Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

μπορεις, και φτιάχνεις τελικό με ίδια διάμετρο όπως το θες , ή πάιρνεις και το κάτω μέρος του προφυλακτήρα με τις τρύπες αριστερά και δεξιά και βάζεις ολόσωμη απο το gti.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή το πρόβλημα με το σαζμαν δεν βλέπω να γίνεται (βλ σχετικά στο θέμα μου στα προβλήματα) μπορώ να αλλάξω σε κάτι πιο ενυσχημένο δισκο πλατο συμπλέκτη κλπ? Γιατί το αυτοκίνητο μου ακούγεται σαν χαλασμένο πολύ άσχημα και δεν υποφέρεται πλέον .. Δεν ξέρω τι λένε εκεί στην VW αλλά το αμάξι είναι χάλι μάυρο....

Link to comment
Share on other sites

Τιιιι σπορ καταλυτη να βαλω ?

Αυτο κανει σε εμενα? 122 6ρι Golf.

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/2837691/

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Τιιιι σπορ καταλυτη να βαλω ?

Αυτο κανει σε εμενα? 122 6ρι Golf.

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/2837691/

Δεν νομίζω. Ο καλύτερος και αυτός που αντέχει χρόνια είναι ο HJS.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Τιιιι σπορ καταλυτη να βαλω ?

Αυτο κανει σε εμενα? 122 6ρι Golf.

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/2837691/

Κάθεται κουτί.

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες τι να βαλω 60αρα απο μπροστα μεχρι πισω? 63αρα απο μπροστα μεχρι πισω?

63 μπροστα κ 60 πισω? 100 διαφορετικες εκδοχες εχω ακουσει! Για πειτε τα δοκιμασμενα!

Θα γινει κ αναπρογραμματισμος για να αγριεψουμε λιγο το light προγραμμα...!!! Κ μετα παμε για παιχνιδια... (με κατι κοκκινα 8) )

Κ επισης με εχουν σχεδον πισει οτι στον HJS πληρωνω μονο το ονομα κ υπαρχουν αρκετοι ιδιας ποιοτητας/ποσοτητας με ιδια γραμμαρια καλων μεταλλων (δν θυμαμαι τωρα ακριβως πως το ειπε) κατι για

αμερικατ κ ενας αλλος δν θυμαμαι!

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Πες στον Μιχάλη όποτε μπορέσει οτι θέλω και εγω αναπρογραμματισμό.

Βέβαια όταν κατέβει Αθήνα...

Για την εξάτμιση τώρα που λες,εγώ όπως ξέρεις έχω full 60αρα...

Ρώτα και τον Πάνο που έχει 63,5 το dp μπας και βγάλεις άκρη.

Full 60αρα απο εμένα

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες τι να βαλω 60αρα απο μπροστα μεχρι πισω? 63αρα απο μπροστα μεχρι πισω?

63 μπροστα κ 60 πισω? 100 διαφορετικες εκδοχες εχω ακουσει! Για πειτε τα δοκιμασμενα!

Θα γινει κ αναπρογραμματισμος για να αγριεψουμε λιγο το light προγραμμα...!!! Κ μετα παμε για παιχνιδια... (με κατι κοκκινα 8) )

Κ επισης με εχουν σχεδον πισει οτι στον HJS πληρωνω μονο το ονομα κ υπαρχουν αρκετοι ιδιας ποιοτητας/ποσοτητας με ιδια γραμμαρια καλων μεταλλων (δν θυμαμαι τωρα ακριβως πως το ειπε) κατι για

αμερικατ κ ενας αλλος δν θυμαμαι!

Δες αρχικά αν βρεις κανένα έτοιμο που πουλάνε πουθενα DP και βλέπεις.

Καταλύτη πάντως βρίσκεις Magnaflow από το www.saw-tuning.de με καμιά 140€ που Ελάδα θα πληρώσεις και 500€ ακόμη για τον ίδιο.

συνήθως λένε για 63.5 DP και 60 cat back ή όλο 60άρι

Link to comment
Share on other sites

Εχθες ηρθε το φιλτρο κ το πρωι πριν λιγο το περασα.. ειναι το K&N.

Ρε εφαγα τρελο σκαλωμα τα φιλτρα μας δεν "δενουν" πανω στο σωληνα αλλα απλα εφαπτοντε!

Μας δινουν κ ενα γρασο να το αλυψουμε εκει π εφαπτετε...

αλλοι τα δενουν μ tire-up τα σφιγκουν τα κανουν τα ρανουν κ εμας απλα φιλιουντε τα στομια!

Link to comment
Share on other sites

Δες αρχικά αν βρεις κανένα έτοιμο που πουλάνε πουθενα DP και βλέπεις.

Καταλύτη πάντως βρίσκεις Magnaflow από το www.saw-tuning.de με καμιά 140€ που Ελάδα θα πληρώσεις και 500€ ακόμη για τον ίδιο.

συνήθως λένε για 63.5 DP και 60 cat back ή όλο 60άρι

επισης απο τον θεωφιλο στην αθηνα βρισκεις καταλυτη πχ fox made in germany 250 ευρο με 100 τρυπες...ελευθερας ροης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η εξατμιση θα γινει τελικα στο Dance Of Horses με φιλικη τιμη στα 800 ευρω turbo-back.

Καταλυτη exhaust 200ρι κ 2 καζανια (μεσαιο-τελικο γτ δν μας αρεσει η βαβουρα) "ποπαυ" απο οτι μ ειπε ο ιδιος οτι πλεον εμπορευεται! Δλδ ειδα τα κολληματα απο "ποπαυ" κ απο τα "δικα του" κ οντως τα "ποπαυ" ειναι λες κ τα ραψαν ρομποτ.. τοσο καλα!

Περισσοτερα νεα/φωτο/βιντεο απο βδομαδα π θα περαστει!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ενα θεμα κ θελω να ξερω απο εσας τους Φ.Π.E-κιδες..

Λογικα επειδη σηκωνω πολυ πιεση τωρα λογο εξατμισης (ακομα δν επαναπρογραμματισα) η σκαστρα αντι για το κλασικο πςςςς κανει ενα φτερνισμα...(καυλα) Αναρωτιεμαι τωρα το κανει επειδη ειναι "πανω" απο τα ορια της ή ειναι λογικο λογο παραπανω πιεσης να αλλαξει ο θορυβος?

Σχεδον σαν να γυρναει αναποδες η τουρμπινα ακουγεται...

Κ Κατι αλλο π εδω νμζ πως μονο ο Αλεξης μπορει να βοηθησει...

Η τουρμπινα μας ειναι κολλημενη ή βιδωμενη στην πολλαπλη? Σκεφτομαι για 200ρισμα αλλα μονο αν γινεται plug and play τ τουρμπο.. Γτ αν ειναι να παιξω με χταποδια τοτε βαζω κ κουλερ κ το παω 300 :p

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ενα θεμα κ θελω να ξερω απο εσας τους Φ.Π.E-κιδες..

Λογικα επειδη σηκωνω πολυ πιεση τωρα λογο εξατμισης (ακομα δν επαναπρογραμματισα) η σκαστρα αντι για το κλασικο πςςςς κανει ενα φτερνισμα...(καυλα) Αναρωτιεμαι τωρα το κανει επειδη ειναι "πανω" απο τα ορια της ή ειναι λογικο λογο παραπανω πιεσης να αλλαξει ο θορυβος?

Σχεδον σαν να γυρναει αναποδες η τουρμπινα ακουγεται...

Κ Κατι αλλο π εδω νμζ πως μονο ο Αλεξης μπορει να βοηθησει...

Η τουρμπινα μας ειναι κολλημενη ή βιδωμενη στην πολλαπλη? Σκεφτομαι για 200ρισμα αλλα μονο αν γινεται plug and play τ τουρμπο.. Γτ αν ειναι να παιξω με χταποδια τοτε βαζω κ κουλερ κ το παω 300 :p

Φίλε ο κωλος της τουρμπίνας είναι ένα με την πολλαπλή εξαγωγής.

Είτε θα πας για υβριδική με ότι ρίσκο έχει είτε θα φτιάξεις πολλαπλή σαν του αλεξ είτε θα τροποποιήσεις την δική σου πολλαπλή καταστρεφοντας την όμως αν θελήσεις να ξανά βάλεις το μαμά τούρμπο. Μιλα με τον Αλέξανδρο γιατί έχει κρατήσει κάποιο προσχέδιο αν το λέω καλά της πολλαπλης οπότε θα σου φτιάξει σε καλύτερη τιμή απ ότι να το κάνει άλλος εξ αρχής. Επίσης βάλε μια νέα Κ03 από τουρμπινά που θα υπολογίσει την ροή της με σκοπό να μην χάσεις σπουλαρισμα

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δν το σηκωσα εβγαλα οσο μπορουσα στο δρομο...

Ε ΔΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΝΟΥΣΑ!!!

dscn2224q.jpg

Ειναι μπροστα στο Downpipe .. εκει ο αισθητηρας νμζ ειναι ο λαμδα δν ξερω!

dscn2226m.jpg

dscn2227l.jpg

dscn2228f.jpg

dscn2230n.jpg

dscn2229n.jpg

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε βιντεάκι!καλοφόρετη!

Υγ:Καθάρισε το μοτέρ :p

Υγ2:Άλλαξέ το προστατευτικό απο την πινακίδα γιατί είναι opel σε vw :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Το προστατευτικο ειναι απο το συνεργειο του μαστορα μου..

Το μοτερ δν το πλενω ειναι πιο αγριο ετσι.. :p

Off Topic

Να πας στην παρουσιαση μου να σχολιασεις οχι εδω :p
Link to comment
Share on other sites

Οντως οπως ειπε και θανασσης η πολλαπλη μας ειναι ενα κομματι με την τουρμπινα ..οποτε για να 200ρισεις μονη λυση :χταποδι και τουρμπινα...Μην το φοβασαι ομως ...

Τελεια η εξατμιση ..καλοφορετη!!!!!!!!!!1βαλε βιντεο!!!

Οσον αφορα το surge isvw ta eklase h σκαστρα ..Το θεμα surge γενικα δεν ειναι κατι το τρομερο αλλα πρεπει να αποφευγεται.Στις χαμηλες στροφες ολα τα αμαξια ειναι ικανα και δυναται να παρουσιασουν αυτο το φαινομενο , με τον αερα να μην προλαβαινει να εκτονωθει λογω π.χ σκληρου ελατηριου σκαστρας και να γυρναει και να χτυπαει φτερωτη,.

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι δν κανει surge απλα η σκαστρα (στην αρχη νομιζω εκανε διπλα σκασιματα) πεταει πολυ αερα αποτομα κ δν ακουγεται το κλασικο πςςς απλα ενα φτερνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Να τονισω οτι το αμαξι στο ρελαντι κ σε οδηγηση μεχρι 2.500-3.000σαλ δν το καταλαβαινεις οτι φοραει εξατμιση..

Μονο οταν παταω γκαζι!

Πολυ χλρα 1η-2α-3η σε ανοιχτο χωρο...

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Το πολύ χαλαρά μου άρεσε που γράφεις :p

Πέρα απο την πλάκα δεν ακούγεται καλά γτ περνάει το @@ το λεωφορείο.

Θέλουμε καλύτερο και με καλύτερη ανάλυση! :D

Ξέχασα να σου πω,δοκίμασε(αν δεν το έχεις κανει ήδη) σε δρόμο που δεν έχει καλή πρόσφυση να πατήσεις δευτέρα να ακούσεις το κλάσιμο που κάνει η εξάτμιση!

Εκεί θα πορωθείς πιο πολύ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.