Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

ΠΟΛΥ ακριβο για group buy, μονος σου να παζαρεψεις λιγακι το παιρνεις με 400 Ευρω. Κατι δεν μ'αρεσει.. ;)

Για δώσε ενα link με 400 να το δώ και εγω

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε ενα link με 400 να το δώ και εγω

Ti link να δωσω; Αφου δεν εχουν τιμες στα site. Εχω proforma invoice που λεει τα εξης: 400$ το wd6050 (waywell) , 7$ tv antenna, 70$ μεταφορικα με ems και 19.08$ για το paypal συνολο 496.08$ = 392 Ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Ενδιαφερομαι να αγορασω μια τετοια μοναδα για το scirocco μου. εχει δοκιμασει κανεις σας καμια σε scirocco? τα χειριστηρια στο τιμονι ειναι πληρως συμβατα? τι προτεινετε γυρω στα 500¤? ενδιαφερετε κανεις για group buy?

Πας http://www.audiosources.net και στέλνεις email, με το μοντέλο που θες.

Η νέα έκδοση που βγήκε τώρα λένε οτι συνεργάζεται με το τιμόνι, ΑΛΛΑ ρώτα για σιγουριά.

Η τιμή είναι 400 δολάρια + μεταφορικά 75 δολάρια + αν σε τσακώσουν στο τελωνείο (75-100)!

Το AS-7301 είναι ίδιο με το RCD 510 με πολλές παραπάνω δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Πας http://www.audiosources.net και στέλνεις email, με το μοντέλο που θες.

Η νέα έκδοση που βγήκε τώρα λένε οτι συνεργάζεται με το τιμόνι, ΑΛΛΑ ρώτα για σιγουριά.

Η τιμή είναι 400 δολάρια + μεταφορικά 75 δολάρια + αν σε τσακώσουν στο τελωνείο (75-100)!

Το AS-7301 είναι ίδιο με το RCD 510 με πολλές παραπάνω δυνατότητες.

Δε γραφει τιμες η συγκεκριμενη.. εστειλα mail ομως κ περιμενω. κατι με σκληρο υπαρχει σ'αυτα τα λεφτα??

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρηγγειλα σημερα απο waywell μετα απο παζαρια. Τελικα πληρωσα 490$ για το μηχανημα + κεραια τηλεορασης + μεταφορικα με EMS. Ελπιζω να πανε ολα καλα. Η πληρωμη εγινε με paypal.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου μιας και το κατεχεται το θεμα......οσο αναφορα τη συνδεση με το κινητο

στην plus οθονη θα φαινεται το ποιος σε καλει καθως ο καταλογος και τα sms?

Edited by mkaragiannis
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να γραψεις την διευ8υνση?ααα και περιμενουμε νεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από Audiosources

Επειδή τους έχω πρήξει με τα email με έχουνε μάθει τώρα και συμφώνησαν αν πείτε

ότι είστε από το Greek VW Golf Forum, να κάνουν καλύτερη τιμή.

Απλώς μπας και γλυτώσετε τίποτα :D

Εγώ μάλλον θα παραγγείλω τέλος του μηνός.

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν γνωριζω απο αυτα με τελωνειο δεν μπλεκεις κα8ολου?αν ναι ποιο το ποσο περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μπλεξεις μπορει και οχι. Ζητησα να το στειλουν με EMS (απλο ταχυδρομειο δηλαδη) και οχι με courier γιατι με courier ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα περασει τελωνιο. Αν περασει ειναι στο χερι τους ποσο θα εκτιμησουν οτι κανει η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ακριβο για group buy, μονος σου να παζαρεψεις λιγακι το παιρνεις με 400 Ευρω. Κατι δεν μ'αρεσει.. :)

Kαλησπερα Nrgakos3 και λοιποι φιλοι της κοινοτητας.

Ειμαι κατοχος ενος διλιτρου tiguan και αν και αρκετο καιρο μελος του vw club δεν εχω ξαναποσταρει.

H ενασχοληση αποκλειστικα με το tiguan.gr ειναι η αφορμη για την αποχη μου απο το κοινο μας(μιασ και ολοι ειμαστε υπο την vw) club.

Τυγχανει να ειμαι και moderator στο tiguan.gr οποτε ιδου και ενας μεγαλυτερος λογος να βρισκομαι σχεδον αποκλειστικα ''εκει''.

Για το 1ο μου ποστ εδω,αιτια ειναι το παραπανω σχολιο του μελους Nrgakos3 : ''κατι δεν μου αρεσει''

Για λογους καθαρα ενημερωσης και μονο να αναφερω καποια στοιχεια για την εν λογω group αγορα:

To κοστος του group buy ανερχεται στα 470 ευρω.

Περιλαμβανει το μηχανημα αναβαθμισμενο με το νεο update για τα αγγλικα fonts,με αποτελεσμα να εχουμε τελειο destinator και οχι με την αραιη γραμματοσειρα που συνηθως ερχονται αυτα τα κινεζικα μηχανηματα.

Επισης περιλαμβανει μια rear camera η οποια ειναι πλαισιο πινακιδας με ανσωματομενη τη καμερα.Η ε λογω καμερα μπαινει χωρις τρυπημα η ξυλωμα του αυτοκινητου μας κατι το οποιο ολοι θελαμε απαραιτητα(κανεις δεν θελει να ακουμπανε το νεο του αμαξι).

Επισης δινουμε(αγορασμενη απο μενα) μια καρτα sd φορτωμενη τα πιο προσφατα destinator,i-go,mio map,genious driver,calculator και 2 προγραμματα σε περιβαλλον windows τα οποια δινουν τη δυνατοτητα αναπαραγωγης ολων μα ολων των αρχειων εικονας και ηχου.Ολα αυτα λοιπον δινονται σεταρισμενα για τη συγκεκριμενη συσκευη και μαλιστα με σκιν και backrounds φωτο απο τα αμαξια μας.

Να πω επισης οτι τα εμβασματα εχουν και εξοδα αποστολης οπως και μετατροπης συναλαγματος.

Επισης παιζει μεγαλο ρολο η ισοτιμια του ευρω εναντι του δολαριου τη στιγμη της αποστολης του εμβασματος.Αλλες φορες μπορει να ευννοειθεις αλλες το αντιθετο.

Επισης κατι πολυ σημαντικο.

Στο τελευταιο group buy αγορασαμε συνολικα 23 μηχανηματα.Οι τελωνειακοι αντιμετωπισαν προβλημα με το να πρεπει να εκτελωνισουν ξεχωριστα αυτα τα 23 μηχανηματα(δημοσιοι υπαλληλοι γαρ) ...ετσι λοιπον στη νεα μας αγορα,αναγκαστικα θα τα εκτελωνησω μονος μου και θα τους τα παραδωσω στο καθενα ξεχωριστα χωρις κανεις να το κουνησει απο το σπιτακι του.

Ολο αυτο το καιρο,και μετα τη 1η επιτυχημενη αγορα του κινεζικου μηχανηματος δεν εχω σταματησει να παρεχω υποστηρηξη ολων αυτων των παιδιων ειτε απο κοντα ειτε απο το τηλ,μιας και δυστυχως οι περισσοτεροι δεν ανοιγουν καν το manual.

Να αναφερω δε ,και τις σχεδον καθημερινες και πολυωρες συζητησεις μεσω msn η e mail με τη κινα οι οποιες ειναι κουραστικες και επιζημιες για μενα και την οικογενεια μου.

Χαρη στο κινεζακι μου το οποιο εγινε πειραματοζωο για τα update που μας στελναμε ολοι τωρα απολαμβανουνε στο επακρο τις λειτουργιες του εκτος απο μενα....που δυστυχως οταν ανακαλυψα τι λαθος εκανα ηταν πια αργα,,,,το κινεζακι μου επεστρεψε κινα με αρκετα εξοδα ωστε να επισκευαστει :-(

Επισης αν μπεις στη κοινοτητα που διαχειριζομαι tiguan.gr θα δεις ποσοι καθημερινα μου εκφραζουν την χαρα και τη συμπαθεια τους για την συγκεκριμενη αγορα.

Μαλιστα αναγκαστηκα να κλειδωσω θεμα που ανοιχτηκε σχετικα με επικειμενα δωρα που μου ετοιμαζαν αλλα εννοειται οτι αρνηθηκα.

Σε ρωτω λοιπον,και αφου ευελπιστω να διαβασες προσεκτικα τα παραπανω γραφομενα μου....Τι δεν σου αρεσει?

Δεν εχω γενικα τασεις να απολογουμαι...αλλα πραγματικα θα με ενδιεφερε η αποψη σου.

Αλλα θα ηθελα η αποψη αυτη να μην ειναι επιδερμικη αλλα εμπεριστατωμενη και με στοιχεια.

Αληθεια εχεις επιχειρησει να αναλαβεις την ευθυνη μιας τετοιας ενεργειας?

Να περιμενουν απο σενα τα παντα συνολικα 40 ατομα χωρις καν να κανουν τη πααμικρη ενεργεια αφου θα τους τα κανεις ολα εσυ?

Εχεις παιδια? Και αν ναι...τους εχεις στερησει ποτε το πολυτιμο χρονο σου(4 μηνες για την ακριβεια) για κερδος αλλων?Εγω εχω 3 παρεμπιπτοντως.

Εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις μια ομαδικη αγορα και μετα θα ηθελα πραγματικα να μου αφηγηθεις την εμπειρια που αποκομησες.

Η ανιδιοτελεια φιλε μου ειναι σημαντικη αρετη και θελω να ελπιζω οτι προσπαθω να τη κατεχω.Αλλοι βεβαια την ονομαζουν και μ@λ@Κ!@....Μπορει να ειναι και ετσι...

Παντα φιλικα και περιμενοντας τα σχολια σου...

steeder

Edited by steeder
Link to comment
Share on other sites

Η ανιδιοτελεια φιλε μου ειναι σημαντικη αρετη

αυτη η προταση φιλε μου λεει παρα πολλα..... καποια πραγματα οπως (πιστευω) πολυ καλα ξερεις τα περναμε απο κοσκινο (μηπως κρυβει κατι το group buy, μηπως μπορουμε να το βρουμε πιο φθηνα ) ετσι δεν γινονται τα περισσοτερα πραγματα στην Ελλαδα?

Βεβαια εγω παλι απο την αλλη δεν μπορω να καταλαβω, γιατι καποιος ο οποιος αφιερωνει χρονο ερευνα κλπ να μην εχει και καποιο κερδος, ... , τοσο κακο ειναι πια!!!!! ειλικρινα δεν μπορω να το καταλαβω.

τα παραπανω που εχω γραψει τα λεω χωρις να υποστηριζω ή να κρίνω καποιο μέλος του club.... απλα ειναι μια γενικοτερη διαπιστωση που εφαρμοζεται σχεδον παντου....

Link to comment
Share on other sites

αυτη η προταση φιλε μου λεει παρα πολλα..... καποια πραγματα οπως (πιστευω) πολυ καλα ξερεις τα περναμε απο κοσκινο (μηπως κρυβει κατι το group buy, μηπως μπορουμε να το βρουμε πιο φθηνα ) ετσι δεν γινονται τα περισσοτερα πραγματα στην Ελλαδα?

Βεβαια εγω παλι απο την αλλη δεν μπορω να καταλαβω, γιατι καποιος ο οποιος αφιερωνει χρονο ερευνα κλπ να μην εχει και καποιο κερδος, ... , τοσο κακο ειναι πια!!!!! ειλικρινα δεν μπορω να το καταλαβω.

τα παραπανω που εχω γραψει τα λεω χωρις να υποστηριζω ή να κρίνω καποιο μέλος του club.... απλα ειναι μια γενικοτερη διαπιστωση που εφαρμοζεται σχεδον παντου....

Και όμως φίλε μου ο Νίκος (Steeder) έχει αφιερώσει πολύ χρόνο και ψάξιμο χωρίς ΚΑΝΕΝΑ όφελος και μάλιστα αντιμετώπισε και αρκετές συγκρούσεις από εμπόρους που ουσιαστικά τους "χάλασε" την πιάτσα γιατί ένας ιδιώτης κατάφερε να φέρει το ίδιο μηχάνημα με περισσότερο εξοπλισμό από ότι το δίνουν εδώ και με αντίστοιχη σχεδόν υποστήριξη θα έλεγα και στην σχεδόν μισή τιμή.

¶ρα όποιος νομίζει ότι δεν αξίζει να το αγοράσει μέσα από το group buy (που δυστυχώς όπως κατάλαβα χαζά υπέδειξα) καλύτερα να το πάρει μόνος του...τα παιδιά έχουν δώσει εδώ αρκετά link και πληροφορίες οπότε ο καθένας μπορεί να το βρει με διάφορους τρόπους... απλά δεν υπάρχει λόγος όπως σωστά λες να θεωρούμε πάντα ότι επειδή κάποιος το κάνει καθαρά ανιδιοτελώς δεν λέει την αλήθεια ή δεν είναι όπως φαίνεται....

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του...ίσως το σωστό θα ήταν μάλιστα ο Νίκος να ασχοληθεί αποκλειστικά μόνο με κατόχους του Tiguan αν και θεωρώ ότι είμαστε και εμείς απλά ένα παρακλάδι της μεγάλης οικογένειας της VW και ειδικά του συγκεκριμένου c VWclub.

Link to comment
Share on other sites

αυτη η προταση φιλε μου λεει παρα πολλα..... καποια πραγματα οπως (πιστευω) πολυ καλα ξερεις τα περναμε απο κοσκινο (μηπως κρυβει κατι το group buy, μηπως μπορουμε να το βρουμε πιο φθηνα ) ετσι δεν γινονται τα περισσοτερα πραγματα στην Ελλαδα?

Βεβαια εγω παλι απο την αλλη δεν μπορω να καταλαβω, γιατι καποιος ο οποιος αφιερωνει χρονο ερευνα κλπ να μην εχει και καποιο κερδος, ... , τοσο κακο ειναι πια!!!!! ειλικρινα δεν μπορω να το καταλαβω.

τα παραπανω που εχω γραψει τα λεω χωρις να υποστηριζω ή να κρίνω καποιο μέλος του club.... απλα ειναι μια γενικοτερη διαπιστωση που εφαρμοζεται σχεδον παντου....

Είναι αληθεια Μιχάλη οτι θα μπορούσε να είναι φθηνότερο γιατί υπάρχουν στο group buy και κάποια αδιευκρίνιστα θέματα ας πουμε η SD με το dest προστίθεται στο μηχάνημα εκ των υστέρων (απο οτι κατάλαβα) . Θα μπορούσε οσοι συμμετέχουν στο group buy να πάρουν το μηχάνημα οπως έρχεται απο την Κίνα και τέλος. Τώρα ποια είναι η καθαρή αξια του το ξέρει μόνο ο @steeder

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φίλε μου ο Νίκος (Steeder) έχει αφιερώσει πολύ χρόνο και ψάξιμο χωρίς ΚΑΝΕΝΑ όφελος και μάλιστα αντιμετώπισε και αρκετές συγκρούσεις από εμπόρους που ουσιαστικά τους "χάλασε" την πιάτσα γιατί ένας ιδιώτης κατάφερε να φέρει το ίδιο μηχάνημα με περισσότερο εξοπλισμό από ότι το δίνουν εδώ και με αντίστοιχη σχεδόν υποστήριξη θα έλεγα και στην σχεδόν μισή τιμή.

¶ρα όποιος νομίζει ότι δεν αξίζει να το αγοράσει μέσα από το group buy (που δυστυχώς όπως κατάλαβα χαζά υπέδειξα) καλύτερα να το πάρει μόνος του...τα παιδιά έχουν δώσει εδώ αρκετά link και πληροφορίες οπότε ο καθένας μπορεί να το βρει με διάφορους τρόπους... απλά δεν υπάρχει λόγος όπως σωστά λες να θεωρούμε πάντα ότι επειδή κάποιος το κάνει καθαρά ανιδιοτελώς δεν λέει την αλήθεια ή δεν είναι όπως φαίνεται....

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του...ίσως το σωστό θα ήταν μάλιστα ο Νίκος να ασχοληθεί αποκλειστικά μόνο με κατόχους του Tiguan αν και θεωρώ ότι είμαστε και εμείς απλά ένα παρακλάδι της μεγάλης οικογένειας της VW και ειδικά του συγκεκριμένου c VWclub.

δεν ξερω τι εχει κανει ο Νικος και ο καθε Νικος (μιας και που δεν το γνωριζω τον ανθρωπο) αλλα δεν μου αρεσει ειλικρινα οταν ενας ανθρωπος ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ προσπαθει να βοηθησει, στο τελος να φτανει να απολογειται για Χ Ψ Ζ Ω λογους

επαναλαμβανω οτι τα παραπανω ειναι μια γενικοτερη διαπιστωση που τα βρισκουμε μπροστα μας σχεδον παντου

Link to comment
Share on other sites

Είναι αληθεια Μιχάλη οτι θα μπορούσε να είναι φθηνότερο γιατί υπάρχουν στο group buy και κάποια αδιευκρίνιστα θέματα ας πουμε η SD με το dest προστίθεται στο μηχάνημα εκ των υστέρων (απο οτι κατάλαβα) . Θα μπορούσε οσοι συμμετέχουν στο group buy να πάρουν το μηχάνημα οπως έρχεται απο την Κίνα και τέλος. Τώρα ποια είναι η καθαρή αξια του το ξέρει μόνο ο @steeder

Οποιος πιστευει οτι τα group buy κρυβουν δολο και συμφερον τοτε πολυ απλα δεν μετεχει σε αυτα.

Αληθεια οσοι ειστε δυσπιστοι γιατι δεν τα παιρνετε μονοι σας?

Link to comment
Share on other sites

......

Το "κατι δεν μου αρεσει" σημαινει οτι κατι περιεργο συμβαινει γιατι εμενα δεσμευτηκαν να το πουλησουν 400 Ευρω και σε εσας που ειστε τοσα ατομα το πουλανε ακριβοτερα. Οποτε ειτε θα εχω εκπληξεις κατα τη παραλαβη ειτε τους ζαλισα πολυ και εκαναν καλη τιμη. Εννοειται οτι δεν υπονοησα κατι για τον οργανωτη του group buy *

*Εχουμε ανταλλαξει pm στο tiguan.gr οπου μπορεις να δεις την αποψη μου για την προσωπικη σου προσπαθεια emoticon_42.gif

Link to comment
Share on other sites

Το "κατι δεν μου αρεσει" σημαινει οτι κατι περιεργο συμβαινει γιατι εμενα δεσμευτηκαν να το πουλησουν 400 Ευρω και σε εσας που ειστε τοσα ατομα το πουλανε ακριβοτερα. Οποτε ειτε θα εχω εκπληξεις κατα τη παραλαβη ειτε τους ζαλισα πολυ και εκαναν καλη τιμη. Εννοειται οτι δεν υπονοησα κατι για τον οργανωτη του group buy *

*Εχουμε ανταλλαξει pm στο tiguan.gr οπου μπορεις να δεις την αποψη μου για την προσωπικη σου προσπαθεια emoticon_42.gif

Ζητω συγνωμη τοτε.Παρεξηγησα.

Να ξεκαθαρισω οτι κακως το ονομασαμε group buy μιας και οι ομαδικες αγορες αποσκοπουν στη καλυτερη τιμη.

Δυστυχως οι κινεζοι μονο αν παρουμε 50 και ανω μηχανηματα μας κανουν καλυτερη τιμη....οποτε δυσκολα μιας και στο πρωτο μαζευτηκαμε 22 και τωρα 21 ατομα.

Εσυ το πηρες απο αλλη εταιρια και μπορει να σου εκαναν αρχικα καλυτερη τιμη απο οτι τα παιρνω εγω(ανταγωνισμος βλεπεις) αλλα μελλοντικα να το αυξησουν και αυτοι.

Το πρωτο μηχανημα που εφερα για μενα πηγε μονο 380 ευρω με τη κεραια.

Απο τοτε και επειδη τα αναβαθμιζουν συνεχως ανεβηκε η τιμη του και θα ανεβει και αλλο μιας και σε 2 μηνες το ετοιμαζουν και με θυρα usb.

Aυτο που πετυχαμε ομως και ειναι σημαντικο κερδος ειναι να τους ζητησω επιμονα το τεχνικο σχεδιο του μηχανηματος με αποτελεσμα να μην χρειαζεται να τα στελνουμε πισω στη κινα για ψυλλου πηδημα αλλα να τα φτιαχνουμε στους εν Ελλαδει τεχνικους.

Το τεχνικο σχεδιο να ξερεις δεν το παιρνεις με τιποτα.Εγω τους απειλεισα οτι θα παω σε αλλη εταιρια αν δεν μου το δωσουν.Ασε που επρεπε πρωτα να παραγγειλω συνολικα 40+ μηχανηματα για να με εμπιστευτουν.

Τελος παντων.

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση,δυστυχως το ιντερνετ ηταν ειναι και θα ειναι απροσωπο και οι παρεξηγησεις συμβαινουν.

Να ειστε ολοι καλακ και σας προσκαλω ολους στο tiguan.gr οπου θα βρειτε μεγαλη γκαμα συζητησεων και σιγουρα θα βγειτε κερδισμενοι σε γνωσεις γυρω απο το αμαξι σας ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχε αισιο τελος η συνεργασια με waywell. Τους πληρωσα τη Δευτερα και ειπαν οτι θα εστελναν τη Τριτη, τη Τριτη ειπαν οτι θα στειλουν τη Τεταρτη και τη Τεταρτη οτι το εστειλαν με DHL (ενω τους ειχα πει EMS) οταν ζητησα tracking no δεν τον ειχαν. Εκανα dispute στο paypal και μου επεστρεψαν τα χρηματα. Αν και στο golfmkv.com εχουν παραλαβει πολλοι, μεγαλη προσοχη με αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχε αισιο τελος η συνεργασια με waywell. Τους πληρωσα τη Δευτερα και ειπαν οτι θα εστελναν τη Τριτη, τη Τριτη ειπαν οτι θα στειλουν τη Τεταρτη και τη Τεταρτη οτι το εστειλαν με DHL (ενω τους ειχα πει EMS) οταν ζητησα tracking no δεν τον ειχαν. Εκανα dispute στο paypal και μου επεστρεψαν τα χρηματα. Αν και στο golfmkv.com εχουν παραλαβει πολλοι, μεγαλη προσοχη με αυτους.

αφου πηρες τα λεφτα πισω μια χαρα εισαι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.