Jump to content
kospasTSI12345

ΑΠΛΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ...

Recommended Posts

....καλά όχι και δν είναι τίποτα...είναι απλά απαράδεκτο...και ματίζ να ήτανε τέτοιο πρόβλημα δν θα είχε....

Το matiz όμως δεν έχει 45 κιλά πόρτα. Δεν θέλει και πολύ, μόνο 1-2 φορές να σου φύγει η πόρτα και να ανοίξει τελείως και απότομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας σοβαρευτούμε τώρα....μη λέμε και ότι θέλουμε...τοσα...τόσα...τόσα αμάξια έχουν 45 κίλά και παραπάνω πόρτα...και τέτοιο πρόβλημα πουθενα δεν είδα.....για να μην αναφέρω ότι εγώ έτσι παρέλαβα το αυτοκίνητο.....

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λεμε η αληθεια ειναι οτι εχουν κανει μεγαλη μ@@@@ με το θεμα αυτο.Εγω απο τοτε που το παρατηρησα στο δικο μου αρχισα να παρατηρω και τα υπολοιπα Golf που εβλεπα στο δρομο και αυτο το προβλημα το εχουν τα περισσοτερα για να μην πω σχεδον ολα.Πλεον το εχω αποδεχθει και εφοσον δεν επηρεαζει την ηχομονωση ή τη στεγανοτητα δεν ασχολουμαι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λεμε η αληθεια ειναι οτι εχουν κανει μεγαλη μ@@@@ με το θεμα αυτο.Εγω απο τοτε που το παρατηρησα στο δικο μου αρχισα να παρατηρω και τα υπολοιπα Golf που εβλεπα στο δρομο και αυτο το προβλημα το εχουν τα περισσοτερα για να μην πω σχεδον ολα.Πλεον το εχω αποδεχθει και εφοσον δεν επηρεαζει την ηχομονωση ή τη στεγανοτητα δεν ασχολουμαι αλλο.

Συμφωνώ μαζί σου Νάσο...ούτε εγώ ασχολούμαι πια ούτε με αυτό ούτε με άλλα........Απλά συφιλιάζομαι όταν κάποιοι θεωρούν πτέσματα τέτοια προβλήματα σε αμάξι 21000+ ευρώ...που θα έπρεπε να είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΡΤΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούνε και οι κάτοχοι Gallardo που ανεβάζουν θερμοκρασία τα μοτέρ λόγο λανθασμένου σχεδιασμού των πίσω φτερών... Αυτοί με τα 200.000¤ που έδωσαν, θα έπρεπε να έχουν κλείσει το εργοστάσιο της Lambo.

VW πήραμε. Συμφωνώ ότι για πολλούς τα λεφτά που έδωσαν είναι πολλά, αλλά όχι ότι με 20-30.000¤ πρέπει να παίρνεις απόλυτα άρτιο αυτοκίνητο. Αν είναι έτσι, τότε ας πάρουμε όλοι Dacia, όπου και εκεί θα έχουμε προβλήματα, αλλά σαν παρηγοριά θα έχουμε ότι δώσαμε μόνο 10.000¤.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούνε και οι κάτοχοι Gallardo που ανεβάζουν θερμοκρασία τα μοτέρ λόγο λανθασμένου σχεδιασμού των πίσω φτερών... Αυτοί με τα 200.000¤ που έδωσαν, θα έπρεπε να έχουν κλείσει το εργοστάσιο της Lambo.

VW πήραμε. Συμφωνώ ότι για πολλούς τα λεφτά που έδωσαν είναι πολλά, αλλά όχι ότι με 20-30.000¤ πρέπει να παίρνεις απόλυτα άρτιο αυτοκίνητο. Αν είναι έτσι, τότε ας πάρουμε όλοι Dacia, όπου και εκεί θα έχουμε προβλήματα, αλλά σαν παρηγοριά θα έχουμε ότι δώσαμε μόνο 10.000¤.

ετσι ειναι παιδια συμφωνω με τον γιωργο..ειναι εντελως ανουσιο να ασχολουμαστε με την καθε παπαρια που εχει το golf...και να χανουμε χρονο απο την ζωη μας για τοσο τιποτενιες στεναχωριες....στο κατω κατω golf πειραμε ενα φθηνο αμαξι που το εχουμε εμεις και η μιση ελλαδα....ας μην ειμαστε και πλεονεκτες!!!!

Edited by Anestis.
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι παιδια συμφωνω με τον γιωργο..ειναι εντελως ανουσιο να ασχολουμαστε με την καθε παπαρια που εχει το golf...και να χανουμε χρονο απο την ζωη μας για τοσο τιποτενιες στεναχωριες....στο κατω κατω golf πειραμε ενα φθηνο αμαξι που το εχουμε εμεις και η μιση ελλαδα....ας μην ειμαστε και πλεονεκτες!!!!

συμφωνω μαζι σου φιλαρακο ετσι ειναι.

και γω μεχρι χτες θεωρουσα τα TOYOTA

ΤΕΡΑΤΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ

ΤΟΥΟΤΑ CLUB HELLAS ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΥΓΕ Η ΚΑΡΑΦΛΑ

ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.... :):lol::whistling:

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι παιδια συμφωνω με τον γιωργο..ειναι εντελως ανουσιο να ασχολουμαστε με την καθε παπαρια που εχει το golf...και να χανουμε χρονο απο την ζωη μας για τοσο τιποτενιες στεναχωριες....στο κατω κατω golf πειραμε ενα φθηνο αμαξι που το εχουμε εμεις και η μιση ελλαδα....ας μην ειμαστε και πλεονεκτες!!!!

φτηνο το Gti σου?δλδ φτηνα θα το πουλησεις ...

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι παιδια συμφωνω με τον γιωργο..ειναι εντελως ανουσιο να ασχολουμαστε με την καθε παπαρια που εχει το golf...και να χανουμε χρονο απο την ζωη μας για τοσο τιποτενιες στεναχωριες....στο κατω κατω golf πειραμε ενα φθηνο αμαξι που το εχουμε εμεις και η μιση ελλαδα....ας μην ειμαστε και πλεονεκτες!!!!

......ανάλογα με το εισόδημα του καθενός ο όρος φθηνό - ακριβό ποικίλει....όποιος κατάλαβε - κατάλαβε....

Link to comment
Share on other sites

......ανάλογα με το εισόδημα του καθενός ο όρος φθηνό - ακριβό ποικίλει....όποιος κατάλαβε - κατάλαβε....

Ετσι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

φτηνο το Gti σου?δλδ φτηνα θα το πουλησεις ...

στις μικροτητες σου δεν θα δωσω συνεχεια....

Edited by Anestis.
Link to comment
Share on other sites

......ανάλογα με το εισόδημα του καθενός ο όρος φθηνό - ακριβό ποικίλει....όποιος κατάλαβε - κατάλαβε....

Κωστα το golf ειναι ενα φθηνο αυτοκινητο αυτο ειναι ντε φακτο!ανεξαρτητου εισοδηματος...σαν αυτοκινητο μιλαω...εμενα π.χ μου εφυγε ο κ@λ@ς να το παρω αλλα η πραγματικοτητα δεν λεει τι ειναι φτηνο για μενα η για σενα αλλα τι ειναι συμφωνα με τα αυτοκινητα που υπαρχουν στην αγορα...ουτε θελησα να το παιξω λεφτας ουτε κατι τετοιο που ισως ορισμενοι πονηρουλιδες θελησαν να βγαλουν προς τα εξω...ευτυχος εδω μεσα υπαρχουν ορισμενα μελοι που με γνωριζουν πολυ καλα προσωπικα και ξερουν τι χαρακτηρας ειμαι και αν δουλευω και τι εχω τραβηξει για να παρω το gti...και επειδη εχουμε μιλησει και μαζι καποια στιγμη στο παρελθον πραγματικα λυπαμαι αν αυτο που καταλαβες για μενα ηταν οτι το παιζω πουλ μουρ...

Edited by Anestis.
Link to comment
Share on other sites

Κωστα το golf ειναι ενα φθηνο αυτοκινητο αυτο ειναι ντε φακτο!ανεξαρτητου εισοδηματος...σαν αυτοκινητο μιλαω...εμενα π.χ μου εφυγε ο κ@λ@ς να το παρω αλλα η πραγματικοτητα δεν λεει τι ειναι φτηνο για μενα η για σενα αλλα τι ειναι συμφωνα με τα αυτοκινητα που υπαρχουν στην αγορα...ουτε θελησα να το παιξω λεφτας ουτε κατι τετοιο που ισως ορισμενοι πονηρουλιδες θελησαν να βγαλουν προς τα εξω...ευτυχος εδω μεσα υπαρχουν ορισμενα μελοι που με γνωριζουν πολυ καλα προσωπικα και ξερουν τι χαρακτηρας ειμαι και αν δουλευω και τι εχω τραβηξει για να παρω το gti...και επειδη εχουμε μιλησει και μαζι καποια στιγμη στο παρελθον πραγματικα λυπαμαι αν αυτο που καταλαβες για μενα ηταν οτι το παιζω πουλ μουρ...

Σε καμία περίπτωση δν ήθελα να δημιουργήσω εντυπώσεις για το πρόσωπό σου...(μιας και όντως τα έχουμε πει στο παρελθόν) αυτό που είπα είναι γεγονός και δν πήγαινε σε εσένα ..αλλά με αφορμή εσένα. Εγώ δν το θεωρώ φτηνό αυτοκίνητο γιατί και εμένα μου έχει βγεί ο κώλος να το αγοράσω. Ο όρος ''φτηνό'' είναι άμεσα συνδεδεμένος με το εισόδημα...και δν μπορείς να το διαχωρίσεις.... Αν ενοείς κάτι άλλο από αυτό που γράφεις δν το καταλαβαίνω...Πάντως δεν ήθελα να πάρεις στραβά σε καμία περίπτωση αυτό που είπα....Όταν πληρώνεις ένα αυτοκίνητο τόσα λεφτά κάθε μήνα και δουλεύεις σκληρά για να το συντηρήσεις δεν μπορείς να το αποκαλείς φτηνό...αυτό ήθελα να πώ.

Link to comment
Share on other sites

στις μικροτητες σου δεν θα δωσω συνεχεια....

εισαι ψοφιος για παρεξηγηση φιλε μου κ να δηνιουργεις εντυπωσεις η μου φαινεται?

που την ειδες την μικροτητα?αλλα ειπαμε διαβαζεις γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τα πράγματα ειναι απλα...

ανεξάρτητα φτηνού ή μη το γκολφ ειναι ποιο ακριβο απο το ματιζ αρα θα επρεπε η πορτα του να κλεινει ποιο καλά από του ματιζ..

ή τουλάχιστον να μην φαίνεται καινούριο αμάξι σαν τρακαρισμένο....

έλεος....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τα πράγματα ειναι απλα...

ανεξάρτητα φτηνού ή μη το γκολφ ειναι ποιο ακριβο απο το ματιζ αρα θα επρεπε η πορτα του να κλεινει ποιο καλά από του ματιζ..

ή τουλάχιστον να μην φαίνεται καινούριο αμάξι σαν τρακαρισμένο....

έλεος....

+1

Link to comment
Share on other sites

Κωστα το golf ειναι ενα φθηνο αυτοκινητο αυτο ειναι ντε φακτο!ανεξαρτητου εισοδηματος...σαν αυτοκινητο μιλαω...εμενα π.χ μου εφυγε ο κ@λ@ς να το παρω αλλα η πραγματικοτητα δεν λεει τι ειναι φτηνο για μενα η για σενα αλλα τι ειναι συμφωνα με τα αυτοκινητα που υπαρχουν στην αγορα...ουτε θελησα να το παιξω λεφτας ουτε κατι τετοιο που ισως ορισμενοι πονηρουλιδες θελησαν να βγαλουν προς τα εξω...ευτυχος εδω μεσα υπαρχουν ορισμενα μελοι που με γνωριζουν πολυ καλα προσωπικα και ξερουν τι χαρακτηρας ειμαι και αν δουλευω και τι εχω τραβηξει για να παρω το gti...και επειδη εχουμε μιλησει και μαζι καποια στιγμη στο παρελθον πραγματικα λυπαμαι αν αυτο που καταλαβες για μενα ηταν οτι το παιζω πουλ μουρ...

Διαφωνω φιλε μου.De facto φθηνο ή ακριβο δεν ειναι τιποτα παρα μονο οταν μιλουμε για τα ακρα.Ενδιαμεσα τα παντα ειναι σχετικα.Αυτοκινητα παραγωγης υπαρχουν και με 150.000 ευρω.Συνεπως δε μπορεις για παραδειγμα να χαρακτηρισεις de facto φθηνο ενα 40.000 ευρω αυτοκινητο;Αυτα τα θεματα ειναι σχετικα.Η τσεπη του καθενος καθοριζει τι ειναι φθηνο για αυτον και τι ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

ακριβο αυτοκινητο ποιο ειναι?γιατι αν ηταν φτηνο το gti θα το ειχε κ η γειτονισα μου...κ το target group του δεν ειναι για 50ρηδες που τα εχουν μαζεμενα...

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα για 1η αλλαγη λαδιων και πειραξε τον γαντζο της κολωνας και η πορτα κλεινει τελεια τωρα.

Μου ειπε οτι πολλοι δεν το προσεχουν καν , κι οτι πολλα γκολφ ερχονται ετσι ηδη απο το εργοστασιο.

Μου ειπε επεισης να προσεχω μονο οταν ανοιγω την πορτα και ειμαι μεσα να μη τη σκουνταω βιαια και τερματιζει η κλειδωση καθως ανοιγει με δυναμη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.