Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

Μακη εκτος του οτι το εβλεπα στο youtube το ακουσα απο ενα 207 rally ή rc (αυτο με την γραμμη)

Απο πιεση δεν ξερω τι δουλευει παντως εχουμε περιπου τα ιδια γκαζια.

Εσείς με πρόγραμμα και το Rallye μαμα, ειστε περιπου στα ίδια.

Το rc ειναι πιο γρηγορο, ενω αν τα πεζακια βάλουν και πρόγραμμα χάνονται.

Edited by stef80
Link to comment
Share on other sites

Η δυναμομετρηση πριν το προγραμμα εγινε, ανοιγμα με gp abarth μεχρι τη 2α μαζι - μετα το χαος new_killother.gif . Νεα δυναμομετρηση θα ακολουθησει μετα το προγραμμα sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Η δυναμομετρηση πριν το προγραμμα εγινε, ανοιγμα με gp abarth μεχρι τη 2α μαζι - μετα το χαος new_killother.gif . Νεα δυναμομετρηση θα ακολουθησει μετα το προγραμμα sillyhorse1rb5.gif

Για ποιό πρόγραμμα σκέφτεσαι????

Σου έφυγε πολύ το abarth μετά την δευτέρα???

Link to comment
Share on other sites

Για το revo με το group buy (αν γινει) αλλιως overload. Μεχρι την αλλαγη 2α/3ης πρεπει να ειχαμε 1-2 αυτοκινητα διαφορα, μετα η διαφορα μεγαλωνε (πολυ) οποτε δεν το συνεχισαμε. Ειναι φιλος οποτε θα εχω την ευκαιρια να δω διαφορες μετα το προγραμμα. Οπως τα ειδα τα πραγματα φανταζομαι μετα το προγραμμα θα ειναι μπροστα ενα αμαξι μεχρι τις τελικες.

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

Για το revo με το group buy (αν γινει) αλλιως overload. Μεχρι την αλλαγη 2α/3ης πρεπει να ειχαμε 1-2 αυτοκινητα διαφορα, μετα η διαφορα μεγαλωνε (πολυ) οποτε δεν το συνεχισαμε. Ειναι φιλος οποτε θα εχω την ευκαιρια να δω διαφορες μετα το προγραμμα. Οπως τα ειδα τα πραγματα φανταζομαι μετα το προγραμμα θα ειναι μπροστα ενα αμαξι μεχρι τις τελικες.

¶ντε με το καλό!!!Φοράς περιφερειακά καθόλου???

Link to comment
Share on other sites

Ασε εχω καταστραφει οικονομικα.

δεν ξερω τι θα κανω με το αμαξι.. (αν θα κανω αλλες βελτιωσεις η αν θα το πουλησω)

για πες τι ειδες για τουρμπινα; κανα λινκ;

γενικα δεν πολυασχολουμε λογο προβληματων που εχω αυτες τις μερες

γιαυτο δεν γραφω

Link to comment
Share on other sites

Ασε εχω καταστραφει οικονομικα.

δεν ξερω τι θα κανω με το αμαξι.. (αν θα κανω αλλες βελτιωσεις η αν θα το πουλησω)

για πες τι ειδες για τουρμπινα; κανα λινκ;

γενικα δεν πολυασχολουμε λογο προβληματων που εχω αυτες τις μερες

γιαυτο δεν γραφω

Έψαξα λίγο για τουρμπίνα για το δικό μας και είδα πως η garrett έχει κάποιες τουρμπίνες που δεν είναι πολύ μεγαλύτερες από την δικιά μας!!!Εννοώ σε διάμετρο!!Αλλά μετά σκέφτηκα το ότι ίσως να θέλει άλλο intercooler και σίγουρα εξάτμιση και όλα αυτά για να είμαστε στα 200 άλογα και ίσως όχι ασφαλή!!!

Με λίγα λόγια μόνο αν περισεύουν σε κάποιον μπορεί να το δοκιμάσει!!!!Η τουμπίνα είναι η garrett και νομίζω η πιο μικρή που βγάζει!!!

GT1241!!!

Αναλυτικότερα για την τουρμπίνα!!!!Εδώ!!!

Δεν έκατσα να διαβάσω το λίνκ και γενικά να το ψάξω αναλυτικότερα γτ δεν είχα χρόνο!!!Στο μέλλον θα του ρείξω μια ματιά!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@turbomakis, πιο μαμα και απο μαμα ειμαι. Αααα εννοειται το προγραμμα θα μπει για 95αρα new_wasntme.gif

Δεν έχεις και άδικο με τις σημερινές τιμές!!! shockgun.gif:whistling: :whistling: :whistling:

Αλλά τι να κάνουμε????Μία την έχω την golfάρα μου!!!100 βάζω και στο rocco!!!!

Και στο τέλος δεν θα έχω να φάω!!!!χαχαχα!!! :whistling: :whistling:

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

εγω μαλλον θα το αλαξω για 95αρα το προγραμμα αν παραμινουν αυτες οι τιμες για κανα μηνα ακωμη

Link to comment
Share on other sites

εγω μαλλον θα το αλαξω για 95αρα το προγραμμα αν παραμινουν αυτες οι τιμες για κανα μηνα ακωμη

Η απλά <<κοντρολάρισε>> το πόδι σου!!!! :ninja:

Εμένα πριν να ανέβουν οι τιμές μου κράταγε 20 ευρώ την εβδομάδα!!!Άντε 30 αν είχα όρεξη για γκάζια!!!

Τώρα δεν ξέρω πόσο θα κρατάει μιας και έχω το scirocco,που και το ίδιο αν προσέξω το πόδι μου πάλι 20 ευρώ θα μου κρατήσει για μια εβδομάδα!!! :thumbsup:

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

εγω μαλλον θα το αλαξω για 95αρα το προγραμμα αν παραμινουν αυτες οι τιμες για κανα μηνα ακωμη

Μην ανησυχεις. Δε θα παραμεινουν ετσι.

Θα γινουν χειροτερες! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επειγων . Με τρακαραν και θα αλλαξω αρκετα πραγματα αλλα αυτο που με ενδιαφερει ειναι

πως ειχα δει καπου για προφιλακτηρα GTI ... Εγω τον ειπα αυτον εκει και μου ειπε πως θα αλλαξουν μονο το

πλαστηκο.. και αν θελω το gti θελω αλλα προβολακια αλλη σιτα και αλλες βασης γιατι δεν ειναι σιγουρος οτι

ταιριαζει με το δικο μου. Ειναι τοσο περιπλοκο ή δεν ξερει τι του γινεται?

Link to comment
Share on other sites

εγω μαλλον θα το αλαξω για 95αρα το προγραμμα αν παραμινουν αυτες οι τιμες για κανα μηνα ακωμη

Τι να παραμεινουν βρε poen... Εδω λενε +15λεπτα θα παει σε λιγες μερες!! Στο τελος με ποδηλατα μας βλεπω...

diMake, περαστικα αδερφε.. Θα ψαξω να δω αν οντως ταιριαζει και θα σου πω..

Link to comment
Share on other sites

εγω μαλλον θα το αλαξω για 95αρα το προγραμμα αν παραμινουν αυτες οι τιμες για κανα μηνα ακωμη

Έπρεπε να ήσουν σήμερα μαζί μας να έβλεπες να γεμίζει με 100άρα το ρεζερβουάρ του golf με 73 ¤ !! Μόλις είδα το νούμερο , κόντεψα να πάθω τραλαλα , ευτυχώς που δεν ήμουν εγώ ο κάτοχος ! knife.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.bb-automobiltechnik.de/bb2004/de/produkte/motoren/vw/golf/V/mvw_golf_v_14tsi.php

200 αλογα.. μαλιστα.. δειτε και τιμη.. μαλιστα.. :p

Ωραία τα 200 άλογα αλλά πανάκριβα και στις ιδικά τώρα με την βενζίνη ούτε τα 100 δεν πρέπει να μπαίνουν σε λειτουργεία!!!

:cry: :cry: :cry:

Έπρεπε να ήσουν σήμερα μαζί μας να έβλεπες να γεμίζει με 100άρα το ρεζερβουάρ του golf με 73 ¤ !! Μόλις είδα το νούμερο , κόντεψα να πάθω τραλαλα , ευτυχώς που δεν ήμουν εγώ ο κάτοχος ! knife.gif

Αυτά είναι!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να ήσουν σήμερα μαζί μας να έβλεπες να γεμίζει με 100άρα το ρεζερβουάρ του golf με 73 ¤ !! Μόλις είδα το νούμερο , κόντεψα να πάθω τραλαλα , ευτυχώς που δεν ήμουν εγώ ο κάτοχος ! knife.gif

Καλα να παθει :p:cry: .Παντως κερασε και τους καφεδες οποτε εδωσε 80 ευρω σε μια μερα πριν μεσημεριασει κιολας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα να παθει :p:cry: .Παντως κερασε και τους καφεδες οποτε εδωσε 80 ευρω σε μια μερα πριν μεσημεριασει κιολας!!!!

:cry::p + 2 ευρώ πουρμπουάρ ! Αυτά τα ξέχασες !! :cry:

Link to comment
Share on other sites

περασα μια βολτα σημερα που βρηκα χρονο απο το γνωστο "κεντρο εξατμισης" για να ρωτησω για τελικο.Η ταριφα εχει φτασει στα τρια κατοσταρικα πλεον και φυσικα μαζεψα τα μουτρα μου και εφυγα.Οσα θελουν ζητανε και πρεπει να μπει ενα φρενο καποια στιγμη και σ'αυτους.Πριν 5 χρονια εβαζες εξατμιση customιά με 180-200 ευραιους max. Προσωπικα δεν τα δινω.

Τα παιρνω πισω ολα...Μετα απο ερευνα αγορας που εκανα διαπιστωσα οτι οι τιμες κυμαινονται στα 280+ για ενα χειροποιητο τελικο οποτε κατεληξα στην exhaust που τουλαχιστον εμπιστευομουν περισσοτερο και τελικα δικαιωθηκα.Τι δουλεια κανουν οι ανθρωποι ρε παιδια??Σχεδον 2 ωρες για ενα τελικο...Πρωτα γινεται κοψιμο του μαμα τελικου με ειδικο μαχαιρι χωρις να αφηνει τα γρεζια του οξυγονου.Ενα αλλο μηχανημα ανοιγει τη διατομη στην ακρη του σωληνα και κολλιεται πλακακι.Πανω στο πλακακι βιδωνει ετοιμος σωληνας με κουρμπα και βαση στηριξης ειδικος για golf.Επειτα κεντραρεται το καζανι και η μπουκα.Υπ'οψην οτι η μπουκα δεν ειναι ετοιμη αλλα φτιαχνεται εκεινη την ωρα..Τελως παντων για να μη μακρυγορω μετα απο πολλες δοκιμες και κεντραρισματα ο κουρμπαριστος σωληνας,το καζανι,οι μπουκες και οι βασεις στηριξης κολλιουνται μεταξυ τους,γυαλιζονται και βαφονται στις ενωσεις και σαν μια ενιαια κατασκευη πια μπαινει απλα κατω απο το αυτοκινητο και βιδωνει στο πλακακι που εχει εφαρμοστει στον μαμα σωληνα.Το τελικο αποτελεσμα της κατασκευης ειναι τοσο ποιοτικο που νομιζεις οτι εγινε ειδικη παραγγελια για το αυτοκινητο! Τρελαθηκα πραγματικα με τη δουλεια.Αξιζει τα λεφτα της.

Link to comment
Share on other sites

κ εγω 75 ευρω για το ρεζερβουαρ

τελικα αυτοι με τα UNITED GREY ειναι απιστευτα LARGE τυποι

αν κανει κανεις αρνητικο σχολιο ενα 10ρακι για πλακα το εχει

Link to comment
Share on other sites

κ εγω 75 ευρω για το ρεζερβουαρ

τελικα αυτοι με τα UNITED GREY ειναι απιστευτα LARGE τυποι

αν κανει κανεις αρνητικο σχολιο ενα 10ρακι για πλακα το εχει

μμμ αυτά μας τα παν κι άλλοι !! lick.gif

Link to comment
Share on other sites

κ εγω 75 ευρω για το ρεζερβουαρ

τελικα αυτοι με τα UNITED GREY ειναι απιστευτα LARGE τυποι

αν κανει κανεις αρνητικο σχολιο ενα 10ρακι για πλακα το εχει

χαχχααχΑΧΧΑΑΧΧααχχαχαχαχα Καλό,Πολύ Καλό upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.