Jump to content
peterf

δΙαφορά Clima με αιρ κοντισεον

Recommended Posts

ρε παιδια εχω ενα golf III 1.8 τ cl τρειθυρο και έχει καλορυφερ...ποσο στοιχίζει να περάσω ενα αιρ-κοντισεiον κ ποια η διαφορα με clima ...και ποσο να μου παει το clima.....?Σας παρακαλω βοηθήστε με είμαι καινούργιος κ ¨ασχετος σας ευχαριστω εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα golf III 1.8 τ cl τρειθυρο και έχει καλορυφερ...ποσο στοιχίζει να περάσω ενα αιρ-κοντισεiον κ ποια η διαφορα με clima ...και ποσο να μου παει το clima.....?Σας παρακαλω βοηθήστε με είμαι καινούργιος κ ¨ασχετος σας ευχαριστω εκ των προτέρων :lol:

επιδης δεν απανταει κανεις θα προσπαθισο να ψευτοβοιθισω...

λοιπον τη διαφορα ξερω πια ειναι αλα δεν ξερω πιο ειναι πιο στα ελλινικα.

το ενα μαλον το κλιμα ειναι αυτοματο διλαδι βαζεις π.χ. 22°C και αυτο φροντιζι να φτασει γριγορα τη θερμοκρασια εκει. μετα σταματαει να κριονι. σινιθος το γνοριζις σε display με πολλα κουμπακια...

το aircondition θα πρεπει να ειναι το απλο π.χ. το αναβις και το σβινις μονοσου και τη θερμοκρασια τη ρεγουλαρις μονοσου μεσο το κουμπι για ζεστι η κριο....

ποσο στοιχιζει στο ελλαδα δεν ξερω....

εδω βλεπεις το climatronic διλαδι το αυτοματο

climatronicgolfxk1.jpg

και εδω το κλασσικο aircondition

klimagolfny2.jpg

Edited by Porschemultivan
Link to comment
Share on other sites

:lol: - στην κατω φωτο λειπουν τα 2 κουμπακια του A/C και της ανακυκλωσης ,εκ των υστερων τα λεφτα ειναι πολλα για τετοια εγκατασταση αν θυμαμαι γυρω στα 400-500 Ε

γνωμη μου ειναι πως δεν ξερω αν βγαινει Clima για το δικο σου αλλα και παλι θα εχεις πολλη μανουρα με εγκεφαλο κλπ γιατι δεν ειναι τοσο "απλη" η εγκατασταση οσο του A/C το οποιο στην τελικη καλυπτει αρκετα τον απλο οδηγο (!)

Link to comment
Share on other sites

κανε μια ερωτηση στην Diavia ,βαζει air condi και clima σε αυτοκινητα που δεν εχουν απο μαμα και θεωρεται κορυφαια στον χωρο.

Link to comment
Share on other sites

πριν ενα χρονο που ειχα ρωτησει για το golf 4 του πατερα μου μου ειπαν 1200 ευρω για A/C της BOSCH

οποτε για clima ποιος ξερει ποσο θα παει το μαλι :D:blink:

η τιμη ειναι ειναι για καινουριο μαζι με εγκατασταση

οποτε αν βρεις μεταχειρισμενο πιστευω πιστευω να γλυτωσεις τα μισα και περισοτερο :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.