Jump to content
kospasTSI12345

ΑΠΛΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ...

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Δείτε τι χοντρή πατάτα ανακάλυψα στο αμάξι μου .......

Πραγματικά έχω ξενερώσει...και θα ήθελα τη βοήθειά σας...

....Η πόρτα του οδηγού δεν πρέπει να έχει τοποθετηθεί σωστά.....Σας βάζω photo από την πόρτα του οδηγού

και του συνοδηγού για να συγκρίνετε και παρατηρήστε το σημείο έρχεται σε επαφή με το ταμπλό.

-----επίσης ρίξτε μια ματιά και στο κάθισμα του συνοδηγού που έχει τσαλακώσει πολύ άσχημα...

από τον πρώτο κιόλας μήνα!

Link to comment
Share on other sites

συνηθισμενο ????δεν ξερω αλλα ειναι απιστευτο να δινεις τοσα χρηματα για κατι καινουργιο και να το παραλαμβανεις

ελαττωματικο.....................

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Πολλοί θα το δουν, λίγοι θα το καταλάβουν.

Αν η πόρτα εξωτερικά εφαρμόζει κανονικά τότε είσαι οκ. Στην τελική VW είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω παρατηρησει αλλα θα το κοιταξω με την πρωτη ευκαιρια.Παντως και οι δυο πορτες δεν εχουν το πλαστικο στην ιδια ευθεια με το ταμπλω κι αυτο ειναι λιγο ασχημο.Εγω να παραθεσω κατι αλλο σχετικα με την πορτα, που το εχω παρατηρησει και σε αλλα 3θυρα.Αν σταθειτε στο πισω μερος του αυτοκινητου και κοιταξετε την κολωνα της πορτας του οδηγου οταν ειναι κλειστη, θα δειτε οτι εξεχει λιγο το πλαστικο της νομιζοντας κανεις οτι δεν εχει κλεισει καλα.Αντιθετα, η πορτα του συνοδηγου, εφαπτεται αψογα.Το εχω παρατηρησει και σε αλλα 3θυρα.Μαλιστα αν κανεις, την ωρα που η πορτα ειναι κλειστη, πιεσει λιγο την κολωνα της πορτας προς τα μεσα τοτε θα δει οτι εφαπτεται καλυτερα κι οτι ισως η κολωνα επρεπε να εχει λιγο μεγαλυτερη κλιση προς τα μεσα.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την μαυρη αληθεια το ιδιο συμβαινει και στο δικο μου αμαξι, αλλα στο τελος της πορτας του συνοδηγου. Δεν εδωσα σημασια και ουτε εχω σκοπο να ασχοληθω μαζι του, αφου προβλημα δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί θα το δουν, λίγοι θα το καταλάβουν.

Αν η πόρτα εξωτερικά εφαρμόζει κανονικά τότε είσαι οκ. Στην τελική VW είναι...

:lol:B):o σορρυ αλλα δεν εχω χρηματα για SLK......και θελω ακομα και το VW μου να ναι σωστο..... B)B)

Edited by Afterdark
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά μου λέτε να μην δώσω βάση?????και να το αφήσω ως έχει μην μου κάνουν και καμιά μεγαλύτερη ζημιά???

.....για το κάθισμα υπάρχει καμιά λύση????

Πιστέψτε με στη φωτο δεν φαίνεται καλά το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά μου λέτε να μην δώσω βάση?????και να το αφήσω ως έχει μην μου κάνουν και καμιά μεγαλύτερη ζημιά???

.....για το κάθισμα υπάρχει καμιά λύση????

Πιστέψτε με στη φωτο δεν φαίνεται καλά το πρόβλημα...

Εμενα το καθισμα δεν εχει παθει κατι.Το μονο που μπορω να φανταστω στη δικη σου περιπτωση ειναι το να καθεσαι συχνα πανω στο πλαινο του καθισματος.Δεν εννοω φυσικα οταν οδηγεις.Επισης αλλη περιπτωση ειναι να το εχει παθει απλα και μονο επειδη οταν βγαινεις πιεζεται.Βλεπεις, τα μπακετ εχουν αυτο το μειονεκτημα.Υπαρχει μια δυσκολια στο να βγεις κι αναγκαστικα πλακωνεις με το ποδι σου τα πλαινα στην προσπαθεια σου να βγεις.Εγω δεν εχω τετοιο προβλημα ακομα διοτι πολυ απλα βγαινοντας, δεν ακουμπαω το αριστερο ποδι μου σε εκεινο το σημειο αλλα το φερνω ολο αριστερα, στο σημειο οπου δεν υπαρχει αυτο το φουσκωμα.Κοντα στην πλατη δηλαδη.Μονο ετσι βολευομαι και κατεβαινω.Οποτε και δεν πιεζεται καθολου το πλαινο του καθισματος. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το καθισμα δεν εχει παθει κατι.Το μονο που μπορω να φανταστω στη δικη σου περιπτωση ειναι το να καθεσαι συχνα πανω στο πλαινο του καθισματος.Δεν εννοω φυσικα οταν οδηγεις.Επισης αλλη περιπτωση ειναι να το εχει παθει απλα και μονο επειδη οταν βγαινεις πιεζεται.Βλεπεις, τα μπακετ εχουν αυτο το μειονεκτημα.Υπαρχει μια δυσκολια στο να βγεις κι αναγκαστικα πλακωνεις με το ποδι σου τα πλαινα στην προσπαθεια σου να βγεις.Εγω δεν εχω τετοιο προβλημα ακομα διοτι πολυ απλα βγαινοντας, δεν ακουμπαω το αριστερο ποδι μου σε εκεινο το σημειο αλλα το φερνω ολο αριστερα, στο σημειο οπου δεν υπαρχει αυτο το φουσκωμα.Κοντα στην πλατη δηλαδη.Μονο ετσι βολευομαι και κατεβαινω.Οποτε και δεν πιεζεται καθολου το πλαινο του καθισματος. tongue.gif

Φίλε Νάσο πίστεψέ με και εγώ έτσι ακριβώς βγαίνω...το θέμα είναι πως το πρόβλημα είναι στου συνοδηγού το κάθισμα....

και τι να του πείς τώρα του άλλου που βγαίνει.....πρόσεχε το κάθισμα...

με έχουν πάρει που με έχουν πάρει στο ψηλό για το αμάξι, θα με κράξουν τελείως....

το θέμα είναι αν αντιμετωπίζεται τέτοια κατάσταση. . . :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νάσο πίστεψέ με και εγώ έτσι ακριβώς βγαίνω...το θέμα είναι πως το πρόβλημα είναι στου συνοδηγού το κάθισμα....

και τι να του πείς τώρα του άλλου που βγαίνει.....πρόσεχε το κάθισμα...

με έχουν πάρει που με έχουν πάρει στο ψηλό για το αμάξι, θα με κράξουν τελείως....

το θέμα είναι αν αντιμετωπίζεται τέτοια κατάσταση. . . B)

Κοιτα...κι εγω ειμαι πολυ ψειρας με το αυτοκινητο αλλα πλεον φιλε μου το εχω παρει αποφαση οτι με τη χρηση θα υπαρξουν και φθορες.Εγω θα σου προτεινα να μην αγχωνεσαι τοσο πολυ.Προσεχε το οσο μπορεις περισσοτερο.Απο κει και περα μην περιμενεις να διατηρηθει οπως την πρωτη μερα οτι κι αν κανεις.Αυτο με το καθισμα δεν το θεωρω τοσο τραγικο κι ελπιζω να ασχολουμαστε μονο με τοσο ασημαντα πραγματα στο μελλον.Μη στενοχωριεσαι με τετοιες λεπτομερειες αλλα κοιτα να το χαιρεσαι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...κι εγω ειμαι πολυ ψειρας με το αυτοκινητο αλλα πλεον φιλε μου το εχω παρει αποφαση οτι με τη χρηση θα υπαρξουν και φθορες.Εγω θα σου προτεινα να μην αγχωνεσαι τοσο πολυ.Προσεχε το οσο μπορεις περισσοτερο.Απο κει και περα μην περιμενεις να διατηρηθει οπως την πρωτη μερα οτι κι αν κανεις.Αυτο με το καθισμα δεν το θεωρω τοσο τραγικο κι ελπιζω να ασχολουμαστε μονο με τοσο ασημαντα πραγματα στο μελλον.Μη στενοχωριεσαι με τετοιες λεπτομερειες αλλα κοιτα να το χαιρεσαι. :lol:

Συμφωνώ με όσα λες αλλά ξερεις τι γίνεται ..???

Είναι μόλις 8 μηνών....και ξέρεις τι έχω παρατηρήσει???όσο το προσέχεις τόσο περισσότερο πονάει.....

Επίσης σκέφτομαι τι θα γίνει σε δύο χρόνια......

Link to comment
Share on other sites

τα αμαξια ειναι να τα χρισιμοπιεις......

μη εδω, μη εκει, προσοχη εδω.....εεεεε αμαξι ειναι, αφιστε το ψιρισμα και απολαυστετο!!!

στο δικομου αν δειτε πως εγιναν τα καθισματα θα κλεγατε.....ο μικρος τα παταει πανο, τροει μεσα....

Link to comment
Share on other sites

τα αμαξια ειναι να τα χρισιμοπιεις......

μη εδω, μη εκει, προσοχη εδω.....εεεεε αμαξι ειναι, αφιστε το ψιρισμα και απολαυστετο!!!

στο δικομου αν δειτε πως εγιναν τα καθισματα θα κλεγατε.....ο μικρος τα παταει πανο, τροει μεσα....

:(:(:(;)

Μια απο τα ιδια φίλε μου......

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα και εγώ φαντάζομαι αν ειχα πιτσιρίκι δεν θα με ένοιαζε...απλώς ακόμα το ξεχρεώνω και θα το ξεχρεώνω για χρόνια.....

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα και εγώ φαντάζομαι αν ειχα πιτσιρίκι δεν θα με ένοιαζε...απλώς ακόμα το ξεχρεώνω και θα το ξεχρεώνω για χρόνια.....

καλημερα και καλο πασχα Λεω εγω τωρα το εχεις κοιταξει μηπως εχει φαει καμια πριν το αγορασεις ?? Λεω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε KospasTSI στο δικο μου δε βλεπω την ιδια κατασταση.Η δικη σου πορτα οδηγου ερχεται πολυ κοντα στο ταμπλο ενω του συνοδηγου εχει ενα μικρο κενο.Στο δικο μου αυτοκινητο και οι δυο πορτες εχουν το ιδιο κενο.Ελπιζω να μην ειναι στουκα.Ας ποσταρουν κι αλλοι με TSI ρε παιδια να δουμε αν συμβαινει και σε αλλους.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Δείτε τι χοντρή πατάτα ανακάλυψα στο αμάξι μου .......

Πραγματικά έχω ξενερώσει...και θα ήθελα τη βοήθειά σας...

....Η πόρτα του οδηγού δεν πρέπει να έχει τοποθετηθεί σωστά.....Σας βάζω photo από την πόρτα του οδηγού

και του συνοδηγού για να συγκρίνετε και παρατηρήστε το σημείο έρχεται σε επαφή με το ταμπλό.

-----επίσης ρίξτε μια ματιά και στο κάθισμα του συνοδηγού που έχει τσαλακώσει πολύ άσχημα...

από τον πρώτο κιόλας μήνα!

Έπαθα πλάκα :D :D !!!!! Να το πάς και να κάνεις και ένα καυγά αμα σου πούνε τίποτα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι στα περισσοτερα,εχει διαφορα η μια πλευρα απο την αλλη

αλλα δεν ακουμπαει η ταπετσαρια στο ταμπλο..μηπως δεν εχει κουμπωσει η ταπετσαρια της πορτας καλα?

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι στα περισσοτερα,εχει διαφορα η μια πλευρα απο την αλλη

αλλα δεν ακουμπαει η ταπετσαρια στο ταμπλο..μηπως δεν εχει κουμπωσει η ταπετσαρια της πορτας καλα?

Ακριβως.Μια μικρη διαφορα υπαρχει.Αλλα το πλαστικο της πορτας δεν ακουμπα στο ταμπλο.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...κι εγω ειμαι πολυ ψειρας με το αυτοκινητο αλλα πλεον φιλε μου το εχω παρει αποφαση οτι με τη χρηση θα υπαρξουν και φθορες.Εγω θα σου προτεινα να μην αγχωνεσαι τοσο πολυ.Προσεχε το οσο μπορεις περισσοτερο.Απο κει και περα μην περιμενεις να διατηρηθει οπως την πρωτη μερα οτι κι αν κανεις.Αυτο με το καθισμα δεν το θεωρω τοσο τραγικο κι ελπιζω να ασχολουμαστε μονο με τοσο ασημαντα πραγματα στο μελλον.Μη στενοχωριεσαι με τετοιες λεπτομερειες αλλα κοιτα να το χαιρεσαι. :D

+1 Στον Νασο, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να ειμαστε τελειως απαθεις.

Οσο για την πορτα, κλεινει ομοιομορφα και ευκολα?? Μηπως θελει καμια ρυθμιση?? Μηπως εχει ''κρεμασει''??

Αλλιως ειναι κακη τοποθετηση του πλαστικου της πορτας. Αλλα τοσο πολυ??

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου που το κοιταξα εχουν ακριβως την ιδια αποσταση η πορτα του οδηγου με την πορτα του συνοδηγου!εφοσον εχεις εγγυηση μην χανεις τον χρονο σου!να τους το πας να το επισκευασουν.....

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μην μου κάνουν καμιά χειρότερη ζημιά.

Οι πόρτες κλείνουν μια χαρα πάντως χωρις πρόβλημα.

Απλώς του οδηγού φαίνεται λίγο πιο στιβαρή από του συνοδηγού.

Link to comment
Share on other sites

Οι πόρτες κλείνουν μια χαρα πάντως χωρις πρόβλημα.

Απλώς του οδηγού φαίνεται λίγο πιο στιβαρή από του συνοδηγού.

Του οδηγου ειναι και λιγο πιο βαρια..... :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω να παραθεσω κατι αλλο σχετικα με την πορτα, που το εχω παρατηρησει και σε αλλα 3θυρα.Αν σταθειτε στο πισω μερος του αυτοκινητου και κοιταξετε την κολωνα της πορτας του οδηγου οταν ειναι κλειστη, θα δειτε οτι εξεχει λιγο το πλαστικο της νομιζοντας κανεις οτι δεν εχει κλεισει καλα.Αντιθετα, η πορτα του συνοδηγου, εφαπτεται αψογα.Το εχω παρατηρησει και σε αλλα 3θυρα.Μαλιστα αν κανεις, την ωρα που η πορτα ειναι κλειστη, πιεσει λιγο την κολωνα της πορτας προς τα μεσα τοτε θα δει οτι εφαπτεται καλυτερα κι οτι ισως η κολωνα επρεπε να εχει λιγο μεγαλυτερη κλιση προς τα μεσα.

Ακριβως το ιδιο εχει και το δικο μου.Το οποιο το προσεξα μετα απο κανα χρονο απο την αγορα του αμαξιου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.