Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

Τα εχω δοκιμασει ολα.. Μεχρι κ σκασιματα την κανω αμα θελω :p

Χλρα ειναι ρε... αντε μεχρι 5.000σαλ να το πηγα κ ηρεμα..

Link to comment
Share on other sites

εγω ετσι οπως εχουν πεσει και οι τιμες στα μτχ πιστευω καλυτερα συμφερει να τα κανουμε ανταλλαγη με τα 160αρια.γιατι τωρα μιλαμε για να ριξουμε 2-3 χιλιαρικα και να μην τα φτασουμε καν

Link to comment
Share on other sites

Τα 160ρια φιλε μου μια χαρα τα περναω... Το θεμα ειναι οτι αν βαλουν προγραμμα θα θελω κυαλια...

Link to comment
Share on other sites

Μακη βρισε με! Δεν σε θυμηθηκα καθολου φιλε :( Λιγο π ηταν πρωι λιγο απο το αγχος.. Παντως θα μαθω ποτε φευγει αθηνα κ θα σε ενημερωσω!

Κ καλυτερα να πας να τον βρεις χωρις τηλεφωνα κ μλκιες γτ φτιαχνει δυναμομετρο στη θεσσ/νικη κ δν θα κατεβαινει πολυ συχνα αθηνα!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις για να βαλω τον προφυλακτηρα του gti τι αλλα κομματια χρειαζομαι?εκτος απο τον προφυλακτηρα.

και αν ταιριαζει η κλασσικη γριλια του tsi γιατι δεν θελω να βαλω και την αλλη με κοκκινη γραμμη

αν μπορει καποιος διαχειριστης ας το σβησει γιατι το μετεφερα στο σωστο θεμα

Edited by artigas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μία ερώτηση, τι πίεση ανεβάζει η τουρμπινούλα μας μαμά γνωρίζει κανείς ?

και πόσο πηγαίνει με προγραμμα περίπου εννοείται.

ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί έβαλα το λογισμικό torque για να μου δείχνει το turbo και δεν βγάζει ενδείξεις

Link to comment
Share on other sites

Max 0,7-0,8

Edit:Μετά το ποστ του methana είδα ότι ρωτάς τιμές και με πρόγραμμα.

Με πρόγραμμα λοιπόν ξεκινάς απο 0,9 μέχρι και 1,5 από όσα έχω διαβάσει!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδιά! Πάντως Απο ότι κατάλαβα το torque το προγράμμα δεν λειτουργεί σωστά για να μου δείχνει την πίεση που ανεβάζει ... Γιατι μου δείχνει μόνο το αρνητικό . Ενώ δεν φουσκώνει ποτε! Γνωρίζει κανείς αν γίνεται αυτό; Αλλιώς δεν το γλιτώνω το μπαρομετρο...

Link to comment
Share on other sites

1.6 ??????? Αν υπαρχει καποιος με 1.6 πιεση π να θελει να δοκιμασει με εμενα π σηκωνω 1.1 ειναι ευπροσδεκτος! Θεωρω οτι παει χειροτερα :D Τα πιο πολλα αλογα τα ειδα στο 1.2 π μ ειχε βγαλει 174.6... Μετα επειδη μ ειπε κ ο προγραμματιστης μου ΑΝ θελω να το χλρωσω λιιιιιιγο επειδη το ΣΠΑΩ σε εθνικες μ 6η.... Κ το ριξαμε 1.1 κ light... ΑΛΛΑ κ παλι η προσκληση ισχυει..

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ΣΠΑΩ σε εθνικες μ 6η.... Κ το ριξαμε 1.1 κ light... ΑΛΛΑ κ παλι η προσκληση ισχυει..

Όσο και να σηκώνεις και να το σπας πάλι πίσω μου σ'έχω !!! :crazy: :crazy: :crazy:

Κι εγώ στις αρχές 1.2 το είχα αλλά μετά από μια αναβάθμιση το κατεβάσαμε στο 1 και πηγαίνει καλύτερα. Δεν ξέρω τι ακριβώς είχε αλλάξει και συμβαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

174 πραγματικα δεν ηταν..

1.6 over με 5η με πατημα απο 2900

full stage 1 εγω εβγαλα 165 αλογα 30 κιλα ροπη

δουλευει ετσι αρκετα χιλιομετρα.. για την ιστορια εχω 95000 χιλιομετρα..

προγραμμα μπηκε καπου στα 15-20000 full stage 1 με το file αυτο δουλευει σχεδων 2 χρονια.

αμεσα το file θα αλλαξει σε 95αρα με μικρες πιεσεις και σε eco προσανατολησιμο γιατι δεν εχω ουτε να κλασω, οχι να βαζω 100αρα. τωρα για το ποσο καλα παει εγω μπορω να σου πω οτι ειμαι απολυτα ευχαρηστιμενος :give_rose:

αυτα.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις! Και εσένα Methana για την διευκρίνιση!! Μόλις γυρίσω απο το απο αθηνα που είμαι θα τα δοκιμάσω και θα σου πω! Πάντως το προγράμμα torque αξίζει αρκετά παιδιά! Αν ενδιαφέρεται κανείς δείχνει τα σημαντικότερα!

Σχετικά με την ερώτηση για το over στο προγράμμα ελπίζω να μην σας έβαλα να τρωγεστε!! :-))) ο σκοπός μου ήταν απλά να ξέρω που θα βρίσκομαι, μιασ και σκέφτηκα να βάλω ένα προγράμμα κονσέρβα τώρα τα Χριστούγεννα ...!

Και κατι άσχετο και σχετικό συγχρόνως! Λέτε να ειναι νωρίς που Βάζω προγράμμα στο αμάξι; Ακόμα στον χρόνο είμαι και δεν έχω κάνει πολλά χλμ! Είμαι στα 12.000χλμ!

Και μάλλον το κόβω για Revo για να με καλύπτει και η αντιπροσωπεία .. Και file 100αρας μιας και η Βουλγαρία ειναι δίπλα :-))

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

Όσο και να σηκώνεις και να το σπας πάλι πίσω μου σ'έχω !!! :crazy: :crazy: :crazy:

Κι εγώ στις αρχές 1.2 το είχα αλλά μετά από μια αναβάθμιση το κατεβάσαμε στο 1 και πηγαίνει καλύτερα. Δεν ξέρω τι ακριβώς είχε αλλάξει και συμβαίνει αυτό.

Καλα καλα ξερουμε τι 1 δουλευεις εσυ.. Αλλα δν ειναι δικαιο τωρα να βαλουμε γτ θα σ περασω κ θα λες για turboback κ τετοια... :p

174 πραγματικα δεν ηταν..

1.6 over με 5η με πατημα απο 2900

full stage 1 εγω εβγαλα 165 αλογα 30 κιλα ροπη

δουλευει ετσι αρκετα χιλιομετρα.. για την ιστορια εχω 95000 χιλιομετρα..

προγραμμα μπηκε καπου στα 15-20000 full stage 1 με το file αυτο δουλευει σχεδων 2 χρονια.

αμεσα το file θα αλλαξει σε 95αρα με μικρες πιεσεις και σε eco προσανατολησιμο γιατι δεν εχω ουτε να κλασω, οχι να βαζω 100αρα. τωρα για το ποσο καλα παει εγω μπορω να σου πω οτι ειμαι απολυτα ευχαρηστιμενος :give_rose:

αυτα.

Κ αν σ πω οτι διορθωμενη ηταν αρκετα παραπανω? :p Μιλαω γ ενα πατημα στα "ΦΟΥΛ" αλλα θα επρεπε να το προσεχα αρκετα κ δν εχω ορεξη ν φοβαμαι να το παταω γιαυτο το ριξαμε...

Τωρα λεω πως ειμαι 160 ΒΑΡΙΑ μ αυτο το σεταπ... κ ακομα δν τελειωσα :p

1,2 στον κοφτη εννοείς;;; :p

Sent from my iPhone using Tapatalk

ΕΣΥ ΣΤΑΜΑΤΑ! :D

Φιλε methana.. Δν ξερω αν σ βοηθαει αυτο ή οχι αλλα το προγραμμα το εβαλα στα 3000χλμ περιπου.. ;) Τωρα εχω 35-40.000 δν θυμαμαι.. Απο προβληματα μια Ν75..

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Ty εγω ρώτησα! Δεν παει να γαμηθει θα βάλω και ότι γίνει!!!

Σας ευχαριστω όλους και θα επανέλθω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δν ειχα πιει μια γουλια καφε ακομα... Τον αλεξ εννοουσα..

Α ΡΕ VWCLUB.... ΠΡΟΤΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΕΔΩ Κ ΜΕΤΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΜΑΣ!!!! :D

(Δν το αλλαζω... εκει να μπερδευοντε ολοι :p)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.