Jump to content
panostok

Ξεκλειδωστε το αυτοκινητο σας με ενα κινητο απο οποιοδηποτε σημειο υπαρχει δευτερο κλειδι

Recommended Posts

Δεν ισχύει αυτό....

Aλλά; Τα κανάλια είναι όλα από 785-815MHz, σε συχνότητες με βήμα 0.35ΚΗz και η cosmote στα 1780-1815MHz (αν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η COSMOTE διαθέτει φάσμα 2x30 MHz για την παροχή υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας 2ης Γενιάς και λειτουργεί το δίκτυό της τόσο στη συχνότητα των 1.800 MHz όσο και στη συχνότητα των 900 MHz.

Link to comment
Share on other sites

Η ταπεινη μου γνωμη παντος ειναι το post αυτο να κλεισει για παντα και να σβηστει.

Δεν χρειαζεται να το βλεπουνε 'διαφορα καλα παιδια' αυτο !!!!

Τοτε να κρυψουμε και το VIN που ειναι γραμμενο στο παρμπριζ κατω αριστερα (για να μην εκδοσουν δευτερο original κλειδι) και να σταματησουμε να δινουμε την αδεια του αυτοκινητου οταν μας την ζητανε στα συνεργεια (για να μην την φωτοτυπισουν και μεταβιβαστει το αμαξι εν αγνοια μας).

Η ακομα καλυτερα, να σκαψουμε εναν λακο, να μπουμε μεσα και να περιμενουμε να πεθανουμε (για να μην μας κανει κακο κανενας αλλος).

Φιλε periptero,

η μέθοδος "ποναει κεφάλι - κόβει κεφάλι" έχει αποτυχει απο τοτε που ο κοσμος αυξησε το μορφωτικο του επιπεδο.

Δεν λειτουργει πια.

Μην αρχισουμε να συζηταμε οτι ξεπαρκαρανε απο πυλωτη πολυκατοικιας Μερσεντες με συναγερμους κλπ κλπ για να κλεψουν συλλεκτικη Λάνσια Ιντεγκράλε γιατι δεν θα σταματησουμε ποτε την συζητηση.

Αν βαλουν στοχο να ξεκλειδωσουν ( οχι να το κλεψουν) το αμαξι σου θα το κανουν ακομα και αν εισαι μεσα ο ιδιος και δεν θα παρεις χαμπαρι τιποτα (αφου ριξουν χλωροφορμιο απο τους αεραγωγους που ειναι στους μπροστινους καθαριστηρες, ή απο τα λαστιχακια στις πορτες).

Link to comment
Share on other sites

Τοτε να κρυψουμε και το VIN που ειναι γραμμενο στο παρμπριζ κατω αριστερα (για να μην εκδοσουν δευτερο original κλειδι) και να σταματησουμε να δινουμε την αδεια του αυτοκινητου οταν μας την ζητανε στα συνεργεια (για να μην την φωτοτυπισουν και μεταβιβαστει το αμαξι εν αγνοια μας).

Η ακομα καλυτερα, να σκαψουμε εναν λακο, να μπουμε μεσα και να περιμενουμε να πεθανουμε (για να μην μας κανει κακο κανενας αλλος).

Φιλε periptero,

η μέθοδος "ποναει κεφάλι - κόβει κεφάλι" έχει αποτυχει απο τοτε που ο κοσμος αυξησε το μορφωτικο του επιπεδο.

Δεν λειτουργει πια.

Μην αρχισουμε να συζηταμε οτι ξεπαρκαρανε απο πυλωτη πολυκατοικιας Μερσεντες με συναγερμους κλπ κλπ για να κλεψουν συλλεκτικη Λάνσια Ιντεγκράλε γιατι δεν θα σταματησουμε ποτε την συζητηση.

Αν βαλουν στοχο να ξεκλειδωσουν ( οχι να το κλεψουν) το αμαξι σου θα το κανουν ακομα και αν εισαι μεσα ο ιδιος και δεν θα παρεις χαμπαρι τιποτα (αφου ριξουν χλωροφορμιο απο τους αεραγωγους που ειναι στους μπροστινους καθαριστηρες, ή απο τα λαστιχακια στις πορτες).

+10000

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο συζητηση με μερικα ατομα Η/Μ που τους εχω εμπιστοσυνη και ελαφρια μελετη πιστευω οτι ολοι αυτοι που καταφεραν να ανοιξουν το αυτοκινητο μεσω κινητου απλα δεν ειχαν απομακρυνθει αρκετα αυτοι που τους καλουσαν και επιασε απλα απευθειας...

κοινως μηπως λετε οτι ναναι?

χωρις παρεξηγηση σε κανεναν που το καταφερε απλα για ξανακαντε μια δοκιμη και φροντιστε να απεχετε αρκετα απο το αμαξι...

...ΕΙΠΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για να σας βοηθησω λιγο, τα κλειδωματα (τυπου συναγερμοι) που παρεχονται απο τα κλειδια του αυτοκινητου δουλευουν με υπερυχους (οποιος εχει τηλεκοντρολ απο παλια τηλεοραση μπορει να ξεκλιδωσει διαφορα αυτοκινητα γιατι και τα παλια τηλεκοντρολ δουλεβαν με υπερηχους) το κινιτο απλα ειναι το μεσο μεταφορας του υπερυχου, δοκιμαστε με καποιον συναγερμο που το τηλεκοντρολ του γραφει συχνοτητα λειτουργιας (π.χ. 460 mhz) δεν προκειτε να δουλεψει ποτε το ξεκλιδωμα απο απο αποσταση, ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως...λέω όλα αυτά ειναι ράδιο αρβύλα?! Spam... που κατα καιρούς κυκλοφορούν ?! Είναι λίγο δύσκολο να περνάει η συχνότητα αυτή μέσα απο άλλη και να εκπέμπεται απο το ... μικρόφωνο του κινητού!!

Link to comment
Share on other sites

τώρα και χωρίς κινητό! tongue.giftongue.gif

και η άποψη των επαγγελματιών επί του θέματος

πάλι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Κλειδώσατε τα κλειδιά του αυτοκινήτου σας μέσα σΆ αυτό και το αυτοκίνητό σας κλειδώνει και ξεκλειδώνει με τηλεκοντρόλ;

Μπορεί να σας συμβεί κάποια μέρα!

Έχετε εφεδρικά κλειδιά στο σπίτι ή κάπου αλλού; Καλέστε με το κινητό σας κάποιον που είναι εκεί στο κινητό του.

Κρατήστε το κινητό σας περίπου 30 εκατοστά από το σημείο λήψεως([1]) του αυτοκινήτου σας και πείτε το άτομο που είναι στο σπίτι σας να πατήσει το τηλεκοντρόλ κοντά στο κινητό του.

Το αυτοκίνητό σας θΆ ανοίξει. Σας απαλλάσσει από το να ζητήσετε από κάποιον να διανύσει πολλά χιλιόμετρα για να σας τα φέρει, ιδιαίτερα αν βρίσκεσθε πολύ μακρυά από το σπίτι σας.

Το δοκίμασα σήμερα στο Passat μου και έπαθα την πλάκα μου.Λίγο δύσκολο να κλειδωθείς έξω από ένα VW αλλά όχι ακατόρθωτο.

τρελο....

Link to comment
Share on other sites

Κλειδώσατε τα κλειδιά του αυτοκινήτου σας μέσα σΆ αυτό και το αυτοκίνητό σας κλειδώνει και ξεκλειδώνει με τηλεκοντρόλ;

Μπορεί να σας συμβεί κάποια μέρα!

Έχετε εφεδρικά κλειδιά στο σπίτι ή κάπου αλλού; Καλέστε με το κινητό σας κάποιον που είναι εκεί στο κινητό του.

Κρατήστε το κινητό σας περίπου 30 εκατοστά από το σημείο λήψεως([1]) του αυτοκινήτου σας και πείτε το άτομο που είναι στο σπίτι σας να πατήσει το τηλεκοντρόλ κοντά στο κινητό του.

Το αυτοκίνητό σας θΆ ανοίξει. Σας απαλλάσσει από το να ζητήσετε από κάποιον να διανύσει πολλά χιλιόμετρα για να σας τα φέρει, ιδιαίτερα αν βρίσκεσθε πολύ μακρυά από το σπίτι σας.

Το δοκίμασα σήμερα στο Passat μου και έπαθα την πλάκα μου.Λίγο δύσκολο να κλειδωθείς έξω από ένα VW αλλά όχι ακατόρθωτο.

Απλα εμεινα μ@λ@κ@ς......

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μισό λεπτό, εάν ηχογραφήσεις τον ήχο του τηλεκοντρόλ και τον παίζεις playback θα ξεκλειδώνει το αμάξι και αντίστοιχα θα κλειδώνει? Διότι εάν γίνετε τότε stantard μπορείς να κάνεις ένα application με ένα extra αισθητήρα για το iPhone ξέρω γω όπου εάν έρθεις κοντά στο ξεκλειδώνει και εάν φύγεις μακρυά στο κλειδώνει αυτόματα!! Μμμμ... ίσως ξέφυγα λιγάκι :drinks: άλλα πιστεύω πως είναι εφικτών.

P.S: μόλις συνειδητοποίησα ότι ξέθαψα ένα 1-year old topic, άπλα έμεινα κ γω λίγο μαλ#$%ς!

Edited by ConstantineX
Link to comment
Share on other sites

παιδια το προσπαθισα σε ενα PASSATτου 2007 να ξεκλειδωση απο μεγαλη αποσταση και δεν τα καταφερα τα τηλεφωνα της ιδιας ετερειας μαλον δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ρεεεεεεεεεεεε κι εγω ειχα ξεχασει τα κλειδια μεσα και ο πατερας μου μου ειπε να το δοκιμασουμε μεσω τηλεφνου και δεν πετυχε γιατι μαλλον ημουν κοντα στο αμαξι καλοο κολπο

Link to comment
Share on other sites

Κλειδώσατε τα κλειδιά του αυτοκινήτου σας μέσα σΆ αυτό και το αυτοκίνητό σας κλειδώνει και ξεκλειδώνει με τηλεκοντρόλ;

Μπορεί να σας συμβεί κάποια μέρα!

Έχετε εφεδρικά κλειδιά στο σπίτι ή κάπου αλλού; Καλέστε με το κινητό σας κάποιον που είναι εκεί στο κινητό του.

Κρατήστε το κινητό σας περίπου 30 εκατοστά από το σημείο λήψεως([1]) του αυτοκινήτου σας και πείτε το άτομο που είναι στο σπίτι σας να πατήσει το τηλεκοντρόλ κοντά στο κινητό του.

Το αυτοκίνητό σας θΆ ανοίξει. Σας απαλλάσσει από το να ζητήσετε από κάποιον να διανύσει πολλά χιλιόμετρα για να σας τα φέρει, ιδιαίτερα αν βρίσκεσθε πολύ μακρυά από το σπίτι σας.

Το δοκίμασα σήμερα στο Passat μου και έπαθα την πλάκα μου.Λίγο δύσκολο να κλειδωθείς έξω από ένα VW αλλά όχι ακατόρθωτο.

επειδη εγω δεν το καταλαβα το ξανα εξηγηση καποιος?

Link to comment
Share on other sites

επειδη εγω δεν το καταλαβα το ξανα εξηγηση καποιος?

Εάν έχεις ξεχάσει μέσα τα κλειδιά σου και έχεις κλειδωθεί απέξω τότε παίρνεις τηλέφωνο κάποιον που έχει το δεύτερο κλειδί και του λες να πατήσει το.κουμπί που ξεκλειδώνει στο πομπό του και εσύ να έχεις το τηλέφωνο σου λίγα εκατοστά μακριά από τον αισθητήρα

Το kessy συμφέρει :-P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.