Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Ηλεκτρονικό Gadget για Passat με Mfd!... :)

Recommended Posts

Πριν μέρες αγόρασα μέσω internet από την εταιρεία Luxury Car Tuning το PASSAT Vario Plus Control Module ** ULTRA **! Είναι ένα τέλειο gadget το οποίο συνδέεται στις μαμά φίσες κι έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

* Για "άνεση":

1. Όταν βάζεις όπισθεν κατεβαίνει ο δεξιός ηλεκτρικός καθρέφτης για να βλέπεις το πεζοδρόμιο και να μη χτυπήσεις τις ζάντες.

2. Μπορεί να ρυθμίσεις πόσες φορές θα αναβοσβήνουν τα φλας όταν δεν ανάβεις κανονικά τον διακόπτη των φλας.

3. Αν θέλεις (πολύ χαζό βέβαια) μπορείς να ενεργοποιούνται αυτόματα ή η κόρνα ή τα φλας ή και τα δύο μαζί όταν κάνεις όπισθεν! tongue.gif

4. Μπορείς να κάνεις τα στοπ να αναβοσβήνουν σε περίπτωση απότομου φρεναρίσματος

5. Μπορείς να ρυθμίσεις το άνοιγμα και κλείσιμο των παραθύρων να γίνεται από το τηλεχειριστήριο.

* Για "επιδόσεις":

1. Μετράει από στάση χρόνους για 0-100χλμ και 0-140χλμ.

2. Μετράει χρόνους για 0-400μ και 0-800μ.

3. Μετράει την πίεση της τουρμπίνας και κρατάει την μέγιστη πίεση + ότι μετράει και το οξυγόνο.

4. Μετράει την ροπή του αυτοκινήτου και την ιπποδύναμη.

Ξέρω ότι όλες αυτές οι μετρήσεις δεν είναι και οι πλέον ακριβείας. Εγώ το gadgetάκι αυτό το πήρα για αυτά που έχω με bold. Όλα τα άλλα είναι ενδείξεις απλά τις οποίες δεν πρόκειται να λάβω σωστές ως απόλυτα νούμερα, αλλά θα μπορώ να παρακολουθώ το αμάξι μου για το αν πέφτει ή όχι η απόδοσή του. Πχ, δεν με ενδιαφέρει αν βγάλει ότι έχω 250PS, αλλά αν αυτό το βγάζει συνέχεια τώρα (το 250) αν δω μετά από μήνες να μου λέει 230PS ή 220PS, θα είναι μια αφορμή να το τσεκάρω ενώ θα μπορούσε να μου είχε διαφύγει με την καθημερινή οδήγηση.

Τέλος πάντων, η εγκατάστασή του μου πήρε 5 λεπτά. Ξεβιδώνεις 3 βιδάκια (σου στέλνουν ακόμη και το κατάλληλο torx!) ξεκουμπώνεις μια φίσα και την κάνεις by-pass με αυτή που σου στέλνουν. Ξαναβιδώνεις και είσαι έτοιμος! :blush:

Το κόστος του είναι 250$ + μεταφορά και η συσκευασία το πακέτο κλπ ήταν όλα σε άριστη κατάσταση και πολύ προσεγμένα.

04042008001jk8.jpg

04042008003en4.jpg

04042008004gd5.jpg

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη βλεπω οτι εχει και για το Golf, το πηρα και εγω :blush: Η εγκατασταση ειναι απλη Νικο? Τι ακριβως θα πρεπει να ξεβιδωσω? Νασαι καλα που το βρηκες :blush:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Σίγουρα δεν είναι αξιόπιστο όσο ένα εξωτερικό όργανο μετρήσεων, αλλά όπως είπα και παραπάνω, εγώ το θέλω για να ελέγχω αν θα υπάρξουν μεταβολές στα νούμερα στο μέλλον. ΣΙΓΟΥΡΑ, η ένδειξη 258PS είναι στο Θεό! :) Μακάρι να είχα τόσα άλογα. Αλλά τουλάχιστον θα ξέρω αν υπάρχει πτώση... :)

Ηλία η σύνδεση είναι 5 λεπτά δουλειά. Ξεβιδώνεις 3 βίδες για να βγάλεις το πλαστικό κάτω από το τιμόνι (όχι της κολώνας του τιμονιού), βγάζεις την μαμά φίσα, την κουμπώνεις πάνω στο καλώδιο και κουμπώνεις την άλλη άκρη του καλωδίου εκεί που ήταν η μαμά φίσα. Ξαναβιδώνεις το πλαστικό και είσαι άρχοντας! ;)

Με την ευκαιρία να σας αναφέρω κι ένα αστείο. Επειδή σήμερα το πρωί το παρέλαβα από το ταχυδρομείο, πηγαίνοντας στη δουλειά ψηνόμουν να το δοκιμάσω! Οπότε μπήκα σε ένα parking των Carrefour (στο City Gate), κατέβηκα στο 2ο επίπεδο που έχει ησυχία και άρχισα να λύνω... Σε 2-3 λεπτά σκάει μύτη το παιδί που έχουν στα Carrefour για τον χώρο του parking. Μου λέει με ύφος διστακτικό "Φίλε δικό σου είναι το αμάξι?...". Σκάω στα γέλια εγώ και του λέω "Λες να το κλέβω?". Χαμογέλασε και αυτός κι έφυγε. Γελούσα μετά μόνος μου. Βέβαια δεν είχε και άδικο. Σε έρημο parking, ένας τύπος να είναι ξαπλωμένος μισός μέσα μισός έξω από το αμάξι, να έχει βγάλει το πλαστικό κάτω από το τιμόνι και να προσπαθεί να κάνει κάτι με κάτι καλώδια και φακό... :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ γω κατι αν δεν εχεις την plus οθονη μπορεις να βαλεις αυτη κ να αποκτησεις?

Link to comment
Share on other sites

<br>Να ρωτησω κ γω κατι αν δεν εχεις την plus οθονη μπορεις να βαλεις αυτη κ να αποκτησεις?<br>
<br>Οχι. Πρεπει να εχεις τη plus εργοστασιακα. Νομιζω οτι μπορεις να την αποκτησεις αλλα αλλαζει ολος ο πινακας, και δεν ειναι φθηνο.<br><br>
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι τα εξοδα αποστολης ειναι δωρεαν εαν βαλεις το ονομα του κουπονιου που δινουν στο αντιστοιχο πεδιο κατα την συμπληρωση της φορμας, οποτε βγαινει στα 160¤ χονδρικα το συστημα.

Μπορεις να μου πεις σε ποσες ημερες το παρελαβες;

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι τα εξοδα αποστολης ειναι δωρεαν εαν βαλεις το ονομα του κουπονιου που δινουν στο αντιστοιχο πεδιο κατα την συμπληρωση της φορμας, οποτε βγαινει στα 160¤ χονδρικα το συστημα.

Μπορεις να μου πεις σε ποσες ημερες το παρελαβες;

186€ μου βγήκε εμένα.

Έκανα την παραγγελία στις 21/03 (Παρασκευή) και στις 26/03 (Τετάρτη μετά την αργία της 25ης) είχε περάσει κιόλας το ελληνικό τελωνείο. Μέχρι εκεί έφτανε το Tracking από το αμερικάνικο ταχυδρομείο. Ε, μετά από εκεί το χάος. Πήρα 4 φορές στο ταχυδρομείο για να μάθω τι έγινε, και τελικά 03/04 με πήραν τηλέφωνο ότι έχει έρθει το δέμα εδώ και μέρες! :huh: Σύνολο 9 εργάσιμες μαζί με την αργία και τις καθυστερήσεις, γιατί εδώ ξύνονται...

Link to comment
Share on other sites

γιατί εδώ ξύνονται...

Σωπα ρε μη το ξαναπεις αυτο :D . Να τους τριψουμε με πετρελαιο απο την πολλη κουραση. :thumbsup:

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΟ το συγκεκριμενο "1. Όταν βάζεις όπισθεν κατεβαίνει ο δεξιός ηλεκτρικός καθρέφτης για να βλέπεις το πεζοδρόμιο και να μη χτυπήσεις τις ζάντες." το εχεις τεσταρει στο αμαξι; Λειτουργει ο.κ; Μολις βγαζεις την οπισθεν επιστρεφει ο καθρεφτης στην αρχικη του θεση;

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΟ το συγκεκριμενο "1. Όταν βάζεις όπισθεν κατεβαίνει ο δεξιός ηλεκτρικός καθρέφτης για να βλέπεις το πεζοδρόμιο και να μη χτυπήσεις τις ζάντες." το εχεις τεσταρει στο αμαξι; Λειτουργει ο.κ; Μολις βγαζεις την οπισθεν επιστρεφει ο καθρεφτης στην αρχικη του θεση;

Ναι, ναι, ναι για τις 3 ερωτήσεις... :(

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και το παρέλαβα και εγώ αυτό το gadget .... το τοποθέτησα σε Passat 1.4 tsi και παρατήρησα τα εξής:

1) οι ενδείξεις για το turbo, bar & O2, δεν λειτουργούν για τον tsi

2) η ένδειξη που σου υπολογίζει τους ίππους βάζοντας τα κιλά του αυτοκινήτου δεν λειτουργεί γιατί το βάρος φθάνει μέχρι τις 3700lbs -> 1665 κιλά ενω το Passat ειναι 2000 κιλά...

3) όταν κατεβάζεις τα παράθυρα από το κλειδί πατώντας 3 φορές όταν μπείς στο αυτοκίνητο δεν μπορείς να τα ανεβάσεις από τα κουμπιά του αυτοκινήτου....δεν λειτουργεί τίποτα....

4) το passat έχει από "μαμά" μια λειτουργια των φλάς, όταν τον κατεβάζεις ή τον ανεβάζεις τον μοχλό λίγο τότε τα φλάς ανάβουν για 3 φορές και μετά σβήνουν. Στο gadget αυτό μπορείς να ρυθμίσεις πόσες φορές θέλεις να ανάβουν τα φλάς 2-4-5-6 αλλά εάν επιλέξεις 4 φορές τότε ανάβουν τα φλάς 3 φορές (μαμά) + 4 φορές που το έχεις ρυθμίσει. Επίσης όταν ανάψεις τα φλάς για να στρίψεις κάπου τότε όταν ο μοχλός επανέλθει στην θέση του δεν σβήνουν τα φλάς αλλά συνεχίσουν να ανάβουν άλλες 2-3 φορές

5) το φυσάκι που βγάζουμε από το αυτοκίνητο δεν είναι χρώματος κόκκινου αλλά μπλε και είναι σε δύσκολη θέση και θέλει λίγα ακροβατικά....

Αν βρώ τίποτα άλλο θα σας ενημερώσω.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και το παρέλαβα και εγώ αυτό το gadget .... το τοποθέτησα σε Passat 1.4 tsi και παρατήρησα τα εξής:

1) οι ενδείξεις για το turbo, bar & O2, δεν λειτουργούν για τον tsi

2) η ένδειξη που σου υπολογίζει τους ίππους βάζοντας τα κιλά του αυτοκινήτου δεν λειτουργεί γιατί το βάρος φθάνει μέχρι τις 3700lbs -> 1665 κιλά ενω το Passat ειναι 2000 κιλά...

3) όταν κατεβάζεις τα παράθυρα από το κλειδί πατώντας 3 φορές όταν μπείς στο αυτοκίνητο δεν μπορείς να τα ανεβάσεις από τα κουμπιά του αυτοκινήτου....δεν λειτουργεί τίποτα....

4) το passat έχει από "μαμά" μια λειτουργια των φλάς, όταν τον κατεβάζεις ή τον ανεβάζεις τον μοχλό λίγο τότε τα φλάς ανάβουν για 3 φορές και μετά σβήνουν. Στο gadget αυτό μπορείς να ρυθμίσεις πόσες φορές θέλεις να ανάβουν τα φλάς 2-4-5-6 αλλά εάν επιλέξεις 4 φορές τότε ανάβουν τα φλάς 3 φορές (μαμά) + 4 φορές που το έχεις ρυθμίσει. Επίσης όταν ανάψεις τα φλάς για να στρίψεις κάπου τότε όταν ο μοχλός επανέλθει στην θέση του δεν σβήνουν τα φλάς αλλά συνεχίσουν να ανάβουν άλλες 2-3 φορές

5) το φυσάκι που βγάζουμε από το αυτοκίνητο δεν είναι χρώματος κόκκινου αλλά μπλε και είναι σε δύσκολη θέση και θέλει λίγα ακροβατικά....

Αν βρώ τίποτα άλλο θα σας ενημερώσω.... ;)

1) Για το 2.0 TFSI λειτουργούν κανονικά πάντως.

2) Δεν βρήκα πουθενά και ούτε έγραφε στις οδηγίες, ότι ορίζεις το βάρους του αυτοκινήτου!!! Αυτό που το βρήκες? Αλλά και να είχε, Passat με 2.000 κιλά δεν υπάρχει ακόμη! Εκτός και αν έβαλες μέσα 5 άτομα και φόρτωσες τον χώρο αποσκευών με πέτρες! :lol:

3) Να σου πω την αλήθεια δεν το δοκίμασα αυτό καθόλου. Εμένα από μαμά, αν πατάω συνεχόμενα στο χειρηστήριο το ξεκλείδωμα ανοίγουν όλα τα παράθυρα και αν πατάω συνεχόμενα το κλείδωμα κλείνουν όλα τα παράθυρα. Οπότε δεν το πείραξα καθόλου.

4) Σε εμένα λειτούργησε κανονικά. Μόνο που το βρήκα ανόφελο και το έχω απενεργοποιημένο.

5) Συμφωνώ απόλυτα και στο χρώμα και στα ακροβατικά! :lol:

Link to comment
Share on other sites

2) Δεν βρήκα πουθενά και ούτε έγραφε στις οδηγίες, ότι ορίζεις το βάρους του αυτοκινήτου!!! Αυτό που το βρήκες? Αλλά και να είχε, Passat με 2.000 κιλά δεν υπάρχει ακόμη! Εκτός και αν έβαλες μέσα 5 άτομα και φόρτωσες τον χώρο αποσκευών με πέτρες! :lol:

κάτω από τις ενδείξεις ΗΡ και ΝΜ έχει και το βάρος σε lbs

http://www.vw.gr/site/technicaldata/pasatlim14.pdf (μεικτό βάρος 2000)

http://www.in.gr/auto/car/car.asp?lngCompa...mp;lngModel=692 (βάρος 2000)

3) Να σου πω την αλήθεια δεν το δοκίμασα αυτό καθόλου. Εμένα από μαμά, αν πατάω συνεχόμενα στο χειρηστήριο το ξεκλείδωμα ανοίγουν όλα τα παράθυρα και αν πατάω συνεχόμενα το κλείδωμα κλείνουν όλα τα παράθυρα. Οπότε δεν το πείραξα καθόλου.

και σε εμένα το κάνει (μαμά) αλλά πρέπει να το πατάς συνεχόμενα μέχρι να ανοίξουν ή να κλείσουν

4) Σε εμένα λειτούργησε κανονικά. Μόνο που το βρήκα ανόφελο και το έχω απενεργοποιημένο.

μήπως δεν έχεις από "μαμά" την λειτουργία αυτή να ανάβουν 3 φορες ??

Edited by JKalimer
Link to comment
Share on other sites

κάτω από τις ενδείξεις ΗΡ και ΝΜ έχει και το βάρος σε lbs

Δεν έχω το αμάξι τώρα εδώ που είμαι και επιφυλάσσομαι, αλλά νομίζω ότι κάτω από τα ΗΡ και ΝΜ γράφει τις στροφές του κινητήρα. Θα το δω το απόγευμα και θα πω με σιγουριά. Πάντως ούτε στις οδηγίες είδα να γράφει πουθενά ότι σετάρεις το βάρος του αυτοκινήτου.

Σωστά τα γράφουν, αλλά γράφουν ΜΙΚΤΟ βάρος! :lol: Δηλαδή το μέγιστο το οποίο μπορεί μετακινήσει το αυτοκίνητο μαζί με το βάρος του (καλά έλεγα εγώ για πέτρες :lol: ). Το απόβαρο του αυτοκινήτου είναι γύρω στα 1.450kg για το 2.0 TFSI με tiptronic σασμάν. Για το 14άρι φαντάζομαι να είναι κάπου στα 100 κιλά ελαφρύτερο.

και σε εμένα το κάνει (μαμά) αλλά πρέπει να το πατάς συνεχόμενα μέχρι να ανοίξουν ή να κλείσουν

Οκ τότε, πάω πάσο. Να σου πω την αλήθεια δεν το δοκίμασα γιατί σπάνια θα αφήσω ανοιχτά παράθυρα και να θέλω να τα κλείσω ή το αντίθετο. Το πολύ πολύ να έχω αφήσει σε ανάκλιση την ηλιοροφή και να θέλω να την κλείσω, κάτι που κρατάει όμως μόλις λίγα δευτερόλεπτα.

μήπως δεν έχεις από "μαμά" την λειτουργία αυτή να ανάβουν 3 φορες ??

Από μαμά την έχω τη λειτουργία. Απλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που έχω τα Bi-Xenon με το AFL.

Link to comment
Share on other sites

2) η ένδειξη που σου υπολογίζει τους ίππους βάζοντας τα κιλά του αυτοκινήτου δεν λειτουργεί γιατί το βάρος φθάνει μέχρι τις 3700lbs -> 1665 κιλά ενω το Passat ειναι 2000 κιλά...

Λοιπόν, σήμερα το τσέκαρα αυτό με το βάρος. Τελικά ελέγχοντας πιο προσεκτικά, είδα ότι όταν το βάζεις στην οθόνη για την ιπποδύναμη, για λίγα δευτερόλεπτα στην αρχή σου βγάζει μια ένδειξη σε LBS και μετά αλλάζει σε RPM. Δεν το είχα προσέξει μέχρι τώρα. Οπότε το όρισα στα 3.200LBS οι οποίες είναι 1.450 κιλά περίπου. Φεύγοντας από τη δουλειά, θα περάσω από έναν φίλο βενζινά ο οποίος έχει και γεφυροπλάστιγκα και θα το ζυγίσω για μεγαλύτερη ακρίβεια...

Τελικά είχες δίκιο φίλε JKalimer. Αλλά τα κιλά δεν είναι με τίποτα 2.000... :o

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση..... το τελωνείο δεν χρέωσε τίποτα επιπλέον ? εκτελωνισμό, ΦΠΑ ?

Τίποτα απολύτως. Εγώ προσωπικά, πήγα στις Ταχυμεταφορές (τα ταχυδρομεία με το κόκκινο χρώμα) έπειτα από τηλεφώνημά τους ότι έχω δέμα και το παρέλαβα χωρίς να πληρώσω τίποτα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Nικο αυτα τα γκατζετακια υποθετω οτι βγαζουν και την εγγυηση του αυτοκινητου off ή δεν υπαρχει κανενα προβλημα ισχυει η εγγυηση κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Nικο αυτα τα γκατζετακια υποθετω οτι βγαζουν και την εγγυηση του αυτοκινητου off ή δεν υπαρχει κανενα προβλημα ισχυει η εγγυηση κανονικα;

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια. Αλλά ως γνωστών, οι αντιπροσωπείες ακόμη και ένα αυτοκόλλητο να δουν ότι έβαλες, θα το συνδιάσουν με την αεροδυναμική, η οποία επιρεάζει την κατανάλωση και σε συνδιασμό με το φαινόμενο του θερμοκηπίου, και τον δορυφόρο "Leo otithelo", ραδιομαγνητικα κύμματα αλλάζουν την λειτουργία του FSI, οπότε για αυτό τον λόγο και ο κινητήρας θέλει αλλαγή και είναι εκτός εγγύησης! tongue.gif

Σοβαρά τώρα, το "έξτρα" μενού ενεργοποιείται μόνο με έναν συνδιασμό πλήκτρων και δεν ξέρω κατά πόσο "ανιχνεύεται" από τον εγκέφαλο. Στην τελική, επειδή είναι μόνο μια φίσα ξεκούμπωμα-κούμπωμα, αν έχεις κάποιο πρόβλημα και θα πας για έλεγχο, κάνε έναν κόπο και βγάλε την πριν πας. Εξάλλου μόνο έξτρα ενδείξεις προσφέρει το gadget αυτό και δεν αλλάζει σε τίποτα την λειτουργία του αυτοκινήτου, αλλά όπως είπα και πιο πάνω με το αυτοκόλλητο, αντιπροσωπείες είναι αυτές!... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και το παρέλαβα και εγώ αυτό το gadget .... το τοποθέτησα σε Passat 1.4 tsi και παρατήρησα τα εξής:

1) οι ενδείξεις για το turbo, bar & O2, δεν λειτουργούν για τον tsi

2) η ένδειξη που σου υπολογίζει τους ίππους βάζοντας τα κιλά του αυτοκινήτου δεν λειτουργεί γιατί το βάρος φθάνει μέχρι τις 3700lbs -> 1665 κιλά ενω το Passat ειναι 2000 κιλά...

3) όταν κατεβάζεις τα παράθυρα από το κλειδί πατώντας 3 φορές όταν μπείς στο αυτοκίνητο δεν μπορείς να τα ανεβάσεις από τα κουμπιά του αυτοκινήτου....δεν λειτουργεί τίποτα....

4) το passat έχει από "μαμά" μια λειτουργια των φλάς, όταν τον κατεβάζεις ή τον ανεβάζεις τον μοχλό λίγο τότε τα φλάς ανάβουν για 3 φορές και μετά σβήνουν. Στο gadget αυτό μπορείς να ρυθμίσεις πόσες φορές θέλεις να ανάβουν τα φλάς 2-4-5-6 αλλά εάν επιλέξεις 4 φορές τότε ανάβουν τα φλάς 3 φορές (μαμά) + 4 φορές που το έχεις ρυθμίσει. Επίσης όταν ανάψεις τα φλάς για να στρίψεις κάπου τότε όταν ο μοχλός επανέλθει στην θέση του δεν σβήνουν τα φλάς αλλά συνεχίσουν να ανάβουν άλλες 2-3 φορές

5) το φυσάκι που βγάζουμε από το αυτοκίνητο δεν είναι χρώματος κόκκινου αλλά μπλε και είναι σε δύσκολη θέση και θέλει λίγα ακροβατικά....

Αν βρώ τίποτα άλλο θα σας ενημερώσω.... ;)

τελικα οντως δεν λειτουργει το μπαρομετρο στα 1.4 tsi???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα το τσέκαρα αυτό με το βάρος. Τελικά ελέγχοντας πιο προσεκτικά, είδα ότι όταν το βάζεις στην οθόνη για την ιπποδύναμη, για λίγα δευτερόλεπτα στην αρχή σου βγάζει μια ένδειξη σε LBS και μετά αλλάζει σε RPM. Δεν το είχα προσέξει μέχρι τώρα. Οπότε το όρισα στα 3.200LBS οι οποίες είναι 1.450 κιλά περίπου. Φεύγοντας από τη δουλειά, θα περάσω από έναν φίλο βενζινά ο οποίος έχει και γεφυροπλάστιγκα και θα το ζυγίσω για μεγαλύτερη ακρίβεια...

Τελικά είχες δίκιο φίλε JKalimer. Αλλά τα κιλά δεν είναι με τίποτα 2.000... :lol:

Για να μην αρχίζω νέο topic για μία μόνο πληροφορία, κι επειδή είχε αναφερθεί σε προηγούμενα posts, ζύγισα το Passat μου πριν μέρες. Έδειξε ΑΚΡΙΒΩΣ 1.600 κιλά, με φουλαρισμένο το ντεπόζιτο, και 2 κράνη στο χώρο αποσκευών. :thumbsup: Επίσης να πω, ότι σαν "βαριά" έξτρα, θεωρώ τις 18άρες ζάντες, την ηλιοροφή και την ρεζέρβα η οποία είναι κανονική 18άρα ζάντα. Οπότε εγώ στην ρύθμιση για τη μέτρηση της ιπποδύναμης το έβαλα στα 1670kg = 3.680lbs (έβαλα και τον εαυτό μου μέσα...) :lol:

*Σημείωση: 1kg = 2,205lbs

.

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν e-mail ότι τώρα αναπτύσσουν το gadgetακι αυτό και για τους κινητήρες TFSI και TSI ...

Ψάχνουν μάλιστα άτομα για να γίνουν δοκιμαστές και beta testers ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.