Jump to content
ankouts

Το καλύτερο After Maket Dvd/tv/gps Player της αγοράς

Recommended Posts

ναι το εχω βαλει εδω και 6 μηνες.

υπαρχει καλωδιο στη συσκευασια που συνδεει την πηγη με την κεραια. το ραδιοφωνο εχει πολυ καλυ ληψη και συντονιζει πολυ καλα χωρις παρασιτα.

Αλλη μια ερώτηση. Πίσω απο την εργοστασιακή πηγή πόσα καλώδια συνδέονται για την κεραία??? 2 ή 1??

Edited by Manos83
Link to comment
Share on other sites

ενα καλωδιο και ειναι τυπου "μπανανα" απο την μια ακρη και απο την αλλη εχει δυο εξοδους. μια για κεραια που ανεβωκατεβαινει απλο βυσμα και η αλλη εξοδο με τετραγωνο ακροφυσιο για συνδεση με την μαμα κεραια

κοιτα εδω

img003su2.th.jpg

και εδω

http://img266.imageshack.us/my.php?image=dsc01226qz4.jpg

Link to comment
Share on other sites

ενα καλωδιο και ειναι τυπου "μπανανα" απο την μια ακρη και απο την αλλη εχει δυο εξοδους. μια για κεραια που ανεβωκατεβαινει απλο βυσμα και η αλλη εξοδο με τετραγωνο ακροφυσιο για συνδεση με την μαμα κεραια

κοιτα εδω

img003su2.th.jpg

και εδω

http://img266.imageshack.us/my.php?image=dsc01226qz4.jpg

Ok ευχαριστω για την απάντηση. Ρώτησα γιατι κάποιο μέλος ανέφερε εδώ οτι κάτι για 2πλο βύσμα κεραίας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ..........

......

κανει για golf v, jetta v, sciroco και για golf vi

οποιος θελει να αγορασει ας μου στειλει PM να του εξηγησω για λεπτομερειες.

Κοστιζει 530 ¤ με ολα τα παρελκομενα (gps antenna, φισα συνδεσης, cd με χαρτες, Λοιπα καλωδια)

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ να το παρεις θα δωσεις 850 ¤ και αν χαλασει τοτε κανεις δεν ξερει να το φτιαξει. το στελνουν Κινα και πλειρωνεις και 80 ¤ μεταφορικα πηγαινε και 80 ¤ ελα + την επισκευη. τοσα ζητανε τα καταστηματα στο ELLADA

το εχω 6 μηνες και δεν μασαει. το εχω δωσει σε 7-8 φιλαρακια και μια απο τα ειδια κανεις δεν ανεφερε προβλημα.

Γειά

Απο ποιότητα ήχου πως είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά

Απο ποιότητα ήχου πως είναι ?

Ποιοτητα Αριστη.

Παρα μα παρα πολυ καλο. 45w x 4 output watt

τι να λεμε τωρα και να ξαναλεμε

αν διαβασετε τα προηγουμενα posts θα καταλαβετε γιατι ΕρΓαλειο Μιλαμε........

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτητα Αριστη.

Παρα μα παρα πολυ καλο. 45w x 4 output watt

τι να λεμε τωρα και να ξαναλεμε

αν διαβασετε τα προηγουμενα posts θα καταλαβετε γιατι ΕρΓαλειο Μιλαμε........

Επειδη εδω προσανατολιζομαι και εγω, μιας και εχει τις καλυτερες δυνατοτητες απο τα ομοια του κινεζικα μπορεισ σε παρακαλω αν ξερεις να μου πεις ¨

- διατηρειται η αυξομειωση της εντασης αναλογα με την ταχυτητα (gala)?

- Αν εχεις χειριστηρια στο τιμονι, ποια λειτουργουν (η αν ξερεις)?

- Εχει eq (bass/treble/middle) λειτουργιες η μονο bass/treble?

- Η ληψη ραδιοφωνου ειναι εφαμιλλη του rcd300? (Γιατι αυτο εχει αρκετα καλο δεκτη (ες) που ειναι και το μονο

αξιοσημειωτο προσον του).

- Που εχεις βαλει την gps κεραια του. Εκει που ειναι η κεντρικη σιτα?

Εχει γρηγορη αποκριση στις εντολες/ευρεση πλοηγησης.

Αν εχεις χρονο και δεν βαριεσαι βεβαια.

Και τελευταιο απο που το πηρες?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εδω προσανατολιζομαι και εγω, μιας και εχει τις καλυτερες δυνατοτητες απο τα ομοια του κινεζικα μπορεισ σε παρακαλω αν ξερεις να μου πεις ¨

- διατηρειται η αυξομειωση της εντασης αναλογα με την ταχυτητα (gala)?

- Αν εχεις χειριστηρια στο τιμονι, ποια λειτουργουν (η αν ξερεις)?

- Εχει eq (bass/treble/middle) λειτουργιες η μονο bass/treble?

- Η ληψη ραδιοφωνου ειναι εφαμιλλη του rcd300? (Γιατι αυτο εχει αρκετα καλο δεκτη (ες) που ειναι και το μονο

αξιοσημειωτο προσον του).

- Που εχεις βαλει την gps κεραια του. Εκει που ειναι η κεντρικη σιτα?

Εχει γρηγορη αποκριση στις εντολες/ευρεση πλοηγησης.

Αν εχεις χρονο και δεν βαριεσαι βεβαια.

Και τελευταιο απο που το πηρες?

Ευχαριστω

Αυξομειωση δεν διατηρειται

λειουργουν ολα τα χειριστηρια

εχει μονο bass/treeble/subwoofer / mode channels 4.1 - 5.1 / navi vol

η ληψη του ραδιοφωνου ειναι καλιτερη απο το rcd 300. και εγω πιστευα το αντιθετο αλλα η πραξη εδειξε πως το rcd 300 δεν ειναι και οτι καλλυτερο στο ραδιοφωνο

Η κεραι του gps την εβαλα στη κεντρικη σιτα ανιγοντα ελαχιστα μια τρυπα που εχει για να περασει ο αισθητηρας, χωρις να χαλασει το κλαπετο που κλεινει και ανειγει τον αερα

το gps αποκρινετε γρηγορα και γιαυτο πρεπει να βαλεις καρτα Micro sd. συκγριτικα με ενα φορητο gps ειναι πολυ μα παρα πολυ ποιο γρηγορο συν του οτι δεχεται οποιδηποτε χαρτη π.χ. miomap, tomtom, route 66, destinator, garmin, igo (αυτους εχω δοκιμασει)

το πηρα απο ΚΙΝΑ

αν ενδιαφερεσαι στηλε P.M.

Ελπιζω να σε καλυψα

Link to comment
Share on other sites

Αυξομειωση δεν διατηρειται

λειουργουν ολα τα χειριστηρια

εχει μονο bass/treeble/subwoofer / mode channels 4.1 - 5.1 / navi vol

η ληψη του ραδιοφωνου ειναι καλιτερη απο το rcd 300. και εγω πιστευα το αντιθετο αλλα η πραξη εδειξε πως το rcd 300 δεν ειναι και οτι καλλυτερο στο ραδιοφωνο

Η κεραι του gps την εβαλα στη κεντρικη σιτα ανιγοντα ελαχιστα μια τρυπα που εχει για να περασει ο αισθητηρας, χωρις να χαλασει το κλαπετο που κλεινει και ανειγει τον αερα

το gps αποκρινετε γρηγορα και γιαυτο πρεπει να βαλεις καρτα Micro sd. συκγριτικα με ενα φορητο gps ειναι πολυ μα παρα πολυ ποιο γρηγορο συν του οτι δεχεται οποιδηποτε χαρτη π.χ. miomap, tomtom, route 66, destinator, garmin, igo (αυτους εχω δοκιμασει)

το πηρα απο ΚΙΝΑ

αν ενδιαφερεσαι στηλε P.M.

Ελπιζω να σε καλυψα

Εσύ πουλάς τέτοια μηχανήματα? Τι σημαίνει "αν ενδιαφέρεσαι στείλε P.M.|

.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Εσύ πουλάς τέτοια μηχανήματα? Τι σημαίνει "αν ενδιαφέρεσαι στείλε P.M.|

.

δεν πουλαω, δεν εχω μαγαζι, αλλη ειναι η δουλεια μου αλλα εχω τον τροπο να σε εξυπηρετησω η να σε βοηθησω σαν μελος του club. Αυτο και μονο αυτο.

Edited by gazofonias
Link to comment
Share on other sites

δεν πουλαω, δεν εχω μαγαζι, αλλη ειναι η δουλεια μου αλλα εχω τον τροπο να σε εξυπηρετησω η να σε βοηθησω σαν μελος του club. Αυτο και μονο αυτο.

Μπορείς να φέρεις και αυτό

http://www.szwaywell.com/prod_dtl.asp?id=489

.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φέρεις και αυτό

http://www.szwaywell.com/prod_dtl.asp?id=489

.

ΝΑΙ. Αλλα αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι λιγο ακριβο, περιπου στα 700 ευρω. δεν παιρνω και ορκο αλλα θα το δω και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Αυξομειωση δεν διατηρειται

λειουργουν ολα τα χειριστηρια

εχει μονο bass/treeble/subwoofer / mode channels 4.1 - 5.1 / navi vol

η ληψη του ραδιοφωνου ειναι καλιτερη απο το rcd 300. και εγω πιστευα το αντιθετο αλλα η πραξη εδειξε πως το rcd 300 δεν ειναι και οτι καλλυτερο στο ραδιοφωνο

Η κεραι του gps την εβαλα στη κεντρικη σιτα ανιγοντα ελαχιστα μια τρυπα που εχει για να περασει ο αισθητηρας, χωρις να χαλασει το κλαπετο που κλεινει και ανειγει τον αερα

το gps αποκρινετε γρηγορα και γιαυτο πρεπει να βαλεις καρτα Micro sd. συκγριτικα με ενα φορητο gps ειναι πολυ μα παρα πολυ ποιο γρηγορο συν του οτι δεχεται οποιδηποτε χαρτη π.χ. miomap, tomtom, route 66, destinator, garmin, igo (αυτους εχω δοκιμασει)

το πηρα απο ΚΙΝΑ

αν ενδιαφερεσαι στηλε P.M.

Ελπιζω να σε καλυψα

Και με το παραπανω.

Ευχαριστω πολυ.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι η ελλειψη αυξομειωσης της εντασης.

Παντως υπαρχουν αρκετα μοντελα τετοιου τυπου και μερικα εχουν λιγο περισσοτερες λειτουργιες και φυσικα ειναι λιγο ακριβοτερα.

Δηλ εχουν ελεγχο της φωτεινοτητας της οθονης, πληρες ισοσταθμιστη, GUI, καλυτερα γραφικα, οθονη, bbe, dts, κλπ, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ενα καλωδιο και ειναι τυπου "μπανανα" απο την μια ακρη και απο την αλλη εχει δυο εξοδους. μια για κεραια που ανεβωκατεβαινει απλο βυσμα και η αλλη εξοδο με τετραγωνο ακροφυσιο για συνδεση με την μαμα κεραια

κοιτα εδω

img003su2.th.jpg

και εδω

http://img266.imageshack.us/my.php?image=dsc01226qz4.jpg

Το golf5 με το rcd300 δεν έχει πίσω 2 καλώδια για την κεραία πίσω??? Σε αυτό που είναι μόνο ενα τι κάνουμε(τι κάνατε οσοι το έχετε βάλει)???

Link to comment
Share on other sites

Το golf5 με το rcd300 δεν έχει πίσω 2 καλώδια για την κεραία πίσω??? Σε αυτό που είναι μόνο ενα τι κάνουμε(τι κάνατε οσοι το έχετε βάλει)???

Τίποτα δεν το κάνουμε το αφήνουμε στο κενό, πολύ κουβέντα έχει γίνει για ενα καλώδιο, η λήψη είναι πολύ καλή και με το ενα.

.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φέρεις και αυτό

http://www.szwaywell.com/prod_dtl.asp?id=489

.

ΝΑΙ. Αλλα αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι λιγο ακριβο, περιπου στα 700 ευρω. δεν παιρνω και ορκο αλλα θα το δω και θα ενημερωσω

Έχουμε κανένα νέο!; ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις απευθειας απο την audiosources? www.audiosources.net ειναι αξιοπιστοι; Γιατι μου ζητανε πληρωμη με καταθεση σε τραπεζα ή western union...

Για το AS 7301 http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=930 λεει οτι δεχεται ipod, και βλεπω οτι η εισοδος μοιαζει με usb αρα υπαρχει δυνατοτητα να βαζουμε και usb stick;

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις απευθειας απο την audiosources? www.audiosources.net ειναι αξιοπιστοι; Γιατι μου ζητανε πληρωμη με καταθεση σε τραπεζα ή western union...

Για το AS 7301 http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=930 λεει οτι δεχεται ipod, και βλεπω οτι η εισοδος μοιαζει με usb αρα υπαρχει δυνατοτητα να βαζουμε και usb stick;

Αν θέλεις να κάνεις αγορές με ασφάλεια μόνο μέσω ebay & paypal αλλιώς τα έχεις χάσει τα χρήματα σου, ειδικά (με κατάθεση σε τράπεζα ή western union) είναι μεγάλο πρόβλημα.

.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να κάνεις αγορές με ασφάλεια μόνο μέσω ebay & paypal αλλιώς τα έχεις χάσει τα χρήματα σου, ειδικά (με κατάθεση σε τράπεζα ή western union) είναι μεγάλο πρόβλημα.

.

Το ξερω οτι δεν ειναι καθολου ασφαλης ο τροπος που ζητανε γι'αυτο ρωταω εδω αν εχει αγορασει κανεις απευθειας απο αυτους. Απο την αλλη λεω ρε γμτ υποτιθεται οτι ειναι μια σχετικα μεγαλη εταιρια :D Επισης το μοντελο που θελω θα το εχουν διαθεσιμο σε 15 ημερες, αν ηθελαν να τα αρπαξουν δεν θα ελεγαν κατι τετοιο...

Anyway, θα το παρω μονο αν βρω καποιον να εχει αγορασει απο αυτους.

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να κάνεις αγορές με ασφάλεια μόνο μέσω ebay & paypal αλλιώς τα έχεις χάσει τα χρήματα σου, ειδικά (με κατάθεση σε τράπεζα ή western union) είναι μεγάλο πρόβλημα.

Μονοδρομος.

Και μαλιστα να προτιμησεις οτι ειναι με paypal.

Δεν θελω να αμφισβητησω την αξιοπιστια της εταιρειας, μαλιστα πιστευω οτι ειναι ενταξει, αλλα αν τυχει μια στραβη απλως ειναι απιθανο να βρεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις απευθειας απο την audiosources? www.audiosources.net ειναι αξιοπιστοι; Γιατι μου ζητανε πληρωμη με καταθεση σε τραπεζα ή western union...

Για το AS 7301 http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=930 λεει οτι δεχεται ipod, και βλεπω οτι η εισοδος μοιαζει με usb αρα υπαρχει δυνατοτητα να βαζουμε και usb stick;

Φίλε μου δες στο ipmart.com

Έχω αγοράσει απο εκει και είναι αξιόπιστο. Μόνο ζήτα να στο στείλουν σαν δώρο και με το Κινέζικο ταχυδρομείο (EMS) για να μην έχεις πρόβλημα με τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δες στο ipmart.com

Έχω αγοράσει απο εκει και είναι αξιόπιστο. Μόνο ζήτα να στο στείλουν σαν δώρο και με το Κινέζικο ταχυδρομείο (EMS) για να μην έχεις πρόβλημα με τελωνείο...

Σε ευχαριστω για την απαντηση, θα κοιταξω στο Ipmart. Εσυ πως εκανες τη πληρωμη; Ναι μου ειπαν για DHL αλλα ζητησα EMS που συνεργαζονται με ΕΛΤΑ μπας και γλυτωσουμε το τελωνειο.

EDIT: Οταν λες εχεις αγορασει απο εκει εννοεις ipmart ή audiosources?

20090106014851793fl7.th.jpg

τελικη τιμη 692,00 ευρω μαζι με μεταφορικα

Απο το audiosources μου ζητησαν 355 Ευρω μαζι με τα μεταφορικα για το συγκεκριμενο μοντελο. Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχουν στοκ και θελουν 15 μερες οποτε θα περιμενω.

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.