Jump to content
ferrariakos88

Vw Polo 9n 75ps Vs Ford Fiesta 1.4 80ps

Recommended Posts

Γιατί ρε παιδιά όλοι με το φιεστα? Δεν το περίμενα.. Πάντως στα χαρτιά το πόλο έχει ελαφρύ προβάδισμα...

Link to comment
Share on other sites

Polo και ξερο ψωμι!!!!! B)worthy.gifworthy.gif;)

όχι ρε συ!

τι'ναι αυτα που λες;

είπαμε!

να είμαστε κ αντικειμενικοί.

@

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα εγω εχω 6ν2 με τα 75 και ενας φιλοσ το φιεστα το ς 1400 75αρι μονο εξατμιση που ειχα του εριχνα μισο αμαξι και με ενα βαρελακι του ριχνω ενα αμαξι γεματο...... οποτε πολο και ξερο ψωμι................ για οσοθς υποστηριζουν οτι ξερουν απο vw.............. δοστα ολα μεγαλε τον εχεις......... new_killother.gifnew_killother.gif;)B)B):thumbsup:new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα εγω εχω 6ν2 με τα 75 και ενας φιλοσ το φιεστα το ς 1400 75αρι μονο εξατμιση που ειχα του εριχνα μισο αμαξι και με ενα βαρελακι του ριχνω ενα αμαξι γεματο...... οποτε πολο και ξερο ψωμι................ για οσοθς υποστηριζουν οτι ξερουν απο vw.............. δοστα ολα μεγαλε τον εχεις......... new_killother.gifnew_killother.gif;)B)B):thumbsup:new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

το παληκαρι λεει για το 9ν

Link to comment
Share on other sites

το παληκαρι λεει για το 9ν

το εχω καταλαβει...... τα ιδια μοτερ φοραμε 6ν2... 9ν 1.4 16v 75 ιππουσ...... ρε παιδια το φιεστα ειναι αρκετα ποιο βαρυ το εχω οδηγισει........

Link to comment
Share on other sites

φιλε ferrarako όταν ανοίξετε στειλε αποτελέσματα..... :huh:

Edited by PAGOURISTAS
Μεταφραση στα Ελληνικα
Link to comment
Share on other sites

το εχω καταλαβει...... τα ιδια μοτερ φοραμε 6ν2... 9ν 1.4 16v 75 ιππουσ...... ρε παιδια το φιεστα ειναι αρκετα ποιο βαρυ το εχω οδηγισει........

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα, τα ίδια μοτέρ αλλά το 9Ν είναι αρκετά κιλά πιό βαρύ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομιζω το πολο αν δεν ειναι περισσοτερα κιλα απο το φιεστα τοτε σιγουρα ειναι στα ιδια.Αρα αν ισχυει η ιπποδυναμη για τα 2 αμαξια τοτε ισως το φιεστα να ειναι μισο φτερο πιο γρηγορο.Εχει καλο σασμαν παντως αυτο το παραδεχομαι...

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να ανηξουν και θα μασ πει τα αποτελεσματα....... διαφορα κιλων 6ν2 με 9ν δεν πιστευω να ειναι μεγαλη παντωσ το φιεστα και 5 αλογα να ειναι παραπανω δεν τα βγαζει εχω οδηγισει ρε παιδια ειναι αρκετα βαρυ στην οδηγιση......

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

¶ρα το μόνο που θα κάνει τη διαφορά είναι το σασμάν και ο οδηγός

Link to comment
Share on other sites

¶ρα το μόνο που θα κάνει τη διαφορά είναι το σασμάν και ο οδηγός

+10000

βεβαια ισως να παιξει ρολο και η οποια διαφορα στην ροπη.με σχετικα ιδιους οδηγους παντως εγω ψηφιζω φιεστα!

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει;;

Έστω και αργά.. Κάποια πρώτα αποτελέσματα..

Έχω ένα polo 9n 75hp(τώρα το πόσα είναι πραγματικά ένας θεός ξέρει, ελπίζω 83 αν όχι 88 που μου έλεγε η αντιπροσωπία όταν το αγόραζα) και ο αδερφός μου ένα fiesta 1.4. Τα είχαμε ανοίξει πριν ένα δύο χρόνια περίπου, από 0-160(κάπου εκεί) σε ίσιωμα, και δεν μπορούσε να πιστέψει ότι όχι μόνο δεν με πέρναγε αλλά του έριχνα λίγο-λίγο και σταθερά.. Επειδή τα έχω οδηγήσει και τα δύο αυτοκίνητα δεν συγκρίνονται στις ρεπρίζ(μόνο σε αξιοπιστία ρίχνει κεφάλι το fiesta που είναι μακράν καλύτερο).

Edited by george_
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.