Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

204082136_o.jpg

τελικα το συγκεκριμένο μοντέλο στο golfmkv.com γράφουν πολυ καλά λόγια αλλα έχει μερικά αρνητικά σημεία για εμενα

- Δεν εμφανίζεται πλέον καθόλου το μενού του ραδιοφώνου στην MFD plus οθόνη (στην μεγάλη οθόνη ανάμεσα στο κοντέρ και στο στροφόμετρο)

- Δεν δουλεύουν όλα τα κουμπάκια απο το τιμόνι. Μόνο η αυξομείωση της φωνής, το ΟΚ, και το κουμπάκι του τηλεφώνου. (δεν δουλεύουν τα δεξία κουμπάκια για το ψάξιμο των σταθμών. Δηλαδή εαν θέλουμε να αλλάξουμε σταθμό τότε μόνο πάνω απο την πηγή και όχι απο το τιμόνι

- Δεν εμφανίζει στην οθόνη MFD τις οδηγίες για το navigation όπως κάνουν τα MFD, RNS κτλ

- Θέλει ειδικό αντάπτορα (doyble fakra σε καρφι) για να βάλεις και τα δυο βύσματα της κεραίας

- Θέλει να πάρεις εσυ την κεραία τηλεόρασης (δεν εχω βρει πουθενά εδω στην ελλάδα, ξέρει κανένας που μπορώ να βρω?)

Ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά τώρα έχω τις επιφυλάξεις μου

Προς τους κατόχους RNS 510 (Μάκκηηηηηηηηηη), πες λίγο εντυπώσεις. το navigation αξίζει ?? (pois πέρνει?? tongue.gif_

Εστειλες κάποιο ε-μαιλ και σου είπαν αυτο για την κεραία??? Γιατι απ'οτι λεει είναι έτοιμο να μπεί στο αυτοκίνητο χωρίς πρόβλημα, δηλ πρέπει να έχει ολα τα απαραίτητα αδαπτορες, καλώδια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλες κάποιο ε-μαιλ και σου είπαν αυτο για την κεραία??? Γιατι απ'οτι λεει είναι έτοιμο να μπεί στο αυτοκίνητο χωρίς πρόβλημα, δηλ πρέπει να έχει ολα τα απαραίτητα αδαπτορες, καλώδια κλπ.

το διάβασα στο golfmkv που το έχουνε βάλει αρκετά ατομα

η εργοστασιακή κεραία μας φέρνει 2 καλώδια (fakra) στην πηγή post-932-1233253723_thumb.jpg

Το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει είσοδο fakra αλλα καρφί. Έτσι αυτοι δίνουν μέσα στο κουτί έναν αντάπτορα απο ένα fakra σε καρφί.

δες την φωτογραφία

8692.jpg

Κοινώς δεν θα έχεις τόσο δυνατό σήμα

ετσι θέλουμε έναν τέτοιο αντάπτορα.

http://www.advancedice.com.au/product_deta...p?number=970769

οι κάτοχοι witson μπορούν να πουνε αν δουλεύουν όλα τα κουμπάκια απο τιμόνι?

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικοτερο θεμα με το συγκεκριμενο μηχανημα ειναι οτι εχει προβλημα με τη γραμματοσειρα στο Destinator (τα δειχνει καπως ...αραια),τρεχει ωστοσο κανονικα igo8,miomap και gιnius drive.

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικοτερο θεμα με το συγκεκριμενο μηχανημα ειναι οτι εχει προβλημα με τη γραμματοσειρα στο Destinator (τα δειχνει καπως ...αραια),τρεχει ωστοσο κανονικα igo8,miomap και gιnius drive.

Το θέμα γραμματοσειράς δεν είναι πρόβλημα του μηχανήματος αλλά έχει σχέση με τα skins που εχεις φορτώσει στο destinator.

.

Link to comment
Share on other sites

Η ιδια καρτα sd τρεχει αψογα σε ενα witson που επισης εχω και απ'ο,τι εχω μαθει ο εδω αντιπροσωπος (βλεπε Λαμια) λυνει το ολο θεμα με αναβαθμιση του μηχανηματος,ωστοσο αν το εχεις προμηθευτει με αλλο τροπο (ebay)...

Link to comment
Share on other sites

Η ιδια καρτα sd τρεχει αψογα σε ενα witson που επισης εχω και απ'ο,τι εχω μαθει ο εδω αντιπροσωπος (βλεπε Λαμια) λυνει το ολο θεμα με αναβαθμιση του μηχανηματος,ωστοσο αν το εχεις προμηθευτει με αλλο τροπο (ebay)...

Αν το εχεις προμηθευτεί με άλλον τρόπο ....άστα δύσκολα τα πράγματα :thumbsup: , αλλά πάντα υπάρχει μια λυση -_-

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο εδω http://www.esg1.co.uk/d726-7-2-din-dvdgps-...etta-p-556.html τι λετε; Καλη τιμη και αν δεν κανω λαθος δεν του λειπει τιποτε σε λειτουργιες σε σχεση με αυτα http://www.esg1.co.uk/advanced_search_resu...mp;inc_subcat=1 .

Link to comment
Share on other sites

το διάβασα στο golfmkv που το έχουνε βάλει αρκετά ατομα

η εργοστασιακή κεραία μας φέρνει 2 καλώδια (fakra) στην πηγή post-932-1233253723_thumb.jpg

Το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει είσοδο fakra αλλα καρφί. Έτσι αυτοι δίνουν μέσα στο κουτί έναν αντάπτορα απο ένα fakra σε καρφί.

δες την φωτογραφία

8692.jpg

Κοινώς δεν θα έχεις τόσο δυνατό σήμα

ετσι θέλουμε έναν τέτοιο αντάπτορα.

http://www.advancedice.com.au/product_deta...p?number=970769

οι κάτοχοι witson μπορούν να πουνε αν δουλεύουν όλα τα κουμπάκια απο τιμόνι?

Τελικά το πρόβλημα με το καλώδιο της κεραίας του ραδιοφώνου το έλυσες???

Έχω βρεί αυτό: 95789197fh4.th.jpgστα 400 δολάρια + 85 μεταφορικά

και αυτο: 91287256bn5.th.jpg στα 435 δολάρια + 85 μεταφορικά.

Και με τα δύο με +5 δολάρια παίρνεις και sd κάρτα με πρόγραμμα πλοήγησης.

Τί λέτε???

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

Απο που τα βρηκες δε μας λες ;)

Απο Κίνα.

Έχω ανεβάσει εδώ τον κατάλογο με τις τιμές που μου έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

Να προσεχετε τα τελωνια κυριες μου και κυριοι απο Κινες... Τσουζουν!!!

Εγώ πάντως δεν έχω πληρώσει ποτέ τελωνείο από Κίνα, άλλα όσο και να τσούζουν σε περίπτωση που σε χρεώσουν έχει 400 δολάρια δηλαδή 320ευρώ όσα και να πληρώσεις τελωνείο 850ευρω που το πουλάνε εδώ στο Ellada αποκλείεται να σου στοιχίσει.

.

Link to comment
Share on other sites

προσφατα αγορασα κατι αξιας 55ε (αναγραφομενης) και καλουμαι να πληρωσω 160e!!! τελωνειο! αυτο πως ακουγετε???

Εαν η διαφορα ειναι μικρη καλυτερα ελλαδα και εχεις και μια καποια εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

Να προσεχετε τα τελωνια κυριες μου και κυριοι απο Κινες... Τσουζουν!!!

Εαν σταματησει στο τελωνειο το κοστος ειναι το ΦΠΑ 19% + 2% τα ταχυδρ.τελη+εξοδα εκτελωνισμου. Οποτε μιλαμε για μια αυξηση της ταξεως των ~70¤ περιπου. Ποσο ασημαντο με το κοστους που πουλιουνται στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και απο Αγγλια μερια με κανα 100αρι παραπανω αλλα δεν εχεις το θεμα τελωνειο και φυσικα παλι δεν συγκρινεται με τα 850 εδω.

Το Zenec πιο πανω ειναι πολυ ωραιο αλλα η τιμη του απαγορευτικη, πανω απο 1000!!! και ειναι και κινεζικο, δηλ

τα ανταλλακτικα, γιατι η συναρμογη κλπ γινεται αν δεν κανω λαθος στην Ελβετια και ετσι παρουσιαζεται σαν ευρωπαικο. Απο navigation παιρνει μονο iGo (απο ελληνικους χαρτες) αν κρινω απο το προηγουμενο 2000.

Link to comment
Share on other sites

Για πηγη για ενα smart απο κινα εκανε 400ε εγραψε απ εξω ο τυπας 55USD και με παιρνουν απο το τελωνιο και μου λενε μα μου σου του να σας στειλουμε το λογαριασμο αναλυτικα

Σκαει ο λογαριασμος 170ε!! λεω καθηστε ρε παιδια! ΦΠΑ βλεπω 60ε και αμοιβες αλλα 80ε...

Χρεωνουν στην αξια του δεματος και τα ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ!

και φορολογισε και για Μεταφορικα και για την αξια του δεματος και μετα εχεις τελη αποθηκευσης και αμοιβη τελωνιου(περιπου 40ε) η απλα δινεις στην εταιρια courier 70ε και ειναι σπιτι σου..

Πρεπει να στο στειλουν με EMS απο Κινα και περναει νομιζω χωρις τελωνειο... ΜΑκρυα απο Fedex και DHL τα εχουν κανει πλακακια με τους τελωνιακους και τρωνε ολοι μια χαρα!

Οσι για την αγγλια που λετε, Απο οπου και να το παραγγειλεις συνηθως αυτα ερχονται απο Κινα.....

Link to comment
Share on other sites

Αρα κατι η αξια της συσκευης κατι το τελωνειο κατι τα μεταφορικα, τοτε καλυτερα να παω να την παρω απο εδω και αν μου τυχει κτ και χαλασει να απευθυνθω ( στην χειροτερη......γαλικα αλα ελληνικα tongue.gif ) εκει που το αγορασα.

Link to comment
Share on other sites

Με ταχυδρομειο (ems) απο Κινα το AS-7301 της Audiosources (αυτο που ειναι σαν το rns/rcd 510) 547 δολαρια, δηλ περιπου 440 ευρω, δηλ τα μισα απο οτι θελουν εδω, οποτε κατα την γνωμη μου αξιζει το ρισκο του αντε ψαξε εγγυηση/επιστροφη αμα κατι δεν βγει καλο.

Απλα θεωρω οτι τα λεφτα που ζητουν εδω ειναι πολυ εξωπραγματικα, γιατι αυτοι τα παιρνουνε και φθηνοτερα.

Οσο για εγγυηση επειδη δεν ειναι επισημοι αντιπροσωποι παρα μονο εισαγωγεις αν σου τυχει κατι σιγουρα θα εισαι σε καλυτερη μοιρα αλλα δεν ξερω αν εισαι αυτοματα καλυμμενος για ολα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεχασα να το γραψω πιο πανω. Οτι περνετε απο ΑΜΕΡΙΚΗ να το ζητατε να το στελνουν με USPS (Ειναι το Αμερικανικο Ταχυδρομειο, σαν το δικο μας ΕΛΤΑ) και απο Κινα με EMS (Ειναι κουριερ αλλα στην Ελλαδα συνεργαζεται με τα ΕΛΤΑ και δεν περναει τελωνειο με τρελλα λεφτα).

Εαν σας το στειλουν με UPS/FEDEX/DHL κλπ. τοτε το δεμα σκαει στο Ελ. Βενιζελος και απο εκει αυτοι εχουν δικους τους εκτελωνιστες και ζητανε "περιεργα-αυξημενα" λεφτα. Οποτε οχι αποστολη με Κουριερ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ..........

Specification

# Multi-Region Car DVD player

# Steering Wheel Control

# Aspect ratio 4:3 & 16:9

# High resolution 7" TFT-LCD monitor with 1440 x 234 Pixels

# External TV receiver box with 4 TV antennas input

# Parental control: 8 Adult

# Smart picture: Standard / Bright / Soft / Dynamic

# DVD/VCD/CD changer control (Sanyo brand only)

# New Graphic OSD

# OSD language included English, French, Spanish, German, Italian, Swedish, Portuguese, Russian, Korean, Japanese, Simplified Chinese and Traditonal Chinese.

# Subtitle language included English, French, Spanish, German, Italian, Swedish, Portuguese, Russian, Korean, Japanese, Simplified Chinese and Traditonal Chinese.

# Full control by intelligent type Touch Screen

# DVD/ DVD-R/ DVD+R/ DVD-RW/ DVD+RW/ VCD/ CD/ CD-RW/ CD-R/ MP3 / DIVX Compatible

# EQ: Standard, Classical, Jazz, Rock

# Built-in Dolby Digital Decoder

# Electronic & Mechanical Anti-Shock system

# DVB-T (digital TV receiver) Ready ( Optional DVB-T box )

# USB universal serial bus

# SD card slot

# Bluetooth built-in (Bluetooth 1.2 version is original version)

( Bluetooth support mode: HFP1.0, HSP, A2DP1.0, AVRCP1.0)

# FM/AM Receiver fitted with RDS

# Built-in automatic light sensor

(Detect light intensity & adjust brightness of the screen automatically)

# Auto-Save & Auto-Resume Adjusted Parameter & Position

# Built-in 180 watts output Amplifier (45w x 4 ch)

# Compatible with 5.1 surround sound

# SRS (Sound retrieval system) offers 3D sound

# Supports 1 sub monitor to play different sources simultaneously

# Built-in GPS Navigation with maps

# 1 x AUX input with audio for PlayStation and etc

# 1 x Reverse camera input (no audio)

# 2 x RCA outputs

# 1 x Subwoofer output

# 1 x Center Channel output

# Auto Dimmer

# Manufacturer warranty included

# DVD unit dimensions: 17.8 (W) x 18(H) x 10.3(D) cm

# GPS navigation box dimensions: 16.6(W) x 13(H) x 3(D) cm

# Gross weight 5.5 Kgs

dsc01212tn7.th.jpg

dsc01215ws7.th.jpg

dsc01217le7.th.jpg

dsc01218ei9.th.jpg

dsc01219ah4.th.jpg

dsc01220jz2.th.jpg

dsc01221lx4.th.jpg

dsc01222or5.th.jpg

dsc01223fb5.th.jpg

dsc01225hu7.th.jpg

dsc01226qz4.th.jpg

dsc01227ts0.th.jpg

κανει για golf v, jetta v, sciroco και για golf vi

οποιος θελει να αγορασει ας μου στειλει PM να του εξηγησω για λεπτομερειες.

Κοστιζει 530 ¤ με ολα τα παρελκομενα (gps antenna, φισα συνδεσης, cd με χαρτες, Λοιπα καλωδια)

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ να το παρεις θα δωσεις 850 ¤ και αν χαλασει τοτε κανεις δεν ξερει να το φτιαξει. το στελνουν Κινα και πλειρωνεις και 80 ¤ μεταφορικα πηγαινε και 80 ¤ ελα + την επισκευη. τοσα ζητανε τα καταστηματα στο ELLADA

το εχω 6 μηνες και δεν μασαει. το εχω δωσει σε 7-8 φιλαρακια και μια απο τα ειδια κανεις δεν ανεφερε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ..........

Specification

# Multi-Region Car DVD player

# Steering Wheel Control

# Aspect ratio 4:3 & 16:9

# High resolution 7" TFT-LCD monitor with 1440 x 234 Pixels

# External TV receiver box with 4 TV antennas input

# Parental control: 8 Adult

# Smart picture: Standard / Bright / Soft / Dynamic

# DVD/VCD/CD changer control (Sanyo brand only)

# New Graphic OSD

# OSD language included English, French, Spanish, German, Italian, Swedish, Portuguese, Russian, Korean, Japanese, Simplified Chinese and Traditonal Chinese.

# Subtitle language included English, French, Spanish, German, Italian, Swedish, Portuguese, Russian, Korean, Japanese, Simplified Chinese and Traditonal Chinese.

# Full control by intelligent type Touch Screen

# DVD/ DVD-R/ DVD+R/ DVD-RW/ DVD+RW/ VCD/ CD/ CD-RW/ CD-R/ MP3 / DIVX Compatible

# EQ: Standard, Classical, Jazz, Rock

# Built-in Dolby Digital Decoder

# Electronic & Mechanical Anti-Shock system

# DVB-T (digital TV receiver) Ready ( Optional DVB-T box )

# USB universal serial bus

# SD card slot

# Bluetooth built-in (Bluetooth 1.2 version is original version)

( Bluetooth support mode: HFP1.0, HSP, A2DP1.0, AVRCP1.0)

# FM/AM Receiver fitted with RDS

# Built-in automatic light sensor

(Detect light intensity & adjust brightness of the screen automatically)

# Auto-Save & Auto-Resume Adjusted Parameter & Position

# Built-in 180 watts output Amplifier (45w x 4 ch)

# Compatible with 5.1 surround sound

# SRS (Sound retrieval system) offers 3D sound

# Supports 1 sub monitor to play different sources simultaneously

# Built-in GPS Navigation with maps

# 1 x AUX input with audio for PlayStation and etc

# 1 x Reverse camera input (no audio)

# 2 x RCA outputs

# 1 x Subwoofer output

# 1 x Center Channel output

# Auto Dimmer

# Manufacturer warranty included

# DVD unit dimensions: 17.8 (W) x 18(H) x 10.3(D) cm

# GPS navigation box dimensions: 16.6(W) x 13(H) x 3(D) cm

# Gross weight 5.5 Kgs

dsc01212tn7.th.jpg

dsc01215ws7.th.jpg

dsc01217le7.th.jpg

dsc01218ei9.th.jpg

dsc01219ah4.th.jpg

dsc01220jz2.th.jpg

dsc01221lx4.th.jpg

dsc01222or5.th.jpg

dsc01223fb5.th.jpg

dsc01225hu7.th.jpg

dsc01226qz4.th.jpg

dsc01227ts0.th.jpg

κανει για golf v, jetta v, sciroco και για golf vi

οποιος θελει να αγορασει ας μου στειλει PM να του εξηγησω για λεπτομερειες.

Κοστιζει 530 ¤ με ολα τα παρελκομενα (gps antenna, φισα συνδεσης, cd με χαρτες, Λοιπα καλωδια)

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ να το παρεις θα δωσεις 850 ¤ και αν χαλασει τοτε κανεις δεν ξερει να το φτιαξει. το στελνουν Κινα και πλειρωνεις και 80 ¤ μεταφορικα πηγαινε και 80 ¤ ελα + την επισκευη. τοσα ζητανε τα καταστηματα στο ELLADA

το εχω 6 μηνες και δεν μασαει. το εχω δωσει σε 7-8 φιλαρακια και μια απο τα ειδια κανεις δεν ανεφερε προβλημα.

Φίλε μου εσυ το έχεις βάλει αυτο στο αυτοκίνητο σου??? Αν ναι με την κεραία του ραδιοφώνου είχες κανένα πρόβλημα για το πώς θα συνδεθεί??? Υπήρχε καλόδιο/μετατροπέας μέσα???

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω βαλει εδω και 6 μηνες.

υπαρχει καλωδιο στη συσκευασια που συνδεει την πηγη με την κεραια. το ραδιοφωνο εχει πολυ καλυ ληψη και συντονιζει πολυ καλα χωρις παρασιτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.