Jump to content
glagoudak

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

Recommended Posts

Έχω το αυτοκίνητο 1 μήνα και το μόνο πρόβλημα που παρουσίασε είναι ότι το λογότυπο 4 MOTION που υπάρχει στο λεβιέ ταχυτήτων άρχισε να σβήνεται.

Επίσης ένα περίεργο που έχει το αυτοκίνητο είναι ότι εάν θέλησεις να σηκώσεις τους υαλοκαθαριστήρες πάνω π.χ. για να καθαρίσεις το τζάμι αυτοί σηκώνονται μόνο λίγα εκατοστά γιατί βρίσκουν στο καπό του κινητήρα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ένα περίεργο που έχει το αυτοκίνητο είναι ότι εάν θέλησεις να σηκώσεις τους υαλοκαθαριστήρες πάνω π.χ. για να καθαρίσεις το τζάμι αυτοί σηκώνονται μόνο λίγα εκατοστά γιατί βρίσκουν στο καπό του κινητήρα.

εχει οδηγιες μεσα το manual για το πως θα το κανεις αυτο...διαβασε το και θα δεις. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Για το 4motion μάλλον θα πρέπει να πας στην αντιπροσωπεία. Για τους υαλοκαθαριστήρες αν τους σύρεις προς το πάνω μέρος του παρμπρίζ τότε σηκώνονται χωρίς να βρίσκουν στο καπώ. Στο Passat έτσι γίνεται, άρα δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ειπώθηκε υπάρχουν οδηγίες για το πώς θα σηκώσεις τους υαλοκαθαριστήρες (στο Golf, μόλις σβήσεις τη μηχανή πατάς μια φορά τον διακόπτη των υαλοκαθαριστήρων προς τα κάτω, μάλλον το ίδιο και στο Tiguan).

Τον λεβιέ εννοείται πως θα στον αλλάξουν χωρίς χρέωση.

Και στο golf επίσης με τον ίδιο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους οντως το προβλημα με το λεβιε το ξεκηνησε και στο δικο μου λιγο το 4motion στο (4)εφυγε το κοκινο χρωμα

τωρα δεν ξερω το αντικαθιστουν?

επισεις ξερει κανενας φιλος πως θα φυγει απο το μαυρο χρωμα του αυτοκινητου μια μικρη θαμπαδα απο κουτσουλια?(γαμω τα σπουργιτια θα παρω αεροβολο

και θα βαραω σκοπετο ) ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους οντως το προβλημα με το λεβιε το ξεκηνησε και στο δικο μου λιγο το 4motion στο (4)εφυγε το κοκινο χρωμα

τωρα δεν ξερω το αντικαθιστουν?

επισεις ξερει κανενας φιλος πως θα φυγει απο το μαυρο χρωμα του αυτοκινητου μια μικρη θαμπαδα απο κουτσουλια?(γαμω τα σπουργιτια θα παρω αεροβολο

και θα βαραω σκοπετο ) ;)

περι κουτσουλιων

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=1051

επισης διαβασε και τα αλλα σχετικα θεματα

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showforum=24

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

μου τηλεφωνήσαν πριν λίγο από την αντιπροσωπεία που αγόρασα το tiguan και μου είπαν να περάσω για δωρεάν τεχνικό έλεγχο. "όσο πιο γρήγορα τόσο καλύτερα". Ετσι κλείσαμε ραντεβού για Δευτέρα. Εχουν πάρει κανέναν από σας? κυκλοφορούν τίποτα κακές φήμες? τι να τους ρωτήσω? Υποπτη μου φάνηκε η πρεμούρα τους...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Δεν ξερω ακριβως αν το αμαξι εχει προβλημα αλλα εχω μια ερωτηση για οσους εχουν παρει το αμαξι....

το πηρα πριν μια εβδομαδα κ προσεξα οτι οταν ανοιγω τον κλιματισμο η μηχανη του κανει αρκετη βουη κ δεν εννοω για λιγο θορυβο παραπανω αλλα για εσθητη διαφορα...παρακαλω πειτε μου αν το κανει κ σε κανεναν αλλο αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,ειμαι καινουργιο μελος στην παρεα.Εχω παραγγειλει και εγω ενα Tiguan που θα ερθει απο τον καινουργιο χρονο.Καπιοι φιλοι με εχουν τρομοκρατησει λεγοντας μου οτι ο κινητήρας του Tiguan καιει λαδια και μάλιστα αρκετα.Αληθευη αυτο ρε παιδια?

Edited by Mixalis_7
Link to comment
Share on other sites

Έχω το αυτοκίνητο 1 μήνα και το μόνο πρόβλημα που παρουσίασε είναι ότι το λογότυπο 4 MOTION που υπάρχει στο λεβιέ ταχυτήτων άρχισε να σβήνεται.

Επίσης ένα περίεργο που έχει το αυτοκίνητο είναι ότι εάν θέλησεις να σηκώσεις τους υαλοκαθαριστήρες πάνω π.χ. για να καθαρίσεις το τζάμι αυτοί σηκώνονται μόνο λίγα εκατοστά γιατί βρίσκουν στο καπό του κινητήρα.

Στα καινούρια Tiguan το έβγαλαν τελείως το 4motion από το λεβιέ... όπως και στο δικό μου... <_<

Πιθανότατα θα σου βάλουν και εσένα τον καινούριο λεβιέ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,ειμαι καινουργιο μελος στην παρεα.Εχω παραγγειλει και εγω ενα Tiguan που θα ερθει απο τον καινουργιο χρονο.Καπιοι φιλοι με εχουν τρομοκρατησει λεγοντας μου οτι ο κινητήρας του Tiguan καιει λαδια και μάλιστα αρκετα.Αληθευη αυτο ρε παιδια?

Mια επίσκεψη στο www.tiguan.gr απλα θα σε διαφωτισει....

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αρκετες πληροφοριες για προβληματα στο www.tiguan.gr
Mια επίσκεψη στο www.tiguan.gr απλα θα σε διαφωτισει....

Καλά... Οκ... Κόπια ε;;; Ακόμα και η σειρά των θεματικών ενοτήτων είναι ίδια... Ρε τι γίνεται στον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Κακο ειναι που αναφερθηκε το σαιτ? Αν ειναι λαθος η αναφορα σε αλλα sites δεν υπαρχει προβλημα να διαγραφουν οι απαντησεις μου σε αυτο το τοπικ (δεν εχω καποιο οφελος, ειμαι απλο μελος και στα δυο φορουμς).

Αντικειμενικα το συγκεκριμενο φορουμ που ανεφερα εχει αρκετες πληροφοριες αποκλειστικα για τα Tiguan.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψα για σένα που το ανέφερες, αλλά για το Site!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το αυτοκίνητο 1 μήνα και το μόνο πρόβλημα που παρουσίασε είναι ότι το λογότυπο 4 MOTION που υπάρχει στο λεβιέ ταχυτήτων άρχισε να σβήνεται.

Επίσης ένα περίεργο που έχει το αυτοκίνητο είναι ότι εάν θέλησεις να σηκώσεις τους υαλοκαθαριστήρες πάνω π.χ. για να καθαρίσεις το τζάμι αυτοί σηκώνονται μόνο λίγα εκατοστά γιατί βρίσκουν στο καπό του κινητήρα.

διαβασε το εγχειριδιο χρησης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θεκω να πάρω το αμάξι και θα ήθελα τα φώτα σας! Συγνώμη αν ειμαι off topic αλλά θα ήθελα μια γνώμη ! Ευχαριστώ !

http://autostavropoulos.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/cars/view/8046579/

Link to comment
Share on other sites

θορυβος μπροστα δεξια κρακ-κρακ σε ευθεια και οταν στριβω εδω και δυο εβδομαδες με 12.500 χλμ και 7 μηνες αμαξι.

Αντε να δουμε 37000 αμαξι καλα αρχισαμε....

Δεν ξερουν τι ειναι λεει θα τα σφιξουν λεει ολα και εαν συνεχισει θα μεινει μεσα κανα δυο μερες.

Ζαμφορ-μπιελοφορος τους λεω. Δεν ξερουν θα δουν. Βαρεθηκα να μαλωνω...

Καρεντα Πειραια... εαν δεν θα παω Βουλιαγμενη ...εαν δεν προτεινετε κανενα αλλο

Link to comment
Share on other sites

...Για πες ρε φίλε,τελικά τι ήταν;;

Εχω κι εγώ tiguan, το πήρα ελαφρως μεταχειρισμένο!

Και μένα κάνει κάτι σα κροτάλισμα,δεξιά, μπροστά,στην ανάρτηση, νομίζω..

Κι έχω αλλάξει ζαμφορ, μπράτσακια ζαμφορ,δεξί σινεμπλόκ,δεξί άκρομπαρο και συνεχίζει.. Από Καρέντα,διπλανού νομού,μου είπαν ότι μάλλον είναι από το ελατήριο του δεξιου αμορτισέρ...

Τι να κάνω,να το αλλάξω;;

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago , DOUKIAS4 said:

...Για πες ρε φίλε,τελικά τι ήταν;;

Εχω κι εγώ tiguan, το πήρα ελαφρως μεταχειρισμένο!

Και μένα κάνει κάτι σα κροτάλισμα,δεξιά, μπροστά,στην ανάρτηση, νομίζω..

Κι έχω αλλάξει ζαμφορ, μπράτσακια ζαμφορ,δεξί σινεμπλόκ,δεξί άκρομπαρο και συνεχίζει.. Από Καρέντα,διπλανού νομού,μου είπαν ότι μάλλον είναι από το ελατήριο του δεξιου αμορτισέρ...

Τι να κάνω,να το αλλάξω;;

Ρουλεμαν εμπρος τροχων.Αλλα το εκανε οταν εστριβα το τιμονι επισης.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, καμμία φορά,το κάνει κι όταν στρίβει..

Δεξιά το άκουγες,ε;..κι εμενα!

Αλλαξεςμόνο το δεξιό ρουλεμάν ,λογικά, κόστος;..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.