Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

Βρήκα αυτό που έλεγα παραπάνω για την κατανάλωση ηρεμίας..

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=8368&page=34

Πείτε γνώμες και εμπειρίες!!!

Edited by alexator
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδια το κινεζακι είναι πλεον εγκατεστημένο στη γκόλφο μου και είναι αψογο. η ποιοτητα ήχου σε σχεση με rcd300 δεν έχει καμία σχέση είναι κλάσης ανώτερη το gps κλειδωνει δορυφόρους αμεσως ττο ραδιο μια χαρα από την τηλεωραση δεν περιμενα κατι καλυτερο.

το μόνο μειωνεκτημα του το οποίο δεν είναι πολυ ενοχλητικόείναι οτι με το σβήσης το αμαξι σβήνει και αυτό και ανο΄γει πάλι στη θέση 2 του κλειδιο εκει που ενεργοποιηουνται όλα τα ηλκτρικα του αυτοκινητου.

το μόνο προβλημα που αντιμετοπίζω ειναι με το bluetooth που ενώ το ανοιχνευει το κινητο μου (HTC3600) δεν μπορει να συνδεθει και μου εμφανίζει μύνημα για λαθος password θα το βρω όμως που θα μου παει.

και μερικές φωτο

image172r.th.jpg

image167y.th.jpg

image168z.th.jpg

image169yux.th.jpg

image170.th.jpg

image171i.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με γεια !!! Πολύ ωραίο φαίνεται και εάν κάνει καλά την δουλειά του το navi τότε είσαι jet !!! Αν θα μπορούσες να έβαζες κάπου αλλού κρυμμένη την κεραία του gps πιστεύω θα ήταν καλύτερο το αισθητικό αποτέλεσμα ...

To δοκίμασε κανείς αυτό που λέγεται με το ρεύμα και για τις 12 ημέρες ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Με γεια !!! Πολύ ωραίο φαίνεται και εάν κάνει καλά την δουλειά του το navi τότε είσαι jet !!! Αν θα μπορούσες να έβαζες κάπου αλλού κρυμμένη την κεραία του gps πιστεύω θα ήταν καλύτερο το αισθητικό αποτέλεσμα ...

To δοκίμασε κανείς αυτό που λέγεται με το ρεύμα και για τις 12 ημέρες ?

το navi ειναι αψογο μόλις το χρησιμοποιησω λιγο περισσότερο θα σου πω και περισσότερες εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

To password είναι 4 μηδενικά

σε ευχαριστω πολυ τωρα ειναι οκ μα καλα ποσο ηλιθιοι ειναι οι κινεζοι??? βαζουν λαθος psw στο manual dizzy2.gifdizzy2.gifnew_rtfm.gifnew_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια...

Λοιπόν, φίλε alexator. Διάβασα την απορία που είχες όσον αφορά την κατανάλωση ρεύματος 350mA. Θα πρέπει να σου πώ οτί το GolfV έχει την λειτουργία sleep mode στον εγκέφαλο δικτύου, δηλαδή μετά από λίγη ώρα απενεργοποιεί τις καταναλώσεις του αυτοκινήτου. Από την στιγμή που θα κλειδώσεις ή απλά παρατήσεις το αυτοκίνητο στην ησυχία του, χρειάζεται 35 με 40 λεπτά για να έρθει σε κατάσταση σλεep mode. Μέχρι τότε μπορεί να έχει ότι κατανάλωση θέλει. Το πρόβλημα θα είναι μετά το πέρας αυτής της ώρας να κρατάει ρεύμα πάνω από 50mA.

Δοκίμασε το ξανά και παρατήρησε το ρεύμα ηρεμίας μετά τρία τέταρτα.

Και κάτι άλλο... Ίσως τελικά να μην πάρω το rns510 look κινεζάκι. Το navi δεν το χρειάζομαι αφού το έχω στο κινητό. Τηλεόραση και dvd επίσης δεν με ενδοιαφέρουν αφού σχεδόν όποτε είμαι στο αυτοκίνητο είμαι εν κινήσει. Bluetooth έχω ούτος ή άλλως. Έχω το rcd300 mp3. Βρήκα το music interface για εξωτερικές πηγές(usb, ipod, card reader) αλλά δεν μπαίνει στο 300ρι. Ίσως να με βόλευε ένα rcd310 ή 510. Αν δεν θέλει κανένας το δικό του μπορεί να με pm μπας και βγάλουμε καμια άκρη. Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα των VW , καθώς και το συγκεκριμένο 'θέμα'.

Παρακολουθώ την συζήτηση πάνω στα DVD-GPS και σαν κάτοχος Passat (RCD300), ενδιαφέρομαι και εγώ για τοποθέτηση ενός συστήματος .

Εχω όμως το δίλημμα που και πολλοί άλλοι πιστεύω να αντιμετώπισαν .

Κινέζος η Γιαπωνέζος ;

Με δεδομένο το ότι σύντομα θα πάω ταξίδι στην USA οπότε μπορώ να πάρω από amazon , έχω δει κάποια επώνυμα όπως

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url=s...amp;x=0&y=0

σε πολύ καλές τιμές , refurbished κυρίως που πέρα από την 'ευγενική' καταγωγή τους υστερούν κατά πολύ από τους Κινέζους στις δυνατότητες.

Παράδειγμα στα κινέζικα θεωρώ μεγάλο προσόν να υπάρχουν από κάτω Win CE, αφού έτσι κάνεις ότι θες όσο αφορά το GPS..

συν το ότι βγαίνουν 'κουτί' για τα VW και δεν χρειάζεται ανταπτορ από τετράγωνο σε καμπύλο 2din.

Τα επώνυμα τρέχουν πολλές φορές Garmin που για την Ελλαδα ειναι...'βρέφος'.

Η ποιότητα ήχου αν είναι παραπλήσια του 300 μου αρκεί ..με ενοχλούν όμως οι αναλύσεις του τύπου .. φορητό DVD 100 ¤.

Η εγκατάσταση επίσης δεν είναι θέμα γιατί είμαι σχετικός .

Θα ήθελα τη γνώμη σας.

Αυτά και πάλι τα χαιρετίσματά μου.

Edited by Macgyver
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα των VW , καθώς και το συγκεκριμένο 'θέμα'.

Παρακολουθώ την συζήτηση πάνω στα DVD-GPS και σαν κάτοχος Passat (RCD300), ενδιαφέρομαι και εγώ για τοποθέτηση ενός συστήματος .

Εχω όμως το δίλημμα που και πολλοί άλλοι πιστεύω να αντιμετώπισαν .

Κινέζος η Γιαπωνέζος ;

Με δεδομένο το ότι σύντομα θα πάω ταξίδι στην USA οπότε μπορώ να πάρω από amazon , έχω δει κάποια επώνυμα όπως

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url=s...amp;x=0&y=0

σε πολύ καλές τιμές , refurbished κυρίως που πέρα από την 'ευγενική' καταγωγή τους υστερούν κατά πολύ από τους Κινέζους στις δυνατότητες.

Παράδειγμα στα κινέζικα θεωρώ μεγάλο προσόν να υπάρχουν από κάτω Win CE, αφού έτσι κάνεις ότι θες όσο αφορά το GPS..

συν το ότι βγαίνουν 'κουτί' για τα VW και δεν χρειάζεται ανταπτορ από τετράγωνο σε καμπύλο 2din.

Τα επώνυμα τρέχουν πολλές φορές Garmin που για την Ελλαδα ειναι...'βρέφος'.

Η ποιότητα ήχου αν είναι παραπλήσια του 300 μου αρκεί ..με ενοχλούν όμως οι αναλύσεις του τύπου .. φορητό DVD 100 ¤.

Η εγκατάσταση επίσης δεν είναι θέμα γιατί είμαι σχετικός .

Θα ήθελα τη γνώμη σας.

Αυτά και πάλι τα χαιρετίσματά μου.

Κατ αρχήν καλώς ορισες στην παρέα, οσο για την γνώμη μας ειναι προφανείς απο τις ...21 σελίδες του θέματος

.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα των VW , καθώς και το συγκεκριμένο 'θέμα'.

Παρακολουθώ την συζήτηση πάνω στα DVD-GPS και σαν κάτοχος Passat (RCD300), ενδιαφέρομαι και εγώ για τοποθέτηση ενός συστήματος .

Εχω όμως το δίλημμα που και πολλοί άλλοι πιστεύω να αντιμετώπισαν .

Κινέζος η Γιαπωνέζος ;

Με δεδομένο το ότι σύντομα θα πάω ταξίδι στην USA οπότε μπορώ να πάρω από amazon , έχω δει κάποια επώνυμα όπως

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url=s...amp;x=0&y=0

σε πολύ καλές τιμές , refurbished κυρίως που πέρα από την 'ευγενική' καταγωγή τους υστερούν κατά πολύ από τους Κινέζους στις δυνατότητες.

Παράδειγμα στα κινέζικα θεωρώ μεγάλο προσόν να υπάρχουν από κάτω Win CE, αφού έτσι κάνεις ότι θες όσο αφορά το GPS..

συν το ότι βγαίνουν 'κουτί' για τα VW και δεν χρειάζεται ανταπτορ από τετράγωνο σε καμπύλο 2din.

Τα επώνυμα τρέχουν πολλές φορές Garmin που για την Ελλαδα ειναι...'βρέφος'.

Η ποιότητα ήχου αν είναι παραπλήσια του 300 μου αρκεί ..με ενοχλούν όμως οι αναλύσεις του τύπου .. φορητό DVD 100 ¤.

Η εγκατάσταση επίσης δεν είναι θέμα γιατί είμαι σχετικός .

Θα ήθελα τη γνώμη σας.

Αυτά και πάλι τα χαιρετίσματά μου.

καλησπερα,

αν πας Αμερικη λοιπον πρεπει οπως και δηποτε να κοιταξεις το γεγονος αν ο δεκτης του ραδιο θα παιζει στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

τελικα εμενα θα μου απαντησει καποιος για το αν στην κεντρικη οθονη plus (αναμεσα στα οργανα) βλεπεις μενου για τις κλησεις, μηνυματα και τον τηλ. καταλογο του κινητου ? οταν βεβαιως εχεις ενεργοποιησει το bluetooth

Edited by mkaragiannis
Link to comment
Share on other sites

τελικα εμενα θα μου απαντησει καποιος για το αν στην κεντρικη οθονη plus (αναμεσα στα οργανα) βλεπεις μενου για τις κλησεις, μηνυματα και τον τηλ. καταλογο του κινητου ? οταν βεβαιως εχεις ενεργοποιησει το bluetooth

Μιχάλη εδώ δεν ειναι ξεκάθαρο ακομα αν φαίνονται τα ονόματα στο ιδιο το μηχάνημα, ας μας πει καλύτερα ο @gtse. Πάντως εγω σε μια παρόμοια ερώτηση που εκανα στο tiguan δεν γνώριζε ουδης

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη εδώ δεν ειναι ξεκάθαρο ακομα αν φαίνονται τα ονόματα στο ιδιο το μηχάνημα, ας μας πει καλύτερα ο @gtse. Πάντως εγω σε μια παρόμοια ερώτηση που εκανα στο tiguan δεν γνώριζε ουδης

o gtse μαλλον ειναι εξω και τα πινει με καμια αιθερια υπαρξη <_<

Link to comment
Share on other sites

o gtse μαλλον ειναι εξω και τα πινει με καμια αιθερια υπαρξη <_<

Τωρα που εβαλε και τον Κινεζο μπορεί και με δυο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην οθονη του κινεζου βλεπεισ το νουμερο που σε καλει μονο και οχι το ονομα. Στην οθονη plus του αυτοκινητου δεν γνωριζω γιατι για τον απλο λογο οι κινεζοι εκαναν την μ@λ@κία εαν δεν εχεις πολυλειτουργικο τιμονι χρησιμοποιουν το κουμπι που εχουμς για χειριστηριο της οθονης plus οποτε εαν μπεις στο μενου του radio της οθονης δεν μπορεις να επιστρεψεις πισω μόνο εαν και εφόσον βγαλεις το πολο της μπαταρίας withstupid.gifwithstupid.gifwithstupid.gifprotest.gifprotest.gifprotest.gifprotest.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδω σας παραθετω μερικες φώτο με τις δυνατοτητες του Witson

Κεντρικο μενου οταν πατας το Navi

Στην μέση το μεγαλο στρογγυλό ειναι ενα ταχύμετρο Gps και δεξιά το μικρο ειναι πυξίδα, απο κατω υπάρχει ενα μενού που απο εκει μπορείς να επιλεξεις τα διάφορα προγράμματα που ενδεχομένως εχεις μεσα στην καρτούλα σου

2a7h8mlsyrr7rcqtjbtf.jpg

Κομπιουτεράκι

zcgchcvk3iuhrkzjl7r1.jpg

Τράπουλα οταν εχει κίνηση

d9mj8how8awdpa7jla0j.jpg

Η αν προτιμάτε σκάκι

3jqvb8e922pnyb6qnihx.jpg

Κατασκευή Νίκος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

αν πας Αμερικη λοιπον πρεπει οπως και δηποτε να κοιταξεις το γεγονος αν ο δεκτης του ραδιο θα παιζει στην Ελλαδα

Ο δεκτης του ραδιο θα παιζει αλλα θα ειναι ανα δυο βαθμιδες δηλ 88.1, 88.3 (οχι 88.2) κλπ., αν θυμαμαι.

Η εικονα tv/video/navi ειναι που δεν θα παιζει εκτος και αν ειναι multiregional αλλα σ'αυτη την περιπτωση θα ειναι και πιο ακριβο.

Η Αγγλια αυτη την εποχη με την υποτιμηση της λιρας εχει πολυ καλες τιμες, εγω πηρα την DDX 5022 Kenwood (που παιρνει και navibox με χειρισμο απο την οθονη της), με bluetooth στα 500 ευρω συν φυσικα τον ανταπτορα για τα χειριστηρια τιμονιου (50 ευρω, εδω ειναι στα 100) και ανταπτορα κεραιας.Την εβαλα το Σαββατο και ειναι αψογη. Συνολο δηλ 600 ευρω με τοποθετηση. Το navibox βεβαια στοιχιζει 450 αλλα δεν καιγομαι γιατι μπορω και δουλευω το pda μου. Αν πεσει η τιμη του τοτε θα το σκεφτω.

Link to comment
Share on other sites

Εδω σας παραθετω μερικες φώτο με τις δυνατοτητες του Witson

Κεντρικο μενου οταν πατας το Navi

Στην μέση το μεγαλο στρογγυλό ειναι ενα ταχύμετρο Gps και δεξιά το μικρο ειναι πυξίδα, απο κατω υπάρχει ενα μενού που απο εκει μπορείς να επιλεξεις τα διάφορα προγράμματα που ενδεχομένως εχεις μεσα στην καρτούλα σου

2a7h8mlsyrr7rcqtjbtf.jpg

αυτο το μενου ειναι πολυ καλο ειανι ξεχωριστω προγραμμα που μπορει να μπει και στο δικο μου?

Link to comment
Share on other sites

αυτο το μενου ειναι πολυ καλο ειανι ξεχωριστω προγραμμα που μπορει να μπει και στο δικο μου?

είναι το WolfNCU και κυκλοφορεί ελεύθερο μπορείς να κανεις και τις αλλαγές σου αρκεί να εισαι εξοικειωμένος με τους υπολογιστές

http://www.lmgtfy.com/?q=WolfNCU+download :)^_^

Καλη τύχη

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις κανεις τη version χρησιμοποιει το κινεζακι στα προγραμματα igo,destinator κτλ γιατι ειναι τελειως διαφορετικα απο αυτα που εχω στο pda

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις κανεις τη version χρησιμοποιει το κινεζακι στα προγραμματα igo,destinator κτλ γιατι ειναι τελειως διαφορετικα απο αυτα που εχω στο pda

ευχαριστώ

Οι versions είναι ιδιες, αυτο που εχει σημασία ειναι να τρέχουν σε PNA

Link to comment
Share on other sites

Οι versions είναι ιδιες, αυτο που εχει σημασία ειναι να τρέχουν σε PNA

σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εδω σας παραθετω μερικες φώτο με τις δυνατοτητες του Witson

Κεντρικο μενου οταν πατας το Navi

Στην μέση το μεγαλο στρογγυλό ειναι ενα ταχύμετρο Gps και δεξιά το μικρο ειναι πυξίδα, απο κατω υπάρχει ενα μενού που απο εκει μπορείς να επιλεξεις τα διάφορα προγράμματα που ενδεχομένως εχεις μεσα στην καρτούλα σου

2a7h8mlsyrr7rcqtjbtf.jpg

Κομπιουτεράκι

zcgchcvk3iuhrkzjl7r1.jpg

Τράπουλα οταν εχει κίνηση

d9mj8how8awdpa7jla0j.jpg

Η αν προτιμάτε σκάκι

3jqvb8e922pnyb6qnihx.jpg

Κατασκευή Νίκος

Έχω μείνει χαζός!!! :wacko:^_^:lol::lol::lol::lol:

2 ερωτήσεις:

1) Βρήκες κάπου παιχνίδια ειδικά για windows CE και τα έβαλες ή έχει να κάνει με το προγραμματάκι με το στροφόμετρο κτλ ;

Μπορείς να μου στείλεις ένα πμ να με διαφωτήσεις σχετικά με το πώς;

2) Μου έχουν δώσει και μια καρτούλα με χάρτες (από το ίντερνετ το είχα πάρει D720), πώς παίρνει μπρος το navi;

πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις για πρώτη φορά για να δείξει;

(δεν έχω προλάβει να το ψάξω γιατί μόλις το έβαλα και έχω τρελαθεί!! love.giflove.gif )

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει χαζός!!! :D:D;):lol::(:thumbsup:

2 ερωτήσεις:

1) Βρήκες κάπου παιχνίδια ειδικά για windows CE και τα έβαλες ή έχει να κάνει με το προγραμματάκι με το στροφόμετρο κτλ ;

Μπορείς να μου στείλεις ένα πμ να με διαφωτήσεις σχετικά με το πώς;

2) Μου έχουν δώσει και μια καρτούλα με χάρτες (από το ίντερνετ το είχα πάρει D720), πώς παίρνει μπρος το navi;

πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις για πρώτη φορά για να δείξει;

(δεν έχω προλάβει να το ψάξω γιατί μόλις το έβαλα και έχω τρελαθεί!! love.giflove.gif )

Το γράφω λίγο παραπάνω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=298146

Παιχνίδια μπορείς να βρεις ψάχνοντας για 'GamesCE' ή 'AccessoriesCE'

Οσο αφορά το Νανι για να παίξει πρέπει απο το setup να το οδηγήσεις στο path της καρτούλας σου στο οποίο εχεις αποθηκευμένο το πρόγραμμα πλοήγησης

Αμα εχεις .....όρεξη πολλά θα βρεις

.

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω λίγο παραπάνω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...st&p=298146

Παιχνίδια μπορείς να βρεις ψάχνοντας για 'GamesCE' ή 'AccessoriesCE'

Οσο αφορά το Νανι για να παίξει πρέπει απο το setup να το οδηγήσεις στο path της καρτούλας σου στο οποίο εχεις αποθηκευμένο το πρόγραμμα πλοήγησης

Αμα εχεις .....όρεξη πολλά θα βρεις

Το είδα αυτό που γράφεις πιο πάνω και το έψαξα όσο δεν μπορείς να φανταστείς :wacko:

Έχω κάνει μέχρι στιγμής ένα κάρο download αλλά δεν ξέρω τι ΑΚΡΙΒΩΣ να κάνω αφού μου λείπουν βασικές γνώσεις

πάνω στο θέμα GPS γενικότερα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι λένε.

π.χ. κάποια στιγμή κατάφερα να βάλω το TomTom (δεν ξέρω πως :blush: ) στη πηγή μου μόνο από την sd που είχα, χωρίς να της έχω βάλει κάτι άλλο εγώ (από αυτά που έχω κάνει download).

Το μόνο που κατάφερε να δείξει η οθόνη ήταν το βελάκι που συμβολίζει το αυτοκίνητο και τίποτα άλλο :blink:

και επίσης κάπου έιδα να έχει ένα εικονίδιο μια μπαταρία :blink: που ήταν άδεια!! :unsure:

Κατάλαβες τώρα τι εννοώ; :blush:

Anyway, από αύριο μάλλον θα αρχίσω τα πειράματα κια ο Θεός βοηθός :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.