Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

Το είδα αυτό που γράφεις πιο πάνω και το έψαξα όσο δεν μπορείς να φανταστείς :lol:

Έχω κάνει μέχρι στιγμής ένα κάρο download αλλά δεν ξέρω τι ΑΚΡΙΒΩΣ να κάνω αφού μου λείπουν βασικές γνώσεις

πάνω στο θέμα GPS γενικότερα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι λένε.

π.χ. κάποια στιγμή κατάφερα να βάλω το TomTom (δεν ξέρω πως :blush: ) στη πηγή μου μόνο από την sd που είχα, χωρίς να της έχω βάλει κάτι άλλο εγώ (από αυτά που έχω κάνει download).

Το μόνο που κατάφερε να δείξει η οθόνη ήταν το βελάκι που συμβολίζει το αυτοκίνητο και τίποτα άλλο :blink:

και επίσης κάπου έιδα να έχει ένα εικονίδιο μια μπαταρία :blink: που ήταν άδεια!! :lol:

Κατάλαβες τώρα τι εννοώ; :blush:

Anyway, από αύριο μάλλον θα αρχίσω τα πειράματα κια ο Θεός βοηθός :lol:

Εσυ θέλεις ιδιαίτερα μαθήματα για αρχάριους :baby::baby:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ θέλεις ιδιαίτερα μαθήματα για αρχάριους :baby::baby:

Μπορεί -_-

αλλά μαθαίνω γρήγορα!!! tongue.gif:lol:

Σήμερα κατάφερα να κάνω εγκατάσταση το Destinator και του βάλω και προορισμό! ;)

Με πήγε μια χαρά!! B)

Το βράδυ θα δοκιμάσω να παίξω και με iGO8 και με mio που έχω βάλει ήδη μέσα στην sd! ^_^

Έχω κατεβάσει και το wolfncu που είναι για το navibox αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει -_-

Το παληκάρι που λέει ότι το έχει ξεκλειδώσει, δίνει ένα αρχείο Cdexplorer.exe αν δεν κάνω λάθος μέσω ράπιντ αλλά

εκεί το αρχείο δεν υπάρχει πια! :angry2: και δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίει αυτό ή είναι κάτι άλλο.

Μήπως πρέπει να κατεβάσω ειδική έκδοση με παραμέτρους κτλ του wolfncu, που να είναι για pna ή pda (δεν ξέρω και σαν ποιο από αυτά τα 2 είναι οι πηγές που βάζουμε στα αμάξια) και όχι για navibox; :wacko:

Επειδή έχω την ίδια πηγή με τη δικιά σου μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις λίγο με κανένα πμ ή να σε πάρω τηλέφωνο; :unsure:

Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή ανάσταση! Θα ήθελε κανένας που έχει βάλει το witson 723 στο αμάξι του να κάνει καμία αναλυτική περιγραφή-κριτική για το μηχάνημα?

Το interface του ραδιοφώνου είναι αυτό που φαίνεται στις φωτογραφίες που οι σταθμοί είναι σαν λίστα? Δεν αλλάζει αν είναι αυτό? Επίσης έχω μια κεραία για gps που είναι bluetooth, θα μπορεί να την δεί το μηχάνημα αντί τις κεραίας με το σύρμα που έχει?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό που έλεγα παραπάνω για την κατανάλωση ηρεμίας..

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=8368&page=34

Πείτε γνώμες και εμπειρίες!!!

Φίλε Alexator. Αντίστοιχο πρόβλημα κατανάλωσης ηρεμίας έχω και εγώ με Witson και το πήγα σε αντιπροσωπία για έλεγχο και μου βρήκε κατανάλωση μετά από 2 ώρες (όταν κλείσαν οι εγγέφαλοι του αυτοκινήτου) 120 mA αντί του 30-35mΑ που έπρεπε να βρούν. Τα επιπλέον τα τραβούσε το Witson (αποδεδειγμένα καθώς αποσυνδέοντάς το προσωρινά η κατανάλωση ηρεμίας έπεφτε στα 35mA) παρόλο που στις προδιαγραφές αναφέρει κατανάλωση standby<25mA. Σε μένα μετά από ακινησία 1 εβδομάδας περίπου μένει από μπαταρία.Να σημειώσω και ότι επειδή μερικές φορές η συσκευή δεν ανοίγε με την εισαγωγή του κλειδίού αναγκάστηκα να παρακάμψω το σύστημα can bus (βραχυκυκλώνοντας το κόκκινι με το κίτρινο καλώδιο) και το ανοιγοκλείνω με το κουμπάκι .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Alexator. Αντίστοιχο πρόβλημα κατανάλωσης ηρεμίας έχω και εγώ με Witson και το πήγα σε αντιπροσωπία για έλεγχο και μου βρήκε κατανάλωση μετά από 2 ώρες (όταν κλείσαν οι εγγέφαλοι του αυτοκινήτου) 120 mA αντί του 30-35mΑ που έπρεπε να βρούν. Τα επιπλέον τα τραβούσε το Witson (αποδεδειγμένα καθώς αποσυνδέοντάς το προσωρινά η κατανάλωση ηρεμίας έπεφτε στα 35mA) παρόλο που στις προδιαγραφές αναφέρει κατανάλωση standby<25mA. Σε μένα μετά από ακινησία 1 εβδομάδας περίπου μένει από μπαταρία.Να σημειώσω και ότι επειδή μερικές φορές η συσκευή δεν ανοίγε με την εισαγωγή του κλειδίού αναγκάστηκα να παρακάμψω το σύστημα can bus (βραχυκυκλώνοντας το κόκκινι με το κίτρινο καλώδιο) και το ανοιγοκλείνω με το κουμπάκι .

το δικό μου πάντως (audiosources as7301) που μέσα στο πάσχα δεν του κούνησα(10+ μέρες) μια χαρά πήρα μπροστά... κανένα πρόβλημα με την μπαταρία

@panos: αυτό στο κάνει επειδή έχεις συνδέσεις το acc, αφού το canbus θα στο έκλεισε μόνο του μετά απο μερικά λεπτά και δεν θα είχες πρόβλημα με την μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

μετα από περιπου 1 μηνα με το κινεζακι το θεωρω πολυ καλο μηχανημα τα μονα μου προβληματα ειναι τα εξης αλλα οχι σοβαρα μάλλον πταίσματα ειναι

1. συχνα πυκνα χάνει την ώρα ακομα και αφου την εχω ρυθμησει και μετα για καποιο λογο χανετε ακομα και χωρις να το εχω κλεισει

2. 2-3 φορες εχει χασει τους ραδιοφωνικους σταθμους που εχω καταχωρηση

3. καποιες φορες ενω εχει σημα το gps τα προγραμματα δεν δειχνουν σωστη θεση. μετα απο reset του gps διορθωνετε

και ερωτηση απο οτι ειδα στην καρτα που εχω για τα τραγουδια δεν μπορει να κανει random play απο ολα τα directory που εχει υπαρχει καποιος τροπος να το κανει η θα πρεπει να τα ριξω ολα τα τραγουδια σε ενα directory??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τη βοηθεια σας

έμεινε το αμαξι μου απο μπαταρία και πηγα και την αλλαξα στην αντιπροσωπεια σημερα και μου παρουσιαστηκε το εξης πρόβλημα με το as7301.

με το που ανοιγω τον διακοπτη του αυτοκινητου καποιες φορες ανοιγει και μολις φτασει να ανοιξει το ραδιο κλεινει αμεσος καποιεσ φορεσ παραμενει νεκρο τελειως. Με το κουμπι το on/off απο το as7301 δεν κανει τιποτα του εχω κανει και reset αλλα τιποτα.

έχετε καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με την zenec σαν εταιρία? Είναι καλύτερη απο witson κ.λ.π? Αυτό πως σας φαίνεται?

http://www.zenec.com/index.php?L=1&id=335

ZE-NC2010

To zenec το 2000 που εγκατέστησα σε Golf VI πρόσφατα μου άρεσε περισσότερο ποιοτικά από κάποια china που είχα εγκαταστήσει στο παρελθόν. Με εκείνα είχα κάτι glintches που με ξενερώναν. Με το zenec δεν είχα τίποτα απ'αυτά. Ποιοτικά μου άρεσε περισσότερο.

+ Έχει πίσω ανεμιστιράκι που στα περισότερα china δεν υπάρχει. Σημαντικό με τις θερμοκρασίες που ανεβάζει το μηχάνημα... Το IGo 7 που είχε εγκατεστημένο ήταν εντυπωσιακά άψογο. Αυτό βέβαια έχει να κάνει με πρόγραμμα και όχι με το μηχανάκι...

+ Δεν είχα κανένα πρόβλημα ώς τώρα με διαρροές.

+ Κλείνει με το βγάλσιμο του κλειδιού από τη μίζα και όχι με το κλειδί στο off.

+ Δουλεύουν τα χειριστήρια στο τιμόνι (φωνή πάνω-κάτω, μνήμη μπρός πίσω+search).

Πρωσοπικά μου άρεσε. Βέβεαια αυτή είναι υποκειμενική άποψη έτσι...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τη βοηθεια σας

έμεινε το αμαξι μου απο μπαταρία και πηγα και την αλλαξα στην αντιπροσωπεια σημερα και μου παρουσιαστηκε το εξης πρόβλημα με το as7301.

με το που ανοιγω τον διακοπτη του αυτοκινητου καποιες φορες ανοιγει και μολις φτασει να ανοιξει το ραδιο κλεινει αμεσος καποιεσ φορεσ παραμενει νεκρο τελειως. Με το κουμπι το on/off απο το as7301 δεν κανει τιποτα του εχω κανει και reset αλλα τιποτα.

έχετε καμια ιδεα?

συγνωμη, αλλα ολοι εσεις που αγορασατε το λεγομενο "κινεζακι" και πλην ελαχιστων εξαιρεσεων εχετε τρελα προβληματα μεχρι αυτη τη στιγμη...... μηπως λεω εγω μηπως να το βγαλετε και οταν βγει νεο firmware βαλτε το παλι !!!!!!!! αλλα και παλι τωρα που το σκευτομαι τι να σου κανει και το firmware αλλου ειδους πραγματα βελτιωνει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

To zenec το 2000 που εγκατέστησα σε Golf VI πρόσφατα μου άρεσε περισσότερο ποιοτικά από κάποια china που είχα εγκαταστήσει στο παρελθόν. Με εκείνα είχα κάτι glintches που με ξενερώναν. Με το zenec δεν είχα τίποτα απ'αυτά. Ποιοτικά μου άρεσε περισσότερο.

+ Έχει πίσω ανεμιστιράκι που στα περισότερα china δεν υπάρχει. Σημαντικό με τις θερμοκρασίες που ανεβάζει το μηχάνημα... Το IGo 7 που είχε εγκατεστημένο ήταν εντυπωσιακά άψογο. Αυτό βέβαια έχει να κάνει με πρόγραμμα και όχι με το μηχανάκι...

+ Δεν είχα κανένα πρόβλημα ώς τώρα με διαρροές.

+ Κλείνει με το βγάλσιμο του κλειδιού από τη μίζα και όχι με το κλειδί στο off.

+ Δουλεύουν τα χειριστήρια στο τιμόνι (φωνή πάνω-κάτω, μνήμη μπρός πίσω+search).

Πρωσοπικά μου άρεσε. Βέβεαια αυτή είναι υποκειμενική άποψη έτσι...

καλο ειναι και με αρκετα καλα χαρακτηριστικα θελω ομως να σου κανω μια ερωτηση

α. στην οθονη plus δειχνει καποιες πληροφοριες ? π.χ. πληροφοριες καταλογου κινητου...... sms ........εισερχομενες κλησεις κλπ κλπ κλπ????

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη, αλλα ολοι εσεις που αγορασατε το λεγομενο "κινεζακι" και πλην ελαχιστων εξαιρεσεων εχετε τρελα προβληματα μεχρι αυτη τη στιγμη...... μηπως λεω εγω μηπως να το βγαλετε και οταν βγει νεο firmware βαλτε το παλι !!!!!!!! αλλα και παλι τωρα που το σκευτομαι τι να σου κανει και το firmware αλλου ειδους πραγματα βελτιωνει!!!!!!

Να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα για του υποψήφιους αγοραστές (για αυτά που ξέρω)

Τα προβλήματα τα εχει το παρακάτω

http://www.szwaywell.com/prod_dtl.asp?id=489

Το πιο κατω δεν εχει κανένα πρόβλημα και οσοι το εχουν ειναι ευχαριστημένοι, ένας από αυτούς και εγω :D

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1154

καλο ειναι και με αρκετα καλα χαρακτηριστικα θελω ομως να σου κανω μια ερωτηση

α. στην οθονη plus δειχνει καποιες πληροφοριες ? π.χ. πληροφοριες καταλογου κινητου...... sms ........εισερχομενες κλησεις κλπ κλπ κλπ????

Πληροφορίες κατάλογου δεν νομιζω να εχει καποιο τουλάχιστον δεν το εχω ακούσει

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα για του υποψήφιους αγοραστές (για αυτά που ξέρω)

Τα προβλήματα τα εχει το παρακάτω

http://www.szwaywell.com/prod_dtl.asp?id=489

Το πιο κατω δεν εχει κανένα πρόβλημα και οσοι το εχουν ειναι ευχαριστημένοι, ένας από αυτούς και εγω :D

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1154

Πληροφορίες κατάλογου δεν νομιζω να εχει καποιο τουλάχιστον δεν το εχω ακούσει

Νικο για το δικο σου το ξερω οτι ειναι αψογο..... αλλα τα αλλα ομως ειναι για τα μπαζα.....

επισης μια ματια που εριξα στο νεο μοντελο της zenec 2010 ειδα οτι ειναι παρα πολυ καλο και με απολυτη λειτουργια των πληροφοριων (τηλ., πλοηγηση, ραδιο κλπ κλπ) στην οθονη mfa

Link to comment
Share on other sites

Νικο για το δικο σου το ξερω οτι ειναι αψογο..... αλλα τα αλλα ομως ειναι για τα μπαζα.....

επισης μια ματια που εριξα στο νεο μοντελο της zenec 2010 ειδα οτι ειναι παρα πολυ καλο και με απολυτη λειτουργια των πληροφοριων (τηλ., πλοηγηση, ραδιο κλπ κλπ) στην οθονη mfa

απολυτη λειτουργια των πληροφοριων πλοηγηση στην οθονη mfa

Αν σου πω ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ πειράζει

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

απολυτη λειτουργια των πληροφοριων πλοηγηση στην οθονη mfa

Αν σου πω ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ πειράζει

στο site τους λεει οτι εχει απολυτη συνεργασια τωρα τι να σου πω οτι λενε λεω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επελεξα την Kenwood 5022 με Bluetooth συνολικα 510 ευρω απο Αγγλια.

Αψογη και σε θεμα εικονας και φυσικα σε θεμα ηχου. Εβαλα και ενα καινουργιο sub Pioneer ts-w77a (230 ευρω παλι απο Αγγλια) που ειναι πολυ λεπτο αλλα με φανταστικη αποδοση και κρατησα τα μαμα ηχεια στις πορτες μιας και πλεον ακουγονται πολυ καλυτερα λογω καλυτερης πιστοτητας ηχου και λιγωτερου φορτου.

Συνολικα εδωσα μαζι με εγκατασταση 800 κατι ευρω αλλα το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο απο πασης αποψεως. Πλοηγηση δεν εχει αλλα μπορω να του βαλω navibox και να το χειριζομαι απο την οθονη. Αυτο για αργοτερα μιας και το εχουν ακομα αρκετα ακριβα.

Οσο για τα χειριστηρια τιμονιου με τον ανταπτορα που πηρα λειτουργει η ενταση αλλα το πανω κατω σταθμων

ραδιοφωνου λειτουργει μονο στην θεση ενδειξης Kenwood που βγαινει στην οθονη και παλι δεν παει στους προκαθορισμενους σταθμους αλλα μονο στην επομενη συχνοτητα κλπ κλπ.

Αυτο ειναι λιγο σπαστικο αλλα δεν το εχω κοιταξει περαιτερω.

Ισως με αλλο ανταπτορα να ειχα καλυτερες λειτουργιες αλλα αυτο μου προτειναν με την πηγη.

Φυσικα δεν εχω καμμια αλλη ενδειξη στην οθονη plus, ουτε τηλ ουτε καταλογου αλλα ουτε το περιμενα αλλα και δεν μου ηταν απαραιτητο.

Το μονο αρνητικο σε σχεση με το 300αρι mp3 που ειχα ειναι η ληψη των ραδιοσταθμων οπου το 300αρι με τον

διπλο δεκτη του δεν ειχε αντιπαλο και επειδη ακουω πιο πολυ ραδιο ειναι το μονο που με ενοχλει, παροτι του εχω βαλει και ανταπτορα με ενισχυτη σηματος.

Απλα οι δυο δεκτες ειναι αναντικαταστατοι.

Τι να κανουμε δεν μπορουμε μαλλον να τα εχουμε ολα σε αυτα τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ ότι διάβασα στο site της zenec 15 Μαίου θα βγεί το μοντέλο nc2010 και λέει οτι θα έχει πλήρη συνεργασία και με την οθόνη στο καντραν και με τα χειριστήρια στο τιμόνι....

http://www.zenec.com/fileadmin/media/ZE-NC2010_Kleinkatalog_UK_150dpi.pdf

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη, αλλα ολοι εσεις που αγορασατε το λεγομενο "κινεζακι" και πλην ελαχιστων εξαιρεσεων εχετε τρελα προβληματα μεχρι αυτη τη στιγμη...... μηπως λεω εγω μηπως να το βγαλετε και οταν βγει νεο firmware βαλτε το παλι !!!!!!!! αλλα και παλι τωρα που το σκευτομαι τι να σου κανει και το firmware αλλου ειδους πραγματα βελτιωνει!!!!!!

για να ενημερωσω τελικώς δεν εφταιγε το "κινεζακι" αλλα το canbus το οποιο με την αλλαγη της μπαταριας εχασε τα settings του πηγα αντιπροσωπεια μου το ξαναρυθμισαν και ολα οκ.

ενα απο τα μαγικα που κανουν τα golf.......... ;) ;) :thumbsup::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ ότι διάβασα στο site της zenec 15 Μαίου θα βγεί το μοντέλο nc2010 και λέει οτι θα έχει πλήρη συνεργασία και με την οθόνη στο καντραν και με τα χειριστήρια στο τιμόνι....

http://www.zenec.com/fileadmin/media/ZE-NC...g_UK_150dpi.pdf

Απο οτι ειδα φαινεται καλο

δυο παρατηρήσεις δεν λεει πουθενά τι λειτουργικό τρέχει, και δεύτερον το Νανι ειναι μάλλον δικής τουσ κατασκευής, με οτι αυτο συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

για να ενημερωσω τελικώς δεν εφταιγε το "κινεζακι" αλλα το canbus το οποιο με την αλλαγη της μπαταριας εχασε τα settings του πηγα αντιπροσωπεια μου το ξαναρυθμισαν και ολα οκ.

ενα απο τα μαγικα που κανουν τα golf.......... :lol: :lol: :lol: :lol:

οκ εγω το ειπα γιατι γενικοτερα διαβαζω συνεχεια για προβληματα ....... και σε αλλα φορουμ

@ nikos kalithea..... τι εννοεις Νικο το chipset?? ή κατι αλλο... γιατι αν ειναι για το chipset exv thn entypvsh oti einai SIRF STAR ΙΙΙ

Link to comment
Share on other sites

επειδη αρκετοι ρωτανε εαν μπορει να παρει το pnonebook από το κινητο σημερα το δοκιμασα αλλα μου πηρε τα ονοματα που ειχα βαλει με αγγλικα τα υπολοιπα δεν τα πηρε. θα το ψαξω λιγο παραπανω και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

επειδη αρκετοι ρωτανε εαν μπορει να παρει το pnonebook από το κινητο σημερα το δοκιμασα αλλα μου πηρε τα ονοματα που ειχα βαλει με αγγλικα τα υπολοιπα δεν τα πηρε. θα το ψαξω λιγο παραπανω και θα ενημερωσω

Το ερώτημα είναι αν εμφανίζετε το όνομα αντι του αριθμού οταν σε καλούν

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι αν εμφανίζετε το όνομα αντι του αριθμού οταν σε καλούν

αυτο θα το δω εν καιρο και θα απαντισω λογικα εαν φορτοθουν όλα τα ονοματα του κινητου θα τα δειχνει

Link to comment
Share on other sites

New Product

http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=947

Εκτός των άλλων έχει και Wireless 3G LAN card / Digital TV

Θα μας τρελάνουν αυτοί οι Κινέζοι new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.