Jump to content
kapten7

ΠΑΕΙ ΤΟ Gti Edition 30 ΚΡΙΜΑ

Recommended Posts

παιδια ακουστε τι εγινε ειχα παραγγηλει ενα gti edition 30 να ερθει μου ειχανε πει 8 μηνες παραδοση με τα πολλα ηρθε σε 5 μηνες με περνουνε τηλεφωνο την προηγουμενη εβδομαδα να παω να φτιαξουμε τα χαρτια το αυτοκινητο ητανε στο τελωνειο περναει το τελωνειο την παρασκευη και παει στης εγκαταστασεις αμεσως μετα.ενας εξυπνος πιτσιρικας βλεπει το αυτοκινητο και λεει να το εγκρινει μαλλον και να δει πως παει και αποτελεσμα ειχαμε να το καταστρεψει.την δευτερα με περνουνε τηλεφωνο απο την αντιπροσωπια και μου λενε ειχαμε ενα ατυχημα με το αυτοκινητο σας και πρεπει να ερθετε απο εδω.τους λεω εγω δηλαδη.....................που ειναι το αυτοκινητο μου λενε φανοποιιο περνω τους δρομους και ψαχνω τα φανοποιεια τις εταιριας τελικα το βρισκω λεγοντας στον υπευθηνο με στειλανε απο την αντιπροσωπια να το δω παω το βλεπω καλα λεω ενταξει τους το κανω δωρο το φωτογραφιζω και παω στην αντιπροσωπια μου λενε το ιδιο να το φτιαξουνε και με 3000Ε εκπτωση τους απανταω με δουλευετε ρε παιδια καινουριο εδω και τωρα και αυτοκινητο αντικαταστασης μεχρι να ερθει το επομενο και να παω εγω τελωνειο να περασω το αλλο και οτι χρειαστη με χαρτια βεβαιως ολα αυτα και μου λενε ενταξει.η παραγγελεια εφυγε παλι αλλα αυτη τι φορα σαν VIP παραγγελεια για να ερθει γρηγορα το επομενο δυστιχως.... ;)new_grrrr.gif

και foto:

p4010662pl9.th.jpg

p4010667fc8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουστε τι εγινε ειχα παραγγηλει ενα gti edition 30 να ερθει μου ειχανε πει 8 μηνες παραδοση με τα πολλα ηρθε σε 5 μηνες με περνουνε τηλεφωνο την προηγουμενη εβδομαδα να παω να φτιαξουμε τα χαρτια το αυτοκινητο ητανε στο τελωνειο περναει το τελωνειο την παρασκευη και παει στης εγκαταστασεις αμεσως μετα.ενας εξυπνος πιτσιρικας βλεπει το αυτοκινητο και λεει να το εγκρινει μαλλον και να δει πως παει και αποτελεσμα ειχαμε να το καταστρεψει.την δευτερα με περνουνε τηλεφωνο απο την αντιπροσωπια και μου λενε ειχαμε ενα ατυχημα με το αυτοκινητο σας και πρεπει να ερθετε απο εδω.τους λεω εγω δηλαδη.....................που ειναι το αυτοκινητο μου λενε φανοποιιο περνω τους δρομους και ψαχνω τα φανοποιεια τις εταιριας τελικα το βρισκω λεγοντας στον υπευθηνο με στειλανε απο την αντιπροσωπια να το δω παω το βλεπω καλα λεω ενταξει τους το κανω δωρο το φωτογραφιζω και παω στην αντιπροσωπια μου λενε το ιδιο να το φτιαξουνε και με 3000Ε εκπτωση τους απανταω με δουλευετε ρε παιδια καινουριο εδω και τωρα και αυτοκινητο αντικαταστασης μεχρι να ερθει το επομενο και να παω εγω τελωνειο να περασω το αλλο και οτι χρειαστη με χαρτια βεβαιως ολα αυτα και μου λενε ενταξει.η παραγγελεια εφυγε παλι αλλα αυτη τι φορα σαν VIP παραγγελεια για να ερθει γρηγορα το επομενο δυστιχως.... ;)new_grrrr.gif

και foto:

p4010662pl9.th.jpg

p4010667fc8.th.jpg

Δυστυχως ειναι γνωστο οτι τα ατομα που οδηγουν τα καινουρια αυτοκινητα κατα τις μετακινησεις τους,ειδικα οταν προκειται για γρηγορα, τα πηδανε κανονικα.Ελπιζω τον τυπακο να τον τιμωρησαν με απολυση.??Οσο για το αυτοκινητο...λυπαμαι αυτον που θα του το πουλησουν για καινουριο.Δεν πιστευω να νομιζει κανεις οτι θα το πεταξουν.

Edited by Nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι γνωστο οτι τα ατομα που οδηγουν τα καινουρια αυτοκινητα κατα τις μετακινησεις τους,ειδικα οταν προκειται για γρηγορα, τα πηδανε κανονικα.Ελπιζω τον τυπακο να τον τιμωρησαν με απολυση.

για την πλακα τον απολυσανε αμεσως και θα το πληρωσει εννοειτε και οτι παθει καλα να παθει γιατι δεν σεβαστηκε ουτε το στρωσιμω που ηθελα να κανω εγω και ο καθε ενας που πληρωνει γενικα.και τωρα αποτελεσμα ξανα αναμονη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ΠΡΩΤΟ πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό!

Το αυτοκίνητο θα το πουλήσουν για καινούριο σε κάποιον κακομοίρη... Όσο για τα 3000ευρώ έκπτωση, ξεχάστε το!

Κάπου μέσα στο forum είχαμε φτιάξει ένα θέμα σχετικά με το τι πρέπει να προσέξει κανείς πηγαίνοντας να παραλάβει ένα καινούριο Golf. Ανάμεσα στα άλλα, κάποιος είχε πει ότι θα είναι καλό να πας με έναν φανοποιό και ένα φωτόμετρο για να δεις αν είναι χτυπημένο και ξαναβαμμένο το αυτοκίνητο. Τότε τραβούσα τα μαλλιά μου διαβάζοντάς το. Τώρα αναρρωτιέμαι πόσο πολύ δίκιο είχε αυτός που το πρότεινε...

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ΠΡΩΤΟ πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό!

Το αυτοκίνητο θα το πουλήσουν για καινούριο σε κάποιον κακομοίρη... Όσο για τα 3000ευρώ έκπτωση, ξεχάστε το!

Κάπου μέσα στο forum είχαμε φτιάξει ένα θέμα σχετικά με το τι πρέπει να προσέξει κανείς πηγαίνοντας να παραλάβει ένα καινούριο Golf. Ανάμεσα στα άλλα, κάποιος είχε πει ότι θα είναι καλό να πας με έναν φανοποιό και ένα φωτόμετρο για να δεις αν είναι χτυπημένο και ξαναβαμμένο το αυτοκίνητο. Τότε τραβούσα τα μαλλιά μου διαβάζοντάς το. Τώρα αναρρωτιέμαι πόσο πολύ δίκιο είχε αυτός που το πρότεινε...

χαλαρα θα το δωσουνε για καινουριο σαν ετιμοπαραδωτο προσεξτε παιδια το edition ειναι περλα μαυρο με φουλ extra πολλα.εχει ζαντες ROCKINGHΑΜ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είμαι αδιάκριτος, από ποια αντιπροσωπεία το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Τρελο πακετο.Μακρια απο μας τετοια σκηνικα...Ειναι κριμα που καποιος κακομοιρης θα το παρει για καινουργιο και θα την εχει φαει το Golfaki...

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτο αν και ειναι συνηθισμενο.

Απλα ηταν και κουλαδι ο ''μαγκας'' που εκανε το τεστ...

Link to comment
Share on other sites

έχεις τον αριθμό πλαισίου ;

θα πρέπει να στον είχανε δώσει αφού αναγράφεται στα χαρτιά παραγγελείας και συμφωνιτικού

εχει αριθμο και εννοειτε τον εχω φωτογραφησει και video ολο το αυτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτο αν και ειναι συνηθισμενο.

Απλα ηταν και κουλαδι ο ''μαγκας'' που εκανε το τεστ...

κουλαδι δεν λες τιποτα αλλα που το παει αφου δεν ξερει και να μου το δωσει και σπασμενο

Link to comment
Share on other sites

κουλαδι δεν λες τιποτα αλλα που το παει αφου δεν ξερει και να μου το δωσει και σπασμενο

Κανονικα πρεπει να δημοσιευσεις και τον αριθμο πλαισιου και το ονομα της αντιπροσωπειας

για παν ενδεχομενο για τους υποψηφιους αγοραστες! :D

ΥΓ:Μακαρι να μπορουσα να βρω τα καθισματα του και να τα δινανε

Edited by ΖΕΥΣ
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα πρεπει να δημοσιευσεις και τον αριθμο πλαισιου και το ονομα της αντιπροσωπειας

για παν ενδεχομενο για τους υποψηφιους αγοραστες! :D

ΥΓ:Μακαρι να μπορουσα να βρω τα καθισματα του και να τα δινανε

θα ελεγα να μην το πω ετσι χημα απλα ετιμοπαραδωτο edition 30 περλα μαυρο με ζαντες rokingham,cruise control,xenon,ηλιοροφη radionavigator rns 510 vw sound αναδυπλουμενους καθρεφτες πολυλυτουργικο τιμινι και ντουλαπακια κατο απο τα εμπρος καθησματα σιγουρα δεν θα υπαρχει αλλο 100%και ετιμοπαραδωτο ετσι.

Link to comment
Share on other sites

έχω μείνει αυτη την στιγμή.ξέρω οτι τα αυτοκίνητα τα σκίζουν πριν τα παραδώσουν αλλά οχι σε αυτο το σημείο.κρίμα για τον επόμενο που θα το αγοράσει.πάντως πρέπει να πεις τον αριθμό πλαισίου και το κατάστημα.

στο καινούργιο golf σου κάνανε καμιά εκτωση? έπρεπε να το πεις αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου. Ελπίζω με το καινούργιο σου να μην υπάρξουν προβλήματα και να το χαρείς. Αλήθεια, αυτοκίνητο αντικατάστασης σου έδωσαν?

Καλό θα ήταν όμως να πεις αντιπροσωπεία και VIN number. Επίσης εγώ στη θέση σου μπορεί να έστελνα και mail στη Γερμανία. Δε λέω. Ωραίο να είσαι σε αντιπροσωπεία να οδηγείς τα αμαξάκια τα ακριβά και τα γρήγορα αλλά το καινούργιο αυτοκίνητο κάποιου ο οποίος δεν ξέρεις με τι κόπο το πήρε και τι αγωνία είχε μέχρι να του έρθει, δε μπορείς να το παίρνεις και να το κάνεις ό,τι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου. Ελπίζω με το καινούργιο σου να μην υπάρξουν προβλήματα και να το χαρείς. Αλήθεια, αυτοκίνητο αντικατάστασης σου έδωσαν?

Καλό θα ήταν όμως να πεις αντιπροσωπεία και VIN number. Επίσης εγώ στη θέση σου μπορεί να έστελνα και mail στη Γερμανία. Δε λέω. Ωραίο να είσαι σε αντιπροσωπεία να οδηγείς τα αμαξάκια τα ακριβά και τα γρήγορα αλλά το καινούργιο αυτοκίνητο κάποιου ο οποίος δεν ξέρεις με τι κόπο το πήρε και τι αγωνία είχε μέχρι να του έρθει, δε μπορείς να το παίρνεις και να το κάνεις ό,τι θέλεις.

αστα να πανε ρε φιλε αστα δυστιχως αυτη η παρασκευη που θα ερθει μου ειχανε πει θα το εχω παρει και τωρα παπαλα περιμενω παλι σαν τον μ....α για τιν μ...κια του αλλου απο την αρχη αυτοκινητο αντικαταστασης οχι ακομα την αλλη εβδομαδα μου ηπανε ενα gt θα μου δωσουνε αλλα το οποιο θα το πηγαινω καθε εβδομαδα και θα περνω αλλο μετα π.χ. tsi και αυτο θα γινεται για να υπαρχει στο test drive και στο καινουριο μου απλα πιο πολλα δωρακια.

Link to comment
Share on other sites

δωρα? τι άλλο σου βάλανε αν επιτρέπεται?full extra?

μου βαλανε μια κουκουλα,αισθητηρες παρκαρισματος απο την vw κατευθηαν και 500ευρώ εκπτωση ακομα

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε ρε φιλε αστα δυστιχως αυτη η παρασκευη που θα ερθει μου ειχανε πει θα το εχω παρει και τωρα παπαλα περιμενω παλι σαν τον μ....α για τιν μ...κια του αλλου απο την αρχη αυτοκινητο αντικαταστασης οχι ακομα την αλλη εβδομαδα μου ηπανε ενα gt θα μου δωσουνε αλλα το οποιο θα το πηγαινω καθε εβδομαδα και θα περνω αλλο μετα π.χ. tsi και αυτο θα γινεται για να υπαρχει στο test drive και στο καινουριο μου απλα πιο πολλα δωρακια.

Την καταλαβαίνω την αναμονή σου. Εδώ το δικό μου ήταν ετοιμοπαράδοτο αλλά μέχρι να βγουν πινακίδες (ήταν και αρχή του χρόνου) δεν κρατιόμουν!

Τουλάχιστον σου κάνανε και κανένα δώρο. Οι αισθητήρες είναι σίγουρα από τη VW? Γιατί κάνουν γενικά πολλά οι αντιπρόσωποι. Μόλις μάθεις το VIN του καινούργιου, έλεγξε το για καλό και για κακό. :D

Link to comment
Share on other sites

Την καταλαβαίνω την αναμονή σου. Εδώ το δικό μου ήταν ετοιμοπαράδοτο αλλά μέχρι να βγουν πινακίδες (ήταν και αρχή του χρόνου) δεν κρατιόμουν!

Τουλάχιστον σου κάνανε και κανένα δώρο. Οι αισθητήρες είναι σίγουρα από τη VW? Γιατί κάνουν γενικά πολλά οι αντιπρόσωποι. Μόλις μάθεις το VIN του καινούργιου, έλεγξε το για καλό και για κακό. :D

μου ηπανε οτι βαζουνε και αυτη αλλα για εμενα θα τους βαλουνε απο το εργοστασιο κατευθηαν αυτο με ανυσιχη γιατι δεν μου αρεσει να βαλουνε χερι στην ελλαδα και δεν γνωριζω τι ακριβως κανουνε αν μπουνε π.χ. απο εδω.βγαζουνε προφυλακτιρα ξυλωνουνε ταπετσαριες;

οσο για το numper 100% θα το ελενξω

Edited by kapten7
Link to comment
Share on other sites

Προφυλακτήρα σίγουρα ξηλώνουν. Εκτός αν τις κάνουν με το μάτι τις τρύπες. Ικανούς τους έχω. Λογικά κάτι θα ξηλώνουν για να περάσουν τα καλώδια. Δεν είναι τίποτα το τρομερό βέβαια, αλλά καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.