Jump to content
stayros abt

ΜΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ->ΔΥΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ

Recommended Posts

κοιτξτε να δειτε τι επαθα το σαβατο στην πενελληνια,

Ειμαστε το απογευμα μετα το φαγητο για καφε,με το που πινουμε και τον καφε παμε να παρουμε το αυτοκινητο. Απο μπροστα ηταν παρκαρισμενο ενα golf4 του golfakir32,με το που παταω το κουμπι να ξεκλειδωσω ξεκλειδωνουν και τα δυο αυτοκινητα :rolleyes::wacko: :wacko παταω 3-4 φορες το ιδιο παλι. :blink::blink::blink:

Μετα δοκιμασαμε με το δικο του χειστηριο κλειδωνε και ξεκλειδωνε μονο το δικο του. Και οχι το δικο μου ;)

Και τα δυο αυτοκινητα εχουν εργοστασιακο συναγερμο.

Μπορει καποιος να μας πει τι μπορει να γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Έχει χαλάσει το χειριστήριο σου. Το κάθε χειριστήριο έχει ένα κυκλωματάκι RLC που λειτουργεί σαν ζωνοπερατό φίλτρο. Αυτό το φίλτρο επιτρέπει στο χειριστήριο να εκπέμπψει τη συγκεκριμένη συχνότητα που αναγνωρίζει ο δέκτης του συναγερμού σου στο αυτοκίνητο. Το πιο πιθανό είναι να έχει αρχίσει να τα παίζει ο πυκνωτής που έχει μέσα, με αποτέλεσμα το χειριστήριο να εκπέμπει και άλλες συχνότητες πέραν του δικού σου.

Πάντως πρέπει να είναι εξερετική σύμπτωση. Και αυτό γιατί οι συχνότητες των 2 συναγερμών πρέπει να είναι πολύ κοντά. Και από τις εκατομμύρια συχνότητες που κυκλοφορούν έξω, πέτυχε την κατάλληλη.

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστω για την πληροφορια.

ο πυκνωτης που λες γινεται να αντικαταστατηθει? η με καποιον αλλο τροπο να φτιαξω το χειριστηριο?

μην μεινω και καμια μερα εξω απο το αυτοκινητο :D

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις εναν καλό ηλεκτρονικό όλα γίνονται. Αλλά το θέμα είναι αν μπορεί να βάλει χέρι. Δεν έχω ανοίξει ποτέ να δω πως είναι μέσα για να σου πω με σιγουριά. Δες το πάντως και αν βγάλεις άκρη, ενημέρωσε μας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να είναι εξερετική σύμπτωση. Και αυτό γιατί οι συχνότητες των 2 συναγερμών πρέπει να είναι πολύ κοντά. Και από τις εκατομμύρια συχνότητες που κυκλοφορούν έξω, πέτυχε την κατάλληλη.

:angry: - παλαιοτερα ειχε στειλει γραμμα σε περιοδικο ενας με Saxo και εργοστασιακο συναγερμο ,του το ανοιγε μπροστα του φιλος του με πολυ-τηλεκοντρολ (!)

Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω απο την επομενη εβδομαδα και θα σας πω.

βεβαια με καιει πιο πολυ μην τα παιξει τελειως και μεινω καμια μερα εξω απο το αυτοκινητο και το κοιταω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΕΤΟΙΟΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΙ....ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΦΤΙΧΝΟΥΜΕ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΡΛΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΠΙΚΝΩΤΗΣ , ΠΗΝΕΙΟ , ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΤΙΚΑ.Η ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ 'Η ΚΡΙΣΤΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΣΥΧΝΩΤΗΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΛΙΟΜΕΝΟ ΚΩΔΙΚΟ...

ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ.ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΙΒΙΖΑ

Link to comment
Share on other sites

ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ...ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΤΗΝ ΔΙΑΒΟΛΙΚΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ!!!

ΟΦΤΟΠΙΚ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ...ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΘΕΜΑ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ακρη δεν βρηκα,πηγα σε δυο μαγαζια και μου ειπαν το ιδιο,οτι ειναι συμπτωση και να το αφησω οπως ειναι και να μην το βαλω χερι.

Τωρα ο ενας μου ειπε να βαλω εναν δευτερο συναγερμο γιατι δεν εχω καμερες,που θα τον δουλευω με το ιδιο χειριστηριο στιλετο,και θα μπορω να ανεβοκατεβαζω και τα παραθυρα.τωρα μπορω να τα ανεβοκατεβαζω μονο με το κλειδι.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε όπως είσαι και δοκίμασε μήπως μπορείς να ξεκλειδώσεις και κανένα καλύτερο αμάξι, πιο ακριβό από του Δημήτρη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε όπως είσαι και δοκίμασε μήπως μπορείς να ξεκλειδώσεις και κανένα καλύτερο αμάξι, πιο ακριβό από του Δημήτρη! :lol:

Σωστοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος +1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα εχω βαλει στο ματι τα καθισματα και το τιμονι απο R32 που εχει πανω το αυτοκινητο του

αμα προλαβω θα του αφησω τα δικα μου :D:lol::wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.