Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

ρε παιδια για να καταλαβω, συγνωμη κιολας για την ασχετοσυνη μου...επειδη αυτες τις μερες σκεφτομουν να αλλαξω την εργοστασιακη πηγη απο το golfaki μου και ειχα σκοπο να βαλω σε κατι επωνυμο, αυτα που ηθελα να εχει ειναι tv, dvd player, navigation, kai mp3 player...απο οτι καταλαβαινω ομως ολα αυτα δεν συνδυαζονται σε ενα μηχανημα ε?? σωστα καταλαβα, η τσαμπα απαγοητευομαι ρε φιλαρακια βοηθηστε αν θελετε..

Υ.Γ. οποιεςσδηποτε προτασεις δεκτες, θα με βοηθησετε πολυ!!!

Λάθος. Ολα αυτά που αναφέρεις δουλεύουν σε ενα μηχάνημα. Εγω εχω το Witson 720 και όλα λειτουργούν τέλεια.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=22003

Edit

Aν εννοείς επώνυμο το rns510 τοτε ναι δεν περιέχονται τα παραπάνω.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση, κατι που να τα συνδυαζει ολα αυτα σε pioneer η kenwwod??

Δεν ξέρω γιατί θέλεις pioneer, kenwwod την στιγμη που το μηχάνημα που σου λέω παίζει σε golf με πολύ-λειτουργικό τιμόνι τοποθετείται ακριβώς στην εργοστασιακή βάση παίζει destinator ή ότι άλλο θέλεις σε navi συν τα υπόλοιπα . Οσο αφορά στην ποιότητα του ήχου το golf έχει ενα σοβαρό πρόβλημα με τα ηχεία του, που είναι απο μέτρια εως χάλια. Αν θέλεις λοιπόν ηχο πρέπει να πας σε ηχεία

αυτά...

Link to comment
Share on other sites

παρτε να σωθητε το WITSON 720 δεν μετραει μια μπροστα σ'αυτο. ασε που το WITSON 720 μετα απο 3-4 μηνες χρηση ξεβαφουν τα κουμπια και φενεται σαν καβουρδιστιριιιι και μετα θα :D τα χρηματα σας

καλως σας βρηκα

ειναι το πρωτο post και εχω να πω οτι εγω εχω το παρακατω και ειναι πολυ καλο.

εχει οθονη αφης 7 ιντσες, gps, τηλεοραση με πολυ καλη αναλυση, οθονη αφης, δεχεται καμερα για οπισθεν, δεχεται τηλεοραση για τα προσκεφαλα οδηγου δσυνοδηγου για να βλεπουν τα πισω ατομα, εχει usb 2.0 θυρα, ξεχωριστη θυρα για gps SD, και θυρα SD για τραγουδια, ταινειες, κτλ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ..........

Specification

# Multi-Region Car DVD player

# Steering Wheel Control

# Aspect ratio 4:3 & 16:9

# High resolution 7" TFT-LCD monitor with 1440 x 234 Pixels

# External TV receiver box with 4 TV antennas input

# Parental control: 8 Adult

# Smart picture: Standard / Bright / Soft / Dynamic

# DVD/VCD/CD changer control (Sanyo brand only)

# New Graphic OSD

# OSD language included English, French, Spanish, German, Italian, Swedish, Portuguese, Russian, Korean, Japanese, Simplified Chinese and Traditonal Chinese.

# Subtitle language included English, French, Spanish, German, Italian, Swedish, Portuguese, Russian, Korean, Japanese, Simplified Chinese and Traditonal Chinese.

# Full control by intelligent type Touch Screen

# DVD/ DVD-R/ DVD+R/ DVD-RW/ DVD+RW/ VCD/ CD/ CD-RW/ CD-R/ MP3 / DIVX Compatible

# EQ: Standard, Classical, Jazz, Rock

# Built-in Dolby Digital Decoder

# Electronic & Mechanical Anti-Shock system

# DVB-T (digital TV receiver) Ready ( Optional DVB-T box )

# USB universal serial bus

# SD card slot

# Bluetooth built-in (Bluetooth 1.2 version is original version)

( Bluetooth support mode: HFP1.0, HSP, A2DP1.0, AVRCP1.0)

# FM/AM Receiver fitted with RDS

# Built-in automatic light sensor

(Detect light intensity & adjust brightness of the screen automatically)

# Auto-Save & Auto-Resume Adjusted Parameter & Position

# Built-in 180 watts output Amplifier (45w x 4 ch)

# Compatible with 5.1 surround sound

# SRS (Sound retrieval system) offers 3D sound

# Supports 1 sub monitor to play different sources simultaneously

# Built-in GPS Navigation with maps

# 1 x AUX input with audio for PlayStation and etc

# 1 x Reverse camera input (no audio)

# 2 x RCA outputs

# 1 x Subwoofer output

# 1 x Center Channel output

# Auto Dimmer

# Manufacturer warranty included

# DVD unit dimensions: 17.8 (W) x 18(H) x 10.3(D) cm

# GPS navigation box dimensions: 16.6(W) x 13(H) x 3(D) cm

# Gross weight 5.5 Kgs

dsc01212tn7.th.jpg

dsc01215ws7.th.jpg

dsc01217le7.th.jpg

dsc01218ei9.th.jpg

dsc01219ah4.th.jpg

dsc01220jz2.th.jpg

dsc01221lx4.th.jpg

dsc01222or5.th.jpg

dsc01223fb5.th.jpg

dsc01225hu7.th.jpg

dsc01226qz4.th.jpg

dsc01227ts0.th.jpg

κανει για golf v, jetta v, sciroco και για golf vi

οποιος θελει να αγορασει ας μου στειλει PM να του εξηγησω για λεπτομερειες.

Κοστιζει 530 ¤ με ολα τα παρελκομενα (gps antenna, φισα συνδεσης, cd με χαρτες, Λοιπα καλωδια)

Link to comment
Share on other sites

παρτε να σωθητε το WITSON 720 δεν μετραει μια μπροστα σ'αυτο. ασε που το WITSON 720 μετα απο 3-4 μηνες χρηση ξεβαφουν τα κουμπια και φενεται σαν καβουρδιστιριιιι και μετα θα :D τα χρηματα σας

Το εχεις κα ξέβαψαν τα κουμπιά του??? Γιατί εμένα δεν εχει πάθει τίποτα και επειδή εχω μιλήσει και εχω δει πολλά 720αρα κανείς δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις κα ξέβαψαν τα κουμπιά του??? Γιατί εμένα δεν εχει πάθει τίποτα και επειδή εχω μιλήσει και εχω δει πολλά 720αρα κανείς δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα.

εγω εχω το WITSON w2-d721v αυτο που αναφερω και παραπανω ειναι ενα μοντελο μετα απο το δικο σου.

οριστε και το επισιμο site

http://www.witson.com/newproduct.php?sort1...6&sort3=247

ναι οντος το 720 το εχει ο κουμπαρος μου και του εχουν ξεβαψει τα κουμπια.

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα

ειναι το πρωτο post και εχω να πω οτι εγω εχω το παρακατω και ειναι πολυ καλο.

εχει οθονη αφης 7 ιντσες, gps, τηλεοραση με πολυ καλη αναλυση, οθονη αφης, δεχεται καμερα για οπισθεν, δεχεται τηλεοραση για τα προσκεφαλα οδηγου δσυνοδηγου για να βλεπουν τα πισω ατομα, εχει usb 2.0 θυρα, ξεχωριστη θυρα για gps SD, και θυρα SD για τραγουδια, ταινειες, κτλ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ..........

Specification

# Multi-Region Car DVD player

# Steering Wheel Control

# Aspect ratio 4:3 & 16:9

# High resolution 7" TFT-LCD monitor with 1440 x 234 Pixels

# External TV receiver box with 4 TV antennas input

# Parental control: 8 Adult

# Smart picture: Standard / Bright / Soft / Dynamic

# DVD/VCD/CD changer control (Sanyo brand only)

# New Graphic OSD

# OSD language included English, French, Spanish, German, Italian, Swedish, Portuguese, Russian, Korean, Japanese, Simplified Chinese and Traditonal Chinese.

# Subtitle language included English, French, Spanish, German, Italian, Swedish, Portuguese, Russian, Korean, Japanese, Simplified Chinese and Traditonal Chinese.

# Full control by intelligent type Touch Screen

# DVD/ DVD-R/ DVD+R/ DVD-RW/ DVD+RW/ VCD/ CD/ CD-RW/ CD-R/ MP3 / DIVX Compatible

# EQ: Standard, Classical, Jazz, Rock

# Built-in Dolby Digital Decoder

# Electronic & Mechanical Anti-Shock system

# DVB-T (digital TV receiver) Ready ( Optional DVB-T box )

# USB universal serial bus

# SD card slot

# Bluetooth built-in (Bluetooth 1.2 version is original version)

( Bluetooth support mode: HFP1.0, HSP, A2DP1.0, AVRCP1.0)

# FM/AM Receiver fitted with RDS

# Built-in automatic light sensor

(Detect light intensity & adjust brightness of the screen automatically)

# Auto-Save & Auto-Resume Adjusted Parameter & Position

# Built-in 180 watts output Amplifier (45w x 4 ch)

# Compatible with 5.1 surround sound

# SRS (Sound retrieval system) offers 3D sound

# Supports 1 sub monitor to play different sources simultaneously

# Built-in GPS Navigation with maps

# 1 x AUX input with audio for PlayStation and etc

# 1 x Reverse camera input (no audio)

# 2 x RCA outputs

# 1 x Subwoofer output

# 1 x Center Channel output

# Auto Dimmer

# Manufacturer warranty included

# DVD unit dimensions: 17.8 (W) x 18(H) x 10.3(D) cm

# GPS navigation box dimensions: 16.6(W) x 13(H) x 3(D) cm

# Gross weight 5.5 Kgs

dsc01212tn7.th.jpg

dsc01215ws7.th.jpg

dsc01217le7.th.jpg

dsc01218ei9.th.jpg

dsc01219ah4.th.jpg

dsc01220jz2.th.jpg

dsc01221lx4.th.jpg

dsc01222or5.th.jpg

dsc01223fb5.th.jpg

dsc01225hu7.th.jpg

dsc01226qz4.th.jpg

dsc01227ts0.th.jpg

κανει για golf v, jetta v, sciroco και για golf vi

οποιος θελει να αγορασει ας μου στειλει PM να του εξηγησω για λεπτομερειες.

Κοστιζει 530 ¤ με ολα τα παρελκομενα (gps antenna, φισα συνδεσης, cd με χαρτες, Λοιπα καλωδια)

Φίλε μου δεν μας είπες απο που το πήρες....

Υ.Γ.: Σου έχω στείλει πμ.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα αυτο το εχει παρει κανεις να μας πει αν αξιζει?

Ειναι τουλαχιστον καλο το υλικο του η θα το βαλουμε πανω στο τουτου και θα ειναι λες και ειναι απο Φιατακι :lol:

Λοιπόν αν δείτε εδώ http://www.car-gps.gr/catalog.html το έχει 699Ε!!!!!!!! :lol::lol:

Για μένα είναι το πιο όμορφα από όλα και έχει και πολύ γρήγορο Gps.

Δεν είδα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά αλλά για μένα είναι πολύ καλή αγορά

Υ.Γ. στη κεντρική σελίδα κάτω αριστερά έχει μικρό βιντέακι όπως επίσεις και στη πιο πάνω διεύθυνση αν πατήσεις πάνω στην εικόνα, που δείχνει πώς παίζει

Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω βρεί το παρακάτω dvd - gps - multimedia sta 450 euro.

Τι λέτε?? Αξίζει να το πάρω???

post-4518-1231849318_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω βρεί το παρακάτω dvd - gps - multimedia sta 450 euro.

Τι λέτε?? Αξίζει να το πάρω???

post-4518-1231849318_thumb.jpg

Μπορείς να δώσεις περισσότερα στοιχεία ή κάποιο Link για να σε βοηθήσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις περισσότερα στοιχεία ή κάποιο Link για να σε βοηθήσουμε;

http://audiosources.net/viewproduct.asp?id=883

Link to comment
Share on other sites

Κάποια παιδιά που το χρησιμοποιούν σε ένα άλλο forum δηλώνουν ευχαριστημένοι!Αυτοί το πήραν απο ebay με τιμή παρόμοια με αυτή που το βρήκες!

Link to comment
Share on other sites

αυτα που δεν μου αρεσουν εινα οτι εχει οθονη 6,5 και το σιμαντικοτερο η αναλυση της ειναι πιο μικρη

κατα τ' αλα αν αρεσει σε εσενα παρτα και μην κουρασεσε

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να γράφει κάπου τιμή.

Έστειλες κάποιο e-mail ή πήρες κανένα τηλ και το έμαθες;

Όντως αυτό με το 6,5¨ και την ανάλυση είναι λίγο βλακεία αλλά κατά τα άλλα......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να γράφει κάπου τιμή.

Έστειλες κάποιο e-mail ή πήρες κανένα τηλ και το έμαθες;

Όντως αυτό με το 6,5¨ και την ανάλυση είναι λίγο βλακεία αλλά κατά τα άλλα......

DVD Navi BT

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να γράφει κάπου τιμή.

Έστειλες κάποιο e-mail ή πήρες κανένα τηλ και το έμαθες;

Όντως αυτό με το 6,5¨ και την ανάλυση είναι λίγο βλακεία αλλά κατά τα άλλα......

Απο εδώ το βρήκα...Εστειλα e-mail και μου το αφίνει στην τιμή που λέω παραπάνω.

Εμ'ενα δεν με χαλάει η οθόνη που ειναι 6.5".

Αν θέλει κάποιος ας μου εξήγείσει γιατι 7" και όχι 6.5".

Ευχαριστώ!

tongue.gif

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ το βρήκα...Εστειλα e-mail και μου το αφίνει στην τιμή που λέω παραπάνω.

Εμ'ενα δεν με χαλάει η οθόνη που ειναι 6.5".

Αν θέλει κάποιος ας μου εξήγείσει γιατι 7" και όχι 6.5".

Ευχαριστώ!

tongue.gif

Μα είναι απλό......

Γιατί το μέγεθος μετράει!! tongue.gif

Αν μπορείς να το ευχαριστηθείς και με πιο μικρή (για την οθόνη μιλάω, έτσι; ) τότε οκ.

:D

Edited by Tallman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες προσφατα αγορασα το W2-D720V http://www.witson.com/view_pro.php?id=1154 , ειμαι ευχαριστημενος αλλα εχω καποιες αποριες:

α) Κοιταξα στο youtube και ειδα κατι διαφορες στο radio... στο youtube ειδα οτι στη λειτουργια του ραδιο κατω αριστερα εχει ''ΕQ'' http://www.youtube.com/watch?v=uIeXh_SjTpc ( οι μπαρες που ανεβοκατεβαινουν tongue.gif ) ενω εμενα αντι γιαυτο εχει ενα ραδιο ;)

και οτι το loading (το "σημα της VW") σε μενα ειναι διαφορετικο σε σχεση με αυτο στο youtube ...

Μηπως υπαρχουν update , διαφορετικες version ???

β) Αν καποιος εχει παρατηρησει οτι αριστερα της οθονης, τελειως ακρη, υπαρχει μια καθετη γραμμη (που αναλογα με το φοντο αλλαζει χρωμα, συνηθως ) ειναι κοκκινη) η οποια αναλογα με την γωνια που κοιτας την οθονη αλλοτε φαινεται και αλλοτε δε φαινεται.. βεβαια πρεπει να εισαι πολυ παρατηρητικος για να τη καταλαβεις ... Το παιδι που το αγορασα μου ειπε πως ολα ετσι ειναι ... (βεβαια μαλλον εχει δικιο γιατι ειναι τελειως στην ακρη αριστερα λιγο πριν τελειωσει η οθονη) θα ηθελα να μου πει αν καποιος εχει παρατηρησει το ιδιο...

γ) Οταν βγαινεις απο το αμαξι η συσκευη κλεινει μονη της και φυσικα μετα οταν ξανα μπεις και βαλεις μπροστα ανοιγει παλι μονη της ...

Αν κλεισεις την συσκευη εσυ μονος σου και μετα βγεις απο το αμαξι... μετα οταν ξανα βαλεις το κλειδι φυσικα δεν ανοιγει και πρεπει να την ανοιξεις εσυ..

Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι το οτι: στην 2η περιπτωση οταν βαλεις το κλειδι και πατησεις το κουμπι να ανοιξεις την συσκευη δε πιανει με την πρωτη και πρεπει να το πατησεις κανα 2 φορες μεχρι να ανοιξει ... Το εχει παρατηρησει κανεις απο εσας ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες προσφατα αγορασα το W2-D720V http://www.witson.com/view_pro.php?id=1154 , ειμαι ευχαριστημενος αλλα εχω καποιες αποριες:

α) Κοιταξα στο youtube και ειδα κατι διαφορες στο radio... στο youtube ειδα οτι στη λειτουργια του ραδιο κατω αριστερα εχει ''ΕQ'' http://www.youtube.com/watch?v=uIeXh_SjTpc ( οι μπαρες που ανεβοκατεβαινουν tongue.gif ) ενω εμενα αντι γιαυτο εχει ενα ραδιο ;)

και οτι το loading (το "σημα της VW") σε μενα ειναι διαφορετικο σε σχεση με αυτο στο youtube ...

Μηπως υπαρχουν update , διαφορετικες version ???

β) Αν καποιος εχει παρατηρησει οτι αριστερα της οθονης, τελειως ακρη, υπαρχει μια καθετη γραμμη (που αναλογα με το φοντο αλλαζει χρωμα, συνηθως ) ειναι κοκκινη) η οποια αναλογα με την γωνια που κοιτας την οθονη αλλοτε φαινεται και αλλοτε δε φαινεται.. βεβαια πρεπει να εισαι πολυ παρατηρητικος για να τη καταλαβεις ... Το παιδι που το αγορασα μου ειπε πως ολα ετσι ειναι ... (βεβαια μαλλον εχει δικιο γιατι ειναι τελειως στην ακρη αριστερα λιγο πριν τελειωσει η οθονη) θα ηθελα να μου πει αν καποιος εχει παρατηρησει το ιδιο...

γ) Οταν βγαινεις απο το αμαξι η συσκευη κλεινει μονη της και φυσικα μετα οταν ξανα μπεις και βαλεις μπροστα ανοιγει παλι μονη της ...

Αν κλεισεις την συσκευη εσυ μονος σου και μετα βγεις απο το αμαξι... μετα οταν ξανα βαλεις το κλειδι φυσικα δεν ανοιγει και πρεπει να την ανοιξεις εσυ..

Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι το οτι: στην 2η περιπτωση οταν βαλεις το κλειδι και πατησεις το κουμπι να ανοιξεις την συσκευη δε πιανει με την πρωτη και πρεπει να το πατησεις κανα 2 φορες μεχρι να ανοιξει ... Το εχει παρατηρησει κανεις απο εσας ???

Γεια σου Bill. Καλορίζικο το νέο player.

Λοιπόν να σου πω ότι κι εμένα όταν το είχα μου έδειχνε μπάρες όπως και στο βιντεάκι από το youtube. Δες μήπως έχει κάποια επιλογή για το τι θέλεις να βλέπεις.

Όσο καιρό είχα το player δεν παρατήρησα καμιά κόκκινη γραμμή πουθενά.

Τέλος για το κουμπί που λες, δώσ' του λίγο χρόνο (π.χ. 15-20 δευτερόλεπτα να δεις) την πρώτη φορά που το ανάβεις. Μπορεί να θέλει λίγο χρόνο για να ανοίξει. Αλλιώς μπορεί να είναι ελαττωματικό το κουμπάκι και να μην πιάνει με την πρώτη ή μπορεί να μην το πατάς καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες προσφατα αγορασα το W2-D720V http://www.witson.com/view_pro.php?id=1154 , ειμαι ευχαριστημενος αλλα εχω καποιες αποριες:

α) Κοιταξα στο youtube και ειδα κατι διαφορες στο radio... στο youtube ειδα οτι στη λειτουργια του ραδιο κατω αριστερα εχει ''ΕQ'' http://www.youtube.com/watch?v=uIeXh_SjTpc ( οι μπαρες που ανεβοκατεβαινουν tongue.gif ) ενω εμενα αντι γιαυτο εχει ενα ραδιο :D

και οτι το loading (το "σημα της VW") σε μενα ειναι διαφορετικο σε σχεση με αυτο στο youtube ...

Μηπως υπαρχουν update , διαφορετικες version ???

β) Αν καποιος εχει παρατηρησει οτι αριστερα της οθονης, τελειως ακρη, υπαρχει μια καθετη γραμμη (που αναλογα με το φοντο αλλαζει χρωμα, συνηθως ) ειναι κοκκινη) η οποια αναλογα με την γωνια που κοιτας την οθονη αλλοτε φαινεται και αλλοτε δε φαινεται.. βεβαια πρεπει να εισαι πολυ παρατηρητικος για να τη καταλαβεις ... Το παιδι που το αγορασα μου ειπε πως ολα ετσι ειναι ... (βεβαια μαλλον εχει δικιο γιατι ειναι τελειως στην ακρη αριστερα λιγο πριν τελειωσει η οθονη) θα ηθελα να μου πει αν καποιος εχει παρατηρησει το ιδιο...

γ) Οταν βγαινεις απο το αμαξι η συσκευη κλεινει μονη της και φυσικα μετα οταν ξανα μπεις και βαλεις μπροστα ανοιγει παλι μονη της ...

Αν κλεισεις την συσκευη εσυ μονος σου και μετα βγεις απο το αμαξι... μετα οταν ξανα βαλεις το κλειδι φυσικα δεν ανοιγει και πρεπει να την ανοιξεις εσυ..

Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι το οτι: στην 2η περιπτωση οταν βαλεις το κλειδι και πατησεις το κουμπι να ανοιξεις την συσκευη δε πιανει με την πρωτη και πρεπει να το πατησεις κανα 2 φορες μεχρι να ανοιξει ... Το εχει παρατηρησει κανεις απο εσας ???

Αυτή που είναι στο youtube είναι η 720ν η πρώτη version αυτή που εχω και εγώ και το καταλαβαίνεις αν κάνει κλικ πατώντας ένα οπουδήποτε από τα κουμπιά της όπως στο βιντεακι. Αν δεν κάνει κλικ τότε είναι μεν η 720ν άλλα η επόμενη vession.

.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που είναι στο youtube είναι η 720ν η πρώτη version αυτή που εχω και εγώ και το καταλαβαίνεις αν κάνει κλικ πατώντας ένα οπουδήποτε από τα κουμπιά της όπως στο βιντεακι. Αν δεν κάνει κλικ τότε είναι μεν η 720ν άλλα η επόμενη vession.

.

Δηλαδη εγω εχω την καινουρια version ?? Δεν κανει κλικ εμενα ...

Εχες παρατησηση εσυ την γραμμη που λεω στην ακρη της οθονης αριστερα ? πρεπει να την κοιταξεις προσεκτικα για να την παρατηρησεις ....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω εχω την καινουρια version ?? Δεν κανει κλικ εμενα ...

Εχες παρατησηση εσυ την γραμμη που λεω στην ακρη της οθονης αριστερα ? πρεπει να την κοιταξεις προσεκτικα για να την παρατηρησεις ....

Ναι έχεις μια version πιο νέα απο την δικιά μου. Εμένα δεν έχει γραμμή.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

204082136_o.jpg

τελικα το συγκεκριμένο μοντέλο στο golfmkv.com γράφουν πολυ καλά λόγια αλλα έχει μερικά αρνητικά σημεία για εμενα

- Δεν εμφανίζεται πλέον καθόλου το μενού του ραδιοφώνου στην MFD plus οθόνη (στην μεγάλη οθόνη ανάμεσα στο κοντέρ και στο στροφόμετρο)

- Δεν δουλεύουν όλα τα κουμπάκια απο το τιμόνι. Μόνο η αυξομείωση της φωνής, το ΟΚ, και το κουμπάκι του τηλεφώνου. (δεν δουλεύουν τα δεξία κουμπάκια για το ψάξιμο των σταθμών. Δηλαδή εαν θέλουμε να αλλάξουμε σταθμό τότε μόνο πάνω απο την πηγή και όχι απο το τιμόνι

- Δεν εμφανίζει στην οθόνη MFD τις οδηγίες για το navigation όπως κάνουν τα MFD, RNS κτλ

- Θέλει ειδικό αντάπτορα (doyble fakra σε καρφι) για να βάλεις και τα δυο βύσματα της κεραίας

- Θέλει να πάρεις εσυ την κεραία τηλεόρασης (δεν εχω βρει πουθενά εδω στην ελλάδα, ξέρει κανένας που μπορώ να βρω?)

Ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά τώρα έχω τις επιφυλάξεις μου

Προς τους κατόχους RNS 510 (Μάκκηηηηηηηηηη), πες λίγο εντυπώσεις. το navigation αξίζει ?? (pois πέρνει?? tongue.gif_

Edited by k.pil
Link to comment
Share on other sites

204082136_o.jpg

τελικα το συγκεκριμένο μοντέλο στο golfmkv.com γράφουν πολυ καλά λόγια αλλα έχει μερικά αρνητικά σημεία για εμενα

- Δεν εμφανίζεται πλέον καθόλου το μενού του ραδιοφώνου στην MFD plus οθόνη (στην μεγάλη οθόνη ανάμεσα στο κοντέρ και στο στροφόμετρο)

- Δεν δουλεύουν όλα τα κουμπάκια απο το τιμόνι. Μόνο η αυξομείωση της φωνής, το ΟΚ, και το κουμπάκι του τηλεφώνου. (δεν δουλεύουν τα δεξία κουμπάκια για το ψάξιμο των σταθμών. Δηλαδή εαν θέλουμε να αλλάξουμε σταθμό τότε μόνο πάνω απο την πηγή και όχι απο το τιμόνι

- Δεν εμφανίζει στην οθόνη MFD τις οδηγίες για το navigation όπως κάνουν τα MFD, RNS κτλ

- Θέλει ειδικό αντάπτορα (doyble fakra σε καρφι) για να βάλεις και τα δυο βύσματα της κεραίας

- Θέλει να πάρεις εσυ την κεραία τηλεόρασης (δεν εχω βρει πουθενά εδω στην ελλάδα, ξέρει κανένας που μπορώ να βρω?)

Ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά τώρα έχω τις επιφυλάξεις μου

Προς τους κατόχους RNS 510 (Μάκκηηηηηηηηηη), πες λίγο εντυπώσεις. το navigation αξίζει ?? (pois πέρνει?? tongue.gif_

Όπως τα λες είναι, αλλά έχει TV, DVD, NAVI, Destinator, iGO..., BT, MP3, RADIO, WIN CE, IPOD, USB, εξωτερικές οθόνες, κάμερα για την όπισθεν, και τέλος πάντων όσα κουμπιά βλέπει το τιμόνι και έχει ίδιο σχέδιο με το RNS με τιμή 400ευρω ...περίπου (όσο έχει ένα κινητό).

Πόσα θέλεις για να τα βάλεις όλα αυτά σε ένα RNS και ας υποθέσουμε ότι τα έχεις τα χρήματα για να τα εγκαταστήσεις όλα αυτά στο RNS πρέπει να διαλύσεις το μισό αυτοκίνητο.

Δεν κάνω διαφήμιση ούτε έχω κανένα συμφέρον άλλα το προτείνω γιατί το έχω και σκοτώνει :):D

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.