Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Διακοσμητικά πεντάλ "αλουμινίου".

Recommended Posts

Πριν 3 μέρες, παρήγγειλα από γνωστό που φέρνει γνήσια ανταλλακτικά VW, το σετ πεντάλ για αυτόματο σασμάν. Η τιμή τους 130€ (γκάζι-φρένο). Δεν μου φάνηκε τόσο ακριβό. Είχα επίσης την ελπίδα ότι θα είναι και ποιοτικά. Χθες ήρθαν κιόλας και πήγα να τα φορέσω.

Πρώτων να σας πω ότι είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ σε εμφάνιση και ποιότητα! 2ον να σας πω ότι είναι τζάμπα! Και λέω τζάμπα, γιατί για το γκάζι δεν σου στέλνουν μόνο ένα καπάκι, αλλά όλο το πεντάλ του γκαζιού μαζί με τον μηχανισμό και τη βάση μαζί!!! Οπότε τώρα έχω κι ένα ανταλλακικό σε περίπτωση που γίνει καμιά στραβή. Όσο για το φρένο, αφαιρείται το λάστιχο που έχει το μαμά, και μπαίνει από πάνω το καινούργιο. Δείτε τις φώτο παρακάτω... ;)

Πάντως με ικανοποίησε πολύ η μαμά VW και μου δίνει το θάρρος να παίρνω από αυτή τα αξεσουάρ της. Και μάλιστα επειδή πήγα στον εισαγωγέα των ανταλλακτικών για να δούμε και για το bodykit που θέλω, ψάχνωντας βρήκαμε ότι έχει ΠΟΛΛΑ αξεσουάρ που δίνει η μαμά VW για το Passat μας (και όχι μόνο φαντάζομαι). Επόμενο βήμα (περιμένω τιμή), είνα το bodykit... :unsure:

pedgas1sz6.jpg

pedbrawd9.jpg

pedwholehq2.jpg

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Νικολα οντως ειναι φανταστικα.Και ολο το πενταλ του γκαζιου μπραβο δεν το περιμενα.Αντε καλοπατητα.....!!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο νικο, πολυ ομορφα!

οπτικα ειναι ιδια με του γκολφ, δεν ξερω αν ειναι κ ο ιδιος κωδικος ανταλλακτικου.

επετρεψε μου μια παρατηρηση, αφου τα εβαλες που τα εβαλες, γιατι δεν βαζεις κ το footrest? ιδιο με του γκολφ πρεπει να ειναι απ οτι βλεπω κ κανει μονο 15 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

επετρεψε μου μια παρατηρηση, αφου τα εβαλες που τα εβαλες, γιατι δεν βαζεις κ το footrest? ιδιο με του γκολφ πρεπει να ειναι απ οτι βλεπω κ κανει μονο 15 ευρω..

Κι εγώ μαζί σου είμαι, αλλά το pdf που κατέβασα με τα αξεσουάρ, δεν είχε μέσα το footrest και δεν μπόρεσα να το παραγγείλω... Θα του πω να το ψάξει με την ονομασία και να μου του φέρει... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ρίξε και μια ματιά σε αυτή την διεύθυνση

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Aluminum-Pe...bayphotohosting

Anasto, αυτά της ΑΒΤ είναι μόνο καλύμματα. Αυτά που πήρα εγώ είναι ολόκληρο το πεντάλ και δείχνει πολύ καλύτερα. Σήμερα περιμένω και το foot rest! <_<

Link to comment
Share on other sites

Anasto, αυτά της ΑΒΤ είναι μόνο καλύμματα. Αυτά που πήρα εγώ είναι ολόκληρο το πεντάλ και δείχνει πολύ καλύτερα. Σήμερα περιμένω και το foot rest! ;)

Αντε, καλοφορετο κι αυτο, να ολοκληρωθει το πακετο!! το ιδιο τελικα με του γκολφ ειναι η αλλαζει καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Αντε, καλοφορετο κι αυτο, να ολοκληρωθει το πακετο!! το ιδιο τελικα με του γκολφ ειναι η αλλαζει καθολου?

Δεν ξέρω ακόμη! Είπε θα το φέρει, και αν μου κάνει το κρατάω, διαφορετικά το κρατάει αυτός...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μαζί σου είμαι, αλλά το pdf που κατέβασα με τα αξεσουάρ, δεν είχε μέσα το footrest και δεν μπόρεσα να το παραγγείλω... Θα του πω να το ψάξει με την ονομασία και να μου του φέρει... <_<

Φίλε μήπως έχεις να μου στείλεις αυτό το PDF με τα αξεσουάρ? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

το Footrest παιζει να το βρω στη VW ή μονο σε καταστημα με αξεσουαρ αυτοκινητου? Γιατι εχω βαλει τα υπολοιπα πενταλ αλλα δεν εχω το Footrest.Βασικα οταν πηρα τα υπολοιπα δεν το βρηκα. Πολο 9ν εχω, το ιδιο δεν ειναι πανω κατω?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μήπως έχεις να μου στείλεις αυτό το PDF με τα αξεσουάρ? Ευχαριστώ!

Passat Sport 1

Passat Sport Pricelist

Passat Sport 2

Γενικότερα σε αυτή τη σελίδα έχει τα PDFs για όλα τα μοντέλα VW... Είναι βέβαια όλο στα γερμανικά... <_<

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία και καλοπάτητα Νίκο. Δεν μας είπες όμως τι έγινε τελικά με το Footrest.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες όμως τι έγινε τελικά με το Footrest.

Το ξέχασα! Επειδή κωδικό δεν βρήκα, ο εισαγωγέας των ανταλλακτικών μου πρότεινε να μου φέρει για το Golf και να δοκιμάσω και αν δεν μου κάνει το κρατάει αυτός. Έτσι κι έγινε. Αν και το σχέδιο και το χρώμα και τα πάντα ήταν ίδια, υπήρχε ένα μικρό πρόβλημα... Δεν ήταν το μέγεθος ίδιο! ;) Είναι πολύ μικρό του Golf και δεν κάνει για το Passat. Οπότε το πήρε πίσω και είπε ότι θα ψάξει για να βρει το σωστό.

Έχει κανείς ιδέα ποιός είναι ο κωδικός για Passat?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και ΄γω για τον κωδικό του footrest.Nίκο μήπως μπορείς να μου πεις μια και είμαι από Θεσ/νίκη ποιος είναι ο εισαγωγέας ανταλλακτικών VW και αν κάνει καλύτερες τιμές;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και ΄γω για τον κωδικό του footrest.Nίκο μήπως μπορείς να μου πεις μια και είμαι από Θεσ/νίκη ποιος είναι ο εισαγωγέας ανταλλακτικών VW και αν κάνει καλύτερες τιμές;

Τον εισαγωγέα αυτόν τον βρήκα μέσω ενός φίλου που έχει συνεργείο και αγοράζει από αυτόν ανταλλακτικά για τα service που κάνει. Δεν θυμάμαι επωνυμία, αλλά το μαγαζί του είναι στην Τούμπα, στην Διογένους (κάτω από το γήπεδο του ΠΑΟΚ). Το τηλέφωνό του είναι 2310 906003. Από τιμές, εγώ μέχρι τώρα σύγκρινα τα spoiler και τις πεταλιέρες. Για παράδειγμα τις πεταλιέρες τις είχε ίδια τιμή όσο και ο Μανδύλας, ενώ τα spoiler στο σύνολό τους τα είχε περίπου 250€ πιο φθηνά από τον Μανδύλα (1.300€ περίπου αντί για 1.550€). Οπότε δεν είναι κάτι στανταρ... Εγώ παρήγγειλα το foot rest χθες (ας είναι καλά ο... ημίθεος!) και μου είπε ότι θα βγει στα 12€-13€.

Μήπως θα έπρεπε ο αρμόδιος του club για Θεσσαλονίκη να κάνει κάποια επαφή μαζί του για να έχουμε εκπτώσεις? Πάντως είναι πολύ καλός, συνεργάσιμος και φιλικός άνθρωπος.

diogenouswl7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη κατατοπιστικότατη απάντησή σου.Την επόμενη βδομάδα θα τον επισκεφθώ μάλλον για όλο το σετ για μηχανικό κιβώτιο.Από παράδοση ανταλλακτικών πιστεύω ο χρόνος να είναι περίπου ίδιος με τις αντιπροσωπείες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ απουσιάζω στη Χίο.. Ερχόμενος να πάω να μιλήσω, αν και έχω ανοίξει πόρτες με το Μανδύλα...

Θα τον κοιτάξω κι αυτόν που λέτε όμως.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και ΄γω στο κλάμπ των πασατάκηδων με αλουμινένια πεντάλ!!! Πράγματι τα αξίζουν τα λεφτά τους.Είναι πανέμορφα και ποιοτικά.Το footrest όμως είναι του R-32 και δεν το τοποθέτησα γιατί το θεωρώ υπερβολικό και βέβαια δεν ταιριάζει εμφανισιακά με το υπόλοιπο σετ.Επίσης παρήγγειλα μέσω ebay όλη την ξυλοεπένδυση από ρίζα καρυδιάς για το ταμπλώ και την κονσόλα και πιστεύω ότι θα δέσει όλο το σύνολο από αισθητικής απόψεως.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι Δημήτρη έχεις δίκιο!! Το είδα και ΄γω αλλά φοβήθηκα να παραγγείλω το 1Κ1 864 551 ΤΚΗ γιατί όπως φαίνεται από τα αρχικά του κωδικού αφορά το Golf. Μικρό το κακό άλλωστε η τιμή του είναι ανάξια λόγου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακόμη περιμένω το footrest που παρήγγειλα. Με τις απεργίες που είχε, έχουν μείνει όλα πίσω... :huh: Μόλις το πάρω και δω ότι ταιριάζει, θα βάλω φώτο, τιμή και κωδικό...

Πάντως του Golf δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με του Passat...

Link to comment
Share on other sites

Αν παρήγγειλες το Footrest με κωδικό 3C1 864 777 A 4J4 τότε θα παραλάβεις αυτό του R 36. Και από τιμή να ξέρεις ότι ο Μανδύλας μου έκανε καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.