Jump to content
rocpet

Corrado Under Construction

Recommended Posts

Καλημέρα ,

Μπορείς να διευκρινήσεις τι ακριβώς κάνει το παλικάρι ? Ντύνει το ταμπλό με αυτοκόλλητο Look carbon ή κάνει νέα κατασκευή εξ' αρχής με carbon ?

Ευχαριστώ !

Αυτοκολλητο πολυ καλης ποιοτητας της 3Μ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοκολλητο πολυ καλης ποιοτητας της 3Μ.

Καλύτερη επιλογή για εμένα είναι πιστεύω το alcantara !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Πέτρο . Τι δουλειά που έχεισ κάνει στο αμάξωμα την έχω κάνει και εγω. κινητήρα δεν τολμησα ακόμα έχουν φύγει ήδη πολλά χρήματα.Πριν από δύο χρόνια είχα κάνει τον ουρανό απο δερματίνη.Το πρόβλημα ήταν ότι όταν κάνει πολύ ζέστη η ηλιοροφή φρακάρει. Σε γενικές γραμμές ο μηχανισμος της μεταλλικής ήλιοροφής ζορίζετε πολύ και σπάει.Ο μηχανισμός απο corrado και passat είναι πολύ εθαιητος.Τελικά έβαλα γυαλινή ηλιοροφή από passat B3 και νέα υφασμάτινη οροφή και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Παρτε και μερικες φωτο σε μεγαλυτερη αναλυση

incomplete.th.jpg incomplete2.th.jpg incomplete5.th.jpg

incomplete4.th.jpg incomplete3.th.jpg

Βεβαια μεσα γινεται ακομα της π@#@$#@ας αλλα που θα παει θα το φτιαξουμε κι αυτο.

inkomplete7.th.jpg inkomplete8.th.jpg

Κι απ οτι μου φαινεται μαλλον θα χρειαστει να το σηκωσω κι ολας

incomplete6.th.jpg 3points.th.jpg

Τέλεια δουλειά Πέτρο.

Θα μπορούσες να μου προτείνεις ηλεκτρολόγο γιατί τα ηλεκτρολογικά μου είναι σαν τα δικά σου πριν το servise?

Συγχαρητήρια και πάλι για το μεράκι και την υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια δουλειά Πέτρο.

Θα μπορούσες να μου προτείνεις ηλεκτρολόγο γιατί τα ηλεκτρολογικά μου είναι σαν τα δικά σου πριν το servise?

Συγχαρητήρια και πάλι για το μεράκι και την υπομονή.

Ειμαι απο Αργολιδα φιλε μου.Αν εισαι απο εδω γυρω μπορω να σου προτεινω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να σας ελειψα????

Παιδια εχουμε μπει στην τελικη ευθεια μιας και τελειωσαμε απο ηλεκτρολογους και φανοποιους.

Το αυτοκινητο αυτη τη στιγμη βρισκεται σε ενος φιλου μου το συνεργειο για να δεσουμε σαλονι,

ελπιζω ολοι να θυμοσαστε τι γινεται στο εσωτερικο του

inkomplete7.th.jpg .

Και οπως παντα δεν γινεται αυτο το αμαξι να μη βρει εμποδια στο δρομο του,ενα απο αυτα ηταν ενα μικρο πετραδακι

που επεσε μεσα στις ραγες της ηλιοροφης με αποτελεσμα να κολαει.Οποτε αντε ξαναλυσε ουρανους αντε ξαναβγαλε μηχανισμους κλπ κλπ.

hliorout.th.jpg trupa.th.jpg

Οπως σας εγραψα και πιο πανω εχουμε ντυσει το εσωτερικο του ουρανου με μαυρη alcantara, η οποια ειναι ολα τα λεφτα

alkantara.th.jpg alkantara2.th.jpg χανει πολυ στις φωτο,απο κοντα ειναι πανεμορφη.

Κι ηρθε και η ωρα να καθαρισουμε το εσωτερικο για να αρχισουμε να δενουμε.Δειτε τι βγαλαμε απο μεσα

tsimpragk.th.jpg tsimpragk2.th.jpg savoura.th.jpg.

Μετα το αδειασμα ηταν καπως ετσι μεσα

xalia2.th.jpg xalia.th.jpg.

Τρεις ωρες μετα με τα δαχτυλα μου να πονανε,2 διαλυμενα σφουγγαρακια και ολο αυτο το κουτι σαβουρα savoura2.th.jpg να εχει βγει απο μεσα,

οι κοποι μου απεδωσαν καρπους.Ειναι πεντακαθαρο πλεον μεσα

ka8aroulis.th.jpg.

Δειτε διαφορα !!!!!!!

Πρινxalia.jpg

By rocpet at 2010-05-31 και μετα.ka8aroulis.jpg

By rocpet at 2010-05-31

Edited by Rocpet
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά !! Περιμένω με αγωνία το τελικό αποτέλεσμα !!! :yahoo: Η alcantara τα σπάει :cry::rofl: Φαντάζομαι πως θα είναι μόλις τελειώσει το όλο project !! hearts.gif Είσαι τυχερός μιας και έκανες το μεράκι και την αγάπη σου σε περιόδους που μπορούσαν να γίνουν , γιατί εάν ξεκινούσες τώρα ... δεν ξερω εαν θα το τελείωνες με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας ....

Περιμένουμε την συνεχεία !!! :cry:

Κράτα μας ενήμερους !!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα ταμπλω κονσολες κλπ στον ταπετσερη.

Τελικα θα το ντυσουμε με μαυρη alcantara (και αυτο sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif ).

Αναμεινατε στους υπολογιστες σας για φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα ταμπλω κονσολες κλπ στον ταπετσερη.

Τελικα θα το ντυσουμε με μαυρη alcantara (και αυτο sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif ).

Αναμεινατε στους υπολογιστες σας για φωτο.

hearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gifnew_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο πετρος εχει να γραψει πολυ καιρο..αν καποιος τον ξερει ας επικοινωνησει μαζι του να δουμε τι κανει αυτος ο ανθρωπος.ευχομαι απλα να βαρεθηκε να γραψει..

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας VR6

μια χαρά είναι! απλά έχει τρεχάματα με δουλειά κτλ κτλ και έχει "χαθει" αυτόν τον καιρό...το αμάξι προχωράει..dont worry

:)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη παιδια που εχω χαθει απλα αυτη τη χρονικη περιοδο εχω μπλεξει με μετακομισεις,δουλεια,γονεις κλπ κλπ.

Η αληθεια ειναι οτι αυτη τη στιγμη σχεδον εχω τελειωσει με το εσωτερικο του αυτοκινητου,με τη μονη διαφορα οτι το ταμπλω οπως ειπε και ο γιατρος πιο πανω τελικα καταντησε αλΚΑΤΑΡΑ, με εναν ταπετσερη πληρωμενο απο τη μερα που του πηγα το ταμπλω χωρις να εχει κανει τη παραμικρη εργασια,με μενα να πηγαινω καθυμερινα απο το μαγαζι του και να με διαβεβαιωνει πως τελος της εβδομαδας θα το εχω(επι 2 μηνες),με χοντρη φασαρια τσκωμο και παραλιγο πιασιμο στα χερια να παιρνω τα πραγματα του αυτοκινητου και τα λεφτα μου και με τελικο αποτελεσμα να εχω τοποθετισει αυτη τη στιγμη το μαμα ταμπλω.

Οριστε και μερικες φωτο (παιδια συγγνωμη αλλα μερικες ειναι απο το κινητο και εχουν χαμηλη αναλυση):

Οπως βλεπετε ηχομονωσαμε ολο το πατωμα για να μην μας ζαλιζει η ελευθερη εξατμιση

monwsh6.th.jpg monwsh7.th.jpg monwsh5.th.jpg

monwsh4.th.jpg monwsh3.th.jpg monwsh.th.jpg

monwsh2.th.jpg δεν ακουγεται τιποτα τωρα.

Συνεχισαμε με το ντυσιμο το οποιο εχει σχεδον τελειωσει αλλα δεν εχω βγαλει ακομα φωτο

ntusimo4.th.jpg ntusimo8.th.jpg ntusimo7.th.jpg πρωτα ομως επρεπε να τραβηξουμε καλωδια για τα ηλ. Recaro

ntusimo5.th.jpg ntusimo6.th.jpg ναι ναι καλα ακουσατε ηλεκτρικα και θερμαινομενα

ntusimo.th.jpg ntusimo2.th.jpg ntusimo3.th.jpg μπηκαν και οι μοκετες στο πορτμπαγκαζ

ntusimo9.th.jpg ntusimo11.th.jpg ετοιμο και το πισω σαλονι

ntusimo10.th.jpg το μαμα ταμπλω ειναι ηδη στη θεση του και περναμε καλωδια για ηχο μιας και μπορει αργοτερα να μου τη δωσει και να φτιαξω ηχοσυστηma.

To be continued...

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλε!!!!!!!!περιμενουμε νεα σου με ανυπομονησια!!!οποτε θες εσυ εννοειτε θα γραφεις!!απλα ρωτησα πιο πανω για σενα αν εισαι καλα με υγεια κ τετοια γιατι ανησυχησα που ειχες καιρο να γραψεις!πανω απ ολα ειμαστε ανθρωποι ρε φιλε!

υ.γ ηλεκτρικα και δερματινα...τα λατρευω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!γενικα εχει γινει πολυ ωραιος ο ραντος!!

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία δουλειά και με μεράκι ! ¶σχετα που ο ταπετσέρης ήταν βαρεμένος αντιεπαγγελματίας !

¶ντε , περιμένουμε να ολοκληρωθεί το project με ανυπομονησία και να το θαυμάσουμε !!

:thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη παιδια τελειωνει το ριμαδι.....

sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

εχω μια ιδεα για το ριμαδι σου

βαφτω μπλε βγαλε ταχυτητα γιατι απο χειροφρενο δεν

και θα ερθω να σπρωξουμε να κανει μια βουτια. χα χα χα .

Edited by panos vw
Link to comment
Share on other sites

παιδια περα απο την πλακα το εργαλειο απο κοντα ειναι ολα τα λεφτα,

τουμπανο με ολη την σημασια ο πετραν εχει κανει τελεια δουλεια.

αντε περιμενω βολτα ακομα

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τα καλύτερα project πιστεύω .Σύντομα να βγει στους δρόμους εύχομαι χωρις προβήματα και να το χαρείς πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με μεγαλη μου χαρα σας ανακοινωνω οτι το αυτοκινητο τελειωσε :heart::hmm::tongue::roadrage::roadrage: .Περα απο μερικες λεπτομεριες και κατι ψιλικα,μου εχει μεινει μονο ο προγραμματισμος του :roadrage::roadrage: .Αναμεινατε στις οθωνες σας για φωτο και για την δυναμομετρηση :roadrage::roadrage::roadrage::roadrage: .

Υ.Γ.Σας ευχαριστω ολους για την υπομονη σας :roadrage::roadrage::goodjob: !!!

Link to comment
Share on other sites

αντε ωραια, μετα απο αρκετο καιρο αναμονης ειναι ετοιμο να βγει το τερας στους δρομους για να το θαυμαζουν, οι τελευταιες φωτογραφιες που εχεις ανεβασει πετρο δεν εμφανιζονται, αν μπορεις να τις ξανανεβασεις, μπραβο παντως για το κουραγιο σου και την υπομονη σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με μεγαλη μου χαρα σας ανακοινωνω οτι το αυτοκινητο τελειωσε :hmm::tongue::roadrage::roadrage::roadrage: .Περα απο μερικες λεπτομεριες και κατι ψιλικα,μου εχει μεινει μονο ο προγραμματισμος του :roadrage::roadrage: .Αναμεινατε στις οθωνες σας για φωτο και για την δυναμομετρηση :roadrage::roadrage::roadrage::roadrage: .

Υ.Γ.Σας ευχαριστω ολους για την υπομονη σας :roadrage::goodjob::goodjob: !!!

Περιμένουμε με αγωνία !!!!!!!! :heart:

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας

Παιδια με μεγαλη μου χαρα σας ανακοινωνω οτι το αυτοκινητο τελειωσε :yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo: .Περα απο μερικες λεπτομεριες και κατι ψιλικα,μου εχει μεινει μονο ο προγραμματισμος του :fpc::fpc: .Αναμεινατε στις οθωνες σας για φωτο και για την δυναμομετρηση :gym::gym::super::super: .

Υ.Γ.Σας ευχαριστω ολους για την υπομονη σας :goodjob::goodjob::goodjob: !!!

αντε! ! απο τον απριλιο του 2008 μας εχεις στο περιμενε! ! ! ΑΝΑΣΤΑΣΗ! ! ! ;):p:clapping: :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.