Jump to content
Guest fallen

Vw Group - Λάδια, τι παίζει;;; [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Just now, Μαστορας said:

Αυτην . Πιο 2016 εδω μεσα ;

Τώρα το διάβασες?...Το ειχα γράψει και σε προηγούμενη συζήτηση μας...Μάλλον όμως δεν προσέχεις ΟΛΑ όσα σου γράφουν οι συνομιλητές σου! :lol:

Ναι..απο το 2016 γράφεις εδώ μέσα..Με nickname 'palios'...Είναι ατόπημα που το ανέφερα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, pafsi said:

Τώρα το διάβασες?...Το ειχα γράψει και σε προηγούμενη συζήτηση μας...Μάλλον όμως δεν προσέχεις ΟΛΑ όσα σου γράφουν οι συνομιλητές σου! :lol:

Ναι..απο το 2016 γράφεις εδώ μέσα..Με nickname 'palios'...Είναι ατόπημα που το ανέφερα?

Ηρθε και εδω ο κορονοιος . Πως αισθανεσαι ; Περα απο τις παραισθησεις ....

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Μαστορας said:

Ηρθε και εδω ο κορονοιος . Πως αισθανεσαι ; Περα απο τις παραισθησεις ....

ΟΚ..σέβομαι την έλλειψη διάθεσης σου να το δεχθείς!...

Αλλά για πες μου : το θεωρείς κακό για σένα το να γράφεις το 2016 εδώ μέσα τα ίδια με όσα γράφεις και το 2020?...Εγώ πάντως το θεωρώ πολύ έντιμο και θαρραλέο που απο τότε μεχρι και τώρα μένεις πιστός στις απόψεις / θέσεις σου....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, με συστηνόμενο από την VW ως παχύτερο το 30άρι (για 504.00 μιλάω) 40άρι+ λάδι σε αμάξι με σχετικά λίγα χιλιόμετρα (< 50-60.000 χλμ) θα έβαζα ΜΟΝΟ αν έκανα αποκλειστικά μικρές αστικές καθημερινές διαδρομές των 15’-20’….όχι αν έκαιγα λίγο λάδι

 

Γιατί θα έβαζες 40αρι σε αμάξι με λίγα χιλιόμετρα καο μικρές αστικές διαδρομές? Ποιά η αιτιολογία?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pafsi said:

ΟΚ..σέβομαι την έλλειψη διάθεσης σου να το δεχθείς!...

Αλλά για πες μου : το θεωρείς κακό για σένα το να γράφεις το 2016 εδώ μέσα τα ίδια με όσα γράφεις και το 2020?...Εγώ πάντως το θεωρώ πολύ έντιμο και θαρραλέο που απο τότε μεχρι και τώρα μένεις πιστός στις απόψεις / θέσεις σου....

Σοβαρα με νομιζεις για αλλον ; Δλδ εαν εσυ γραφεις τα ιδια με καποιον απο εδω , αυτος ειναι εσυ ; Η απαγορευεται η ταυτηση ιδεων και αντιληψεων ; Με το σκεπτικο σου εσυ εισαι τουλαχιστον 10 προφιλ εδω μεσα , αρα μιλαω με το ιδιο ατομο . Βρε τι ακουμε ....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Derv_7 said:

Προσωπικά, με συστηνόμενο από την VW ως παχύτερο το 30άρι (για 504.00 μιλάω) 40άρι+ λάδι σε αμάξι με σχετικά λίγα χιλιόμετρα (< 50-60.000 χλμ) θα έβαζα ΜΟΝΟ αν έκανα αποκλειστικά μικρές αστικές καθημερινές διαδρομές των 15’-20’….όχι αν έκαιγα λίγο λάδι

 

Γιατί θα έβαζες 40αρι σε αμάξι με λίγα χιλιόμετρα καο μικρές αστικές διαδρομές? Ποιά η αιτιολογία?

Αληθεια θελω και εγω να μαθω .... Το 40αρι ειναι για ταξιδια  , κατι που στις μικρες μετακινησεις δεν το ζοριζεις αφου δεν πιανεις θερμοκρασια λειτουργιας σε τετοιες αποστασεις .

Edited by Μαστορας
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , Derv_7 said:

Προσωπικά, με συστηνόμενο από την VW ως παχύτερο το 30άρι (για 504.00 μιλάω) 40άρι+ λάδι σε αμάξι με σχετικά λίγα χιλιόμετρα (< 50-60.000 χλμ) θα έβαζα ΜΟΝΟ αν έκανα αποκλειστικά μικρές αστικές καθημερινές διαδρομές των 15’-20’….όχι αν έκαιγα λίγο λάδι

 

Γιατί θα έβαζες 40αρι σε αμάξι με λίγα χιλιόμετρα καο μικρές αστικές διαδρομές? Ποιά η αιτιολογία?

Αγνόησε το, φίλε μου!...Είναι λάθος διατύπωση....Το αντίθετο ισχύει...

Χάθηκα στην πληκτρολόγηση και τους συνειρμούς, προσπαθώντας κάποια στιγμή να απαντήσω στον Μαστορα!! 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , Μαστορας said:

Αληθεια θελω και εγω να μαθω .... Το 40αρι ειναι για ταξιδια  , κατι που στις μικρες μετακινησεις δεν το ζοριζεις αφου δεν πιανεις θερμοκρασια λειτουργιας σε τετοιες αποστασεις .

Απάντησα ήδη με παράθεση του Derv_7 !

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, pafsi said:

Αγνόησε το, φίλε μου!...Είναι λάθος διατύπωση....Το αντίθετο ισχύει...

Χάθηκα στην πληκτρολόγηση και τους συνειρμούς, προσπαθώντας κάποια στιγμή να απαντήσω στον Μαστορα!! 

:nea:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Μαστορας said:

Ηρθε και εδω ο κορονοιος . Πως αισθανεσαι ; Περα απο τις παραισθησεις ....

αμα ερθει εδω οχι παραισθησεις..αλλα μας βλεπω να φοραμε τα φιλτρα λαδιου για μασκα..γιατι οι μασκες θα ναι πιο ακριβες

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, TMESSOLO said:

αμα ερθει εδω οχι παραισθησεις..αλλα μας βλεπω να φοραμε τα φιλτρα λαδιου για μασκα..γιατι οι μασκες θα ναι πιο ακριβες

Ηδη ειναι εδω αλλα σιγα μην το πουνε . Παντως πολυ παραπληροφορηση πεφτει . Μια βαριας μορφης γριππη ειναι . Αμα εχεις βαρυ ιστορικο λοιμωξεων και εισαι μεσηλικας+ τοτε κυνδινευεις . Αλλιως και να κολλησεις , σαν γριππη θα την περασεις . Πολλα ειναι τα κρουσματα αλλα μονο 1% πραγματικο ποσοστο θνησιμοτητας . 1 στους 100 πεθαινει , ο πιο αδυνατος . Μην τρελενεσαι .... Εποχιακο ειναι , μεχρι το καλοκαιρι θα πλατσουριζουμε παραλια ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://en.wikipedia.org/wiki/2019–20_coronavirus_outbreak_by_country_and_territory

 

Παρε και τα εως τωρα στατιστικα . 80,4κ κρουσματα 2,7κ θανατοι αλλα ποσα κρουσματα δεν εχουν καταμετρηθει ..... 1% πραγματικο ποσοστο ειναι . Και αυτο σε μεγαλες ηλικιες .

Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν , Μαστορας said:

Σοβαρα με νομιζεις για αλλον ; Δλδ εαν εσυ γραφεις τα ιδια με καποιον απο εδω , αυτος ειναι εσυ ; Η απαγορευεται η ταυτηση ιδεων και αντιληψεων ; Με το σκεπτικο σου εσυ εισαι τουλαχιστον 10 προφιλ εδω μεσα , αρα μιλαω με το ιδιο ατομο . Βρε τι ακουμε ....

Όχι φίλε μου..

Η ταύτιση ιδεών είναι μια πολύ πιθανή και πολύ λογική σύμπτωση..

Η ταύτιση όμως (σε επίπεδο καρμπόν)

1.      κειμένων  

2.      συντακτικού  

3.      τοποθετήσεων,

είναι άλλο πράγμα..Είναι απόλυτη ΤΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΙΑ..Anyway..

Αφού έχεις μάλλον δικούς σου λόγους που σου επιβάλλουν διαφοροποίηση ‘προσώπου’ στο 2020 έναντι του 2016, το σέβομαι απόλυτα και αποσύρω τη συσχέτιση.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Μαστορας said:

https://en.wikipedia.org/wiki/2019–20_coronavirus_outbreak_by_country_and_territory

 

Παρε και τα εως τωρα στατιστικα . 80,4κ κρουσματα 2,7κ θανατοι αλλα ποσα κρουσματα δεν εχουν καταμετρηθει ..... 1% πραγματικο ποσοστο ειναι . Και αυτο σε μεγαλες ηλικιες .

Μη στήνεις offtopic !! :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pafsi said:

Όχι φίλε μου..

Η ταύτιση ιδεών είναι μια πολύ πιθανή και πολύ λογική σύμπτωση..

Η ταύτιση όμως (σε επίπεδο καρμπόν)

1.      κειμένων  

2.      συντακτικού  

3.      τοποθετήσεων,

είναι άλλο πράγμα..Είναι απόλυτη ΤΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΙΑ..Anyway..

Αφού έχεις μάλλον δικούς σου λόγους που σου επιβάλλουν διαφοροποίηση ‘προσώπου’ στο 2020 έναντι του 2016, το σέβομαι απόλυτα και αποσύρω τη συσχέτιση.

Δηλαδη , εαν παρω 10 απο καποιους που στηριζουν το 5w30 , που λενε ακριβως τα ιδια , και που υπερασπιζονται σθεναρα τα ιδια , σημαινει οτι ολοι αυτοι ειναι ενας ;

:thumbsd:

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , Μαστορας said:

Δηλαδη , εαν παρω 10 απο καποιους που στηριζουν το 5w30 , που λενε ακριβως τα ιδια , και που υπερασπιζονται σθεναρα τα ιδια , σημαινει οτι ολοι αυτοι ειναι ενας ;

:thumbsd:

Απο την απάντηση μου (ειδικά με το 1,2,3) αυτό κατάλαβες ότι είναι το κριτήριο μου?..Αστο Μαστορα..Το διαγράφουμε, το ξεχνάμε..Πολύ φασαρία για το τίποτα...

Καλύτερα να μιλήσουμε για τις ανοχές του κορονοϊού !!! :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν , TMESSOLO said:

αμα ερθει εδω οχι παραισθησεις..αλλα μας βλεπω να φοραμε τα φιλτρα λαδιου για μασκα..γιατι οι μασκες θα ναι πιο ακριβες

Καλά..Δεν υπάρχεις !!!! χαχαχα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι που ολη αυτη η συζητηση ξεκινησε απο εμενα. 

Οι απαντησεις πιο γρηγορα και απο chat ειναι

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Μαστορας said:

Δηλαδη , εαν παρω 10 απο καποιους που στηριζουν το 5w30 , που λενε ακριβως τα ιδια , και που υπερασπιζονται σθεναρα τα ιδια , σημαινει οτι ολοι αυτοι ειναι ενας ;

:thumbsd:

ενσταση...οφ τοπικ

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pipis13 said:

Πολυ χαιρομαι που ολη αυτη η συζητηση ξεκινησε απο εμενα. 

Οι απαντησεις πιο γρηγορα και απο chat ειναι

pipis οντως ενα μεγαλο μπραβο..τετοια

θεματα θελουμε...λαδερα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν υπάρχει ενα μέλος εδώ που να χρησιμοποιεί 5w30 για χρόνια και πολλά χιλιόμετρα χωρίς πρόβλημα? Αν υπάρχει ας παραθέσει την εμπειρία του...Νμζ αυτή είναι η ουσία να μαθαίνουμε και να γλυτώνουμε χρήμα και κόπο από άτομα που έπαθαν κάτι παρόμοιο με μας..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , gianniskar said:

Ρε παιδιά δεν υπάρχει ενα μέλος εδώ που να χρησιμοποιεί 5w30 για χρόνια και πολλά χιλιόμετρα χωρίς πρόβλημα? Αν υπάρχει ας παραθέσει την εμπειρία του...Νμζ αυτή είναι η ουσία να μαθαίνουμε και να γλυτώνουμε χρήμα και κόπο από άτομα που έπαθαν κάτι παρόμοιο με μας..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χρήση 5W-30 επί 6,5 χρόνια συνεχώς και μέχρι 86.000 χλμ (μετά το έδωσα) σε Passat B7 (1.4 tsi - 122 hp) χωρίς κανένα πρόβλημα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.