Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

Kαι αλλα νεα!!! Aντε να δουμε τι αλλο!!!! xaxaaa

Τωρα με Android 2.1, Wifi και 3G internet surfing

http://www.aliexpress.com/product-fm/468462134-VW-Car-DVD-Android-Tablet-PC--Freeshipping-VW-Android-Car-DVD-GPS-DTV-RDS-Wifi-wholesalers.html

VW-Car-DVD-Android-Tablet-PC--Freeshipping-VW-Android-Car-DVD-GPS-DTV-RDS-Wifi.jpg

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Kαι αλλα νεα!!! Aντε να δουμε τι αλλο!!!! xaxaaa

Τωρα με Android 2.1, Wifi και 3G internet surfing

http://www.aliexpres...holesalers.html

VW-Car-DVD-Android-Tablet-PC--Freeshipping-VW-Android-Car-DVD-GPS-DTV-RDS-Wifi.jpg

Καλησπερα

Τα καλά νέα έρχονται απο εδώ

http://wincepatch.com/

Τώρα μπορείς κ στο δικό σου να βάλεις 3G,wifi, ή να κάνεις traking το αυτοκίνητο για να δεις που βρίσκεται χρησιμοποιόντας πάντα το witson

Επί τη ευκαιρία έχεις βρει κανένα νέο navi προγραμμα ή χρησιμοποιείς ακόμα αυτά που σου έδωσα με παλιούς χαρτες κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε παίδες και γι' αυτό; Φθηνό φαίνεται να είναι αλλά δε ξέρω πια έκδοση είναι...

http://www.ipmart.co...php?prod=317634

Δίνει και Rear view camera + 4GB SD κάρτα... Δεν είναι και άσχημο ε;

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

το ιδανικο clone rns.. TELEFUNKEN TF AS 9280 ειναι εντυπωσιακο με διπλο δεκτη ραδιο, interface πολυ κοντα στο rns510 εμφανιζει τα ονοματα των σταθμων στην οθονη και το κοντερ, με phonebook. .. klp

πιστευω οτι ειναι ιδανικο αλλα..

Η τιμη ειναι 1000-1200 Ε :sorry: ... εχει 2 εκδοσεις με dvd player και χωρις

σε γερμανικα site λενε οτι εχει καποια bugs- κολλαει καποιες φορες και θελει καποιο update για να λυθουν

δε θεωρειται κινεζικο αλλα το εξωτερικο του με το μικρο κουμπι ipod δεξια κατω μου θυμιζει καποιο κινεζικο με πιο απλες λειτουργείες

μπορουμε να το βρουμε απο κινα ή να παρουμε το firmware (software) και να μπει σε πιο απλο κινεζικο ωστε να εχει το ιδιο λιτο και ωραιο rns look

παιδες δεν ξερω αν σημαινει κατι αλλα googlαροντας μαγαζια να το πουλανε κυριως Γερμανια Ιταλια και Ελλαδα ατο ebay μονο ενα ειχε..ενω εχει πολλα αλλα κινεζικα??? και αναφορες γι αυτο παλι ιταλια γερμανια ελλαδα..μηπως βγαινει και με αλλη ονομασια ?

δεν μπορουν να βαλουν μια λογικοτερη τιμη να το παρουμε ολοι? :aggressive: θα τα βγαλουν τα λεφτα...

δειτε βιντεο!

-youtube εχει και ωραια ελληνικα βιντεο με ολες τις λειτουργίες

http://www.youtube.c...179l179l0.1l1l0

-ενα βιντεο για το 2πλο-ραδιο+ can-bus...

http://www.youtube.com/watch?v=WzgKOF4fvB8&feature=related

Edited by angel137
Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανεις απο κοντα καποια πηγη 8 ιντσες και αν εχει βγει καποια after market πεαν τις εργοστασιακης.Εχω που εχω golf 6 μπορω να βαλω κατι τετοιο εχω rns 510.Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανεις απο κοντα καποια πηγη 8 ιντσες και αν εχει βγει καποια after market πεαν τις εργοστασιακης.Εχω που εχω golf 6 μπορω να βαλω κατι τετοιο εχω rns 510.Ευχαριστω προκαταβολικα

Eδω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=48122&st=0

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανεις απο κοντα καποια πηγη 8 ιντσες και αν εχει βγει καποια after market πεαν τις εργοστασιακης.Εχω που εχω golf 6 μπορω να βαλω κατι τετοιο εχω rns 510.Ευχαριστω προκαταβολικα

Έχεις το RNS 510 και θα το αλλάξεις με κινεζιά? Ούτε ως σκέψη μην σου έρχεται... Δεν αξίζει για λίγο μεγαλύτερη οθόνη να το αλλάξεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχουμε καμια ιδέα για το συγκεκριμένο μηχάνημα ???

http://www.kenwoodusa.com/Car_Entertainment/eXcelon/Mobile_Video_n_Navigation/DNX9980HD

Μάλλον κυκλοφορεί μόνο Αμερική αλλά μου μοιάζει πολύ με αυτό http://www.kenwood.eu/products/car/multimedia/receivers/DNX9280BT/

Τι λέτε ???

Το πρώτο, λόγω Αμερικής μπορείς να το βρεις στο ebay σε πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αρη αφου θες να πας σε kenwood γιατι δεν παιρνεις την dnx520vbt που ειναι για vw και δοκιμασμένη απο καποια μελη.

http://www.kenwood.eu/products/car/multimedia/receivers/DNX520VBT/details/

Link to comment
Share on other sites

Νίκο την ξέρω την dnx520vbt αλλά το χιλοπεντακοσάρι θα φύγει αέρα ...

Κάτι η κάρτα που θα χρειαστεί για το gps και κάτι άλλα μπλιπμλίκα που σε χρεώνουν ανεβαίνει.

την συγκεκριμένη (DNX9980HD) την βρίσκω στο ebay με 660 € συν μεταφορικά η οποία μπορεί να μην

είναι ΟΕΜ VW αλλά είναι καλύτερο μηχάνημα από την (DNX5280VBT) από ότι μου είπαν στο παρακάτω κατάστημα http://www.kalogeropoulos.gr/ .

Συν οτι μπορώ να προμηθευτώ και όλα τα παρελκόμενα κάμερες, ψηφιακούς δέκτες, οθόνες για προσκέφαλα κλπ σε πολύ καλύτερες τιμές

αφού θα είναι και αυτές από Αμερική και συμβατές με το (DNX 9980 HD).

Περιμένω την απάντηση σου ως ειδικός ...

Link to comment
Share on other sites

Aν η μοναδα κυκλοφορεί μονο Αμερική, το ραδιόφωνο στα fm μπορει να εχει ενα προβληματάκι με τις συχνοτητες.

Αν την επερνες απο καποιο καταστημα εδω θα μπορούσες να δεις και την λειτουργία της, αν σου ερθει ομως απο Αμερική και δεν ειναι συμβατή τι γινετε?

Στην Αμερικη το "channel spacing" όπως λεγετε, δηλαδή το ευρως που εκπέμπει ο σταθμός ειναι διαφορετικό απο αυτο της ευρωπης, οι σταθμοι παιζουν, αλλα υπάρχουν "παρεμβολές" απο διπλανούς σταθμούς.

Πριν την πάρεις ρώτησε τους ή διάβασε το προσπέκτους

Edit

Επίσης να σου πω (δεν ξέρω και σίγουρα , υποθετω) τα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν usa ενδεχεται να εχουν διαφορετικά canbus απο τα ευρωπαικα.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες :clapping::give_rose:

Θα ρωτήσω και θα επανέλθω !!!

Σαν ιδέα όμως πως σου φαίνεται ???

Εγώ που έκανα την σύγκριση μεταξύ DNX9980HD & DNX9260BT βρήκα τεράστιες διαφορές :nea: σε σύνολο.

Και για την ακρίβεια υπολόγισα " Συσκευή, 2 καμερες, 2 ψηφιακούς δέκτες και 2 οθόνες για πίσω προσκέφαλα"

Από Αμερική μου βγαίνουν 2.036 € (να βάλω και 500 € μεταφορικά και τοποθέτηση) 2.536 €

ενώ από Ελλάδα 3.544 €.

1.000 διαφορά δεν είναι και λίγα.

Σχεδόν 2 μισθοί εκεί που έχουν φτάσει οι μισθοί πλέον στον μπουρδέλο που ζούμε.

565 € πήγε ο βασικός =@

Link to comment
Share on other sites

θελουν καποια κοδικοποιηση αυτα η μπαινουν καννονικα?

Δεν εχουν σχεση με κωδικοποίηση αλλα αν ειναι συμβατα με το canbus που εχεις ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Aν η μοναδα κυκλοφορεί μονο Αμερική, το ραδιόφωνο στα fm μπορει να εχει ενα προβληματάκι με τις συχνοτητες.

Αν την επερνες απο καποιο καταστημα εδω θα μπορούσες να δεις και την λειτουργία της, αν σου ερθει ομως απο Αμερική και δεν ειναι συμβατή τι γινετε?

Στην Αμερικη το "channel spacing" όπως λεγετε, δηλαδή το ευρως που εκπέμπει ο σταθμός ειναι διαφορετικό απο αυτο της ευρωπης, οι σταθμοι παιζουν, αλλα υπάρχουν "παρεμβολές" απο διπλανούς σταθμούς.

Πριν την πάρεις ρώτησε τους ή διάβασε το προσπέκτους

Edit

Επίσης να σου πω (δεν ξέρω και σίγουρα , υποθετω) τα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν usa ενδεχεται να εχουν διαφορετικά canbus απο τα ευρωπαικα.

Φίλος μου που είχε πάρει πριν χρόνια απο Αμερική ένα Pioneer με mp3 είχε πρόβλημα στους σταθμούς του ραδιοφώνου. Δεν παίζουν όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις μίλησα με την gelisound και μου είπαν οτι τα Αμερικάνικα Ραδιόφωνα εκπέμπουν μόνο σε συχνότητες που η κατάληξη τους

είναι μονός αριθμός π.χ. 88,1 - 88,3 - 88,5 - 88,7 , 88,9 οπότε αν θες να ακούσεις κάποιον άλλον σταθμό π.χ. 94,6 δεν θα μπορείς να τον πιάσεις.

Μόνο αν το συγκεκριμένο μοντέλο πιάνει και ζυγούς θα μπορέσει να παίξει σωστά εδώ.

Οπότε Νίκος και Captain επαληθεύονται.

Υ/Γ ανέφερα το όνομα της εταιρείας που με εξυπηρέτησε απλά σαν ευγνωμοσύνη και όχι για διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Kenwood στα κεντρικά της Ολλανδίας.

Τα δυα αυτά μοντέλα είναι σχεδόν ίδια απλά είναι προσαρμοσμένα το καθένα για τα

πρότυπα της κάθε αγοράς.Αν πάρω το Αμερικάνικο δεν θα πιάνω τους ζυγούς σταθμούς,

θα υπάρχει πρόβλημα και στο gps και ενδεχομένως και στο dvd player. :diablo:

Οπότε Buy-Buy America :sad:

DNX9280BT Or DNX520VBT ...

Edited by aris_cc
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις την γνωμη μου παρε το DNX520VBT και δεν χρειαζεται να βαλεις και τα παντα επανω.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι σαν μηχάνημα το DNX9280BT είναι καλύτερο από το DNX520VBT αλλά δεν ξέρω κατα πόσο τα

χαρακτηριστικά στα οποία υπερτερεί το DNX9280BT είναι και τόσο ουσιαστικά για ένα όχι και τόσο απαιτητικό χρήστη

σαν εμένα ωστε να με ωθήσουν στην αγορά του.

Ευχαριστώ Νίκο για τις συμβουλές.

Να και μια σύγκριση ...

http://www.kenwood.eu/compare.aspx?products=2052,1698,&cat=111〈=4

Link to comment
Share on other sites

Αρη τα εχω διαβασει τα χαρακτηριστικά, πιστευω οτι δεν εχουν ουσιώδεις διαφορες, τοσες τουλάχιστον που να ειναι ορατες ώστε να πεις ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΩ, στα βασικά ειναι ιδια.

Τωρα βεβαια ειναι και θεμα ανθρώπου ο ενας λεει αυτο ο αλλος λεει το αλλο, μιλαμε για κορυφαία μηχανήματα οποτε οποιο και να παρεις θα μείνεις ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Η βασικότερη διαφορά πιστεύω πως είναι στο μέγεθος της οθόνης.

Ενώ και τα 2 πλασάρονται ως 7'' κάπου διάβασα οτι το 9280 είναι όντως 7'' ενώ το 520 είναι 6,1''.

Edit :

Monitor Specifications ............................. DNX9280BT ............................................. DNX520VBT

Screen size (Diagonal) .......................... 6.95 Inches Wide ....................................6.1 Inches Wide Screen

Size (WxH) ............................................ 156.6 x 81.6mm ............................................. 136 x 72mm

Display system ................................. Transparent TN LCD Panel .........................Transparent TN LCD Panel

Drive system ..................................... TFT Active Matrix System ........................... TFT Active Matrix System

Number of Pixels ......................1152000pixels (800(H) x 480(V) x RGB) .... 1152000pixels (800(H) x 480(V) x RGB)

Εffective pixels ................................................ 99.99% ......................................................99.99%

Pixel arrangement ....................................... RGB Striped ............................................. RGB Striped

Back lighting ...................................... LED (Light Emitting Diode) ....................... LED (Light Emitting Diode)

Edited by aris_cc
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.Η8ελα να ρςτησς κατι κ να μου απαντησει καποιος που ξερει.Εχω το polo tsi κ εχω παραγγειλει ενα κινεζικο witson (W2-D723V) κ θελω να μου πειτε αν καποιος ξερει τελος παντων αν ειναι η συσκευη συμβατη με το αμαξι κ δε θα εχω προβλημα με τη μπαταρια.Τον κινεζο που ρωτησα μου ειπε οτι ειναι συμβατο με το Polo(mk5)2010!Θα εχω κανενα προβλημα;Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μια ερώτηση προς τους γνώστες γιατί στο συγκεκριμένο είμαι άσχετος-

στο 6αρι το golf οι ενδείξεις του clima παρουσιάζονται στο rcd 310 -

κοίταζα για το kenwood DNX520VBT

και από ότι κατάλαβα ναι μεν τα τηλεχειρηστήρια δουλεύουν αλλά οι ενδείξεις του clima δεν φαίνονται-

προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθώς μπορω και τα βλέπω από το ίδιο το clima -

η ερώτηση είναι βγάζει κανα σφάλμα στο vag com ή υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα;

και η μπαταρία σηκώνει το συγκεκριμένο ή τραβάει πολυ ρεύμα ;

σορρυ για τις "χαζές" ερωτήσεις αλλά όπως προείπα είμαι άσχετος

Link to comment
Share on other sites

Οι ενδείξεις φαίνονται στο RCD 310.

Το DNX520VBT δουλεύει μια χαρά, χωρίς τα προβλήματα που αναφέρεις, αλλά κατα την γνώμη μου είναι παρα πολύ ακριβό γιατί στην οποιαδήποτε τιμή αγοράς πρέπει να προσθέσεις:

1) Canbus interface για να λειτουργούν τα χειριστήρια στο τιμόνι.

2) Δέκτη MPEG4 αν θέλεις να δείς τηλεόραση

3) Αναβάθμιση του Software για το Navigation για να μην εμφανίζονται Greeklish.

Αν υπολογίσεις και όλα τα παραπάνω η τιμή ανεβαίνει + 1000€. Δηλαδή σύνολο κανένα διχίλιαρο.

Εκτός αν πείς οτι δεν σε ενδιαφέρει η TV (όπως π.χ. εμένα), δεν σε ενδιαφέρουν τα Greeklish (όπως π.χ. όσοι έχουν RNS-510), οπότε παίρνεις μόνο το Canbus interface που είναι το πιο χρήσιμο απ' όλα.

Αλλά και σε αυτή τη περίπτωση κινείσαι γύρω στα 1500€, ενώ με ένα μεταχειρισμένο RNS-510 απο το e-bay καθάρισες με λιγότερα απο τα μισά.

Υ.Γ. Μιλάω για το RNS-510 που έχει σχεδόν τα ίδια μειονεκτήματα που ανέφερα (Greeklish και έλειψη TV-Tuner)

Πάντως για να πούμε και τα θετικά του, έχει πάρα πολύ όμορφη αισθητική και ταιριάζει πάρα πολύ όμορφα με το ταμπλώ.

Επίσης έχει φοβερό interface λειτουργίας (ραδιόφωνο, επιλογές πηγών κτλ.) που δεν έχει καμία σχέση με το αντίστοιχο που έχουν τα κινέζικα που προσωπικά με χαλάει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

φίλε Σταύρο καλά τα λες ,λίγο στην τιμή υπάρχει μια διαφορά -

1300 πάει με όλα τα απαραιτητα για να δουλευουν τα χειριστηρια στο τιμόνι (όχι ότι και πάλι είναι λίγα ...)

τηλεόραση δεν με ενδιαφέρει -επίσης το navi από όσο ξέρω είναι πολύ καλό -

κυρίως όμως μου αρεσει πολύ το Oem look που έχει και γενικότερα περα απο την εμφάνιση και τα χαρακτηριστικά του -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.