Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

Θέλεις το "MortScript" το οποίο τρέχει αυτόματα τις παρακάτω εντολίτσες.

1.copy( "\StorageCard\DestinatorApps\MortScript\TAHOMA.TTF","\windows\fonts\TAHOMA.TTF" )

2.copy( "\StorageCard\DestinatorApps\MortScript\TAHOMABD.TTF","\windows\fonts\TAHOMABD.TTF" )

3.SleepMessage( 2, "NikosKallithea Waiting 2sec Copying Fonts" )

4.run ( "\StorageCard\DestinatorApps\Destinator\Destinator.exe" )

Δεν παίζει ούτε με αυτο το δοκίμασα, εσύ το έχεις δοκιμάσει? σε τι μηχάνημα? και με ποιο dest?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

Κάτι πήρε το αυτί μου σήμερα σε μια συζήτηση για μια ΑΙΟ μονάδα κινέζικη με την ονομασία Navis ... την έχετε ακούσει , γνωρίζουμε τπτ γι αυτή ? Έψαξα στο web για site κατασκευαστή αλλά τπτ ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

Κάτι πήρε το αυτί μου σήμερα σε μια συζήτηση για μια ΑΙΟ μονάδα κινέζικη με την ονομασία Navis ... την έχετε ακούσει , γνωρίζουμε τπτ γι αυτή ? Έψαξα στο web για site κατασκευαστή αλλά τπτ ...

H "Navis" ειναι μια πολυ μεγαλη εταιρεία νομίζω!! στο χωρο του GPS αλλα για σοβαρές εφαρμογές ξηρα, αερα, θάλασσα. Τώρα αν λες για κάποια αλλη κινέζικη δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μιλάμε για την ίδια ... έμοιαζε με το rns της vw και είχε τα πάντα έλεγε ... και μου είπε ότι εάν γράψω στο google "navis vw" είπε θα το βγάλει , αλλά δεν βρήκα κάτι ...

έμοιαζε με αυτό : http://www.gpsnavihellas.gr/catalog/images/gpsstation_vw_02.jpg και μ' αυτήν http://www.audiosources.net/admin/editor/UploadFile/2008122185535278.jpg είχε και Bluetooth και navi με χαρτες quick (κατι τετοιο είπε) ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μιλάμε για την ίδια ... έμοιαζε με το rns της vw και είχε τα πάντα έλεγε ... και μου είπε ότι εάν γράψω στο google "navis vw" είπε θα το βγάλει , αλλά δεν βρήκα κάτι ...

έμοιαζε με αυτό : http://www.gpsnavihellas.gr/catalog/images/gpsstation_vw_02.jpg και μ' αυτήν http://www.audiosources.net/admin/editor/UploadFile/2008122185535278.jpg είχε και Bluetooth και navi με χαρτες quick (κατι τετοιο είπε) ...

Ολες ιδιες ειναι, ποιος ειναι αυτος που στα ειπε αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Ολες ιδιες ειναι, ποιος ειναι αυτος που στα ειπε αυτα?

ένα παλικάρι που έβαλε πρόσφατα αυτή τη συσκευή σε 5άρι .. θα προσπαθήσω να ρωτήσω λεπτομέρειες ... μόλις έχω νεότερα θα σας πω !

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοει εταιρια navis αλλα τον ορο "navis" δηλαδη συσκευες navigation για vw. Εχω το look rns αν θελεις μπορουμε να βρεθουμε να του ριξεις μια ματια (http://www.szwaywell.com/prod_dtl.asp?id=489).

Μοιάζει όντως πάρα πολύ ! Είχες κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο μηχάνημα ? Με τι χάρτες σου ήρθε ?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το γνωστο θεμα με τη μπαταρια και οπως εχω αναφερει αρκετες φορες μετα απο προτροπη του gtse εκοψα ενα καλωδιο canbus απο τη μερια του μηχανηματος και απο τοτε δεν ειχα κανενα προβλημα. Πιθανον ετσι να μη λειτουργουν τα χειρηστηρια στο τιμονι κτλ (δεν εχω) ομως η καμερα ενεργοποιειται με την οπισθεν χωρις προβλημα κατι που για μενα ειναι ισως η σημαντικοτερη λειτουργια του μηχανηματος μαζι με το gps. Γενικα δουλευει απροβληματιστα, ειδικα το gps ειναι φοβερο! Το bluetooth δε το χρησιμοποιω γιατι δε με ακουνε καλα, αν και νομιζω οτι στα νεοτερα μοντελα εχει βελτιωθει.

Απο προγραμματα νομιζω ειχε το igo και καποια αλλα, δεν εχει σημασια βαζεις οποιο θελεις, εγω χρησιμοποιω igo 8 και destinator.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το γνωστο θεμα με τη μπαταρια και οπως εχω αναφερει αρκετες φορες μετα απο προτροπη του gtse εκοψα ενα καλωδιο canbus απο τη μερια του μηχανηματος και απο τοτε δεν ειχα κανενα προβλημα. Πιθανον ετσι να μη λειτουργουν τα χειρηστηρια στο τιμονι κτλ (δεν εχω) ομως η καμερα ενεργοποιειται με την οπισθεν χωρις προβλημα κατι που για μενα ειναι ισως η σημαντικοτερη λειτουργια του μηχανηματος μαζι με το gps. Γενικα δουλευει απροβληματιστα, ειδικα το gps ειναι φοβερο! Το bluetooth δε το χρησιμοποιω γιατι δε με ακουνε καλα, αν και νομιζω οτι στα νεοτερα μοντελα εχει βελτιωθει.

Απο προγραμματα νομιζω ειχε το igo και καποια αλλα, δεν εχει σημασια βαζεις οποιο θελεις, εγω χρησιμοποιω igo 8 και destinator.

Πρέπει να έχει αλλάξει όλο το εσωτερικό σου όμως με την αλλαγή της πηγής , ε ? Ο πλοηγός είναι στα ελληνικά ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι καμια σχεση με το rcd sillyhorse1rb5.gif . Η φωνη προερχεται απο το προγραμμα που χρησιμοποιεις, αν ειναι στα ελληνικα τοτε και η φωνη ειναι στα ελληνικα, εννοειται και τα δυο που χρησιμοποιω ειναι στα ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι καμια σχεση με το rcd sillyhorse1rb5.gif . Η φωνη προερχεται απο το προγραμμα που χρησιμοποιεις, αν ειναι στα ελληνικα τοτε και η φωνη ειναι στα ελληνικα, εννοειται και τα δυο που χρησιμοποιω ειναι στα ελληνικα!

H μοναδα λειτουργει οταν κλεισεις τον κινητηρα. (με σβηστά λαμπακια στο ταμπλο)??

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες μπήκα στο Witson πριν λίγο και είδα ότι έβγαλαν καινούργιο για Golf6 / Passat 2010/ Touran 2010 / Scirocco 2010. Είναι το 9215 και θέλω οι συνήθεις ύποπτοι να μας πουν αν γνωρίζουν τι ακριβώς έχει το καινούργιο και μήπως λύσει τα γενικά προβλήματα των προκατόχων του.

URL: http://www.witson.com/view_pro.php?id=1576

Όχι τίποτε άλλο, τώρα που έρχεται το polάκι σκέφτομαι για OEM aftermarket και επειδή ξέρω πως τα παλαιότερα έχουν πρόβλημα, μήπως αυτό τελικώς δουλέψει απρόσκοπτα (το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις);

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες μπήκα στο Witson πριν λίγο και είδα ότι έβγαλαν καινούργιο για Golf6 / Passat 2010/ Touran 2010 / Scirocco 2010. Είναι το 9215 και θέλω οι συνήθεις ύποπτοι να μας πουν αν γνωρίζουν τι ακριβώς έχει το καινούργιο και μήπως λύσει τα γενικά προβλήματα των προκατόχων του.

URL: http://www.witson.com/view_pro.php?id=1576

Όχι τίποτε άλλο, τώρα που έρχεται το polάκι σκέφτομαι για OEM aftermarket και επειδή ξέρω πως τα παλαιότερα έχουν πρόβλημα, μήπως αυτό τελικώς δουλέψει απρόσκοπτα (το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις);

Δεν ειναι της Witson απλα το εργοστάσιο κυκλοφόρησε ενα νεο μοντέλο "μάλλον" αλλοι λενε οτι ειναι παλαιότερη version και το πήραν ολοι

http://www.szmaisun.com/show.asp?ArticleID=812&proname=&key=MT-6505%28GF%29

Το πρώτο πάντως παραμύθι είναι το "Parking system which can support the orignal parking sensor on the car" χαχααααααα καλοοοοοοοο εδω κολλάει ο Τοτος :)

Καλη τυχη σε οσους το παρουν και περιμενουμε νεα!!!

Εδιτ

Ενα μικρο δειγμα με το τι τραβανε αυτοι που εχουν κινεζικα χαχαααα, μια εικονα χιλιες λεξεις

http://picasaweb.google.com/ysainthilaire/2006JettaTDINavInstall#

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Nα βάλω εδω ενα έτοιμο μενου 800x480 (λέει 800x600 αλλα είναι 800x480) μπορει κάποιος να το χρειαστεί!!!

Download link http://www.megaupload.com/?d=QL9WYXGD

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα μικρο προβληματάκι music.gif των νεων μοναδων 800χ480

Και διαβαστε τι λεει ο τυπος στην τελευταία παράγραφο, καλά απίστευτος

I also had this problem (

)

I also changed the TDA7388, wihout success.

So, I contacted MAISUN and sent them the video.

They told me that I had to send the unit back because their ingeneers doesn't know this problem.

I finally decided to buy a new unit ....from MAISUN (I'm surely crazy!)

http://www.golfmkv.com/forums/showpost.php?p=2407458&postcount=5637

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν πολυγράφω δεν σημαίνει ότι δεν το παρακολουθώ κιολας το τοπικ

Τα τελευταία νέα είναι οτι το μηχάνιμα πάει μια χαρα, φτου φτου φτου σκορδα κρεμυδια κλπ

ακόμα δεν εχω συνδέσει την κάμερα καθώς και τον ενισχυτή κεραίας τηλεόρασης, βαριέμαι αφάνταστα τις καλωδιώσεις.

Ρε Νίκο μιας και το πολυψάχνεις δεν μου βρίσκεις κανένα λινκ για να βάλω usb tv tuner DTV στο μηχάνημα?

Τι είναι αυτο το μενου που δίνεται ποιο πάνω, μαλλον έχω χάσει κάποια επισόδεια τελικα

Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν πολυγράφω δεν σημαίνει ότι δεν το παρακολουθώ κιολας το τοπικ

Τα τελευταία νέα είναι οτι το μηχάνιμα πάει μια χαρα, φτου φτου φτου σκορδα κρεμυδια κλπ

ακόμα δεν εχω συνδέσει την κάμερα καθώς και τον ενισχυτή κεραίας τηλεόρασης, βαριέμαι αφάνταστα τις καλωδιώσεις.

Ρε Νίκο μιας και το πολυψάχνεις δεν μου βρίσκεις κανένα λινκ για να βάλω usb tv tuner DTV στο μηχάνημα?

Τι είναι αυτο το μενου που δίνεται ποιο πάνω, μαλλον έχω χάσει κάποια επισόδεια τελικα

Βασιλη αυτα το μενου ειναι διαφορα προγραμματάκια που τρέχουν σε pna και τα οποία μπορεις (ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΕΦΙΑ) να τα προσαρμόσεις στις δικες σου ανάγκες ή να τα αφησεις και ετσι.

Τωρα τι κάνουν τρεχουν με το κουμπί Ναβι του μηχανήματος και στην ουσια σου δίνουν την δυνατότητα αν τρέξεις οτι εσυ γουστάρεις παιχνίδια, διαφορετικά ναβι, κομπουτερακι, κλπ. Εσενα μολις πηρες το μηχανημα σου ειχα δωσει το "WolfNCU" το έτρεξε καθόλου?

Αυτο εχει μεσα εκτος των αλλων και ενα GPS ταχυμετρο.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη αυτα το μενου ειναι διαφορα προγραμματάκια που τρέχουν σε pna και τα οποία μπορεις (ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΕΦΙΑ) να τα προσαρμόσεις στις δικες σου ανάγκες ή να τα αφησεις και ετσι.

Τωρα τι κάνουν τρεχουν με το κουμπί Ναβι του μηχανήματος και στην ουσια σου δίνουν την δυνατότητα αν τρέξεις οτι εσυ γουστάρεις παιχνίδια, διαφορετικά ναβι, κομπουτερακι, κλπ. Εσενα μολις πηρες το μηχανημα σου ειχα δωσει το "WolfNCU" το έτρεξε καθόλου?

Αυτο εχει μεσα εκτος των αλλων και ενα GPS ταχυμετρο.

Οχι δεν το παιδεψα, ακόμα ασχολούμε με αλλά,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιoς έχει κάνει αγορά multimedia από Κίνα με πληρωμή μέσω paypal και γνωρίζει, υπάρχει η δυνατότητα να δεις το feedback του πωλητή πριν προχωρήσεις σε αγορά ή αυτό συμβαίνει για αγορές μόνο μέσω ebay? Αν κάποιος γνωρίζει ας περιγράψει την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιoς έχει κάνει αγορά multimedia από Κίνα με πληρωμή μέσω paypal και γνωρίζει, υπάρχει η δυνατότητα να δεις το feedback του πωλητή πριν προχωρήσεις σε αγορά ή αυτό συμβαίνει για αγορές μόνο μέσω ebay? Αν κάποιος γνωρίζει ας περιγράψει την διαδικασία.

Οχι δεν υπαρχει feedback για paypal

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει feedback για paypal

Οπότε Νίκο αν προχωρήσει κάποιος σε παραγγελία από Κίνα με πληρωμή μέσω Paypal και κάτι πάει στραβά, όχι τόσο να μην αποσταλεί το προϊόν αλλά να έρθει π.χ. διαφορετικό από αυτό που παρήγγειλες, ή να μην δουλεύει ή να είναι σπασμένο κ.λ.π. υπάρχει τρόπος να γλυτώσεις τα χρήματά σου ή είσαι από χέρι χαμένος;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε Νίκο αν προχωρήσει κάποιος σε παραγγελία από Κίνα με πληρωμή μέσω Paypal και κάτι πάει στραβά, όχι τόσο να μην αποσταλεί το προϊόν αλλά να έρθει π.χ. διαφορετικό από αυτό που παρήγγειλες, ή να μην δουλεύει ή να είναι σπασμένο κ.λ.π. υπάρχει τρόπος να γλυτώσεις τα χρήματά σου ή είσαι από χέρι χαμένος;

Aν δεν ερθει τα παιρνεις τα χρηματα αν ομως εχει προβλημα μπαινεις σε περιπέτεια.

Μπορω να σου προτεινω μια μοναδα χωρις βεβαια να μου ζηρησεις μετά ευθύνες, ειναι της e-wells και είναι η παρακάτω

http://www.e-wells.com/book.asp?id=98

Μπορεις να μιλήσεις με την Μόνικα (monica@e-wells.com)

η μονάδα εχει 420 δολαριακια ολα πληρωμενα χωρις DVB-T γιατί ετσι και αλλιως ειναι mpeg2 οποτε Ελλάδα δεν θα παίζει.

Καλη τύχη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.