Jump to content
rocpet

Corrado Under Construction

Recommended Posts

Περιμένω να το δω εδώ και καιρό με μεγάλη λαχτάρα! Αντε μπράβο σου που το τελίωσες, συγχαριτήρια για το κουράγιο, τον χρόνο και την υπομονή σου! Ανέβασε υλικό να τρελαθούμε!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη παιδια που εχω χαθει απλα αυτη τη χρονικη περιοδο εχω μπλεξει με μετακομισεις,δουλεια,γονεις κλπ κλπ.

Η αληθεια ειναι οτι αυτη τη στιγμη σχεδον εχω τελειωσει με το εσωτερικο του αυτοκινητου,με τη μονη διαφορα οτι το ταμπλω οπως ειπε και ο γιατρος πιο πανω τελικα καταντησε αλΚΑΤΑΡΑ, με εναν ταπετσερη πληρωμενο απο τη μερα που του πηγα το ταμπλω χωρις να εχει κανει τη παραμικρη εργασια,με μενα να πηγαινω καθυμερινα απο το μαγαζι του και να με διαβεβαιωνει πως τελος της εβδομαδας θα το εχω(επι 2 μηνες),με χοντρη φασαρια τσκωμο και παραλιγο πιασιμο στα χερια να παιρνω τα πραγματα του αυτοκινητου και τα λεφτα μου και με τελικο αποτελεσμα να εχω τοποθετισει αυτη τη στιγμη το μαμα ταμπλω.

.

Πολύ όμορφο. Μέγα λάθος όμως που τον πλήρωσες πριν τελειώσει την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τα :thumbsup::thumbsup::tongue: δυσαρεστα νεα ειναι οτι το αυτοκινητο απο το συνεργειο μεχρι το σπιτι εκαψε φλατζα :lol::thumbsup: .Εχω τσαντιστει πολυ :growl::growl::growl:

και το εχω παρατησει σπιτι κουκουλωμενο μεχρι να δω τι θα κανω.Απο τα νευρα μου :tongue::roadrage: δεν θελω καν να ασχοληθω να το λυσω.To be continued...

Link to comment
Share on other sites

Κουραγιο ρε φιλε,

αστο λιγο, να ξεχασεις το θυμο σου και να του φερθεις ξανα με στοργη.

Υπομονη και Καλη δυναμη !

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει ενα VR6 κομπλε.

Τι λετε να τα ξυλωσω ολα να το κανω 2900 μαμα και να ησυχασω ή να επισκευασω το τουρμπατο?????

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει ενα VR6 κομπλε.

Τι λετε να τα ξυλωσω ολα να το κανω 2900 μαμα και να ησυχασω ή να επισκευασω το τουρμπατο?????

Εχεις ρίξει τόση δουλειά στο PG ειναι κρίμα να μην το χαρείς έστω και λίγο, αν είναι μόνο η φλάτζα που έχει ζημιά δε θα είναι δύσκολο να το επισκευάσεις..

Απο την άλλη, το 2,9 , κατα τη γνώμη μου, ταιριάζει πιο πολυ στον χαρακτήρα του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας

Εχω βρει ενα VR6 κομπλε.

Τι λετε να τα ξυλωσω ολα να το κανω 2900 μαμα και να ησυχασω ή να επισκευασω το τουρμπατο?????

καλα ρε! δεν μου ελεγες στα καλαβρυτα οτι εχεις βρει 1.8T???

για εμενα βρες πρωτα τι προκαλεσε το καψιμο φλατζας! και μετα

αν κρινεις σωστο επισκευασε το διαφορετικα....αλλαξε και βαλε το VR6!

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε! δεν μου ελεγες στα καλαβρυτα οτι εχεις βρει 1.8T???

για εμενα βρες πρωτα τι προκαλεσε το καψιμο φλατζας! και μετα

αν κρινεις σωστο επισκευασε το διαφορετικα....αλλαξε και βαλε το VR6!

Στα Καλαβρυτα σου ειπα οτι ετοιμασα ενα 2,0 16ν :sheep:<_<:whistling: .Αλλα χωρις σφυρηλατα δεν γινεται τιποτα :lol::lol::thumbsd: .Γι αυτο λεω οσο θα μου στοιχιζαν πιστονια και μπιελες θα δωσω τα μισα και θα εχω ενα αυτοκινητο μαμα.Τελος παντων μιας και τελειωσαμε με το αυτοκινητο του Αλεξη λεω να ξεκινησω σιγα σιγα και το δικο μου, θα λυσω πρωτα να δω τι γινεται και υστερα βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως,

με τον AGU 1,8Τ

δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα απο τη μετατροπη εδω και δυο χρονια και το rado παει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ

αν και το μοτερ ειναι απλα μαμα...

Οποτε θες μπορουμε να κανονισουμε μια βολτα για να βγαλεις τα τελικα συμπερασματα!

Link to comment
Share on other sites

αν και το μοτερ ειναι απλα μαμα...

Aπαραδεκτος :yahoo::no:

Αστειευομαι εννοειται!Πουλαω downpipe αν ενδιαφερεσε για την τουρμπινα που φορας 70αρι απο Ποπαυ! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την προηγουμενη Τεταρτη τελειωσα με το μοτερ.Τελικα φτιαξαμε το ιδιο.Ανοιγοντας το ειδαμε οτι ειχε ρηγμα στο καπακι (τι ρηγμα δηλαδη 4 ειχε, 3 στον 2ο και 1 στον 3ο κυλινδρο),το αντικατεστησα με ενα απο 2,0 16ν ABF κομπλε με τα εκκεντροφορια του τα ποια ειναι και τα πιο αγρια μαμα στα 16ν.Και μιας και ανοιξαμε τη μηχανη λεμε, δεν πεταμε και 4 μπιελοπιστονα απο S3,τα βαλαμε κι αυτα αλλα λυνοντας την πρωτη μπιελα ειδαμε οτι το κουσινεττο ειχε γραμμες(μαλλον θα περασε κανα γρεζακι).Ευτυχως το ειδαμε κι αυτο βαλαμε καινουρια κουσινεττα κι ολα κομπλε.Τελειωνοντας το δεσιμο του κορμου ομως ανακαλυψαμε οτι τα πιστονια βγαιναν πολυ ψηλα με αποτελεσμα η συμπιεση να φτανει το ατμοσφαιρικο πλεον νουμερο του 10,5:1.Αυτο εγινε γιατι με τα πιστονια του G60 για να φερουμε την επιθυμητη συμπιεση ειχαμε κατεβασει το μπλοκ κατα 1mm.Τη λυση εδωσε μια δευτερη φλατζα η οποια κατεβασε τη τελικη σχεση στο 9:1 (πολυ καλη συμπιεση για turbo).Το αυτοκινητο δουλευει τελεια και τουρμπιζει καλυτερα απο πριν.Παρακατω εχω ανεβασει φωτο (σορρυ ειναι απο κινητο).

moteroukla.th.jpg billos.th.jpg billos2.th.jpg αυτος ειναι ο κολλητος μου και στα παντα βοηθος μου ο Μπιλις.

Τo be continued στον προγραμματιστη...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε παληκαρε !

Έτσι να χαρείς λίγο και συ, και μεις μαζί σου για το καμάρι σου!

Άντε να το δούμε και να το ακούσουμε και απο κοντά !

Περιμένουμε νέα σου !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας χρωσταω ενα τελευταιο ποστ με την τελικη μορφη του αυτοκινητου.Συγγνωμη για την μεγαλη απουσια αλλα κατι οτι βαριομουν και κατι οι δουλειες, κυκλοφορω το Corrado εναμιση χρονο τωρα και δεν αξιωθηκα να ανεβασω μια φωτο.

Οριστε το πολυαναμενομενο project που ολοι περιμενατε.

 

 

476195_10151305084128427_755678762_o.jpg

 

 

471907_10151305083653427_1702234094_o.jp

 

 

461566_10151305085948427_1082530941_o.jp

 

 

277805_10151305083533427_397631242_o.jpg

 

170423_10151030821073427_1953552819_o.jp

Eδω ειναι τη μερα που το προγραμματιζαμε γι αυτο λειπουν οι νεροχυτες και ειναι ολα ετσι χυμα.

 
 
Σας ευχαριστω ολους σας για τη  υποστηριξη και την υπομονη που μου δειξατε αυτα τα τεσσεραμιση χρονια που το εφτιαχνα.Ελπιζω σε καποιο meeting να το δειτε και απο κοντα.
Καιρος να ξεκινησω το επομενο μου project το οποιο θα δειτε παλι βημα βημα μεσα απο το VWclub.
Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια σε ολους!!!!!!
Edited by Rocpet
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

δεν φαινεται κατι..μου βγαζει σε καινουργιο παραθυρο το ηδη υπαρχον θεμα και οχι φωτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.