Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

Για προγραμμα τι λετε;εχω ακουσει για revo,plex tuning,etuners,boulekos...γενικα εσεις τι λετε;τ εχετε βαλει οσοι εχετε βαλει;

Exelixis!!!! 8)

Το προτείνω με βάση τα αποτελέσματα που έχει το αμάξι μου!!!! 8)

ποση την εχεις Μακη;

(τη ροπη)

να δουμε ποιος την εχει μεγαλυτερη.

(την ροπη)

2 και 76!!!!ΧΑχαχαχαχαχ!!!!!!276 εννοώ!!!

Εσύ????Οι υπόλοιποι???????

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

εγω την εχω κατα μια μοναδα λιγοτερη.

26,5kg

ο Κοσμας 28.

jim εγω εχω overload.

ριξε μια ματια και εκει.. γενικα μην προσπαθησεις να βγαλεις ακρη με το προγραμμα ο καθενας θα σου πει εχει το καλυτερο γιατι αυτο φοραει.

αυτη ειναι η αληθεια το ξερουμε ολοι. πανω κατω ολοι τα ιδια δινουν το θεμα ειναι τι σηκωνει η τσεπη σου και ποιος θα σε ψησει ποιο πολυ.

παρε τηλεφωνα και ζητα τιμες απο παντου. αν μπορεις να μιλησεις και απο κοντα ακωμη καλυτερα μην ενθουσιαστεις στον πρωτο που θα πας και θα το βαλεις.

εγω αυτο εκανα μιλησα με αρκετους και εβαλα αυτο που πιστευα πως ειναι καλυτερο για εμενα. κανε το ιδιο

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω που παιζω παντος ειμαι 10 παραπανω απο εσας. new_lol.gif

ΧΑχαχαχχα!!!Θέλεις ακόμα εσύ!!!! :p

Αλήθεια εσύ τι πρόγραμμα φοράς???????????? 8) 8) 8):p:D :D :D

Γτ δεν λές στον κόσμο?? :D

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

ΧΑχαχαχχα!!!Θέλεις ακόμα εσύ!!!! :p

Αλήθεια εσύ τι πρόγραμμα φοράς???????????? 8) 8) :p:D :D :D :D

Γτ δεν λές στον κόσμο?? :p

Ποσο ακομα να θελω? Δεν παει αλλο!

Exelixis 8) φοραω.. γιατι δεν το ξερεις?

Και αυτη τη βδομαδα ολο ελεγα να παω και να παω για δυναμομετρηση και ολο

ε αυριο μωρε σημερα βαριεμε..

Αντε να δω και γω τα 28κιλα ροπης !!! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

εγω την εχω κατα μια μοναδα λιγοτερη.

26,5kg

ο Κοσμας 28.

jim εγω εχω overload.

ριξε μια ματια και εκει.. γενικα μην προσπαθησεις να βγαλεις ακρη με το προγραμμα ο καθενας θα σου πει εχει το καλυτερο γιατι αυτο φοραει.

αυτη ειναι η αληθεια το ξερουμε ολοι. πανω κατω ολοι τα ιδια δινουν το θεμα ειναι τι σηκωνει η τσεπη σου και ποιος θα σε ψησει ποιο πολυ.

παρε τηλεφωνα και ζητα τιμες απο παντου. αν μπορεις να μιλησεις και απο κοντα ακωμη καλυτερα μην ενθουσιαστεις στον πρωτο που θα πας και θα το βαλεις.

εγω αυτο εκανα μιλησα με αρκετους και εβαλα αυτο που πιστευα πως ειναι καλυτερο για εμενα. κανε το ιδιο

Το θέμα είναι να είσαι αντικειμενικός(Γενικά μιλώντας και συμφωνώ απόλυτα με όσα λες)!!!Δεν έχει νόημα να πεις στον άλλο βάλε αυτό βάλε το άλλο!!!Ότι πιστεύει θα βάλει!!!Για να μην υπάρξει παρεξήγηση δεν εννοώ κάτι για εσένα poen!!!!Γενικά μιλάω!!!

Εγώ π.χ. εμπιστεύτηκα τον μηχανικό μου και δεν το μετάνιωσα!!!¶λλος μπορεί να το έχει οδηγήσει το αμάξι(το βελτιωμένο) και να πει έτσι το θέλω και θα επιλέξει την εταιρεία!!!Με καταλαβαίνεις!!! 8)

Του κοσμά έχει 28 τώρα ή τότε που είχε βάλει το πρόγραμμα!!!Γτ θυμάμαι πως στο dyno στον λαγκαδά δεν πρέπει να ήταν 28!!!Τώρα με το update που είπε πως έκανε πόσο είναι????Ερώτηση κάνω...δεν το πάω πονηρά!!! 8)

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ακομα να θελω? Δεν παει αλλο!

Exelixis 8) φοραω.. γιατι δεν το ξερεις?

Και αυτη τη βδομαδα ολο ελεγα να παω και να παω για δυναμομετρηση και ολο

ε αυριο μωρε σημερα βαριεμε..

Αντε να δω και γω τα 28κιλα ροπης !!! :p

Το ήξερα βρε!!!!

Πάντως πάει και άλλο για να ξέρεις!!!Ρώτα τον Μ**** να σου πεί!!!! 8)

Που να πας που βρέχει συνέχεια???Κάτσε να βγάλει ήλιο και να πέσει κρύο!!! 8)

Link to comment
Share on other sites

α δεν ξερω ας μας πει ο ιδιος.

εμενα η ροπη αυτη παντως ειναι μονο με προγραμμα. πριν βαλω το βαρελακι και χωρις εξατμιση.

δεν θελω να πω τπτ για εσενα μη στραβωσεις απλα το αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

α δεν ξερω ας μας πει ο ιδιος.

εμενα η ροπη αυτη παντως ειναι μονο με προγραμμα. πριν βαλω το βαρελακι και χωρις εξατμιση.

δεν θελω να πω τπτ για εσενα μη στραβωσεις απλα το αναφερω.

Γτ να στραβώσε ρε σύ???Και μακάρι να βάλεις ότι θέλεις στο αμάξι σου και να το κάνεις και πιο δυνατό από το δικό μου!!!Αλήθεια!!!Δεν είμαι τύπος που θα τον πειράξει!!!Καλή ατμόσφαιρα να υπάρχει να γελάμε!!!Αυτά είναι τα ωραία!!!Και αν πιούμε και κανα τσαγάκι καλά θα είναι να δροσιστούμε!!!!ΟΛΟΙ!!!! 8)

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα βρε!!!!

Πάντως πάει και άλλο για να ξέρεις!!!Ρώτα τον Μ**** να σου πεί!!!! 8)

Που να πας που βρέχει συνέχεια???Κάτσε να βγάλει ήλιο και να πέσει κρύο!!! 8)

Δεν θελω να παει αλλο.

Αν Safe mode ειναι τα 164 τοτε εγω θελω 154(αντε 155)

Θελω να το κρατησω αρκετα χρονια. Εφοσον τα περισσοτερα

θα το ξεπληρωνω. 8)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να παει αλλο.

Αν Safe mode ειναι τα 164 τοτε εγω θελω 154(αντε 155)

Θελω να το κρατησω αρκετα χρονια. Εφοσον τα περισσοτερα

θα το ξεπληρωνω. 8)

¶στα αυτά!!!Τσίτωσε το όπως λέει και ο golfakias να δεις τη υγειά σου!!!Πλάκα κάνω!!!Με σωστό service kαι γενικά αν το προσέχεις το αμάξι θα έχεις πολλά κμ μαζί του!!!!Στοργή και αγάπη θέλει!!!! hearts.gifhearts.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θελω κιαλα.

αλλα δεν μπορω να τα εχω.

οποτε αν δεν βγει καποιο turbo upgrade μεχρι το τελος του καλοκαιριου και φτιαξουν τα πραγματα θα το δοσω για κατι μεγαλυτερο. ελπιζω να παιζει ο 1.8 tsi μεχρι τοτε σε golf η ακωμη καλυτερα σε scirocco. διαφορετικα με βλεπω για κανα λεον. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θελω κιαλα.

αλλα δεν μπορω να τα εχω.

οποτε αν δεν βγει καποιο turbo upgrade μεχρι το τελος του καλοκαιριου και φτιαξουν τα πραγματα θα το δοσω για κατι μεγαλυτερο. ελπιζω να παιζει ο 1.8 tsi μεχρι τοτε σε golf η ακωμη καλυτερα σε scirocco. διαφορετικα με βλεπω για κανα λεον. χαχαχα

Τόσο πολύ τα έχεις ανάγκη τα άλογα?????

Off Topic

Ρε συ μην πας σε λεον!!!Αλλά αν το κάνεις πάρε το cupra R σε λευκό!!Έχει ωραία μούρη!!!Κάποτε το έλαγα αυγουλάρα!!Το παίρνω πίσω!!!
Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε δεν τα εχω αναγκη απλα ειναι η φαση τωρα βραζει το αιμα.

αν ειναι για διλιτρο παω για scirocco χωρις δευτερη σκεψη. γενικα το r μολις αρχισει να παιζει στους δρομους θα ραβει πιστευω.

θελω να αποφυγω διλιτρο με τα τωρα δεδομενα. ασφαλειες φοροι τελη κλπ κλπ

γιαυτο ειπα για 1.8 tsi φτανεις αρκετα καλα.

δεν θελω να παω σε 1.4 λογο κομπρεσορα τα εχω ξαναπει.

Καταραμενες ασφαλιστικες καταραμενη aspis pronia με χαντακωσε οικονομικα θα το ειχα αλαξει ηδη. δεν βαριεσαι ολα για καποιο λογο γινονται

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε δεν τα εχω αναγκη απλα ειναι η φαση τωρα βραζει το αιμα.

αν ειναι για διλιτρο παω για scirocco χωρις δευτερη σκεψη. γενικα το r μολις αρχισει να παιζει στους δρομους θα ραβει πιστευω.

θελω να αποφυγω διλιτρο με τα τωρα δεδομενα. ασφαλειες φοροι τελη κλπ κλπ

γιαυτο ειπα για 1.8 tsi φτανεις αρκετα καλα.

Και όμως το 122 μπορεί να γίνει ακόμα πιο γρήγορο από όσο νομίζεις!!!Απλά χρειάζονται τα κατάλληλα "εργαλεία" και την σωστή περιποίηση και πίστεψε με θα είναι καλό!!!Θα αργήσω όμως να το κάνω έτσι γτ χρήμα....γιοκ!!!!Αλλά το χτίζω σιγά σιγά με μεράκι(ο μηχανικός μοθ δλδ... 8) ) και με κάνει να το χαίρομαι κάθε φορά που μπαίνω μέσα και ας είναι 1400 κιβικά και άς είναι πιο λίγα άλογα από τα μεγαλύτερα αδέρφια!!!!

Με έχει σώσει(από μλκια μου),με ευχαριστεί κάθε μέρα μπλα μπλα μπλα!!Μόνο καφέ δεν κάνει!!Χχαχαχα!!!

Ήθελα να το κάνω και εγώ,να το πουλήσω και να πάρω το 140άρι αλλά δεν μετανοιώνω που το κράτησα!!!Είναι και το πρώτο μου αμάξι!!!Ήθελα να έχει τούρμπο,σκάστρα και οργανάκια!!!Πάντα τα ζήλευα από μικρός!!!Τώρα τα έχω!!!Κλαψ κλαψ!!!ΧΑχαχα!!!!!Αυτά!!!Ελπίζω να μην βγήκα offtopic!!! 8)

Υ.Γ.:Κάθε εμπόδιο για καλό!!! 8)

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι οφφ για το 122 λεμε.

ναι οκ ρε μακη οκ μπορει και να φτανει αλλα δεν ξερεις σε βαθος χρονου το κατα ποσο θα αντεξει και κατα ποσο αξιζει τα 2-3-4000 ευρο που θα χαλασεις.

για εμενα το καλυτερο ειναι να το δωσω και να φτασεις 200 μετα απο λιγο δεν σου φτανουν οπως εμενα δεν θα μου φταναν σε 2-3 μηνες και να τα ειχα τωρα. οπως ο πανος που δινει δινει το δικο του.

με λιγα λογια... ποτε δεν ειναι αρκετα τα ριμαδια

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι οφφ για το 122 λεμε.

ναι οκ ρε μακη οκ μπορει και να φτανει αλλα δεν ξερεις σε βαθος χρονου το κατα ποσο θα αντεξει και κατα ποσο αξιζει τα 2-3-4000 ευρο που θα χαλασεις.

για εμενα το καλυτερο ειναι να το δωσω και να φτασεις 200 μετα απο λιγο δεν σου φτανουν οπως εμενα δεν θα μου φταναν σε 2-3 μηνες και να τα ειχα τωρα. οπως ο πανος που δινει δινει το δικο του.

με λιγα λογια... ποτε δεν ειναι αρκετα τα ριμαδια

+μφωνώ!!!Όπως επίσης ξέρω πως θα υπάρχει πάντα πιο γρήγορος και δυνατός από εμένα!!!Το θέμα είναι (sorry για την έκφραση) να το χωνέψεις ότι ..."Μου φτάνουν αυτά που έχω..." και μου αρκούν!!Κάπως έτσι το σκέφτομαι!!!Πάντως ωραία θα ήταν εκεί που πας με 220 να μπορείς να πας 300!!!! 8)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι η τελικη το θεμα (για εμενα) η ροπη ειναι.

ασε που δεν εχουμε δρομους για τετοιες καταστασεις και για τοσα χιλιομετρα.

γενικα δεν ειναι θεμα εγωησμου για εμενα αν την εχω μεγαλυτερη η οχι (την ροπη.. χαχα ) δεν μιλαω για τη ροπη γιατι ολοι ξερουμε οτι για μερικους το αμαξι ειναι σαν προεκταση του οργανου τους.

ειναι θεμα εθισμου... καθαρα.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω φιλτρο με ενα ολοκληρωμενο project...δεν θελω να ειναι τελειως ελευθερο το φιλτρο για να προβληματιζομαι για θερμοκρασιες εισερχομενου αερα,σκονες κλπ και βρηκα αυτο της K&N...

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=57S-9500

Πιστευετε Αξιζει?

Βεβαια μου αρεσει και τo τυπου foam της Pipercross...που δεν θελει καθαρισμο με λαδια κλπ...

Τι προτεινεται?

Edited by Lowbaper
Link to comment
Share on other sites

Σερβις σημερα.

Λαδια δικα μου Castrol Edge 5/30 17.4 φιλτρο + 37,9 δουλεια τους.(15 λεπτα δουλεια.)

Εβγαλε περιπου 3.600γρμ .. καλα δεν ειναι? Δεν εκαψε τπτ?!

Αντε να κανω και μια δυναμομετρηση τωρα(αν σταματιση ΠΟΤΕ να βρεχει) να δω και γω ποσο μεγαλη την εχω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.