Jump to content
kapten7

ΠΑΕΙ ΤΟ Gti Edition 30 ΚΡΙΜΑ

Recommended Posts

Προφυλακτήρα σίγουρα ξηλώνουν. Εκτός αν τις κάνουν με το μάτι τις τρύπες. Ικανούς τους έχω. Λογικά κάτι θα ξηλώνουν για να περάσουν τα καλώδια. Δεν είναι τίποτα το τρομερό βέβαια, αλλά καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :D

ε καλα αμα μου το κανανε εδω περα και μου λεγανε εγινε απο εξω και το επερνα μπρεφα θα τους επερνε ο διαολος μαζι με τους αισθητηρες ασε με το που φτασει λιμανι το επομενο θα ειμαι μπαστακας εκει μεχρι το τελωνειο και οτι ακολουθησει εγινε συμφωνια γιαυτο.οσο για το ματι που λες σιγουρα ετσι το κανουνε απλα με βοηθια αλφαδι και μετρο το πανε καρφοτο και οποιον παρει ο χαρος και αν χαλασει το χρωμα βαψημο παλι

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό καλύτερα μόλις μάθεις πλαίσιο, πήγαινε έλεγξε το. Αν έχεις και κανένα γνωστό σε συνεργείο, ακόμα καλύτερα. Θα στο βάλει στο ΕΤΚΑ μια στιγμή και θα σου πει τα πάντα. :D

Link to comment
Share on other sites

μου βαλανε μια κουκουλα,αισθητηρες παρκαρισματος απο την vw κατευθηαν και 500ευρώ εκπτωση ακομα
Κάτι είναι και αυτό... Δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση εάν δε σου έδιναν ΤΙΠΟΤΑ...
Link to comment
Share on other sites

ε καλα αμα μου το κανανε εδω περα και μου λεγανε εγινε απο εξω και το επερνα μπρεφα θα τους επερνε ο διαολος μαζι με τους αισθητηρες ασε με το που φτασει λιμανι το επομενο θα ειμαι μπαστακας εκει μεχρι το τελωνειο και οτι ακολουθησει εγινε συμφωνια γιαυτο.οσο για το ματι που λες σιγουρα ετσι το κανουνε απλα με βοηθια αλφαδι και μετρο το πανε καρφοτο και οποιον παρει ο χαρος και αν χαλασει το χρωμα βαψημο παλι

Καλα εγω στη θεση σου με τα νευρα που θα ειχα θα απαιτουσα να μην το πιασει στα χερια του κανενας.Θα το οδηγουσα εγω για οποιαδηποτε διαδρομη και οποιαδηποτε δουλεια.Ακομα και για την αφαιρεση του κεριου εγω θα το πηγαινα :o

Link to comment
Share on other sites

υποθετικα αν πηγαιναμε στο εργοστασιο και το περναμε μονοι μας και το εκτελωνιζαμε παλι τα ιδια λεφτα ακριβως δεν θα μας κοστιζε???η οχι και μας συμφερει να τα παιρνουμε απτους αντιπροσωπους???εχετε υποψην οτι ο εκαστοτε αντιπροσωπος κερδιζει στο καθε μοντελο απο 100-500 ευρο αναλογα με το ποσα εχει πουλησει απτο καθε μοντελο,προμηθεια δηλαδη....εχουμε στο νησι γνωστους και την ειχα γλυτωσει στο δικου μου....

Link to comment
Share on other sites

πω ρε φιλαρακι τι λες τωρα!!!σε 10 μερες περιμενω και εγω το ED30........καλα μιλαμε για πολυ νουμερα!!!

κανε υπομονη οσο εχεις ακομα βεβαια αλλα και δεν γινεται και κατι αλλο.....

με το καλο το καινουργιο......

εννοειται οτι αυτο θα το πουλησουν καινουργιο με την δικαιολογια το παραγγειλε και δεν το ηθελε......

γαμησετα....

Link to comment
Share on other sites

KRIMA KAI KALO KOURAGIO KAI UPOMONI FILE

AUTA SYMBENOUN MONO STHN ELLADA

GIATI EXEI GEMISEI ME ANEUTHINA ATOMA

+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι γνωστο οτι τα ατομα που οδηγουν τα καινουρια αυτοκινητα κατα τις μετακινησεις τους,ειδικα οταν προκειται για γρηγορα, τα πηδανε κανονικα.Ελπιζω τον τυπακο να τον τιμωρησαν με απολυση.??Οσο για το αυτοκινητο...λυπαμαι αυτον που θα του το πουλησουν για καινουριο.Δεν πιστευω να νομιζει κανεις οτι θα το πεταξουν.

συμφωνω απολυτα ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να μή σου πώ ότι τα extra θα τα χρεώσουν κι ένα σκασμό λεφτά στο θύμα που θα βρούν.....33.000 έχει? 38.000 θα το πληρώσει ο επόμενος, να βγάλουν και τη χασούρα απο τα δώρα που σου έκαναν....

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον το επομενο θα ερθρει πιο γρηγορα πιστευω και με αυστηρα μετρα γιατι απο οτι εμαθα τωρα επεσε λιγο τεντωμα αργα για μενα βεβαια αλλα καλο απο εδω και περα για τους επομενους.(οσο το τηρησουν εννοειτε).

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Αν συνέβαινε αυτό, ποιό θα ήταν το κέρδος των αντιπροσώπων ?

500 ευρώ είναι η προμήθεια κάθε πωλητή για ένα μικρομεσαίο αυτοκίνητο όπως το Golf. Το κέρδος του αντιπροσώπου είναι σημαντικά μεγαλύτερο.

+1

Σε εμένα είχαν κόψει 1500¤ συν τα δώρα (συναγερμό, επέκταση) συν χαμηλό επιτόκιο...¶ρα μάλλον το κέρδος είναι 3-4000¤ B)

Link to comment
Share on other sites

+1

Σε εμένα είχαν κόψει 1500¤ συν τα δώρα (συναγερμό, επέκταση) συν χαμηλό επιτόκιο...¶ρα μάλλον το κέρδος είναι 3-4000¤ B)

πολλα δεν σου ειχανε βαλει αρα παμε ολοι κατα πανο τους εμενα τα 500 τωρα αλλα 500 στην αρχικη συναγερμο κουκουλα αισθητηρες απο εργοστασιο.

το επιτοκιο ειναι αλλο θεμα π.χ.6%

Edited by kapten7
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κριμα τι να πω....κριμα....

Παντως απορω με το θρασος που ειχαν εστω και να στο προτεινουν νο το φτιαξουν και να το παρεις.....

Υπομονή...

@offtopic@

Απο περιεργεια ...ποσο σου κοστισε το RNS510?

Το συνδυασες με πακετο ηχου?

@end offtopic@

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κριμα τι να πω....κριμα....

Παντως απορω με το θρασος που ειχαν εστω και να στο προτεινουν νο το φτιαξουν και να το παρεις.....

Υπομονή...

@offtopic@

Απο περιεργεια ...ποσο σου κοστισε το RNS510?

Το συνδυασες με πακετο ηχου?

@end offtopic@

ναι το εβαλα με πακετο ηχου.αρχικα ειχα παραγγηλει το RNS MFD DVD VW SOUND που ειχε 3,144ευρώ

τωρα ειναι με οθονη αφης απο 1η του 2008 και η τιμη του στα 2811ευρώ μιας και περιμενα παραπανο γιατι εχει μεσα και σκληρο 30gb εικονα και σε 2D και σε 3D και τα λοιπα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εισαι τυχερος στην ατυχια σου.Γιατι υπηρχε και η περιπτωση να μην σου πουν τιποτα Και να σου ελεγαν οτι υπηρξε καποιο προβλημα με την παραδωση και να στο εφερναν καμια 10 μερες μετα χωρις να ξερεις τι ειχε γινει.Υπομονη

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

ναι το εβαλα με πακετο ηχου.αρχικα ειχα παραγγηλει το RNS MFD DVD VW SOUND που ειχε 3,144ευρώ

τωρα ειναι με οθονη αφης απο 1η του 2008 και η τιμη του στα 2811ευρώ μιας και περιμενα παραπανο γιατι εχει μεσα και σκληρο 30gb εικονα και σε 2D και σε 3D και τα λοιπα

Ευχαριστώ

Το RNS510 ειναι καταπληκτικο....θα δεις... :angry:

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εισαι τυχερος στην ατυχια σου.Γιατι υπηρχε και η περιπτωση να μην σου πουν τιποτα Και να σου ελεγαν οτι υπηρξε καποιο προβλημα με την παραδωση και να στο εφερναν καμια 10 μερες μετα χωρις να ξερεις τι ειχε γινει.Υπομονη

αστα να πανε ανετα μπορουσανε να το κανουνε αυτο πιστευω.αλλα μου ειπανε:η αντιπροσωπια μας δεν παιζει με αυτα και γι'αυτο στο λεμε αλλα και παλι εγω πιστευω αναγκαστηκανε να μου το πουνε για λογους οτι μου ειχε πει οτι την δευτερα θα ητανε στην αντιπροσωπια 100% και την παρασκευη θα το επερνα 10 μερες τι δικαιολογια θα βρησκανε εφοσων ηξερα οτι ειχε περασει και τελωνειο το αυτοκινητο θα ζητουσα στανταρ να μου πει που ειναι να παω να το δω γιατι η αγωνια μου ειδη ητανε.....τωρα παπαλα χαλια και σε ψυχολογια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Το RNS510 ειναι καταπληκτικο....θα δεις... :angry:

το εχεις βαλει και εγω αυτο πιστευω να ειναι καταπληκτικο αφου παει και τοσο ψυλα η τιμη του γνωριζεις τι ηχεια εχει.λεει 10 ηχεια 250w

Link to comment
Share on other sites

το εχεις βαλει και εγω αυτο πιστευω να ειναι καταπληκτικο αφου παει και τοσο ψυλα η τιμη του γνωριζεις τι ηχεια εχει.λεει 10 ηχεια 250w

Εχεις pm... :angry:

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το επερνα παντοσ!! και 5οοο κατω να ειναι !!! δεν ξερεισ εκει εξω ποσοι και ποιοι οδηγουν σαν κανιβαλοι!!!

γενικα το αυτοκινητο σημερα το εχεισ αυριο οχι!!! χθεσ στην βαρη κτεο μου το αφησαν στην κατηφορα και επεσε πανς σε μια κολονα αφου καβαλησε ενα κρασπεδο!!μηλαω για το δικο μου... και τωρα παει αναρτηση και γενικα ολη σχεδον η μουρη..

τι να πω.. γιαθτο φηλε μου πεσ τουσ ποσο πηγε συνολικα 35000 πχ 29000 και δωρο τα παντα.... αν μπορεισ... .

Link to comment
Share on other sites

+1

Σε εμένα είχαν κόψει 1500¤ συν τα δώρα (συναγερμό, επέκταση) συν χαμηλό επιτόκιο...¶ρα μάλλον το κέρδος είναι 3-4000¤ :D

Από πληροφορία που έχω μέσα από την kosmocar, όταν πρωτοήρθε το Gti στην Ελλάδα, για κάθε αυτοκίνητο που πουλιόταν το κέρδος για την kosmocar ήταν 1500Ευρώ και για τον αντιπρόσωπο άλλα 1500.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι η πληροφορία είναι "μέσα από την Kosmocar" (WOW!!!) δε σημαίνει πως είναι αξιόπιστη. Και ο χρονικός προσδιορισμός (όταν ήρθε το GTi στην Ελλάδα) δεν νομίζω πως έχει και τόσο σημασία.

Είδες τί κάνουν για να κερδίσουν πελάτες ?

Εντάξει το παραδέχομαι ότι ακούγεται κάπως, απλά ήθελα να σας δώσω ένα δεδομένο. Δεν με ξέρεις και από χθες για να δεχθείς αυτό που λέω, αλλά σε διαβεβαιώ ότι έτσι είχαν τα πράγματα τότε. Έχω καλό φίλο που δουλεύει σε υψηλή θέση στη kosmocar και το Gti τότε το πήρε με 3000Ευρώ έκπτωση, όσο ακριβώς ήταν το σύνολο της προμήθειας της kosmocar και του αντιπροσώπου. Αυτό τώρα μπορεί να έχει αλλάξει για αυτό και σας ανάφερα τη χρονική περίοδο.

Από εκεί και μετά υπάρχει προμήθεια και από τα εξτρά που μπαίνουν στο αυτοκίνητο για τον αντιπρόσωπο.

Τώρα για το αν μπήκε μέσα ο συγκεκριμένος αντιπρόσωπος δεν το γνωρίζω. Μπορεί να ήρθε σε συννενόηση με τον εισαγωγέα. Μπορεί το αυτοκίνητο να τράκαρε υπάλληλος του εισαγωγέα και όχι του αντιπροσώπου.

Και ένα-δυο σχόλια για το θέμα προς τον φίλο kapten7.

Το γεγονός ότι ο αντιπρόσωπος σε πήρε τηλέφωνο και σου είπε ότι το αυτοκίνητο τράκαρε είναι πολύ καλό.Οι περισσότερες θα το έφτιαχναν και δεν θα σου έλεγαν τίποτα.

Από εκεί και μετά οι φωτογραφίες που παρέθεσες δείχνουν επιφανειακή ζημιά στο αυτοκίνητο. Υπό την προϋπόθεση ότι δεν έχει "πάρει" το πλαίσιο, στάθηκες από μία άποψη τυχερός γιατί σου ερχόταν 3000¤ έκπτωση από το πουθενά. Οπότε αν ξεπερνούσες το ψυχολογικό ζήτημα, ότι το καινούριο σου αμάξι ήρθε τρακαρισμένο, στην τελική ήσουν κερδισμένος.

Αν θέλεις πες μου έστω και με P.M το όνομα του αντιπροσώπου, γιατί μάλλον πολλοί θέλουν να αγοράσουν το αυτοκίνητο που προοριζόταν για σένα.

edit Mόλις διάβασα σε ένα φόρουμ το παρακάτω, αλλά δεν μπορώ να εγγυηθώ αν και κατά πόσο είναι σωστό:

"Επειδή εργάζομαι σε πολύ γνωστή ασφαλιστική εταιρία, σας ενημερώνω οτι κάθε αντιπροσωπεία (προφανώς εννοεί τον εισαγωγέα-στην περίπτωσή μας την kosmocar) έχει ασφαλιστήριο συμβόλαιο που καλύπτει οποιαδήποτε ζημιά υποστεί το αυτοκίνητο, από την ώρα που θα πατήσει Ελλάδα μέχρι τη στιγμη της παράδοσης στον έμπορο.

Εκεί να δείτε ζημιές (και δεν μιλάμε για προφυλακτήρα/φανάρι, αλλά για χοντρά "πακέτα") στο ατρακάριστο καινούριο "τουτού" σας!!!"

Με βάση τα παραπάνω, μάλλον τις ζημιές τις πλήρωσε η ασφαλιστική και όχι ο έμπορος, ή ο εισαγωγέας. :blush:

Edited by meco
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.