Jump to content
ArreN

Polo 6n Me Moter Apo S3

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά είμαι νέος στο forum σας:D έχω ένα polo 1.4. επειδή σπουδάζω στην αγγλία είδα το ίδιο αυτοκίνητο με μοτέρ από s3 και 4wheel drive:^^ εγώ δεν θέλω τόσα πολλά να ρίξω αλλα σκέφτηκα ότι ένα μοτεράκι s3 θα ήταν κουτίtongue.gif το έψαξα και βρήκα ότι πρέπει να βάλω σασμάν από κάποιο άλλο 1.8 χωρίς τετρακίνηση για να μπει αλλιώς θέλει κόψιμο το αμάξι.. θα ήθελα να μάθω ποσο θα μου στοιχίσει μια πλήρη μετατροπή μαζί με ψαλίδια άξονες και τα λοιπά:lol:

ευχαριστώ εκ των προτερων

γιώργος

Θα σε παρακαλουσα να χρησιμοποιεις μικρους ελληνικους χαρακτηρες συμφωνα με τους ορους χρησης του φορουμ.

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλωσορισες!!

Αν θελεις κανε μας μια παρουσιαση σου στο Παρουσιαση Νεων Μελων ;)

Για το ερωτημα σου τωρα,απο την στιγμη που δεν θα χρησιμοποιησεις την τετρακινηση του S3 μπορεις να βαλεις ενα οποιοδηποτε μοτερ απο 1.8Τ

Αν μαλιστα εχεις το τελευταιο Polo μπορεις να το δηλωσεις κανονικα μιας και βγαινει ετσι το GTI.

Για την μετατροπη που θελεις,σε τιμες Ελλαδας υπολογισε κανα 5χιλιαρο.

Link to comment
Share on other sites

αφου λεει 6n στο τιτλο, αρα για να το δηλωσει δυσκολο.

Στα 5 χιλιαρικα που λες ειναι μεσα και αλλα φρενα κλπ? Αν παρει απο κανενα τρακαρισμενο εννοω

Link to comment
Share on other sites

αφου λεει 6n στο τιτλο, αρα για να το δηλωσει δυσκολο.

Στα 5 χιλιαρικα που λες ειναι μεσα και αλλα φρενα κλπ? Αν παρει απο κανενα τρακαρισμενο εννοω

πριν 2 χρονια που ειχα ρωτησει ψαχνοντας το θεμα [σε 6ν2 ομως] για μια ολοκληρομενη και σωστη μετατροπη το κοστος εφτανε τα 10000 ευρο

πριν συνεχησεις το τοπικ αυτο κοιτα πρωτα εδω: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...mp;#entry191796

Link to comment
Share on other sites

Σε 6Ν2 ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα απο οτι στα 9Ν/9Ν3...Μπαινει πιο δυσκολα ο κινητηρας και με πολυ κοψε ραψε...

Λοιπον το εψαξα αρκετα και μιλησα με τους S&M bros στην θεσσαλονικη. Για να γινει αυτο σε 6Ν-6Ν2 θελει γυρω στα 5000euro με αρκετο ραψε και οχι κοψε. Βεβαια κατα ποσο αξιζει ολη αυτη η διαδικασια δεν θα το σχολιασω ειδικα αφου δεν μπορεις να δηλωσεις το αμαξι και πρεπει να βρεις καποιον αρκετα γκαζοκ@υλο για να το πουλησεις. Το πλαισιο του 6Ν ειναι τεχνολογιας 94 και το ιδιο ισχυει και για το 6Ν2 αρα οπως και να το κανεις δεν ειναι για τα αλογα απο ενα μοτερ S3. Αστο ησυχο το polaki ή αν θες σωνει και καλα να το πειραξεις βαλτου τον κινητηρα τον 1.6 16ν απο το 6Ν2 το Gti και θα εισαι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ρωτησες και για το 9n ποσο παει η μετατροπη?

Παντως και εγω πιστευω πως καλυτερα θα εισαι με τον 1.6 του GTI

Link to comment
Share on other sites

μηπως ρωτησες και για το 9n ποσο παει η μετατροπη?

Παντως και εγω πιστευω πως καλυτερα θα εισαι με τον 1.6 του GTI

Στο 9Ν ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα γιατι ο 1.8Τ μπαινει κουμπωτα. Θα πληρωσεις λογικα τον κινητηρα και την δουλεια. Παλι δεν θα μπορεις να το δηλωσεις αφου το 9Ν δεν φορεσε ποτε 1.8Τ, ασχετα αν το πλαισιο του ειναι το ιδιο με το 9Ν3 που φοραει τον συγκεκριμένο κινητηρα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε εχω και το golf το 1.4 tsi to καινουργιο και οποθ να ναι ερχεται και το audi s5 απλα το πολακι το γουσταρω τρελα και το σκευτομαι πολυ ασχημα για το σ3 το μοτερ η για καποιο αλλο πανς απο 200 hp με βλεψεις για 350+. σπουδαζω σχεδιαστης κατασκευαστης αυτοκινιτων στιν αγγλια και τετοιες μετατροπεσ εκει ειναι αστειες... τωρα θα δω τι θα κανω με το κουβαδακι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε εχω και το golf το 1.4 tsi to καινουργιο και οποθ να ναι ερχεται και το audi s5 απλα το πολακι το γουσταρω τρελα και το σκευτομαι πολυ ασχημα για το σ3 το μοτερ η για καποιο αλλο πανς απο 200 hp με βλεψεις για 350+. σπουδαζω σχεδιαστης κατασκευαστης αυτοκινιτων στιν αγγλια και τετοιες μετατροπεσ εκει ειναι αστειες... τωρα θα δω τι θα κανω με το κουβαδακι. :D

εκανα ενα τρομερο λαθος και ζητω συγνωμη. δεν εχω το 6n αλλα το 9n αρα μπορς να το διλωσω κανονικα :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.