Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

20 λεπτά πριν , dpapan said:

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Αυριο θα έχω στα χέρια μου κι εγώ ενα μεταχειρισμένο golf tsi 1.4 (122hp) 2011.

Επειδή σκέφτομαι να του αλλάξω αρχικά λάδια και φίλτρα, θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει τι λάδια να χρησιμοποιήσω; Εχω διαβάσει τόσα πολλά που έχω μπερδευτεί.Το αυτοκίνητο έχει 130.000 και τα service του έχουν γινει σε αντιπροσωπεία μέχρι Δεκέμβριο του 2016. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω για αλλαγή;

 

Ευχαριστώ. 

Λάδια Mobil 1 ESP Formula 5w-30

Φίλτρα άλλαξε τα όλα:

MANN C14130 αέρος

MANN W712/93 λαδιού

MANN WK69 καυσίμου

MANN CUK2939 καμπίνας

Μπουζί NGK PZFR6R 4τεμ.

 

Όλα τα ανωτέρω θα τα βρεις σε ένα κόστος 140-150€, εκεί κοντά!

 

Δες και για ντακάκια (δεν έχω κωδικούς)

Για τα φίλτρα σου καλού κακού τσεκαρε και το site της mann,  με τον κωδικό του κινητήρα μην τυχόν είχαμε καμία αλλαγή (εμένα είναι τέλος του 09)!

 

Καλορίζικο και καλοταξιδο!

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2017 at 1:39 ΜΜ, mechpanos said:

Λάδια Mobil 1 ESP Formula 5w-30

Φίλτρα άλλαξε τα όλα:

MANN C14130 αέρος

MANN W712/93 λαδιού

MANN WK69 καυσίμου

MANN CUK2939 καμπίνας

Μπουζί NGK PZFR6R 4τεμ.

 

Όλα τα ανωτέρω θα τα βρεις σε ένα κόστος 140-150€, εκεί κοντά!

 

Δες και για ντακάκια (δεν έχω κωδικούς)

Για τα φίλτρα σου καλού κακού τσεκαρε και το site της mann,  με τον κωδικό του κινητήρα μην τυχόν είχαμε καμία αλλαγή (εμένα είναι τέλος του 09)!

 

Καλορίζικο και καλοταξιδο!

Έχουν βγεί νεότερα μπουζί για twincharged, να βάλεις αυτά και στο 122, ψάξε λίγο πιο πίσω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , nikdev said:

Έχουν βγεί νεότερα μπουζί για twincharged, να βάλεις αυτά και στο 122, ψάξε λίγο πιο πίσω.

Δεν το γνώριζα, ευχαριστώ για το update! Πάντως, σε τοπικό κατάστημα ανταλλακτικών, όταν ζήτησα τα ανωτέρω, μου λέει "είσαι σίγουρος, αυτά είναι ακριβά" κάτι τέτοιο...

Τι μπουζί μας βάζουν δλδ αν δεν το ψάξουμε μόνοι μας;;;!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν επιλέγεις μπουζί βάση τιμής αλλά με βάση το πιο δουλεύει καλύτερα στο μοτέρ. Και τα PZFR6R αν βάλεις και τα μειώσεις στο 0.7mm διάκενο, θα δουλέψουν καλά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2017 at 1:39 ΜΜ, mechpanos said:

Λάδια Mobil 1 ESP Formula 5w-30

Φίλτρα άλλαξε τα όλα:

MANN C14130 αέρος

MANN W712/93 λαδιού

MANN WK69 καυσίμου

MANN CUK2939 καμπίνας

Μπουζί NGK PZFR6R 4τεμ.

 

Όλα τα ανωτέρω θα τα βρεις σε ένα κόστος 140-150€, εκεί κοντά!

 

Δες και για ντακάκια (δεν έχω κωδικούς)

Για τα φίλτρα σου καλού κακού τσεκαρε και το site της mann,  με τον κωδικό του κινητήρα μην τυχόν είχαμε καμία αλλαγή (εμένα είναι τέλος του 09)!

 

Καλορίζικο και καλοταξιδο!

Καλημέρα.

Μια ερώτηση ακόμη.

Τι χρειάζεται να έχει αλλάξει το αυτοκίνητο μέχρι τα 130.00km; Υπάρχει κάπου που μπορώ να τα βρώ;

 

On 10/9/2017 at 8:05 ΠΜ, thanassis said:

Ποτέ δεν επιλέγεις μπουζί βάση τιμής αλλά με βάση το πιο δουλεύει καλύτερα στο μοτέρ. Και τα PZFR6R αν βάλεις και τα μειώσεις στο 0.7mm διάκενο, θα δουλέψουν καλά

Επειδή τα καινούργια δεν τα βρήκα και πήρα τα PZFR6R αυτά χρειάζονται μείωση στο διάκενο οπωσδήποτε; Δεν κουμπώνουν με την μια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. 

 

Παιδιά θα ηθελα μια μικρή βοηθεια σχετικά με τον TSI με 122hp, επειδη αύριο το scirocco που εχω βρει θα πάει στην αντιπροσωπία για τεχνικό έλεγχο. 

και επειδη στην ενότητα του SCIROCCO δεν μου έχει απαντήσει κάποιος στα ερωτήματα μου? 

 

θα ηθελα να μου πείτε σας παρακαλώ τη να προσέξω στον κινητήρα αυτο, η να τους πω και εγώ να δουν κάτι ποιο συγκεκριμένο.

 

κάθε βοηθεια θα ειναι χρήσιμη 

 

 

ευχαριστώ :hi:             

Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν , OMINUS said:

Καλησπέρα σε όλους. 

 

Παιδιά θα ηθελα μια μικρή βοηθεια σχετικά με τον TSI με 122hp, επειδη αύριο το scirocco που εχω βρει θα πάει στην αντιπροσωπία για τεχνικό έλεγχο. 

και επειδη στην ενότητα του SCIROCCO δεν μου έχει απαντήσει κάποιος στα ερωτήματα μου? 

 

θα ηθελα να μου πείτε σας παρακαλώ τη να προσέξω στον κινητήρα αυτο, η να τους πω και εγώ να δουν κάτι ποιο συγκεκριμένο.

 

κάθε βοηθεια θα ειναι χρήσιμη 

 

 

ευχαριστώ :hi:             

Καλώς τον...γενικά κατά την γνώμη μου ο συγκεκριμένος έχει αποδειχθεί αξιόπιστο μοτέρ, αν δεν το έχει σκίσει ο προηγούμενος κάτοχος δεν θα δεις ιδιαίτερο πρόβλημα!

Αυτό που είχα διαβάσει ότι έβγαζε συχνά πυκνά, ήταν πρόβλημα με την βαλβίδα Ν75 και την σκάστρα, όπου θα δεις ότι το μοτέρ σε χαμηλές στροφές δεν "τραβάει", κόστος ~100 - 150 €...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ  φίλε mechpanos :hi:

 

Και εγώ να σου πω την αληθεια το προτίμησα και εγώ περισσότερο σε σχέσει με τον 160αρι , εχω ακούσει καλά λόγια άκουσα για τον 122αρι.

 

στα service αυτός που έιχε το αμάξι ήταν τυπικώς , τα έχει κάνει ολα εκεί, τα χιλιόμετρα ειναι ολα στη εθνική , και το αμάξι το ειχε οικογενειαρχης, δεν ειναι από κάποιον πιτσιρικά. 

 

και επειδη αύριο θα πάμε στην αντιπροσωπία θέλω να ξέρω αν έχει τίποτα σημεία του να πονάνε και σαν κινητήρας και σαν αμάξι το scirocco                

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν , OMINUS said:

Σε ευχαριστώ πολύ  φίλε mechpanos :hi:

 

Και εγώ να σου πω την αληθεια το προτίμησα και εγώ περισσότερο σε σχέσει με τον 160αρι , εχω ακούσει καλά λόγια άκουσα για τον 122αρι.

 

στα service αυτός που έιχε το αμάξι ήταν τυπικώς , τα έχει κάνει ολα εκεί, τα χιλιόμετρα ειναι ολα στη εθνική , και το αμάξι το ειχε οικογενειαρχης, δεν ειναι από κάποιον πιτσιρικά. 

 

και επειδη αύριο θα πάμε στην αντιπροσωπία θέλω να ξέρω αν έχει τίποτα σημεία του να πονάνε και σαν κινητήρας και σαν αμάξι το scirocco                

Περίμενε να σου απαντήσουν οι πιο ειδικοί και τα "μαστόρια" του forum, πάντως να σου δώσω μια συμβουλή, ΜΗΝ ψάξεις το νήμα "προβλήματα" γιατί θα τρελαθείς και θα σε πιάσει πανικός, ενώ αυτά είναι μεμονωμένες περιπτώσεις! Εγώ 100.000km που έχω κάνει και με σέρβις εκτός αντιπροσωπείας όταν βγήκε εκτός εγγύησης και όχι πολύ προσεγμένα ομολογώ, αλλά με οδήγηση σαν αυτή που λες εσύ, δεν έχω αντιμετωπίσει ΠΟΤΕ κανένα πρόβλημα (ελπίζω να φτάσω τις 200 και να συνεχίσει έτσι) ούτε έχω ακούσει από τον περίγυρο μου που διαθέτει το αμάξι (είχε καλοπουλήσει το golf 6 και το Scirocco με τον συγκεκριμένο κινητήρα), αντίθετα για τον 150ρη του Tiguan και για τον 160άρη έχω ακουστά από οικείους διάφορα θεματάκια, με καδένες που πήδησαν, θόρυβους από τον κινητήρα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

το νήμα με τα ''προβλήματα''  το εχω διαβάσει λιγο, Το παλιό αμάξι που είχα ΉΤΑΝ FORD!!! εκεί να δεις να δεις της τράβηξα με το Μπου@@@@@ :growl: το χρυσοπλήρωσα 22.000€ ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟ και σε 2 χρονια το πούλησα γαιτι ΜΟΥ ΈΦΑΓΕ ΤΑ ΣΥΚΏΤΙΑ!!!κάθε μήνα στην αντιπροσωπία.

αφού στο τέλος με μάθανε, και όταν πηγενα από εκεί δεν με ρωταγανε τι κάνεις η πως ειστε, Αλλα τι πάθατε πάλη. :shok:            

 

Πάντως εχω καεί πολύ άσχημα με το προηγούμενο αμάξι που είχα (FORD CMAX MK2) και επειδη είχα παλιότερα παλιότερα VW την πάτησα που δεν ξανά πήρα πάλι vw....

 

Το ford με ταλαιπώρησε Πάρα πολύ.... ΜΑΚΡΙΆ ΑΠΌ FORD         

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια έχουν θέμα με την καδένα και το δικό μου απο τα 50.000χλμ βαράει το ρουλεμάν συμπλέκτη χωρίς να είναι και πολύ πρόβλημα. Σχετικά απροβλημάτιστο μοτέρ με ροπή απο τις 1800σαλ και χαμηλές καταναλώσεις με 110-120χλμ/ωρα σε ταξίδι μπορείς να δεις και κάτω απο 6λτρ/100χλμ. Απολαυστικό στην οδήγηση του θα έλεγα....

Edited by basilis.tsi.122
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, basilis.tsi.122 said:

Κάποια έχουν θέμα με την καδένα και το δικό μου απο τα 50.000χλμ βαράει το ρουλεμάν συμπλέκτη χωρίς να είναι και πολύ πρόβλημα. Σχετικά απροβλημάτιστο μοτέρ με ροπή απο τις 1800σαλ και χαμηλές καταναλώσεις με 110-120χλμ/ωρα σε ταξίδι μπορείς να δεις και κάτω απο 6λτρ/100χλμ. Απολαυστικό στην οδήγηση του θα έλεγα....

Κοίτα αυτό είναι 7/2010 και είναι με 90.000 

 

Λογικά ? Επειδή τα service τα έχει κάνει όλα στην VW αν είχε κάποιο θέμα θα του το είχαν κάνει έτσι δεν είναι??? Ακόμα και της ανακλησης, (Αν είχε τίποτα??)

Ξέρω ότι έχει αλλάξει πρόσφατα αντλίας νερού

 

Αυτό το ρουλεμάν συμπλέκτη είναι ακριβό???

 

Φίλος έχει την Octavia sport EDITION 2 τού 2010 με τον 1400 122Tsi αλλά με βελτίωση από την skoda στα 150hp λόγο της έκδοσης.

Από το 2010 έως σήμερα έχει κάπου 160 η 170.000 χιλιόμετρα. Σχετικά απροβλημάτιστα.

 

2 θέματα του έκανε μετά τα 2 χρόνια της εγγύησης, 

Μια αντλία νερού. Και μετά το τέλος της εγγύησης του έσπασε το σασμαν. Από τότε δεν έχει κάνει ούτε κιχ 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό ούτε σημαντικό. Μπορείς να ρωτήσεις αν έχει αλλάξει ποτέ καδένα ή αν έχει επισκευάσει το κιβώτιο ποτε. Επίσης αν θες μια συμβουλή μακρία απο τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία της vw. 

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω ότι είναι ακριβά σε γενικές γραμμές από το polo που είχα.

 

Το πάω ποιό πολύ στην αντιπροσωπεία για τεχνικός έλεγχο στον εγκέφαλο με το διαγωνιστικό της VW για να είμαι τουλάχιστον καλυμμένος στο κομμάτι Αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω tfsi 122 και άλλαξα αντλία υψηλής γιατί είχα μυρωδιά βενζίνης στα λάδια. Έκανα και αλλαγή λαδιών και φίλτρου και συνεχίζει να μυρίζει βενζίνη. Τα μπεκ στον εγκέφαλο δείχνουν να δουλεύουν καλά. Βέβαια και στο προηγούμενο tsi 140 που είχα και εκείνο μύριζε από καινούριο,  χωρίς πρόβλημα ποτέ. Τί λέτε είναι φυσιολογικό στα tsi ή πρέπει να το ψάξω?

Link to comment
Share on other sites

Guest Chadnikos

Καλημέρα σε όλους,πρώτη φορά γράφω στο foroum,το οποίο με έχει βοηθήσει πολύ.

´Εχω το golf v Gt Caxa 122hp από τον Οκτώβριο του 2008 όπως είναι εργοστασιακό χωρίς να πειράξω τπτ.Διαβάζω αρκετά για τα προβλήματα που έχουν γενικά οι πρώτοι tsi κινιτήρες vw και πολλά παιδιά που ανησυχούν μην τους εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα στο μέλλον.

Εγω έχω διανύσει 254000 χλμ περίπου σε 10 χρόνια παρά τρεις μήνες δεν έχω πάει ποτέ συνεργείο για καμία απόλυτος βλάβη μόνο για τα αναλώσιμα που αλλάζω κανονικά στα χλμ που πρέπει (το μόνο θέμα είναι όταν μετά από 2-3 μέρες ακινησίας σε cold start ακούω το κροτάλισμα για 1-2 δευτερόλεπτα όταν ανάβω αλλά έχει αρχίσει αρκετά χιλιόμετρα πριν δεν θυμάμαι ποτέ άρχισε να φανταστείτε) .Αλλαζω λάδια κάθε 10000-12000 χλμ ή κάθε χρόνο αν δεν τα διανύσω όπως και φίλτρο λαδιού κλπ.Το αυτοκίνητο το οδηγεί κάποιες φορές και ο πατέρας μου και ο αδερφός μου.Κάνω ανοίγματα με 1η 2α 3ή μέχρι 4000-4200 στροφές δεν νοιώθει τπτ(Δεν κάνω πολλά σε λογικά πλαίσια πάντα).Γενικά είναι το πρώτο μου αυτοκίνητο έχω μείνει όχι απλά ευχαριστημένος καταευχαριστημενος και εννοείται και 2 φίλοι μου που πήρα τα golf vi και vii με τον tdi έχουν και αυτοί βγάλει τα ίδια συμπεράσματα με εμένα στο θέμα αξιοπιστίας.Διαβάζω αρκετά το φόρουμ έφτιαξα λογαριασμό σήμερα και ευκαιρία να γράψω και εγώ για το δικό μου golfακι που πραγματικά μου έβγαλε και το τελευταίο ευρώ και πάει τέλεια χωρίς κανένα μηχανικό πρόβλημα.Το μόνο που συνέβει είχε κρεμάσει ο ουρανός πέρσι μου είπε ο φίλος μου που το πήγα για φτιάξιμο έχει δει και αλλά golf v σποραδικά πάντα να αλλάζουν ουρανό αλλά με 90€ καινούριος.

 

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2018 at 10:58 ΠΜ, Chadnikos said:

Καλημέρα σε όλους,πρώτη φορά γράφω στο foroum,το οποίο με έχει βοηθήσει πολύ.

´Εχω το golf v Gt Caxa 122hp από τον Οκτώβριο του 2008 όπως είναι εργοστασιακό χωρίς να πειράξω τπτ.Διαβάζω αρκετά για τα προβλήματα που έχουν γενικά οι πρώτοι tsi κινιτήρες vw και πολλά παιδιά που ανησυχούν μην τους εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα στο μέλλον.

Εγω έχω διανύσει 254000 χλμ περίπου σε 10 χρόνια παρά τρεις μήνες δεν έχω πάει ποτέ συνεργείο για καμία απόλυτος βλάβη μόνο για τα αναλώσιμα που αλλάζω κανονικά στα χλμ που πρέπει (το μόνο θέμα είναι όταν μετά από 2-3 μέρες ακινησίας σε cold start ακούω το κροτάλισμα για 1-2 δευτερόλεπτα όταν ανάβω αλλά έχει αρχίσει αρκετά χιλιόμετρα πριν δεν θυμάμαι ποτέ άρχισε να φανταστείτε) .Αλλαζω λάδια κάθε 10000-12000 χλμ ή κάθε χρόνο αν δεν τα διανύσω όπως και φίλτρο λαδιού κλπ.Το αυτοκίνητο το οδηγεί κάποιες φορές και ο πατέρας μου και ο αδερφός μου.Κάνω ανοίγματα με 1η 2α 3ή μέχρι 4000-4200 στροφές δεν νοιώθει τπτ(Δεν κάνω πολλά σε λογικά πλαίσια πάντα).Γενικά είναι το πρώτο μου αυτοκίνητο έχω μείνει όχι απλά ευχαριστημένος καταευχαριστημενος και εννοείται και 2 φίλοι μου που πήρα τα golf vi και vii με τον tdi έχουν και αυτοί βγάλει τα ίδια συμπεράσματα με εμένα στο θέμα αξιοπιστίας.Διαβάζω αρκετά το φόρουμ έφτιαξα λογαριασμό σήμερα και ευκαιρία να γράψω και εγώ για το δικό μου golfακι που πραγματικά μου έβγαλε και το τελευταίο ευρώ και πάει τέλεια χωρίς κανένα μηχανικό πρόβλημα.Το μόνο που συνέβει είχε κρεμάσει ο ουρανός πέρσι μου είπε ο φίλος μου που το πήγα για φτιάξιμο έχει δει και αλλά golf v σποραδικά πάντα να αλλάζουν ουρανό αλλά με 90€ καινούριος.

 

εάν τον θόρυβο τον ακους μετά από 2-3 μερες ακινησίας είσαι οκ εάν τον ακους καθε πρωι τότε πας για σετ καδενας

Link to comment
Share on other sites

Guest Chadnikos
On 30/7/2018 at 11:59 ΠΜ, gtse said:

εάν τον θόρυβο τον ακους μετά από 2-3 μερες ακινησίας είσαι οκ εάν τον ακους καθε πρωι τότε πας για σετ καδενας

Μετά από περιόδους ακινησίας όπως το είπες δεν τον ακούω κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

δε ξέρω αν γράφω στο σωστό thread.

 

Μετά από μια αρκετά άσχημη εμπειρία με ένα focus 1.0L του 2015 που είχα και μόλις πούλησα, κοιτάω για άλλο αυτοκίνητο. Επειδή όμως το φυσάω και δεν κρυώνει σχετικά με το πρόβλημα που μου έβγαλε στην κυλινδροκεφαλή το προηγούμενο είμαι αρκετά επιφυλακτικός πλέον.

 

Μεταξύ άλλων, είδα στο car και ένα golf του 2013 TSI, 1.4 -122.

Διάβαζα για κάποια προβλήματα εδώ για τον TSI. Επειδή όμως δε γνωρίζω καλά με τα μοντέλα και αν αυτά τα προβλήματα ισχύουν και για το συγκεκριμένο κινητήρα (της συγκεκριμένης χρονιάς), οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by thodo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές είναι ο λιγότερος κινητήρας με προβλήματα ο συγκεκριμένος με το Μοτέρ αυτό CAXA 122hp.

 

Καλό μοτέρ και αξιόπιστο, και αρκετά οικονομικό σε κατανάλωση.

 

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν , thodo said:

Γειά σου ρε Σίμο!

Φύγαμε από τη Ford και κοιτάω να σε ακολουθήσω κι εδώ! :)

 

Με το καλό εύχομαι , ότι και να αποφασίσεις Θοδωρή!! 

 

 

Δυστυχώς και δυο μας περάσαμε πολλά , άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο.. στην δικιά σου περίπτωση όμως τράβηξες πολλά, πλήρωσες παρά πολλά και σε ταλαιπώρησαν αρκετά χωρίς να βρεις το δίκιο σου.

 

 

Εγώ δυστυχώς αν και είχα VW , την πάτησα δυστυχώς στο ότι δεν ξανά πήρα και πάλι vw , παρασύρθηκα κυρίως από τον εξοπλισμό που διαθέτουν τα ford και από την τιμή που είχε τότε...

Σε σχέση με τα vw.

 

Δυστυχώς η ford ήταν μια φορά και ένα καιρό, πλέων είναι για τα μπάζα, και από ποιότητα στα υλικά ΟΤΙ ΧΕΙΡΌΤΕΡΟ ΥΠΆΡΧΕΙ!!!

 

Πρώτη από το τέλος είναι η Ford στην ποιότητα και φινίρισμα στα αμάξια τής

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το mk6 caxa με τα 122ps. Έχω βάλει ένα φίλτρο της kn και θέλω να βάλω και πρόγραμμα ( μάλλον rtmg). Γνωρίζοντας ότι είναι το μόνο που θα δώσει στο αμάξι μου το κάτι παραπάνω δεν θελω να ασχοληθώ με κάτι άλλο παραπέρα. Και αυτό να είναι όσο πιο safe γίνεται. Οπότε έχω κάποιες ερωτήσεις για όποιον μπορεί να μου απαντήσει. 1)Το μοντέλο με τα 122 έχει ιντερκουλερ? Γιατί διάβασα ότι έχει air/water cooler. Χρειάζεται κάτι άλλο με το πρόγραμμα? 2) Πρέπει να αλλαχτεί η εργοστασιακή σκαστρα? 3) Γνωρίζει κάποιος τι είναι αυτό και αν χρειάζεται (RTMG Set 1.4 TSI Baffled Catch Can)? Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το mk6 caxa με τα 122ps. Έχω βάλει ένα φίλτρο της kn και θέλω να βάλω και πρόγραμμα ( μάλλον rtmg). Γνωρίζοντας ότι είναι το μόνο που θα δώσει στο αμάξι μου το κάτι παραπάνω δεν θελω να ασχοληθώ με κάτι άλλο παραπέρα. Και αυτό να είναι όσο πιο safe γίνεται. Οπότε έχω κάποιες ερωτήσεις για όποιον μπορεί να μου απαντήσει. 1)Το μοντέλο με τα 122 έχει ιντερκουλερ?Γιατί διάβασα ότι έχει air/water cooler. Χρειάζεται κάτι άλλο με το πρόγραμμα? 2) Πρέπει να αλλαχτεί η εργοστασιακή σκαστρα? 3) Γνωρίζει κάποιος τι είναι αυτό και αν χρειάζεται (RTMG Set 1.4 TSI Baffled Catch Can)? Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το αφηνεις οπως ειναι δεν χρειαζεται κατι αλλο, πεταμενα λεφτα και ητουρμπινα ειναι πολυ μικρη. (Προγραμμα - φιλτρο)

 

Watercooler εχει και επαρκει για 1ο σταδιο.

 

Θα σταμεταφερω αργοτερα στα μοτερ 122

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.