Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

Με 3 διαφορετικά 140άρια έχω πατήσει όλα ρολαριστά και είχα αυτή τη διαφορά υπέρ μου!

+1000!

Link to comment
Share on other sites

τωρα το παιδι θελει να βαλει φιλτρο και εξατμιση απο gti mkv, ξερουμε αν μπαινει?

Το φίλτρο δεν θα κάνει τίποτα από μόνο του μπορεί όμως να το βάλει και για εισαγωγή να κάνει την απλή και γνωστή πλέον κίνηση να βγάλει το καπάκι κερδίζοντας κάτι, τώρα δεν ξέρω το πόσο γιατί το πρόγραμμα είναι κονσέρβα πχ εγώ είχα δεί +4 χωρίς το καπάκι στο δυναμόμετρο τότε που κάναμε το πρόγραμμα.

Εδώ έχω ένα πάτημα με scirocco 160 δείτε το

Να πω όμως οτι δεν είχα μαζί το κατσαβίδι να βγάλω το καπάκι... Με τα +3 με 4 άλογα αν το είχα βγάλει ίσως να τον είχα πίσω μου.

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

Το φίλτρο δεν θα κάνει τίποτα από μόνο του μπορεί όμως να το βάλει και για εισαγωγή να κάνει την απλή και γνωστή πλέον κίνηση να βγάλει το καπάκι κερδίζοντας κάτι, τώρα δεν ξέρω το πόσο γιατί το πρόγραμμα είναι κονσέρβα πχ εγώ είχα δεί +4 χωρίς το καπάκι στο δυναμόμετρο τότε που κάναμε το πρόγραμμα.

Εδώ έχω ένα πάτημα με scirocco 160 δείτε το

Να πω όμως οτι δεν είχα μαζί το κατσαβίδι να βγάλω το καπάκι... Με τα +3 με 4 άλογα αν το είχα βγάλει ίσως να τον είχα πίσω μου.

η εκκίνηση γίνεται στο 3 ... :notfair::whistling::hug::tongue::frantics: :frantics:

Link to comment
Share on other sites

ασε ρε ποντικα!!! με ποντικιες κανεις πατηματα???

αχαχαχαχα μπραβω ρε κοσμα εκανε καλη δουλεια ο turboλαγος...

Link to comment
Share on other sites

ασε ρε ποντικα!!! με ποντικιες κανεις πατηματα???

αχαχαχαχα μπραβω ρε κοσμα εκανε καλη δουλεια ο turboλαγος...

χαχα φίλος είναι τι να έκανα !

Το έκανα βόλτα και βλέπω ότι υπάρχει και στα 160άρια αυτή η χαζή καθυστέριση στο πάτημα του γκαζιού όπως στα 140 ! Έφαγα λίγο ξενέρωμα με την απόκριση στα χαμηλά-μεσαία αλλά συνηθίζεται...

Link to comment
Share on other sites

πεταμενα χρηματα τα sprint booster.

αυτα που θα δωσεις για ενα τετοιο δωστα για μια εισαγωγη μια χωανη ενα φιλτρο.

μπορει και με το ποδι να κανεις οτι κανει το μπουστερ.

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

thnks για τις απαντήσεις βρήκα λιγω off τοπικ βρήκα το ανάλογο θέμα και το διάβασα, διαβαζω καιρω το θεμα τσι 122 μπορώ να πω πώς λύνετε πολλές απορίες με οσα γράφετε :whistling:

Link to comment
Share on other sites

πεταμενα χρηματα τα sprint booster.

αυτα που θα δωσεις για ενα τετοιο δωστα για μια εισαγωγη μια χωανη ενα φιλτρο.

μπορει και με το ποδι να κανεις οτι κανει το μπουστερ.

φιλικα

Το έχεις δοκιμάσει στο δικό σ?

Γιατί εγώ που το είχα δοκιμάσει σε άλλο μου αμάξι είδα την διαφορα

Link to comment
Share on other sites

turista οχι στο δικο μου.

απλα εχω οδηγησει αμαξι με booster και δεν πιστευω οτι κανει κατι διαφορετικο απλα σε μπερδευει.

Link to comment
Share on other sites

turista οχι στο δικο μου.

απλα εχω οδηγησει αμαξι με booster και δεν πιστευω οτι κανει κατι διαφορετικο απλα σε μπερδευει.

Μήπως ήταν απλό booster?

Αυτό που μου είχε βάλει ένας φίλος στο άλλο μου αμάξι είχε επιλογές και στην πιο δυνατή αρπαζε με την μια

Σε ηλεκτρικό γκάζι πάντα

Link to comment
Share on other sites

Tο booster βοηθαει αρκετα στην αποκριση του γκαζιου. Αυτο ειναι αναμφισβητητο. Δεν παιρνεις τιποτα σε αλογα/ροπη αλλα κανει το αυτοκινητο πιο αμεσο στο γκαζι. Αυξανει λιγο και την καταναλωση (οτιδηποτε εχει να κανει με καλυτερη αποδοση εχει και το κοστος του στο καυσιμο). Τωρα ομως που προσφερεται και με 3 ρυθμισεις, απο 0% δηλ τελειως νορμαλ, 50% και 100%, ειναι

και πιο λειτουργικο.

Το 100% νομιζω αντιστοιχει σε περιπου 40% σε βελτιωση αποκρισης σε σχεση με την εργοστασιακη

αποκριση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη η pipercross μου μαζευει αρκετη σκονη :/ και εχω ξενερωσει λιγο.. οταν την εβγαλα να τη καθαρισω ειχε πανω ενα στρωμα σκονης ο σωληνας... οχι τιποτα τραγικο αλλα ειχε! νταξει χοανη ειναι λογικο να εχει σκονη.. αλλα δεν θελω να πιασει και πουρι μεσα το μοτερ... :flowers:

για αυτο λεω να βαλω το βαρελακι της pipercross το VIPER ... ειναι λιγο μεγαλο B) αλλα πιστευω κανει για το μοτερ μας μια χαρα.. και θα γλιτωσω και σκονη και δεν θα εχω θεμα με θερμοκρασιες για να βαλω heatshield...

συν του οτι αυτο το βαρελακι ειναι πολυ μεγαλο.. γιατι λεγεται οτι τα βαρελακια δεν κανουν για τουρμπατα μοτερ .... αλλα στον πανο μια χαρα δουλεψε...

τεσπα.. ακουω γνωμες...

Link to comment
Share on other sites

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι με το βαρελάκι θα περνάει λιγότερη σκόνη? Τον ίδιο αέρα θα ρουφάει και απο την ίδια επιφάνεια φιλτραρισματος θα περνάει.

Link to comment
Share on other sites

το βαρελακια κατα βαση δεν εχουν foam οπως οι πιπερ χωανες αλλα ειναι τυπου γαζας και με λαδι.

λιγο αλλα υπαρχει!!

λογικα κρατανε λιγο ποιο πολυ τη σκονη απο τα πιπερ.

παντως δεν παιζει να βουλωσει καποιο μπεκ η κατι τετοιο γιατι ειχα διαβασει και ενα τετοιο κουλο.

μπορει να εχεις λιγο μπιχλα στα πιστονακια απλα.

αν θελεις λεφ εγω το πουλαω το βαρελι ειναι κουτι για 122αρι.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο βαρελακι εχει foam φιλτρο...πανο το ξερω αλλα ψηθηκα ασχημα για το VIPER! θα δωσω και τη δικια μου και θα γλιτωσω και κατι :) !

Link to comment
Share on other sites

το βαρελακια κατα βαση δεν εχουν foam οπως οι πιπερ χωανες αλλα ειναι τυπου γαζας και με λαδι.

λιγο αλλα υπαρχει!!

λογικα κρατανε λιγο ποιο πολυ τη σκονη απο τα πιπερ.

παντως δεν παιζει να βουλωσει καποιο μπεκ η κατι τετοιο γιατι ειχα διαβασει και ενα τετοιο κουλο.

μπορει να εχεις λιγο μπιχλα στα πιστονακια απλα.

αν θελεις λεφ εγω το πουλαω το βαρελι ειναι κουτι για 122αρι.

ποσο λαθος εχεις..γιαυτο το βαρελακι piper το κρατησα 24 ωρες!

Link to comment
Share on other sites

εμπρος λοιπον για το viper αμα σου τη βαρεσε!!!!!

μαζι σου!!!

το ειχα φορεσει και εγω για κανα 20 λεπτο και ειχαμε κανει λογκαρισμα με τα παιδια (οβερλοαντ) τελικα δεν το κρατησα. παντου καλυτερο ηταν σε γραμμαρια αερα και σε δυναμη ροπη απο το μαμα!

απλα δεν το εβαλα γιατι μου την ειχε βαρεσει για χωανη τοτε και μετα bmc.

βρες απο καπου να τραβαει αερα ομως!!!!!

τασο τι θες να πεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

Αν π.χ βγαλω το καπακι απο το φιλτροκουτι και εχω την φιλτροχωανη ετσι σκετη θα τραβαει παραπανω αερα σωστα?σωστα..

Ο εγκεφαλος θα ρυθμισει απο μονος του εστω λιγο παρα πολυ λιγο παραπανω βενζινες?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

Αν π.χ βγαλω το καπακι απο το φιλτροκουτι και εχω την φιλτροχωανη ετσι σκετη θα τραβαει παραπανω αερα σωστα?σωστα..

Ο εγκεφαλος θα ρυθμισει απο μονος του εστω λιγο παρα πολυ λιγο παραπανω βενζινες?

Σωστά !

Link to comment
Share on other sites

@ mourh... τι φορας τωρα εσυ ? φιλτρο γαζας???

@ poen... δηλαδη το προτεινεις το viper ? επισης θελω να παω για βαρελακι γιατι με κουρασε ο ηχος της χοανης.. το ρουφηγμα οταν ανεβαζει δεν μ αρεσει.... :/

Link to comment
Share on other sites

το ρουφηγμα οταν ανεβαζει δεν μ αρεσει.... :/

Πόσοι έχουν ξοδέψει πολλά λεφτά για να το ακούνε αυτό... !!! Βάλε σαν του Πάνου την εισαγωγή ! δοκιμασμένη λύση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.