Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

Σύνοψη δεν μπορείς να κάνεις εδω για ενα απλό λόγο, καθε ενα απο αυτα τα μηχανήματα αποτελούν ένα ξεχωριστό κεφάλαιο, πχ στο www.golfmkv.com για κάθε ένα απο αυτά υπάρχει και ενα θέμα.

Δεν πιστεύω να συγκρίνεις vwclub με golfmkv......??????? :(

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και γω με τη σειρα μου την εμπειρία μου στο συγκεκριμένο θέμα μια και τα τελευταια 2χρονια το εκανα επαγγελματικα..

Εχω μιλήσει με όλους τους κινεζους, ταιβανους, χονκονεζους και καθε καρυδιας καρυδι, και εχω δοκιμάσει μηχανηματα απο τουλάχιστον 7 "κατασκευαστες".

Καταρχην δεν ειναι όλοι κατασκευαστες... Στην πλειοψηφια τους τα μηχανήματα είναι από τον ίδιο κατασκευαστή με άλλο logo! Ας πουμε ο witson δε τα φτιαχνει....διανομεας ειναι. Παρολο που εχει πολυ καλη τεχνικη υποστηριξη και knowhow... Το ιδιο συμβαινει και με τους αλλους... Υπαρχουν απο οσο μπορεσα να μαθω 2 εργοστασια στην κινα και ενα στην ταιβαν που φτιαχνουν μαζικα κομματια με αλλο brand name και άλλο Interface...

Οπότε όλη η συζήτηση ειναι λίγο ακαδημαική μια και δεν υπάρχουν και σημαντικές τεχνολογικές διαφορές....

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και γω με τη σειρα μου την εμπειρία μου στο συγκεκριμένο θέμα μια και τα τελευταία 2χρονια το εκανα επαγγελματικά..

Εχω μιλήσει με όλους τους κινεζους, ταιβανους, χονκονεζους και καθε καρυδιας καρυδι, και εχω δοκιμάσει μηχανηματα απο τουλάχιστον 7 "κατασκευαστες".

Καταρχην δεν ειναι όλοι κατασκευαστες... Στην πλειοψηφια τους τα μηχανήματα είναι από τον ίδιο κατασκευαστή με άλλο logo! Ας πουμε ο witson δε τα φτιαχνει....διανομεας ειναι. Παρολο που εχει πολυ καλη τεχνικη υποστηριξη και knowhow... Το ιδιο συμβαινει και με τους αλλους... Υπαρχουν απο οσο μπορεσα να μαθω 2 εργοστασια στην κινα και ενα στην ταιβαν που φτιαχνουν μαζικα κομματια με αλλο brand name και άλλο Interface...

Οπότε όλη η συζήτηση ειναι λίγο ακαδημαική μια και δεν υπάρχουν και σημαντικές τεχνολογικές διαφορές....

Μιας και έχεις αυτή την εμπειρία θα μπορούσες να μας πεις ποιο από αυτά που έχεις δοκιμάσει είναι το ποιο αξιόπιστο και με τα λιγότερα προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχεις αυτή την εμπειρία θα μπορούσες να μας πεις ποιο από αυτά που έχεις δοκιμάσει είναι το ποιο αξιόπιστο και με τα λιγότερα προβλήματα?

++++++++1

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχεις αυτή την εμπειρία θα μπορούσες να μας πεις ποιο από αυτά που έχεις δοκιμάσει είναι το ποιο αξιόπιστο και με τα λιγότερα προβλήματα?

Ναι όντως, θα ήταν πολύ χρήσιμο αν από τα τελευταία μοντέλα γνωρίζεις κάποια αξιόπιστα. Για παράδειγμα το Tradesolutions έχει 13 διαφορετικά μηχανήματα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα

Του witson ειναι τα πιο αξιόπιστα (οχι όμως και απροβληματιστα) κι αυτο γιατι τα ελέγχει πριν τα στειλει... Οπότε οι πιθανότητες να ειναι ελλατωματικά μειώνονται πολύ. Εχουν καλή ποιότητα και σχεση απόδοσης/τιμής

Επίσης παρα πολύ καλής ποιότητας ειναι και του fedcom με διαφορα θεματάκια όμως σε θέματα λειτουργικού που τα λύνει παρόλα αυτα με updates.

Τα παρα πολυ φτηνα που κυκλοφορουν στο ebay κυριως δεν θα τα συνιστουσα....δεν παιζουν!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως, θα ήταν πολύ χρήσιμο αν από τα τελευταία μοντέλα γνωρίζεις κάποια αξιόπιστα. Για παράδειγμα το Tradesolutions έχει 13 διαφορετικά μηχανήματα.

ποιο ειναι το site ακριβως, να δω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το σιτε του...βεβαια πουλαει μονο χοντρική. Με το ζορι τον επεισα να μου στειλει τωρα ενα Touareg για ενα φιλο...

Να τον ρωτησω ποιος πουλαει λιανικη τα δικα του αν θελετε.

Fedom

Link to comment
Share on other sites

Θα στο φέρω να το δείς απο κοντά την Πέμπτη Νίκο ακόμα δεν το εβγαλα απο το κουτί του

Να κάνεις και για εμάς μια ενημέρωση, καλό θα μας έκανες. Πές μας αρχικά τιμή και από που έκανες την αγορά, αν πλήρωσες τελωνείο και πόσο. Κι αργότερα μας λές και τα τεχνικά θέματα όταν το εγκαταστήσεις. new_sugkrotima.gif

Edited by Interman
Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις και για εμάς μια ενημέρωση, καλό θα μας έκανες. Πές μας αρχικά τιμή και από που έκανες την αγορά, αν πλήρωσες τελωνείο και πόσο. Κι αργότερα μας λές και τα τεχνικά θέματα όταν το εγκαταστήσεις. new_sugkrotima.gif

Μου έκανε προσφορά $495 αλλα το invoice που έστειλε ήταν $515 anyway

Συνονοήθηκα για τιμολόγιο $45 και αποστολεί με EMS

Μεταφορά χρημάτων με wester union (€10)

Χρόνος παράδοσης 15 ημέρες (porta - porta)

Τελωνείο 3,00 Ευρώ

ακόμα ψάχνομαι πως να το βάλω,

που θα βάλω τον receiver του gps?

ποια κεραία tv αγοράζω?

απο που?

που τοποθετείτε?

τι να κάνω με την camera οπισθοπορείας?

να περάσω καλωδίωση?

απο που?

κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε προσφορά $495 αλλα το invoice που έστειλε ήταν $515 anyway

Συνονοήθηκα για τιμολόγιο $45 και αποστολεί με EMS

Μεταφορά χρημάτων με wester union (¤10)

Χρόνος παράδοσης 15 ημέρες (porta - porta)

Τελωνείο 3,00 Ευρώ

ακόμα ψάχνομαι πως να το βάλω,

που θα βάλω τον receiver του gps?

ποια κεραία tv αγοράζω?

απο που?

που τοποθετείτε?

τι να κάνω με την camera οπισθοπορείας?

να περάσω καλωδίωση?

απο που?

κλπ

Αύριο η απάντηση στα ερωτήματά σου από κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε προσφορά $495 αλλα το invoice που έστειλε ήταν $515 anyway

Συνονοήθηκα για τιμολόγιο $45 και αποστολεί με EMS

Μεταφορά χρημάτων με wester union (¤10)

Χρόνος παράδοσης 15 ημέρες (porta - porta)

Τελωνείο 3,00 Ευρώ

1.ακόμα ψάχνομαι πως να το βάλω,

2.που θα βάλω τον receiver του gps?

3.ποια κεραία tv αγοράζω?

4.απο που?

5.που τοποθετείτε?

6.τι να κάνω με την camera οπισθοπορείας?

7.να περάσω καλωδίωση?

8.απο που?

9.κλπ

Επειδη είσαι φίλος μου να σε βοηθήσω :thumbsup:

1. http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php?t=21273

2. Κάτω απο την σήτα του κεντρικού αεραγωγού εξω απο αυτην ή στο επανω στο ταμπλο στην μερια του συνοδηγου

3/4. http://shop.ebay.ie/i.html?_nkw=CAR+ANTENNA+DVD+TV+AMPLIFIER&_sacat=0&_trksid=p3286.m270.l1313&_odkw=car+antenna+tv&_osacat=0

5. Πίσω από τον κεντρικό καθρέπτη του οδηγού. Μέσα από τα Α-Pillar http://www.golfgtiforum.co.uk/index.php?topic=40928.0

6. Δες την υπογραφή μου(Cam)

7/8α. Δες την υπογραφή μου(Ηχεία)

7/8β. Αυτό θα σε βοηθήσει να διαλύσεις όλο το Golf ;)http://furmanka.blogspot.com/

9. new_sugkrotima.gif

Connectors

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?p=2003963#post2003963

iGO for Κινέζικο

http://thegreekz.com/forum/showthread.php?p=8370499&mode=linear#post8370499

Πρόγραμμα WolfNCU

http://www.lmgtfy.com/?q=WolfNCU+download :blink::D

Αντάπτορας.

http://www.advancedice.com.au/product_details.php?number=970769

Τι το ήθελες και έμπλεξες με το φορουμ? Είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα στο φέρω να το δείς απο κοντά την Πέμπτη Νίκο ακόμα δεν το εβγαλα απο το κουτί του

Φίλε Βασίλη τελικά το έβαλες το μηχάνημα στο αυτοκίνητο??? Γράψε μας εντυπώσεις αν μπορείς...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βασίλη τελικά το έβαλες το μηχάνημα στο αυτοκίνητο??? Γράψε μας εντυπώσεις αν μπορείς...

Ακόμα όχι δυστυχώς, πρέπει να το οργανώσω κάπως.

Δεν ξέρω καν αν θα προλάβω φέτος.

Είπα να δώσω προτεραιότητα στο cruise control

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι ψάχνεστε, ρίξτε μια ματιά εδώ: http://www.high-tech-discount.fr/product.php?id_product=98

Έχει μεταξύ άλλων WI-FI DIGITAL TV και τιμή 447 ευρώ με τα μεταφορικά όπως λέει.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σήμερα δοκίμασα να τοποθετήσω το witson 723

και όπως ήταν φυσικό προέκυψε πρόβλημα ή έτσι νομίζω.

Ο μηχάνημα ξεκινάει (logo screen και παει στο ραδιο το οποιό ξεκινα να παίζει (5 sec το όλο) και μετά σβήνει, δεν ξαναξεκινάει εκτός αν βγάλεις τα καλώδια, (δηλαδή τις τροφοδοσίες) και μετά πάλι το ίδιο.

Δεν ξέρω αν κοβεται η τροφοδοσία απο το bus ή κόβει το witson.

Κάθε συμβουλή αποδεχτή.

Υ.Γ. μου βγαζει κι ένα errol του airbag αλλά μάλλον οφείλεται στο οτι ξεμπρίζοσα το φισ του αερόσακου στην κονσόλα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σήμερα δοκίμασα να τοποθετήσω το witson 723

και όπως ήταν φυσικό προέκυψε πρόβλημα ή έτσι νομίζω.

Ο μηχάνημα ξεκινάει (logo screen και παει στο ραδιο το οποιό ξεκινα να παίζει (5 sec το όλο) και μετά σβήνει, δεν ξαναξεκινάει εκτός αν βγάλεις τα καλώδια, (δηλαδή τις τροφοδοσίες) και μετά πάλι το ίδιο.

Δεν ξέρω αν κοβεται η τροφοδοσία απο το bus ή κόβει το witson.

Κάθε συμβουλή αποδεχτή.

Υ.Γ. μου βγαζει κι ένα errol του airbag αλλά μάλλον οφείλεται στο οτι ξεμπρίζοσα το φισ του αερόσακου στην κονσόλα.

Τώρα που το σκέφτηκα καλύτερα κάτι μου ήρθε!!

Εσύ είχες ένα ράδιο 1Din επάνω, μήπως είναι πειραγμένη καμία επαφή η έχει καμιά μοντίφικα στο φισσάκι?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτηκα καλύτερα κάτι μου ήρθε!!

Εσύ είχες ένα ράδιο 1Din επάνω, μήπως είναι πειραγμένη καμία επαφή η έχει καμιά μοντίφικα στο φισσάκι?

Όχι οι φίσες ήταν καθαρές.

Δύο είναι τα τινά

ή κόβει το dvd ή ο εγκέφαλος την τάση, απλά νύχτωσε και δεν είχα χρόνο να το διερευνήσω.

Παράλληλα έστειλα και ένα email στον τύπο μπας και με πληροφορήσει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Όχι οι φίσες ήταν καθαρές.

Δύο είναι τα τινά

ή κόβει το dvd ή ο εγκέφαλος την τάση, απλά νύχτωσε και δεν είχα χρόνο να το διερευνήσω.

Παράλληλα έστειλα και ένα email στον τύπο μπας και με πληροφορήσει περισσότερο

Μπορείς να κάνεις και μια ακόμα δοκιμή. Βάλε το στο τραπέζι, δώσε ρεύμα 12V από σταθεροποιημένο τροφοδωτικό και δοκίμασε εαν παίζουν όλα κανονικά.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις και μια ακόμα δοκιμή. Βάλε το στο τραπέζι, δώσε ρεύμα 12V από σταθεροποιημένο τροφοδωτικό και δοκίμασε εαν παίζουν όλα κανονικά.

Κώστας

Αυτό ακριβώς θα είναι το επόμενο βήμα, απλά μελετάω λίγο το βίσμα για να δω που θα δωσω τάση.

Μάλλον δεν θα είναι τόσο εύκολο, μιας και έδωσα τάση στο μαύρο (-) και στο κίτρινο (+) όπου φέρνει τάση το αμάξι και δεν ξεκινάει εργαστηριακά

Μήπως λείπει καμιά τάση?

Το κόκκινο πχ δεν έπρεπει να φέρνει τάση με τον διακόπτη? μήπως λείπει κάποια ασφάλεια?

Edit

Τελικά δεν κατάφερα να το ξεκινήσω με τροφοδοτικο,(σε αντίθεση με το αμάξι που πάει να ξεκινησει) φαίνεται ότι δεν είναι τόσο απλο να το βάλεις να δουλεψει σε τροφοδοτικό έτσι απλά, πιθανό να υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος, κάθε βοήθεια-συμβουλή ευπρόσδεχτει. Το πρόβλημα παραμένει.

Edited by vassilis3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.