Jump to content
Κοσμάς

Golf Tsi 122

Recommended Posts

ναι και απο oτι φαίνεται αν καπιος θελει να γλυτώσει τα εξοδα πολλαπλής κουμπώνει εύκολα τurbina απο  turbo compressor  απλα κοιτάει ανάποδα  στα δικά μας 

Edited by alex-g
Link to comment
Share on other sites

Για μισο... Δλδ μπορω να βαλω "plug&play" παραδειγμα κ03 αλλα να κοιταει αναποδα?!?! Δλδ? Τι εννοεις να κοιταει αναποδα τι ειναι αυτο καλο///κακο? Ή τι ειναι το πλακακι στην πολλαπλη?!

Ε ΓΙΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΛΙΓΟ(ναι φωναζω :p) ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ Κ ΣΕ ΜΑΣ ΔΕΝ ΛΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑ??!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να φτιάξεις εισαγωγή μιας και το τουρμπο θα είναι ανάποδα σε σχέση με το 122,dp οπωσ επίσης ic και προγραμματισμό!

300 ευρώ το τουρμπο(πολυ πρόχειρα το υπολογισα) 250 ic S3,200 dp χωρίς καταλύτη και 300-400 προγράμμα!

1150 χωρίς εργασία...1400 πολυ μαξ με εργασία και εισαγωγή...

Προσωπικά θα έδινα αλλά 500 για ξυραφιασμα με Κ04 φτερωτες...

Δεν είναι και λίγα τα λεφτά αιντε αλλάζεις μόνο τουρμπο...

Πολυ πρόχειρα τα παραπάνω...

Ελπίζω να μην σε ξενερωσα πολυ dimake:p

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν τροποποιεις την εισαγωγη μονο.πρεπει να θελει πολλες μετακινησεις μεσα στο μηχανοστασιο αλλα δεν ξερω τι ακριβως.

 

επισης μπορεις να παρεις μια μαμα μτχ απο καποιον που το εκανε bt με πολυ λιγοτερα λεφτα και με τις αναλλογες ανακαταταξεις πανω κατω δεξια αριστερα.

 

και επισης χωρις τον κομπρεσορα στις ποσες στροφες γεμιζει αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Οχι νταξει ειμαι ηδη ξενερωμενος με αυτα.. 
Εγω νομιζα οτι οπως ειμαι με αυτο το πιστολακι.. το βγαζω κ βαζω αλλο... Ιδιο IC ιδια εισαγωγη ιδια ολα.. 
Δεν ζηταω πολλα παιδες.. να 200ρισω θελω!

Link to comment
Share on other sites

στην ουσια αυτο γινετε τα υπόλοιπα ούτως η άλως θα γινόντουσαν για δουλεψει και πιο σωστα το μοτερ, ουτε μετακινήσεις χρειάζονται  δεν ειναι κατι το ιδιαίτερο εισαγωγή και intercooler τα προσαρμόζεις στον χώρο που απομένει 

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να μπορεί να μπει στο δικο μας σάντουιτς   αλα τι νόημα έχει,,  αυτο που εχουμε δυστυχώς μας δεσμεύει κατα κάποιο τρόπο ολόκληρη τη εισαγωγή  και δεν μπορεις να το βγάλεις  και δεν εχεις εναλλακτικές να το αντικαταστήσεις  μονο αν βάλεις extra ic να δουλέψει σε σειρά αν υπάρχει λογος

Edited by alex-g
Link to comment
Share on other sites

Το εχω σκεφτει να το κανω κ αυτο αλλα οχι... Καλυτερα να παιξουμε με "μανησια" πραγματα κ οχι πατεντες! 

Οποτε καθομαι στα 150.. 8) κ συνεχιζω να χανω απο την μιση ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σκεφτει να το κανω κ αυτο αλλα οχι... Καλυτερα να παιξουμε με "μανησια" πραγματα κ οχι πατεντες! 

Οποτε καθομαι στα 150.. 8) κ συνεχιζω να χανω απο την μιση ελλαδα..

 

για μαμα καταστάσεις κανεις ενα update της τουρμπίνας  μεχρι 230 hp  με αλη φτερωτή 

Link to comment
Share on other sites

Μαμα καταστασεις εννοουσα χωρις παιζει με ξυραφιασματα.. Οπως την βγαζει το "εργοστασιο" την τουρμπινα την θελω.. Δλδ προτειμω να πλερωσω ΠΟΛΛΑ οταν θα τα εχω για μεγαλυτερη τουρμπινα.. παρα λιγα για "πατεντες" 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να γράφει στο φορουμ ο ιδιοκτήτης.

Ο Κρίτωνας έγραφε στοιχεία για το ξυράφιασμα...

Μπορείς να ενημερωθείς απο εδώ:http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=20942&p=361921

και εδώ:http://www.etuners.gr/index.php?s=13&t=197

Link to comment
Share on other sites

ποσο να το δωσω ρε παιδια? 8500 καλα ειναι?

λιγο κατω απο 100.000 χλμ εχει...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=33519&page=1

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

στα χλμ σου φίλε μου 7500-8500 βρίσκεται το συγκεκριμένο και στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* 9,500 στα 74,000χλμ. βάλε εκεί 8.500 και συζητήσιμο και δες πως πάει. Έτσι και αλλιώς να ξέρεις πως παζάρια θα σου κάνουν αβέρτα. 

 

Προς τα που οδεύεις τώρα ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.