα τα προβλήματα εχουν ξεκινήσει (οπως διάβασες και πιο πάνω) απο τοτε που εχουμε σύνδεση με τον υπολογιστή του αυτοκινήτου. Τωρα εσυ κόβοντας το καλώδιο απορρίπτεις ολες τις λειτουργίες του canbus, κουμπιά τιμονιού, οθόνη πλας κλπ.

Δηλαδή αν εχει το μηχάνημα πχ 400 ευρω, κόβοντας το canbus η αξία του πέφτει στο 200 ευρώ.

Τώρα για να σε προλάβω θα πεις: "Εγω δεν εχω τιμόνι με κουμπιά και δεν με ενδιαφέρει η οθόνη πλας" Ναι οκ αλλά όλη η μαχη για αυτο γίνετε αλλιώς δεν υπάρχει θέμα.

Σε πρόλαβα :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα μηχανήματα αυτής της σελίδας πως τα βλέπετε

http://www.cardvdkit.com/index.php?main_page=index&cPath=8 ?

Ποιος να ξέρει? ποιος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα μηχανήματα αυτής της σελίδας πως τα βλέπετε

http://www.cardvdkit...e=index&cPath=8 ?

Φαίνονται ότι έχουν καλύτερο "interface" ιδίως στο ράδιο, στο ipod, στο CD, γιατί μέχρι στιγμής όλα τα κινέζικα που έχουμε δει έχουν χάλια "περιβάλλον προβολής-χρήσης".

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται ότι έχουν καλύτερο "interface" ιδίως στο ράδιο, στο ipod, στο CD, γιατί μέχρι στιγμής όλα τα κινέζικα που έχουμε δει έχουν χάλια "περιβάλλον προβολής-χρήσης".

Όντως, φαίνονται ποιό όμορφα και ποιό "γυαλιστερά" και οι τιμές ,κατ΄εμέ, είναι ξεφτίλα, αλλά ,γαμώτο,έχει φοβηθεί το μάτι μας απ΄αυτά τα κινέζικα...

Link to comment
Share on other sites

Όντως, φαίνονται ποιό όμορφα και ποιό "γυαλιστερά" και οι τιμές ,κατ΄εμέ, είναι ξεφτίλα, αλλά ,γαμώτο,έχει φοβηθεί το μάτι μας απ΄αυτά τα κινέζικα...

Απαντώ με αυτό

Φίλτρο Βεζίνης Γνησιο (made in China)

Φιλτρο Βενζίνης MANN (Made in China)

φαντάζομαι οτι ο κατάλογος μπορεί να καλήψει το μισό αμάξι ίσως και 90% αν πολλά απο τα προιόντα δεν "βαφτίζονται" ευρωπαικά.

Φυσικά, θέλω να πιστευω, ότι όλα είναι βάση υπό την σκέπη vw group

Είναι σχεδόν βέβαιο ότι οι αντιπροσωπίες για να ανταγωνιστούνε τιμές ψάχνουν φτηνά εργατικά χέρια

Χτες αγόρα timberland γνήσια (made in India!), Τα γνώστά Nike γνήσια (made in malesya)για να μην πω για κινητά laptops, και ούτω κάθε εξής.

Σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω τα κινέζικα, είμαι λάτρης των ευρωπαικών, και made in Japan, προιόντων ανάλογα το είδος. Αλλα ποιος έχει δει τα τελειεταία 10 χρόνια προιον made in Japan ? κανείς? κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ με αυτό

Φίλτρο Βεζίνης Γνησιο (made in China)

Φιλτρο Βενζίνης MANN (Made in China)

φαντάζομαι οτι ο κατάλογος μπορεί να καλήψει το μισό αμάξι ίσως και 90% αν πολλά απο τα προιόντα δεν "βαφτίζονται" ευρωπαικά.

Φυσικά, θέλω να πιστευω, ότι όλα είναι βάση υπό την σκέπη vw group

Είναι σχεδόν βέβαιο ότι οι αντιπροσωπίες για να ανταγωνιστούνε τιμές ψάχνουν φτηνά εργατικά χέρια

Χτες αγόρα timberland γνήσια (made in India!), Τα γνώστά Nike γνήσια (made in malesya)για να μην πω για κινητά laptops, και ούτω κάθε εξής.

Σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω τα κινέζικα, είμαι λάτρης των ευρωπαικών, και made in Japan, προιόντων ανάλογα το είδος. Αλλα ποιος έχει δει τα τελειεταία 10 χρόνια προιον made in Japan ? κανείς? κανείς.

Η δική μου απάντηση:

Υπάρχουν κινέζικα 2 κατηγοριών:

α) Τα καλά κινέζικα με πιστοποιήσεις ISO κτλ...

β) Τα κινέζικα β' διαλογής που είναι φτηνά αντίγραφα των "καλών κινέζικων" και που δεν έχουν την παραμικρή υποψία πιστοποιήσεων...

Και στις δύο περιπτώσεις θα δεις κολλημένα αυτοκόλλητα πιστοποιήσεων αλλά μόνο στην β κατηγορία έχεις μεγαλύτερη πιθανότητα βλαβών όπως κάψιμο ενισχυτή και 8 ηχείων στη δική μου περίπτωση!!!

Παλαιότερα δεν παίρναμε στα σοβαρά τα made in Japan αλλά τώρα τα προτιμάμε -μην πω τα κυνηγάμε- περισσότερο από τα made in China!

Χαρακτηριστικό παράδειγμα (έπειτα από ένα σεμινάριο που έκανα στην Αγγλία) είναι η Sony που από μία χρονιά και πέρα σταμάτησε να γράφει στα προϊόντα της made in Japan αφού έκλεισε το εργοστάσιό της στην Ιαπωνία, και αντί να γράφει ότι τα φτιάχνει στην Κίνα -όπου και έχει τις εγκαταστάσεις της τώρα- προτίμησε να αναγράφει Sony Corporation και όχι το made in China γιατί θα χτύπαγε άσχημα στους πελάτες! Επικοινωνιακό τρικ...

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου απάντηση:

Υπάρχουν κινέζικα 2 κατηγοριών:

α) Τα καλά κινέζικα με πιστοποιήσεις ISO κτλ...

β) Τα κινέζικα β' διαλογής που είναι φτηνά αντίγραφα των "καλών κινέζικων" και που δεν έχουν την παραμικρή υποψία πιστοποιήσεων...

Και στις δύο περιπτώσεις θα δεις κολλημένα αυτοκόλλητα πιστοποιήσεων αλλά μόνο στην β κατηγορία έχεις μεγαλύτερη πιθανότητα βλαβών όπως κάψιμο ενισχυτή και 8 ηχείων στη δική μου περίπτωση!!!

Παλαιότερα δεν παίρναμε στα σοβαρά τα made in Japan αλλά τώρα τα προτιμάμε -μην πω τα κυνηγάμε- περισσότερο από τα made in China!

Χαρακτηριστικό παράδειγμα (έπειτα από ένα σεμινάριο που έκανα στην Αγγλία) είναι η Sony που από μία χρονιά και πέρα σταμάτησε να γράφει στα προϊόντα της made in Japan αφού έκλεισε το εργοστάσιό της στην Ιαπωνία, και αντί να γράφει ότι τα φτιάχνει στην Κίνα -όπου και έχει τις εγκαταστάσεις της τώρα- προτίμησε να αναγράφει Sony Corporation και όχι το made in China γιατί θα χτύπαγε άσχημα στους πελάτες! Επικοινωνιακό τρικ...

Η αναγραφή της χώρας προέλευσης των προϊόντων είναι υποχρεωτική και στη συσκευασία και στο τιμολόγιο...

Link to comment
Share on other sites

Η αναγραφή της χώρας προέλευσης των προϊόντων είναι υποχρεωτική και στη συσκευασία και στο τιμολόγιο...

Όχι πάντα όσον αφορά την αναγραφή πάνω στο προϊόν! Έχω δει πάρα πολλές συσκευές που δεν γράφουν που φτιάχτηκαν! Αν ψάξεις όμως τα τιμολόγιά τους θα το βρεις σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου απάντηση:

Υπάρχουν κινέζικα 2 κατηγοριών:

α) Τα καλά κινέζικα με πιστοποιήσεις ISO κτλ...

β) Τα κινέζικα β' διαλογής που είναι φτηνά αντίγραφα των "καλών κινέζικων" και που δεν έχουν την παραμικρή υποψία πιστοποιήσεων...

Και στις δύο περιπτώσεις θα δεις κολλημένα αυτοκόλλητα πιστοποιήσεων αλλά μόνο στην β κατηγορία έχεις μεγαλύτερη πιθανότητα βλαβών όπως κάψιμο ενισχυτή και 8 ηχείων στη δική μου περίπτωση!!!

Παλαιότερα δεν παίρναμε στα σοβαρά τα made in Japan αλλά τώρα τα προτιμάμε -μην πω τα κυνηγάμε- περισσότερο από τα made in China!

Χαρακτηριστικό παράδειγμα (έπειτα από ένα σεμινάριο που έκανα στην Αγγλία) είναι η Sony που από μία χρονιά και πέρα σταμάτησε να γράφει στα προϊόντα της made in Japan αφού έκλεισε το εργοστάσιό της στην Ιαπωνία, και αντί να γράφει ότι τα φτιάχνει στην Κίνα -όπου και έχει τις εγκαταστάσεις της τώρα- προτίμησε να αναγράφει Sony Corporation και όχι το made in China γιατί θα χτύπαγε άσχημα στους πελάτες! Επικοινωνιακό τρικ...

Ανοιγης μία άλλη πληγή τώρα, την πληλή του iso, ce, rhoss.

Όλα τα παραπάνω standars εφ' όσον τηρούνται είναι μια χαρά. Δυστυχώς όμως δεν είναι έτσι.

Το ποιο εύκολο σήμερα είναι να έχεις iso, έχω και ελληνικό παράδειγμα οπου η έκδοση iso είναι για γέλια, μάλλον για κλάματα.

Όσο για το Japan πάντα το εμπιστευόμουν όπως προανέφερα σε κάποια προιόντα.

Όσο για το τελευταίο σχετικά με τα ηχεία σου λυπάμε, χώρις να θέλω να υποστηρίξω του κινέζους, μπορεί να ήταν και τυχαίο, δηλ να έπεσες στην περίπτωση. Αν ψάξεις σίγουρα θα βρείς προιόντα γνωστών ευρωπαικών και καταξιωμένων εταιρειών που είχαν προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τα βραβεία πάντως EISA για την κατηγορία "In car Electronics" σε JVC, Kenwood, Pioneer, Becker κλπ μπορεί κάποιος να τα δει στο παρακάτω link :

http://www.eisa.eu/awards/incar

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγης μία άλλη πληγή τώρα, την πληλή του iso, ce, rhoss.

Όλα τα παραπάνω standars εφ' όσον τηρούνται είναι μια χαρά. Δυστυχώς όμως δεν είναι έτσι.

Το ποιο εύκολο σήμερα είναι να έχεις iso, έχω και ελληνικό παράδειγμα οπου η έκδοση iso είναι για γέλια, μάλλον για κλάματα.

Όσο για το Japan πάντα το εμπιστευόμουν όπως προανέφερα σε κάποια προιόντα.

Όσο για το τελευταίο σχετικά με τα ηχεία σου λυπάμε, χώρις να θέλω να υποστηρίξω του κινέζους, μπορεί να ήταν και τυχαίο, δηλ να έπεσες στην περίπτωση. Αν ψάξεις σίγουρα θα βρείς προιόντα γνωστών ευρωπαικών και καταξιωμένων εταιρειών που είχαν προβλήματα.

Έχεις δίκιο! Συμφωνώ! Και εγώ εμπιστεύομαι τα κάθε-αυτού Γιαπωνέζικα προϊόντα αλλά προτιμώ τα Γερμανικάworthy.gif

Όσον αφορά το δικό μου πρόβλημα, δεν μπορείς να το πεις τυχαίο αφού μου έχουν αλλάξει 3 καινούριες συσκευές γιατί η κάθε μια είχε διαφορετικά ελαττώματα:Dfire.gifknife.gif Μέχρι στιγμής περιμένω την 4η φορά να μου το στείλουν..... Δεν λέω άλλα γιατί θα κουράσω!

Link to comment
Share on other sites

Τα βραβεία πάντως EISA για την κατηγορία "In car Electronics" σε JVC, Kenwood, Pioneer, Becker κλπ μπορεί κάποιος να τα δει στο παρακάτω link :

http://www.eisa.eu/awards/incar

Παιδιά καλά ειναι αυτα που λέτε περι ISO αλλά οπως εχω πει και πιο πάνω τα κινέζικα είναι εκτός συναγωνισμού γιατι οι δυνατότητες τους είναι απεριόριστες. Φοράνε Open Windows οπότε δεν νομίζω να υπάρχει σύγκριση.

Πιστεύω λοιπόν οτι μόλις λυθούν οι παιδικές ασθένειες δεν θα υπάρχει άλλο multimedia για τα VW ή για κάθε άλλο αυτοκίνητο.

....υπομονή ίσως είμαστε στο τελικό στάδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλά ειναι αυτα που λέτε περι ISO αλλά οπως εχω πει και πιο πάνω τα κινέζικα είναι εκτός συναγωνισμού γιατι οι δυνατότητες τους είναι απεριόριστες. Φοράνε Open Windows οπότε δεν νομίζω να υπάρχει σύγκριση.

Πιστεύω λοιπόν οτι μόλις λυθούν οι παιδικές ασθένειες δεν θα υπάρχει άλλο multimedia για τα VW ή για κάθε άλλο αυτοκίνητο.

....υπομονή ίσως είμαστε στο τελικό στάδιο.

Πόσο κοντά? Θέλω να μου κάνω ένα δώρο για την γιορτή μου, κ πλησιάζει....

Υ.Γ. Εχεις λάβει το pm μου Νίκο?

Edited by vassilis3
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγινε και αυτο....

μετα απο την προβλεπομενη κατα των ΚΑΨΙΩΧΑ,(ΠΡΕΒΕΖΑ) αναβαθμιση του λογισμικου στο JETTA MKV TSI το

WITSON D721V

http://img363.imageshack.us/i/dsc01221lx4.jpg

http://img264.imageshack.us/i/dsc01212tn7.jpg

oταν διαβαζει απο το usb την cd card το dvd το μενου στην δεξια πλευρα της οθονης που παλια ελεγε PAGE DOWN KAI PAGE UP τωρα τα βγαζει με ΚΙΝΕΖΙΚΑ

Τα υπολοιπα στο μενου βγαινουν αγγλικα κανονικα. τι να συμβαινει?

εχει προσπαθησει κανεις να κανει reset ή θα το παρω στο χερι?

ακουω αποψεις...............

Eχω κι'εγω το Witson 721ki'εμενα μου το εκανε καποτε.

Δεν ειναι τιποτα,θα βαλεις usb ή καρτα sd να παιζει και απο το cont.keys θα πας δεξια στις ρυθμισεις και θα επιλεξεις language,θα βαλεις english αντι για chinlish!!!!! και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Eχω κι'εγω το Witson 721ki'εμενα μου το εκανε καποτε.

Δεν ειναι τιποτα,θα βαλεις usb ή καρτα sd να παιζει και απο το cont.keys θα πας δεξια στις ρυθμισεις και θα επιλεξεις language,θα βαλεις english αντι για chinlish!!!!! και εισαι οκ.

οπως ανεφερα παραπανω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20306&view=findpost&p=349086

ολα επανηλθαν στην αρχικη φυσιολογικη κατασταση

;):whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα

πες τε μου μεγιααααα....

Τι παρελαβες δεν μας ειπες, βαλε και καμια φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους

Για οποιοδηποτε προβλημα με aftermaket πηγές (κινέζικα) ενοειται καί τοποθέτηση και τα λοιπα ο καλύτερος ειναι

Θηβαίος Βασίλης

Πρωτοπαπαδάκη 5 -Γαλάτσι

τ.2102930755 - 2102932939

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το συγκεκριμένο topic σε ξεγελάει με τον τίτλο "Το καλύτερο After market dvd player". Το σωστό θα ήταν ο τίτλος να αναφέρεται στο Witson & ότι είναι φθηνό, πρακτικό και τα έχει όλα, αλλά όχι ότι είναι και το καλύτερο.

Αν λάβεις υπόψιν σου ότι το θέμα το άνοιξα "Posted 03 March 2008", καταλαβαίνεις ότι οι πληροφορίες ήταν λιγοστές τότε και οι εγκαταστάσεις μηδαμινές. Το ότι υπάρχει εξέλιξη στα μηχανήματα αυτα είναι ένας καλός λόγος το θέμα να παραμείνει γενικού περιεχομένου και όχι μόνο για το Witson, αν και εδώ που τα λέμε πολλοί βάζουν τα άλλα αντί Witson.

Καλό θα ήταν πάντως να κάνουμε μια σύνοψη για το που βρισκόμαστε στην εξέλιξη αυτών. Απ΄ότι έχω δει έχουν βγάλει πολλές εταιρείες παρόμοια μηχανήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν λάβεις υπόψιν σου ότι το θέμα το άνοιξα "Posted 03 March 2008", καταλαβαίνεις ότι οι πληροφορίες ήταν λιγοστές τότε και οι εγκαταστάσεις μηδαμινές. Το ότι υπάρχει εξέλιξη στα μηχανήματα αυτα είναι ένας καλός λόγος το θέμα να παραμείνει γενικού περιεχομένου και όχι μόνο για το Witson, αν και εδώ που τα λέμε πολλοί βάζουν τα άλλα αντί Witson.

Καλό θα ήταν πάντως να κάνουμε μια σύνοψη για το που βρισκόμαστε στην εξέλιξη αυτών. Απ΄ότι έχω δει έχουν βγάλει πολλές εταιρείες παρόμοια μηχανήματα.

Σύνοψη δεν μπορείς να κάνεις εδω για ενα απλό λόγο, καθε ενα απο αυτα τα μηχανήματα αποτελούν ένα ξεχωριστό κεφάλαιο, πχ στο www.golfmkv.com για κάθε ένα απο αυτά υπάρχει και ενα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.