Jump to content
lancias

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΠΙΣΩ ΗΧΕΙΩΝ

Recommended Posts

Ειναι να πεσεις σε καλο μαστορα με μερακι, φαντασια και ορεξη για δουλεια αλλιως :cry ;)B) χαραλαμπε!!!!

εκτος κι αν ξερεις σε ποιον πας και τι δουλεια κανει :D:lol:-_-

Link to comment
Share on other sites

Ειναι να πεσεις σε καλο μαστορα με μερακι, φαντασια και ορεξη για δουλεια αλλιως :cry :mellow::blink: χαραλαμπε!!!!

Αυτό ξαναπέστο φιλαράκι!!!! :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

l98l5verux57zvshkx2b_thumb.jpg

vbeo5opdzzxfreangt3x_thumb.jpg

d5owlzaks6ryzv2h4ndu_thumb.jpg

o42lnzpkj1i88xa6kolk_thumb.jpg

eif9orqlstajqj8kiu31_thumb.jpg

sr6yw7cem3m9a30puc8g_thumb.jpg

qk7bzkgiz78l7k73dl5b_thumb.jpg

ελπιζω με τα τοξακια να εγινα κατατοπιστικος αν εχεις καποια αλλη απορια πες η αν θες στειλε μου πμ η ακομα καλητερα μιλαμε και με τηλ. :)

φιλε

ευχαρηστω πολυ για τις φωτο!!

Μια χαρα τα εχεις τακτοποιησει πισω.....

Θα ψαξω να βρω τωρα πως μπορω να περασω καλωδια απο το στερεοφονικο προς τα πισω!!!

ελπιζω να μην ειναι κατι δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

φιλε

ευχαρηστω πολυ για τις φωτο!!

Μια χαρα τα εχεις τακτοποιησει πισω.....

Θα ψαξω να βρω τωρα πως μπορω να περασω καλωδια απο το στερεοφονικο προς τα πισω!!!

ελπιζω να μην ειναι κατι δυσκολο

το πως θα τα περασεις πισω ειναι ευκολο το πως θα περαστουν απο το ταμπλο στο υπολοιπο αμαξι ειναι το παλουκι

να προσθεσω πως για να μου φτιαξει ολο αυτο που ειδες εφαγε 2 μερες και συνολικα 12 περιπου ωρες δουλειας

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να σας πω τα γνωστα αλλη μια φορα:

Ηχεια στην εταζιερα:

καλυτερος ήχος και ευκολοτερη τοποθετηση

Τουλαχιστον εμενα δεν μου αρεσει και θεωρω οτι δημιουργει προβληματα.

Ηχεια στις θηκες:

Δυσκολοτερη τοποθετιση χειροτερο αποτελεσμα στον ηχο πιο τακτοποιημενη δουλεια(αν και σου γδυνουν ολο το αυτοκινητο!)

Χαρακτηριστικα μου ειχε πει ενας ηλεκτρολογος: προτιμω να σου κανω δωρο τα ηχεία για εταζιερα παρα να σου βαλω τα αλλα στισ θηκες!!!

Ζητω συγνωμη απο τον K_T_P δεν ειχα σκοπο να ειρωνευτω!

Edited by kostakisSs
Link to comment
Share on other sites

Εταζιερα χωρις αλλη κουβεντα.Αλλα το θεμα του καλου ηχου ξεκιναει απο την καλη πηγη.Θεωρω εκ πειρας την alpine κορυφη.Καλο ηχοσυστημα ειναι αυτο που και απο χαμηλα ακους καλο ηχο.Και τι με την ηλικια?Ειμαι 35 παντρεμενος και στο πορτ παγκαζ εχω ενα sub 12,και στην πλατη,εξαρα σιντιερα και τον ενισχυτη.Ενταξει τρωνε λιγο χωρο αλλα μην ξεχνας οτι το sub βγαινει πολυ ευκολα και το αφηνεις σπιτι αμα εχεις να κουβαλησεις πολλα πραγματα.Ολα ειναι θεμα τι απαιτησεις εχεις απο τον ηχο,α και να πεσεις σε καλο μαστορα γιατι μετραει και το αισθητικο μερος.

Link to comment
Share on other sites

εταζιερα?ξερεις τι ηχο εχεις χασει μεχρι να το 'πιασει' το αυτι σου?σκεψου λιγο για τι ολα τα μαμα 'παιζουν' πορτες.

Link to comment
Share on other sites

εταζιερα?ξερεις τι ηχο εχεις χασει μεχρι να το 'πιασει' το αυτι σου?σκεψου λιγο για τι ολα τα μαμα 'παιζουν' πορτες.

παιζουν πορτες για να μην τρυπανε και χαλανε τις εταζερες.φανταζεσε τον κυριο-κυρια που εχει τα χρονακια του να αγορασει καινουργιο αμαξι και να εχει ηχεια στην εταζερα tongue.giftongue.gif !!!

εγκεφαλικο θα παθει ο ανθρωπος.

και τι να βαλει να ακουει στα οβαλ 200αρια,prodigy ή κλαρινα; :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

παιζουν πορτες για να μην τρυπανε και χαλανε τις εταζερες.φανταζεσε τον κυριο-κυρια που εχει τα χρονακια του να αγορασει καινουργιο αμαξι και να εχει ηχεια στην εταζερα tongue.giftongue.gif !!!

εγκεφαλικο θα παθει ο ανθρωπος.

και τι να βαλει να ακουει στα οβαλ 200αρια,prodigy ή κλαρινα; :lol: :lol:

κλαρινα οπως ο πατερας μου :Dnew_sugkrotima.gif

Edited by polotsik
Link to comment
Share on other sites

Όταν προ ετών αγόρασα το golf μου επέλεξα προκειμένου να μην τρυπάω εταζέρες να τα τοποθετήσω στις πίσω πόρτες. Το ηχητικό αποτέλεσμα ήταν τόσο κακό (καίτοι τα ηχεία πανάκριβα τότε και κορυφαία), που στην τρίτη μέρα ξαναέκλεισα ραντεβού και πήγα να μου τα τοποθετήσουν στην εταζέρα αφήνοντας στις ανάλογες θέσεις στις πίσω πόρτες τα τουιτεράκια που είχαν τα ηχεία. Το ηχητικό αποτέλεσμα ήταν μακράν του προηγούμενου. Κατά τα λοιπά...όπως ακριβώς περίμενα να συμβεί, οι μοναδικοί τριγμοί που είχε έκτοτε το αυτοκίνητο ήταν από την εταζέρα.

Εν τέλει νομίζω οτι για λόγους κόστους οι εταιρίες κάνουν πολλές περικοπές...αλλά είναι εύκολο βρε αδερφέ στο συγκεκριμένο σημείο να έβαζαν το μυαλό τους να δουλέψει λίγο και να χρέωναν τον κάθε αγοραστή άλλα 10 ευρώ. Και το λέω αυτό, γιατί το προ 15ετίας corsa sport που είχα, έτριζε από παντού σαν κουδουνίστρα μετά απο 2-3χρόνια στο δρόμο...από παντού εκτός απο την εταζέρα, την οποία βεβαια είχα κόψει για να βάλω ηχεία. Και δεν έτριζε γιατί απο οτι είχα δει, κλείνοντας η 3η πίσω πορτα πετάγονταν μια προεξοχή μήκους 2 ή 3 εκατοστών η οποία "κούμπωνε" σε μια μικρή "θηλυκή" υποδοχή στο τέλειωμα της εταζέρας αντίστοιχα στην 3η πόρτα....έξυπνο, απλό...και ως πόσο ακριβό θεωρείτε ήταν ήταν...από μια εταιρία που δεν έχει καμια σχέση με την ποιότητα κατασκευής της vw, ούτε το όνομα, ουτε το κόστος κτήσης και χρήσης...ούτε τίποτα...

Μετά από 6 χρόνια ένας (όχι βασικός) λόγος που το επόμενο αυτοκίνητό μου το θέλω τετράθυρο και πλήρες ηχητικών αξεσουάρ εκ κατασκευής είναι για να μην υπάρχουν κινητές εταζέρες (ή και σταθερές) που θα αναγκαστώ να τρυπήσω. Κι αυτό γιατι θελω να μην ακούγεται κανενας τριγμός στο εσωτερικό.

Αυτά εν πολλοίς επί του θέματος...

Link to comment
Share on other sites

Στο πολακι που ειχα ( 9ν ) ειχα τα εξης

1) Πορτες Coral

2) Tweeter Hertz

3) Eταζερα Mtx

4) Πηγη Pioneer mp3 4X50 [ τον κωδικο του δεν το θυμαμαι, sorry ] Το 1 και 2 στις εργοστασιακες θηκες παντα.

Χωρις ενισχυτες και γουφερ και φανταστειτε οτι το εγκεφαλικο το χτυπαγες ανετοτατα,ποσο μαλιστα οταν περναγα απο αυτοκινητα με ευαισθητο συναγερμο βαραγαν.

Οοοοομως επειδη το πουλησα και το μονο που κρατησα ηταν το ραδιο-cd, ( μ@#@@#@@ δλδ ) την @#@# δεν την ξανακανω και θα βαλω μονο στην εταζερα. Μαλλον για peerless παω.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα και εγώ τα ηχεία του Golf TSi GT sport (3θυρο) αφού δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένος από τον ηχο:

Αντικατέστησα τα ηχεία στις 2 πόρτες και έβαλα οβαλ στις εταζιέρες.

Μόνο και μόνο από την αλλαγή των ηχείων στις πόρτες είδα πολύ μεγάλη αλλαγή (παρότι τα καινούργια ηχεία είναι κάτι Pioneer των 60€)

Τα πίσω ηχεία είναι πάλι Pioneer 17' αλλά σε άλλη κατηγορία τιμής και ισχύος : το μπάσο είναι πράγματι πολύ πιο βαθύ αλλά έχω την αίσθηση ότι μια πηγή σαν το RCD 300 δεν μπορεί να οδηγήσει ικανοποιητικά τόσο μεγάλα ηχεία.

Πάντως συνολικά, εκεί που έλεγα ότι πρέπει να πετάξω το RDC300, τελικά τη γλύτωσε (ας μην έπαιζε mp3....)

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα και εγώ τα ηχεία του Golf TSi GT sport (3θυρο) αφού δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένος από τον ηχο:

Αντικατέστησα τα ηχεία στις 2 πόρτες και έβαλα οβαλ στις εταζιέρες.

Μόνο και μόνο από την αλλαγή των ηχείων στις πόρτες είδα πολύ μεγάλη αλλαγή (παρότι τα καινούργια ηχεία είναι κάτι Pioneer των 60¤)

Τα πίσω ηχεία είναι πάλι Pioneer 17' αλλά σε άλλη κατηγορία τιμής και ισχύος : το μπάσο είναι πράγματι πολύ πιο βαθύ αλλά έχω την αίσθηση ότι μια πηγή σαν το RCD 300 δεν μπορεί να οδηγήσει ικανοποιητικά τόσο μεγάλα ηχεία.

Πάντως συνολικά, εκεί που έλεγα ότι πρέπει να πετάξω το RDC300, τελικά τη γλύτωσε (ας μην έπαιζε mp3....)

ΦΙΛΕ

ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ RC300 ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΤΑΖΕΡΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΣ ΕΣΥ???

Κ ΑΝ ΝΑΙ,,ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΣ???

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω με την εταζέρα..

Φτιάξτε στερεοφωνική εικόνα και πίσω σαμπ

Μόνο ένα παιδί το είπε δεν θυμάμαι ποιος.

Τα οβαλ είναι απομεινάρι μιας άλλης εποχής όπου βγάζαν έμμεσο μπάσο. Anyway βλέπω ότι έτσι

έχουν μάθει οι περισσότεροι ..

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω με την εταζέρα..

Φτιάξτε στερεοφωνική εικόνα και πίσω σαμπ

Μόνο ένα παιδί το είπε δεν θυμάμαι ποιος.

Τα οβαλ είναι απομεινάρι μιας άλλης εποχής όπου βγάζαν έμμεσο μπάσο. Anyway βλέπω ότι έτσι

έχουν μάθει οι περισσότεροι ..

λαθος εξαρτατε το που θα βαλεις το ηχειο αλλου χρειαζεται να ειναι οβαλ κι αλλου οχι

Link to comment
Share on other sites

λαθος εξαρτατε το που θα βαλεις το ηχειο αλλου χρειαζεται να ειναι οβαλ κι αλλου οχι

Μιλάω για εταζέρα. Επίσης τα οβάλ σαν ηχεία δεν είναι τα καλύτερα μην επιμένεις

Για περισσότερα www.caraudioforum.com

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω μια ερώτηση που ίσως φανεί κάπως αστεία :thumbsup:

Δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η ακουστική απόδοση του Golf μου, μια χαρά με ικανοποιεί το μαμά ηχοσύστημα του RCD300. ΑΛΛΑ, έχω μια δωροεπιταγή των 100 ευρώ για το Ράδιο Κορασίδη και με τρώει το χέρι μου να αγοράσω ηχειάκια για τις πίσω πόρτες (καλά βασικά 3θυρο είναι, οπότε τι πορτες, πλαϊνά έστω) απλά και μόνο για να ακούνε καλύτερα οι πίσω επιβάτες.

Όπως καταλαβαίνετε δεν με ενδιαφέρει κάτι ακριβό και δεν θέλω να δώσω παραπάνω χρήματα.

Θέλω να μου πείτε περίπου τι ηχεία να ψάξω (διάσταση, τύπο, ακόμα καλύτερα αν γνωρίζετε κάτι συγκεκριμένο κι όλας!) και αν ξέρετε κάποιο καλό μαγαζί στα νότια προάστια για να μου τα εγκαταστήσει! Χρειάζεται κάποια καλωδίωση ή είναι όλα έτοιμα και συνδέεται απλά το ηχείο σε έτοιμα βύσματα;

Ευχαριστώ :blush:

Edited by Nismo
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολο το θεμα αλλα ολο αμπελοφιλοσοφια ειναι απο ουσια τιποτα. Ενας να μας πει πως περνανε τα καλωδια για να πανε πισω δεν βλεπω να υπαρχει. Τωρα το που θα βαλει ο καθενας τα μεγαφωνα ειναι επιλογη του.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολο το θεμα αλλα ολο αμπελοφιλοσοφια ειναι απο ουσια τιποτα. Ενας να μας πει πως περνανε τα καλωδια για να πανε πισω δεν βλεπω να υπαρχει. Τωρα το που θα βαλει ο καθενας τα μεγαφωνα ειναι επιλογη του.

Φιλε ανοιξα αυτο το θεμα

γι αυτο ακριβως το λογο!!ρωτησα 15 φορες, κ απαντηση δεν πηρα...

ο καθενας ελεγε τη δικια του ιστορια.......δεν βγαζεις ακρη με τους Ελληνάρες

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολο το θεμα αλλα ολο αμπελοφιλοσοφια ειναι απο ουσια τιποτα. Ενας να μας πει πως περνανε τα καλωδια για να πανε πισω δεν βλεπω να υπαρχει. Τωρα το που θα βαλει ο καθενας τα μεγαφωνα ειναι επιλογη του.

Υποψιν εχω golf 3-πορτο.Στο μαγαζι που θα και οταν αποφασισεις να βαλεις ηχεια στην εταζερα θα στα περασει (εννοειται απο μια μερια) κατω απο τα πλαστικα που ξεκινουν απο τα πλαινα πλαστικα των πισω καθισματων , συνεχιζουν στην πορτα στο πλαι, και θα στα βγαλει κατω απο το ταπλο στο οποιο υπαρχει η πηγη με την οποια θα στα συνδεσει. Επισης στα καλωδια της εταζερας να σου πει να σου βαλει φισα που να συνδεεται με τα καλωδια που θα περαστουν κατω απο τα πλαστικα, ουτως ωστε αν σε περιπτωση χρειαστεις να βγαλεις την εταζερα, να την αποσυνδεσεις. Ελπιζω να βοηθησα.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Υποψιν εχω golf 3-πορτο.Στο μαγαζι που θα και οταν αποφασισεις να βαλεις ηχεια στην εταζερα θα στα περασει (εννοειται απο μια μερια) κατω απο τα πλαστικα που ξεκινουν απο τα πλαινα πλαστικα των πισω καθισματων , συνεχιζουν στην πορτα στο πλαι, και θα στα βγαλει κατω απο το ταπλο στο οποιο υπαρχει η πηγη με την οποια θα στα συνδεσει. Επισης στα καλωδια της εταζερας να σου πει να σου βαλει φισα που να συνδεεται με τα καλωδια που θα περαστουν κατω απο τα πλαστικα, ουτως ωστε αν σε περιπτωση χρειαστεις να βγαλεις την εταζερα, να την αποσυνδεσεις. Ελπιζω να βοηθησα.

Με συγχωρείς κιολας αλλα οι οδηγιες δινοντε όπως στο παρακάτω link, είναι καιρος να μάθουμε και εμεις οι Έλληνες να γράφουμε στα Foroums. Δεν απευθύνομε σε σένα προσωπικά αλλα εχω βαρεθεί να παρακολουθώ Ελληνικα Foroum χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

Δειτε τις οδηγιες του Αγγλου!!!!!!

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php?t=21273

Σημ: Τα ηχεια θα τα βαλω μονος μου

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
Με συγχωρείς κιολας αλλα οι οδηγιες δινοντε όπως στο παρακάτω link, είναι καιρος να μάθουμε και εμεις οι Έλληνες να γράφουμε στα Foroums. Δεν απευθύνομε σε σένα προσωπικά αλλα εχω βαρεθεί να παρακολουθώ Ελληνικα Foroum χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

Δειτε τις οδηγιες του Αγγλου!!!!!!

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php?t=21273

Σημ: Τα ηχεια θα τα βαλω μονος μου

+1 στον από πάνω. Δείξε μας στα ελληνικά έναν καλό οδηγό.

Επίσης, αν για σένα τα ελληνικά forum δεν έχουν κανένα αποτέλεσμα για σένα όπως λες, σου προτείνω να τα κόψεις. Θα σου μένει περισσότερος ελεύθερος χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς κιολας αλλα οι οδηγιες δινοντε όπως στο παρακάτω link, είναι καιρος να μάθουμε και εμεις οι Έλληνες να γράφουμε στα Foroums. Δεν απευθύνομε σε σένα προσωπικά αλλα εχω βαρεθεί να παρακολουθώ Ελληνικα Foroum χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

Δειτε τις οδηγιες του Αγγλου!!!!!!

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php?t=21273

Σημ: Τα ηχεια θα τα βαλω μονος μου

Επίσης ...περίμενε ένα χρόνο ...να τελειώσουμε τα σεμινάρια στην Αγγλία για το ''πως να γράφουμε σε ένα forum''...

...και θα έρθουμε να σου απαντήσουμε..

α...και να μας βαθμολογήσεις με επιείκια....

...έχουμε ξεφύγει :huh:

Link to comment
Share on other sites

l98l5verux57zvshkx2b_thumb.jpg

vbeo5opdzzxfreangt3x_thumb.jpg

d5owlzaks6ryzv2h4ndu_thumb.jpg

o42lnzpkj1i88xa6kolk_thumb.jpg

eif9orqlstajqj8kiu31_thumb.jpg

sr6yw7cem3m9a30puc8g_thumb.jpg

qk7bzkgiz78l7k73dl5b_thumb.jpg

ελπιζω με τα τοξακια να εγινα κατατοπιστικος αν εχεις καποια αλλη απορια πες η αν θες στειλε μου πμ η ακομα καλητερα μιλαμε και με τηλ. :D

φιλε

ευχαρηστω πολυ για τις φωτο!!

Μια χαρα τα εχεις τακτοποιησει πισω.....

Θα ψαξω να βρω τωρα πως μπορω να περασω καλωδια απο το στερεοφονικο προς τα πισω!!!

ελπιζω να μην ειναι κατι δυσκολο

το πως θα τα περασεις πισω ειναι ευκολο το πως θα περαστουν απο το ταμπλο στο υπολοιπο αμαξι ειναι το παλουκι

να προσθεσω πως για να μου φτιαξει ολο αυτο που ειδες εφαγε 2 μερες και συνολικα 12 περιπου ωρες δουλειας

Διαβασα ολο το θεμα αλλα ολο αμπελοφιλοσοφια ειναι απο ουσια τιποτα. Ενας να μας πει πως περνανε τα καλωδια για να πανε πισω δεν βλεπω να υπαρχει. Τωρα το που θα βαλει ο καθενας τα μεγαφωνα ειναι επιλογη του.

τα πιο πανω με τις φωτογραφιες δεν σου λενε κατι?

μηπως θες να ξηλωσω το αυτοκινητο μου για να στο δειξω?

Φιλε ανοιξα αυτο το θεμα

γι αυτο ακριβως το λογο!!ρωτησα 15 φορες, κ απαντηση δεν πηρα...

ο καθενας ελεγε τη δικια του ιστορια.......δεν βγαζεις ακρη με τους Ελληνάρες

ο ελληναρας φιλε μου σου απαντησε σε αυτο που τον ρωτησες και ειπες πως θα ψαξεις να δεις για τα υπολοιπα

και σε αυτο σου απαντησα αλλα δεν ρωτησες κατι περισσοτερο

Με συγχωρείς κιολας αλλα οι οδηγιες δινοντε όπως στο παρακάτω link, είναι καιρος να μάθουμε και εμεις οι Έλληνες να γράφουμε στα Foroums. Δεν απευθύνομε σε σένα προσωπικά αλλα εχω βαρεθεί να παρακολουθώ Ελληνικα Foroum χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

Δειτε τις οδηγιες του Αγγλου!!!!!!

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php?t=21273

Σημ: Τα ηχεια θα τα βαλω μονος μου

αφου θα τα βαλεις μονος σου δεν ρωτας καποιον που εχει μαγαζι με τετοιες εγκαταστασεις?

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ :)

ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ..........ΕΧΩ ΤΟ TSI GT SPORT

K ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΙΣΩ ΗΧΕΙΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ!!

Α)ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΙΣ ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΕΣ Η ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΖΙΕΡΑ?????ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ???

Β)ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΙΣ ΠΙΣΩ ΠΟΡΤΕΣ ΤΙ ΗΧΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ (ΔΙΑΜΕΤΡΟ)???

ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΗΧΟ??ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΕΝΤΑΣΗ!

ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ

Υ.Γ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ thead

καλησπερα.και εγω το ιδιο προβλημα ειχα...λοιπον αν βαλεις ενταζιερα θα εχεις περισσοτερη ενταση και θα ειναι ενοχλητικο για τους πισω,αν βαλεις στις πορτες θα εχεις καλυτερη ποιοτητα αλλα οχι τοση ενταση.εγω προτιμησα την ποιοτιτα και δεν το μετανοιωσα.εβαλα σπαστα morel και αξιζουν την τσιμπιμενη τιμη τους.ελπιζω να βοηθησα.καλη διασκεδαση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.