Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

2 πραγματα που δεν μου αρεσουν κ τα θεορω μιον ειναι η οθονη 6,5'' αντι 7'' τον αλλον μουλτιμεντια,και η περιεργη αναλυση που εχει..1220*234,πολυ σημσντικα για μενα.

Edited by VWGOLF5
Link to comment
Share on other sites

2 πραγματα που δεν μου αρεσουν κ τα θεορω μιον ειναι η οθονη 6,5'' αντι 7'' τον αλλον μουλτιμεντια,και η περιεργη αναλυση που εχει..1220*234,πολυ σημσντικα για μενα.

Για την ανάλυση δεν έχεις άδικο και πρέπει να το ψάξουμε αυτό, ίσως να τους ρωτήσω με email.

Όσο για το μέγεθος της οθόνης, δεν είναι και τόσο μεγάλη η διαφορά, αν και αυτό είναι υποκειμενικό. Για εμένα προσωπικά δεν παίζει ρόλο η μισή ίντζα. Αντιλαμβάνομαι πάντως ότι για κάποιους είναι λίγο θέμα αυτο, αλλά με τέτοιο σχεδιασμό χαλάλι η μισή ίντζα. :D Μη ξεχναμε ότι άλλοι δώσανε 2500¤ για αυτον τον σχεδιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Ε πώς χωρίς αυτα??? Ορίστε :

Βρε... στραβός δεν είμαι .. αλλά το manual δεν έχει ούτε μια παράγραφο για αυτές τις λειτουργίες.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Για την ανάλυση δεν έχεις άδικο και πρέπει να το ψάξουμε αυτό, ίσως να τους ρωτήσω με email.

Όσο για το μέγεθος της οθόνης, δεν είναι και τόσο μεγάλη η διαφορά, αν και αυτό είναι υποκειμενικό. Για εμένα προσωπικά δεν παίζει ρόλο η μισή ίντζα. Αντιλαμβάνομαι πάντως ότι για κάποιους είναι λίγο θέμα αυτο, αλλά με τέτοιο σχεδιασμό χαλάλι η μισή ίντζα. :D Μη ξεχναμε ότι άλλοι δώσανε 2500? για αυτον τον σχεδιασμό.

Ε οχι και 2500.....

Μερικοι δωσανε 1300!!... ;)tongue.gif 2500 δεν εδινα με τιποτα!!

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

hello

επειδή το σκέφτομαι να βάλω κάτι σε 2din αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτά τα μοντέλα που λέτε είναι οκ η οχι έχω ένα ερώτημα και όποιος μπορεί η έχει δει αν θέλει απαντά.

Γιατί να βάλω http://www.car-gps.gr/cg7031.html η http://www.car-gps.gr/cg7031.html και να μην βαλω http://www.citysound.gr/index.php?page=sho...t&Itemid=35 αυτό.Ποια τα προτερήματα και ποια τα ελλατωματα???ΟΚ τα no name έχουν τα πάντα αλλά αξίζουν?Μιλάμε για ποιότητα ήχου,ποιότητα dvd και μηχάνημα που το βάζεις και τέλος δεν ξανασχολεισαι.οποιο επιχείρημα -εμπειρία ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

hello

επειδή το σκέφτομαι να βάλω κάτι σε 2din αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτά τα μοντέλα που λέτε είναι οκ η οχι έχω ένα ερώτημα και όποιος μπορεί η έχει δει αν θέλει απαντά.

Γιατί να βάλω http://www.car-gps.gr/cg7031.html η http://www.car-gps.gr/cg7031.html και να μην βαλω http://www.citysound.gr/index.php?page=sho...t&Itemid=35 αυτό.Ποια τα προτερήματα και ποια τα ελλατωματα???ΟΚ τα no name έχουν τα πάντα αλλά αξίζουν?Μιλάμε για ποιότητα ήχου,ποιότητα dvd και μηχάνημα που το βάζεις και τέλος δεν ξανασχολεισαι.οποιο επιχείρημα -εμπειρία ευπρόσδεκτη

Η προσωπική που άποψη που θα αγοράσω ένα από τα κινέζικα είναι, διότι με λιγότερα λεφτά παίρνω, TV, Bluetooth, GPS, σύνδεση Ipod, USB slot, συν όλες τις συνδέσεις και δυνατότητες που έχει ένα σαν το Alpine. Και επειδή αυτά που προανέφερα είναι που χρειάζομαι και δε χρειάζομαι απλά μεγάλη οθόνη για να ακούω μουσική. γι΄αυτό και επιλέγω κινέζικο. Ένας ακόμα πολύ βασικός λόγος είναι ο σχεδιασμός, που έρχεται γάντι στα Golfάκια μας σαν τα μαμά μηχανήματα.

Σε αντιπαράθεση βέβαια ένα σαν το Alpine το αγοράζει κάποιος που αναζητά σούπερ ποιότητα υλικών και ίσως και σε ήχο.

Edited by Interman
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ αλλα δίνοντας 700-800 ευρώ για αναβάθμιση ηχοσυστηματος πιστεύω οτι θες και ηχο καλύτερο απο το μαμα rcd300,πολλά δεν είναι όμως τα χρήματα για μηχάνημα no name (σχετικο ρισκο)?Οσο για το σχήμα συμφωνώ απόλυτα οτι δεν χαλάει τίποτα απο την ολη αισθητική

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ αλλα δίνοντας 700-800 ευρώ για αναβάθμιση ηχοσυστηματος πιστεύω οτι θες και ηχο καλύτερο απο το μαμα rcd300,πολλά δεν είναι όμως τα χρήματα για μηχάνημα no name (σχετικο ρισκο)?Οσο για το σχήμα συμφωνώ απόλυτα οτι δεν χαλάει τίποτα απο την ολη αισθητική

Κοίταξε να δείς, καταρχήν μιλάμε για μέγιστο 550¤, παραπάνω εγώ δύσκολα θα δώσω. Από εκεί και πέρα, παιδιά που έχουν βάλει αντίστοιχα μηχανήματα λένε πως ο ήχος είναι αν όχι καλύτερος, εφάμιλλος με του RCD 300. Με αυτά τα δεδομένα λοιπόν συν τα παραπάνω που είπα, για εμένα είναι μονόδρομος ένα τέτοιο μηχάνημα. Αν ήθελα όμως να ακούω Jazz σε Full Quality ε προφανώς και θα επέλεγα ένα επώνυμο και πανάκριβο μηχάνημα. Και βέβαια δε θα με ενδιέφερε ούτε ο σκληρός δίσκος, ούτε τα mp3 γιατί πολύ απλά αυτά δεν έχουν ποιότητα. Θα έπαιζα αποκλειστικά και μόνο CD.

Που καταλείγω? Δε μπορεί να θέλω ποιότητα ήχου και παράλληλα να ακούω mp3 και chiculata. Όπως επίσης δε μπορώ να υποστηρίζω ότι ένα κινέζικο μηχάνημα έχει τέλεια ποιότητα κατασκευής και ήχου. Εμένα όμως μου αρκεί ο ήχος του RCD300 και αναζητάω κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξαχναμε οτι για τα aftermarket οπως Alpine, Kenwood, Pioneer κλπ χρειαζονται και εξτρα ανταπτορες για να συνδεθουν που αν θελουμε και συνεργασια με χειριστηρια τιμονιου και ανοιγμα/κλεισιμο απο τον διακοπτη του αυτοκινητου, οπως στα εργοστασιακα, ευκολα περναμε αλλα 200+ ευρω.

Χωρια που για tv, gps, bluetooth και ολα τα ψιλα θα χρειαστεις να τα παρεις σχεδον ολα πο την αναλογη μαρκα και με κοστος που δεν παιζει καθολου μα καθολου, χωρια κοστος για εγκατασταση του καθενος, δηλ λεφτα να εχεις να δινεις, για να μην μιλησω οτι το πρωτο που θα εχεις να κανεις για να φανει ο βελτιωμενος ηχος (αυτο δεν ειναι το ζητουμενο με αυτα τα μηχανηματα?) θα χρειαστεις να αλλαξεις ολο το συστημα ηχειων και για σιγουρο αποτελεσμα θα πρεπει να κοτσαρεις και ενα καλο ενισχυτακι, καλωδιωσεις κλπ κλπ, παλι λεφτα να'χεις.

Βεβαια αν θελεις καλυτερο ηχο θα το κανεις, διαφορετικα ειναι πεταμα χρηματων και το λεω εγω που τα εχω κανει ολα.

Τωρα ειμαι με το OEM και αν παρω κατι θα ειναι τυπου OEM (δηλ κινεζος oem που τα εχει με κανα 500αρικο χωρις ιδιαιτερα αρνητικα) γιατι δεν ζητω πλεον hi end ακουστικη και δεν θελω να μπλεκω σε ολη αυτη την διεργασια και να πεταω παλι χρηματα. Επρεπε ομως να περασω απο αυτη την φαση, αν και στοιχισε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.kalogeropoulos.gr/displayITM2.asp?ITMID=7845

Αυτο εβαλα κ εχω παθει πλακα.....

Συγνώμη φίλε για να καταλάβω.....

Το πλήρωσες 1150Ε, και έχει 6,5" οθόνη (αντί για 7") και χωρίς να έχει slot για το cd (που σημαίνει ότι θα πέφτει μηχανικά η οθόνη για να βάζεις κάποιο δισκάκι) και χωρίς να έχει υποδοχή για κάρτα SD ή USB, και πρέπει να δώσεις άλλα 500Ε ^_^ γαι να πάρεις τη "Μονάδα navigation με πρόγραμμα Destinator 7" (δηλαδή δεν έχει από μόνο του; ) και λες οτι έχεις πάθει πλάκα; :D

(Εκτός και αν κάνω κάποιο λάθος και δεν έχω καταλάβει κάτι καλά)

Σόρι αλλά με αυτά τα λ7 και λιγότερα έπαιρνες το RNS510 με σκληρό και όλα τα σιναφή που μπαίνει κουτί στο αμάξι και είναι και κούκλα hearts.gif:D

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειναι πολυ καλη μοναδα δεν χωραει συζητηση.

Το μονο βεβαια ειναι οτι σιγουρα θα πληρωσες και ανταπτορες για να το χειριζεσαι (αν εχεις πολυλειτουργικο) και μαλλον θα ανοιγει/κλεινει μονο απο το κουμπι του on/off.

Για το navigation εχεις ρωτησει ποσο θελουν και τι χαρτες μπορει να υποστηριζει?

Γιατι σ'αυτες τις περιπτωσεις μαλλον συμβαδιζουν με ευρωπαικα δεδομενα κατα πλειστον και οχι με τα ελληνικα.

Τελικα ποσο σου πηγε με οτι εξτρα μπορει να εβαλες?

Καλοριζικο παντως γιατι προκειται για πολυ καλη μοναδα εστω και αν ειναι ακριβη με τα σημερινα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εβαλα http://www.dragiotis.gr/store/product_info...pid=44&t=3-

οπως ειπαμε παραπανω το τι βαζει ο καθενας ειναι καθαρα με βαση τις προταιραιοτητες του,καλοριζικο το alpine φιλε κορυφη

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο ειναι αρκετα καλο, καλοριζικο, αλλα ακομα οι τιμες τους ειναι σχετικα υψηλες (βεβαια καλυτερες απο πριν).

Ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι στην Αμερικη οι τιμες τους (ολων) ειναι τουλαχιστον 50-60%

φθηνοτερα.

Η Ευρωπη, και ιδιως οι Ελληνες εισαγωγεις, την βλεπουν ακομα αλλοιως παροτι με το ebay/eshopping εχουν χασει πολυ δουλεια και κλαιγονται.

Ανεξηγητο!!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ακουτε ραδιο παρτε ενα απο αμερικη ισως να γλυτωσετε κ τα μισα λεφτα..

παντος τα τυπου OEM δεν τα εμπιστευομαι κ πολυ αν κ ολα ειναι σχετικα γιατι κανεις δεν εγγυαται οτι ενα φιρματο θα βγει κ καλο..

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειναι πολυ καλη μοναδα δεν χωραει συζητηση.

Το μονο βεβαια ειναι οτι σιγουρα θα πληρωσες και ανταπτορες για να το χειριζεσαι (αν εχεις πολυλειτουργικο)

Αν κοιτάξεις στα τεχνικά χαρακτηριστικά του θα δεις οτι λέει "Συνδεσιμότητα"--->"Χειρηστήρια στο τιμόνι" :lol:

οπως ειπαμε παραπανω το τι βαζει ο καθενας ειναι καθαρα με βαση τις προταιραιοτητες του,καλοριζικο το alpine φιλε κορυφη

+1

Απλά με αυτά τα λ7 μπορούσε να πάρει περισσότερα με την ίδια (ίσως) ποιότητα. :lol:

Πάντως φίλε καλορίζικο, μη με παρεξηγήσεις. Τραβάω κι εγώ τα ζόρια μου με μια αγόρα τέτοιας μονόδας από internet fire.gif

Ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι στην Αμερικη οι τιμες τους (ολων) ειναι τουλαχιστον 50-60%

φθηνοτερα.

Η Ευρωπη, και ιδιως οι Ελληνες εισαγωγεις, την βλεπουν ακομα αλλοιως παροτι με το ebay/eshopping εχουν χασει πολυ δουλεια και κλαιγονται.

Ανεξηγητο!!

Πες τα!!! thumbsdown.gifpopeye.gif

Link to comment
Share on other sites

ειναι πραγματικα αξιοπεριεργο το ιδιο μοντελο να το βρισκεις σε μαγαζια εξωτερικου εως και 200-300 ευρω φθηνοτερα,Τι να πω εδω κανουν λες και δεν θελουν τα χρηματα μας.Αποτρεπτικες οι τιμες....

Link to comment
Share on other sites

Τα θελουν, τα θελουν.

Αλλα αρκετα περισσοτερα με λιγωτερο κοστος.

Σου λενε, απο το να πουλησω δυο και να βγαλω πχ εκατο στο καθενα, καλυτερα να πουλησω ενα και να βγαλω 200 (για πολλους λογους).

Link to comment
Share on other sites

Τα θελουν, τα θελουν.

Αλλα αρκετα περισσοτερα με λιγωτερο κοστος.

Σου λενε, απο το να πουλησω δυο και να βγαλω πχ εκατο στο καθενα, καλυτερα να πουλησω ενα και να βγαλω 200 (για πολλους λογους).

Αν ειναι ετσι τοτε ας τα κρατησουν για την παρτη τους, οχι τιποτα αλλο ρε παιδι μου, αλλα να μην αδειασει το μαγαζι απο στοκ :lol:

Link to comment
Share on other sites

2008112902237158.jpg

Tελικα αυτο το εχει παρει κανεις να μας πει αν αξιζει?

Ειναι τουλαχιστον καλο το υλικο του η θα το βαλουμε πανω στο τουτου και θα ειναι λες και ειναι απο Φιατακι :D

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα

ειναι το πρωτο post και εχω να πω οτι εγω εχω το παρακατω και ειναι πολυ καλο.

εχει οθονη αφης 7 ιντσες, gps, τηλεοραση με πολυ καλη αναλυση, οθονη αφης, δεχεται καμερα για οπισθεν, δεχεται τηλεοραση για τα προσκεφαλα οδηγου δσυνοδηγου για να βλεπουν τα πισω ατομα, εχει usb 2.0 θυρα, ξεχωριστη θυρα για gps SD, και θυρα SD για τραγουδια, ταινειες, κτλ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ..........

Specification

# Multi-Region Car DVD player

# Steering Wheel Control

# Aspect ratio 4:3 & 16:9

# High resolution 7" TFT-LCD monitor with 1440 x 234 Pixels

# External TV receiver box with 4 TV antennas input

# Parental control: 8 Adult

# Smart picture: Standard / Bright / Soft / Dynamic

# DVD/VCD/CD changer control (Sanyo brand only)

# New Graphic OSD

# OSD language included English, French, Spanish, German, Italian, Swedish, Portuguese, Russian, Korean, Japanese, Simplified Chinese and Traditonal Chinese.

# Subtitle language included English, French, Spanish, German, Italian, Swedish, Portuguese, Russian, Korean, Japanese, Simplified Chinese and Traditonal Chinese.

# Full control by intelligent type Touch Screen

# DVD/ DVD-R/ DVD+R/ DVD-RW/ DVD+RW/ VCD/ CD/ CD-RW/ CD-R/ MP3 / DIVX Compatible

# EQ: Standard, Classical, Jazz, Rock

# Built-in Dolby Digital Decoder

# Electronic & Mechanical Anti-Shock system

# DVB-T (digital TV receiver) Ready ( Optional DVB-T box )

# USB universal serial bus

# SD card slot

# Bluetooth built-in (Bluetooth 1.2 version is original version)

( Bluetooth support mode: HFP1.0, HSP, A2DP1.0, AVRCP1.0)

# FM/AM Receiver fitted with RDS

# Built-in automatic light sensor

(Detect light intensity & adjust brightness of the screen automatically)

# Auto-Save & Auto-Resume Adjusted Parameter & Position

# Built-in 180 watts output Amplifier (45w x 4 ch)

# Compatible with 5.1 surround sound

# SRS (Sound retrieval system) offers 3D sound

# Supports 1 sub monitor to play different sources simultaneously

# Built-in GPS Navigation with maps

# 1 x AUX input with audio for PlayStation and etc

# 1 x Reverse camera input (no audio)

# 2 x RCA outputs

# 1 x Subwoofer output

# 1 x Center Channel output

# Auto Dimmer

# Manufacturer warranty included

# DVD unit dimensions: 17.8 (W) x 18(H) x 10.3(D) cm

# GPS navigation box dimensions: 16.6(W) x 13(H) x 3(D) cm

# Gross weight 5.5 Kgs

dsc01212tn7.th.jpg

dsc01215ws7.th.jpg

dsc01217le7.th.jpg

dsc01218ei9.th.jpg

dsc01219ah4.th.jpg

dsc01220jz2.th.jpg

dsc01221lx4.th.jpg

dsc01222or5.th.jpg

dsc01223fb5.th.jpg

dsc01225hu7.th.jpg

dsc01226qz4.th.jpg

dsc01227ts0.th.jpg

κανει για golf v, jetta v, sciroco και για golf vi

οποιος θελει να αγορασει ας μου στειλει PM να του εξηγησω για λεπτομερειες.

Κοστιζει 530 ¤ με ολα τα παρελκομενα (gps antenna, φισα συνδεσης, cd με χαρτες, Λοιπα καλωδια)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτομαι να πάρω κι εγώ. Δεν έχω καταλάβει ό,ως κάτι. Όταν λέει Subtitle language included, τι εννοεί; Δηλαδή ελληνικούς υπότιτλους δεν υποστιρίζει;

Αν μπορείς πες μου σε παρακαλώ γιατί έχει σχεδόν δρομολογηθεί και θέλω να ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Tελικα αυτο το εχει παρει κανεις να μας πει αν αξιζει?

Ειναι τουλαχιστον καλο το υλικο του η θα το βαλουμε πανω στο τουτου και θα ειναι λες και ειναι απο Φιατακι ;)

Προσωπικα εχω ενα WITSON 720 που δουλευει απροβληματιστα αλλα το συγκεκριμενο μηχανημα που εχω δει σε tiguan ειναι σαν τη μερα με τη νυχτα τοσο σε εμφανιση οσο και σε λειτουργια.Δεδομενης της πολυ μικρης διαφορας στην τιμη δε νομιζω οτι τιθεται θεμα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να καταλαβω, συγνωμη κιολας για την ασχετοσυνη μου...επειδη αυτες τις μερες σκεφτομουν να αλλαξω την εργοστασιακη πηγη απο το golfaki μου και ειχα σκοπο να βαλω σε κατι επωνυμο, αυτα που ηθελα να εχει ειναι tv, dvd player, navigation, kai mp3 player...απο οτι καταλαβαινω ομως ολα αυτα δεν συνδυαζονται σε ενα μηχανημα ε?? σωστα καταλαβα, η τσαμπα απαγοητευομαι ρε φιλαρακια βοηθηστε αν θελετε..

Υ.Γ. οποιεςσδηποτε προτασεις δεκτες, θα με βοηθησετε πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.