Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

Λοιπον.. οι φωτο που δειχνω παρακατω ειναι κατι για το οποιο ειναι κατι ΑΡΝΗΤΙΚΟ στο γκολφ

και με εκνευριζει αφανταστα.

Αυτη η γ@μ*******η αυτονομια δειχνει ΟΤΙ να νε.

Με καταναλωση 7.1 μεσο ορο και με την βελονα εκει που την βλεπετε μου λεει 390 αυτονομια.

ΑΝ ξεκινησω για θεσσ/νικη που ειναι 70χλμ μακρια με 130χαω οταν φτασω η αυτονομια κατα 99% θα λεει 430-440 χλμ..

http://img17.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img17/4034/002rah.jpg&via=mupload&email=dimasdetggaekee@hotmail.com

http://img337.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img337/6136/003mt.jpg&via=mupload

Μηπως παιζει ρολο οτι φοραω προγραμμα? Δεν θυμαμαι και πως ηταν μαμα!!!!

να κανω μια ερωτηση?πως καταφερες την καταναλωση να ειναι στο 7.1?πραγματικα αυτα δεν γινονται

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τον επόμενο μήνα που θα έρθει το 6άρι με τον 1.2 Τsi .... ;) ... τι καταναλώσεις θα έχει ..

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?πως καταφερες την καταναλωση να ειναι στο 7.1?πραγματικα αυτα δεν γινονται

Ηταν στο 7.0 αλλα στο ρελαντι ανεβασε 7.1!

Ολα γινονται αρκει να ειναι 1 η ωρα το βραδυ να εχεις βαλει τα τελευταια σου

λεφτα για βενζινη και να εχεις χλρα μουσικη ...!

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?πως καταφερες την καταναλωση να ειναι στο 7.1?πραγματικα αυτα δεν γινονται

O 1.4 tsi μπορεί να πιασει και πολύ χαμηλότερες καταναλώσεις.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το εχω κανει με προγραμμα και 17αρες και χαλαρους ρυθμους.

closedeyes.gif

βεβαια κατα βαση βλεπω πανω απο 9 γιατι ειμαι και βαρυποδαρος

Link to comment
Share on other sites

O 1.4 tsi μπορεί να πιασει και πολύ χαμηλότερες καταναλώσεις.

Ποσο χαμηλοτερες μπορει να πιασει μεσα στην πολη?

Ελα πες μου και αυριο θα εχω φωτο :D

@Με 100αρα παντα ετσι.. που καιει μεσα στην πολη οχι αστειαα!

@Εχω και προγραμμα..(δεν εχει σημασια ε..? )

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Ποσο χαμηλοτερες μπορει να πιασει μεσα στην πολη?

Ελα πες μου και αυριο θα εχω φωτο :D

@Με 100αρα παντα ετσι.. που καιει μεσα στην πολη οχι αστειαα!

@Εχω και προγραμμα..(δεν εχει σημασια ε..? )

Αν μιλας για πολη δεν ξερω. Νομιζα αναφεροσουν σε μικτη που εχω δει πολυ χαμηλα νουμερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτησουλες που κατα καιρους μαζευω...

Αλέκο μην κάθεσαι και ασχολείσαι με πρόσθετα, πιέσεις κλπ δεν αξίζει και είναι επικίνδυυνο! καλώς ή κακώς αυτό είναι το αμάξι αυτά μπορεί να αποδώσει.

Όσο για το ιντερκούλερ δεν λειτουργεί πάντα αλλά ανάλογα με τις ανάγκες. Αν σε κάποιες στιγμές πηγαίνεις χαλαρά η αντλία που κυκλοφορεί νερό στο ιντερκούλερ δεν λειτουργεί και αν κάνεις αμέσως κάποιο πάτημα και δεν το νιώσεις καλά δοκίμασε να επιμείνεις λίγο με πατήματα και θα ίσως καταλάβεις πως ανοίγει πιο άνετα γιατί με λίγο πιο επιθετική οδήγηση η αντλία κάνει συνεχώς κυκλοφορία κρύου νερού και έτσι μπαίνει πιο κρύος αέρας στην εισαγωγή. Τουλάχιστον εγώ κάποιες φορές αυτό το καταλαβαίνω χωρίς να σημαίνει ότι όσο πιο πολύ τρέχεις τόσο πιο καλά θα πηγαίνει απλά υπάρχει ένα χρονικό διάστημα εώς μέχρι ένα σημείο που είναι ωφέλιμο.

Link to comment
Share on other sites

θελω να βγαλω το προγραμμα αλλα λυπαμαι τα λεφτα που εδωσα...Αν ηταν chip τουλαχιστον θα το εβγαζα και θα το πουλουσα.Το σειριακο προγραμμα πως να το αξιοποιησω?Υπαρχει καποιος τροπος εκτος απο την ανταλλαγη εγκεφαλων?

Link to comment
Share on other sites

θελω να βγαλω το προγραμμα αλλα λυπαμαι τα λεφτα που εδωσα...Αν ηταν chip τουλαχιστον θα το εβγαζα και θα το πουλουσα.Το σειριακο προγραμμα πως να το αξιοποιησω?Υπαρχει καποιος τροπος εκτος απο την ανταλλαγη εγκεφαλων?

Ρώτα μήπως γίνεται να το βγάλουν από εσένα και να το περάσουν σε αυτοκίνητο που δεν έχει κα θέλει να βάλει.

Link to comment
Share on other sites

αντε βρες τον παζαροπουλου τωρα να κανει αυτη τη δουλεια..

Παζαρόπουλος ε?? Δεν παίζει... Αν θες να το βγάλεις οπωσδήποτε πας αλλού αλλά τα λεφτά που είχες δώσει τα χάνεις.

Πάντως αν το κάνεις αυτό για οικονομία δεν θα έχεις κέρδος, μόνο στην περίπτωση που θέλεις να το πουλίσεις έχει νόημα να το βγάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Παζαρόπουλος ε?? Δεν παίζει... Αν θες να το βγάλεις οπωσδήποτε πας αλλού αλλά τα λεφτά που είχες δώσει τα χάνεις.

Πάντως αν το κάνεις αυτό για οικονομία δεν θα έχεις κέρδος, μόνο στην περίπτωση που θέλεις να το πουλίσεις έχει νόημα να το βγάλεις.

+1

Link to comment
Share on other sites

μόνο στην περίπτωση που θέλεις να το πουλήσεις έχει νόημα να το βγάλεις.

ακριβως γι'αυτο το λογο θελω να το βγαλω κοσμα.Το δινω το τουτουνι.Εχω προσφορα για 14000 € στο χερι και δε λεει να το παιξω δυσκολος τετοιες εποχες...whistling.gif Απλα θα προτιμουσα να βγαλω απο το προγραμμα ενα 300αρι παραπανω ποσο το οποιο δε δινει με τιποτα ο τσιφουτης ο επιδοξος αγοραστης thumbsdown.gif Μου το ειπε κιολας. ."Καντο οτι θες το προγραμμα.Αν θες βγαλτο κιολας..Μονο τις 17αρες να μου αφησεις πανω."

Link to comment
Share on other sites

ακριβως γι'αυτο το λογο θελω να το βγαλω κοσμα.Το δινω το τουτουνι.Εχω προσφορα για 14000 ¤ στο χερι και δε λεει να το παιξω δυσκολος τετοιες εποχες...whistling.gif Απλα θα προτιμουσα να βγαλω απο το προγραμμα ενα 300αρι παραπανω ποσο το οποιο δε δινει με τιποτα ο τσιφουτης ο επιδοξος αγοραστης thumbsdown.gif Μου το ειπε κιολας. ."Καντο οτι θες το προγραμμα.Αν θες βγαλτο κιολας..Μονο τις 17αρες να μου αφησεις πανω."

Off Topic

Και ο λόγος που το δίνεις είναι ? Κρίμα 1 έτους αυτοκίνητο να πωλείται 14.000 με αρχική 23.000 + ....
Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Εχω προσφορα για 14000 ¤ στο χερι και δε λεει να το παιξω δυσκολος τετοιες εποχες...

Οι εποχές είναι δύσκολες και ο αγοραστής σου το εκμεταλεύται αλλά όχι κι έτσι! σε ιδιώτη είναι πάρα πολύ λίγα τα λεφτά !!!!!!! 13500 ευρώ έδινε ο Μανδύλας για το δικό μου πριν κάνα 2μηνο που είχα ρωτήσει που είναι και αντιπροσωπεία!

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου ειναι η εκδοση trendline που σημαινει "σωβρακο" απο εξοπλισμο.Μονο τα βασικα.20000€ το ειχα παρει τον γεναρη του 2009.Επισης πριν δυο μηνες ηταν πολυ διαφορετικα τα πραγματα στην αγορα του αυτοκινητου αλλα ηρθαν τουμπα ξαφνικα και μετα το καλοκαιρι δε θα πιανω ουτε τα 14000..

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/804756/

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/809609/

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/806222/

Edited by B.G
Link to comment
Share on other sites

αν κ ασχετο με το θεμα αλλα γιατι το δινεις?

Θελω να εχω τα λεφτα στην ακρη ως ταμειο ασφαλειας και αν χρειαστει ενα μερος απ'αυτα να τα ριξω στη δουλεια μου.Εκτος αυτου ομως δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το αυτοκινητο.Δεν εκανα και επεκταση εγγυησης και τρεμω στην ιδεα και μονο μιας δαπανηρης ζημιας μετα το τελος της διετους βασικης εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να εχω τα λεφτα στην ακρη ως ταμειο ασφαλειας και αν χρειαστει ενα μερος απ'αυτα να τα ριξω στη δουλεια μου.Εκτος αυτου ομως δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το αυτοκινητο.Δεν εκανα και επεκταση εγγυησης και τρεμω στην ιδεα και μονο μιας δαπανηρης ζημιας μετα το τελος της διετους βασικης εγγυησης.

Καλημέρα ,

Για το πρώτο κομμάτι ο λόγος είναι σοβαρός μιας και από τη δουλειά μας ταΐζουμε το σπίτι μας κλπ , οπότε καλά κανείς από αυτή την άποψη και το δίνεις . Για το δεύτερο κομμάτι(εγγυηση) δεν το θεωρώ τόσο σοβαρό όσο το πρώτο αλλά μιας και οι καιροί είναι δύσκολοι ο καθένας μας πρέπει να ξέρει πως θα χειριστεί τις άσχημες στιγμές , αλλά σκέψου όμως τι θα έπρεπε να έχουν κάνει όλα τα μέλη που τα αυτοκίνητα τους είναι εκτός εγγύησης .... ένας ακόμη παράγοντας είναι και η μη ικανοποίηση σου από το αυτοκίνητο , η οποία είναι υποκειμενική και πιστεύω ότι δεν μπορεί να σου πει κανείς τίποτα πάνω σε αυτό . Η δουλειά σου θα σου φέρει αυτοκίνητο , το αυτοκίνητο όμως δεν θα σου φέρει τη δουλειά σου ! Καλοπούλητο λοιπόν και σου εύχομαι τα καλύτερα !

Link to comment
Share on other sites

εδω και ενα μηνα περιπου εχω απενεργοποιησει τα μονιμα φωτα ημερας...

πριν λιγο που μπηκα στο αμαξι ειδα οτι ηταν αναμμενα. τι στο καλο εγινε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.